Полісся – Агробізнес – 1:3 (звіт із відео)

МФК Миколаїв – Кристал – 6:0 (звіт із відео)

Нива – Металіст 1925 – 1:2 (звіт із відео)

Прикарпаття – Гірник-Спорт – 1:2 (звіт із відео)

Про найкращих особистостей і головні цифри туру – тут.

Воротар – Богдан Когут (Верес)

Один гол вирішив долю центрального матчу заключного туру 2020 року, і це при тому, що гості – Оболонь – створили відразу кілька загрозливих моментів біля воріт рівнян. Але досвідчений воротар Вереса Когут рідко дає підстави сумніватися в своїй надійності. Він потягнув досить небезпечні удари Савченка та Безуглого, а також спокійно відпрацював під час численних подач киян, які адресувалися на Батальського – одного з найкращих за верховою грою в Першій лізі. Відзначаємо результат роботи Богдана: восьмий у сезоні «сухий» матч і найменший показник пропущених м’ячів у його команді.

Центральний захисник – Темур Парцванія (МФК Миколаїв)

Херсонський Кристал – аутсайдер, але при цьому рідко програвав з великим рахунком, даючи бій практично кожному супернику й створюючи серйозні проблеми захисникам. Проте МФК Миколаїв зумів завдати географічним сусідам розгрому, та ще й уникнути пропуску м’ячів. Багато в чому цьому посприяв досвідчений Парцванія, один із чемпіонів Європи U-19 2009 року. Він спокійно та надійно відіграв у захисті (а починали господарі нервово, були помилки в напарників Темура), а ще регулярно ходив вперед – і в підсумку став співавтором першого голу, розважливо скинувши м’яча під удар Пороху під час розіграшу стандарту.

Центральний захисник – Дмитро Юхимович (Агробізнес)

Смуга удач волочиської команди припала якраз на кінцівку осінньої частини сезону. Дуже своєчасно – це дозволило їм компенсувати втрати від зіжмаканого старту, надолужити втрачене й захопити лідерство наприкінці календарного 2020 року. А найбільше запам’ятовується, як відомо, останнє слово. В поєдинку з Поліссям, командою з досить яскравою групою атаки, захист гостей не дав збою (єдиний гол господарів – з пенальті, де фолив опорник, оборонці тут не причетні). А в грі трійка центрбеків виглядала досить надійно, та ще й створила третій гол. Це Юхимович замкнув кутовий від Черненка,

Центральний захисник – Роман Мірошник (Верес)

Всього вісім м’ячів пропустили рівняни – найменше серед усіх учасників Першої ліги на даний момент, і в грі проти досить небезпечної Оболоні зуміли утримати свої ворота на замку. Відзначаємо непоступливість і чіпкість оборони Вереса. Мірошник щільно грав у своїх володіннях, встигав відпрацьовувати на відбираннях і підбираннях. У парі з Гончаренком вони нейтралізували як ударного центрфорварда киян, який залишився відрізаним від м’яча, так і активних флангових гравців, у яких не було такої свободи в завершенні та зрізанні кута, як у попередніх матчах.

Центральний півзахисник – Богдан Кушніренко (МФК Миколаїв)

Капітан миколаївців цієї осені з центру захисту був переведений у середню лінію, і ця робота також була під силу універсалу Кушніренку. Виконуючи великі обсяги робіт, зв’язуючи гру своєї команди, він надзвичайно корисно відпрацював у центрі поля. Саме він заробив і реалізував пенальті на 67-й хвилині, після чого суперники вже не тримали удар і отримали ще три голи в ендшпілі. 6:0 – історична перемога МФК Миколаїв у південному дербі з Кристалом, а ми відзначаємо великий внесок Богдана в цей успіх.

Центральний півзахисник – Юрій Батюшин (Гірник-Спорт)

В Івано-Франківську Гірник-Спорт вперше за час протистояння обіграв Прикарпаття, а вкотре героєм горішньоплавненської команди став центрхав Батюшин. Після його подачі кутового суперник зіграв рукою, і сам Юрій відкрив рахунок з пенальті. А пізніше, в сумбурній атаці, саме Батюшин своєчасно скинув на Твердохліба, так що Єгор подвоїв рахунок. Уже традиційно відзначаємо лідера середньої лінії «гірників» за майстерне виконання стандартів, сильний удар і бачення поля. Загалом, уже вісім балів у Батюшина за системою «гол+пас», і він є найкориснішим креативним гравцем своєї команди.

Правий півзахисник – Микола Когут (Агробізнес)

Чудова форма, яку набрав Агробізнес, змушувала команду не збавляти оберти й закріпляти своє лідерство. Для цього в Житомирі особливо постарався один гравець. Спершу Микола запресингував суперника й віддав гольову передачу на Семенця, потім прострілив з правого краю, так що м’яч відскочив до Груші, який подвоїв рахунок. А третій гол відбувся після кутового, заробленого Когутом №19. Міг Микола забивати й сам. По ходу сезону більше відзначали його брата Івана, який вдало заграв на позиції лівого захисника, але варто відзначити й прогрес Миколи, який завоював позицію правого вінгера й створив дуже хорошу зв’язку з Романюком.

Атакувальний півзахисник – Дерек Фрейтас Рібейро (Металіст 1925)

Цей сезон видається для бразильця видається нерівним: були і пошкодження, і пропуски ігор, і просто безбарвні матчі. Проте у Львові, де тернопільська Нива приймала Металіст 1925, Дерек відіграв свій найкращий матч у поточному чемпіонаті. З перших хвилин кинулася в очі зарядженість футболіста: він гарно притримував м’яч, так що суперники могли відібрати його тільки з фолом, видавав зрячі передачі на одноклубників, і якщо Дмитренку та Криськіву відповісти на них заважали суперників, то Холод відкрив рахунок після асисту Фрейтаса. А після перерви винагородилася й націленість Дерека на ворота: він скористався пасом у відповідь від Артема.

Лівий півзахисник – Віталій Тимофієнко (Верес)

Вимушена рокіровка в стартовому складі Вереса стосувалася дискваліфікації Пасича – одного з найбільш яскравих і ефективних півзахисників цієї команди. Але Тимофієнко, який повернувся в стартовий склад, гідно замінив Геннадія. На пару з Дахновським (він номінально був ліворуч, а Віталій – праворуч, проте часто мінялися зонами) вони прасували фланги оболонців, а Віталій нерідко завершував свої проходи дальніми ударами. Після перерви Тимофієнко підкрутив подачу штрафного, і, не без рикошету від суперника, м’яч опинився в воротах. Саме цей гол, записаний арбітром на Віталія, й вирішив долю матчу.

Нападник – Микола Агапов (Альянс)

Активно та винахідливо відіграв матч проти ВПК-Агро правий форвард долинян. Це він відкрив рахунок, з другої спроби добивши м’яча в ворота після зручної скидки Ярошенка-молодшого, пізніше неодноразово проривався крізь оборону суперників (саме на ньому заробив другу в матчі жовту картку Будняк, залишивши господарів у меншості). А в кінцівці гри після передачі Загинайлова, який дуже здорово ввійшов у гру, Микола технічно розправився з воротарем, пробивши між ним і стійкою. Дубль Агапова – це ключовий вклад у важливу перемогу в матчі проти недавніх суперників по аматорських і друголігових змаганнях.

Нападник – Богдан Оринчак (Волинь)

Перемога в цьому матчі мала велике значення для лучан – відстаючи від групи лідерів, але маючи матчі в запасі, було важливо зараз не втрачати очки. Але, загалом, гра видалася тягучою, лише після перерви пішли голи. Головним героєм зустрічі варто назвати Оринчака. Він ще до перерви кілька разів вислизав з-під нагляду господарів, а після перерви спершу заробив штрафний, після подачі якого кременчуцька команда здійснила автогол, а через дві хвилини заробив і реалізував пенальті під переможний гол.

Збірна 16-го туру Першої ліги. Ілюстрація pfl.ua

Тренер туру – Юрій Вірт (Верес)

Оболонь під керівництвом Яковенка досягла значного турнірного прогресу, а сам новий головний тренер за ефективністю дій і відсотком набраних очок увійшов у трійку найкращих у лізі. Тож, попри відсутність в обох командах кількох важливих гравців, матч третьої команди проти третьої був центральним у турі, а результат «лобової» гри на Рівненщині безпосередньо впливав на всю групу лідерів. Гра складалася напрочуд важко – достатньо сказати, що це був лише другий домашній матч в цьому сезоні, коли Верес не зміг забити до перерви. Але краща якість виконання, стандартні положення та бойова форма лідерів допомогли рівнянам виграти й піднятися на друге місце. Третя перемога поспіль та без поразок на своєму полі в Млинові – більше року. Таким запам’ятається Верес зразка 2020 року.

Аналіз від Всеукраїнського об’єднання тренерів з футболу – тут.

Інші номінації:

• Найкращий молодий гравець туру – Артем Холод (Металіст 1925)
  • Джокер туру – Владислав Войцеховський (МФК Миколаїв)
  • Гол туру – Віталій Тимофієнко (ВересОболонь)
Герой 16-го туру Першої ліги. Ілюстрація pfl.ua

Герой туру – Богдан Оринчак (Волинь)

Читайте на нашому сайті інтерв’ю з гравцем, який заробив стандарти під обидва голи своєї команди на «Кремінь-Арені» імені Олега Бабаєва, а також реалізував пенальті, вирішивши долю зустрічі.

* * *

ВСІ НАЙКРАЩІ В ТУРІ: воротар, джокер, молодий гравець, голеадор – в одній статті. Новинка від нашого сайту – індивідуальні номінації в Першій лізі та цифри туру!

P.S. При підготовці матеріалу використані фото офіційних сайтів клубів. Матеріал написаний автором українською мовою.