Особистості 30-го туру Першої ліги: Кобін, Попович, Хома, Семенюк, Михайличенко, Паламар

Sport Arena називає кращих в 30-му турі Першої ліги сезону 2019/20 в індивідуальних номінаціях.

Триумф Миная, фото - fcminaj.com

Тренер туру – Василь Кобін (Минай)

Аналіз від Всеукраїнського об’єднання тренерів з футболу:

Кульмінацією сезону в другому за рангом дивізіоні вітчизняного футболу стало очне протистояння двох претендентів на підвищення в класі та медалі: ФК Минай – Волинь. Переможець цього матчу напряму підвищувався в класі, проте обидві команди підійшли до вирішального матчу вразливими, з вираженими проблемами зі складом. Виграти такий матч – означало показати вольові якості, командний дух і колективізм.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер ФК Минай Василь Кобін. Його підопічні перемогли Волинь (1:0), вперше в клубній історії вигравши золоті медалі Першої ліги – в дебютному ж сезоні.

1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

«Лобове» протистояння двох претендентів на медалі та підвищення в класі. На Закарпатті грали одна з одною команди, які перед заключним туром мали все в своїх руках: виграй – і виходь в Favbet Лігу. У першому колі «Минай» мінімально поступився в Луцьку, тепер же взяв реванш найкращим способом.

1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Обидві команди втратили напередодні протистояння важливих гравців. У Миная загострилася проблема центрфорварда – його й так не могли награти після відходу Гегедоша, а тут ще й Оринчака, який вимушено закривав цю позицію, відкликали після оренди в Рух. Травми та хвороби позбавили Волинь воротаря Леванідова, захисників Болденкова, Сімініна та Ульянова, гравців середньої лінії Курка та Сасовського (перший із них уже давно поза складом, другий – юний футболіст, який міг би допомогти з шириною складу). Родинні обставини змусили поїхати за кордон Сіаваша. Це значно послабило глибину та варіативність складу гостей.

1. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Завданням тренерського штабу було здобути три очки в Краматорську та зберегти свіжість і боєздатність колективу напередодні фіналу з Волинню. Порівняно з матчем проти Авангарду, досвідчений Допілка змінив Никитюка в центрі захисту, Книш і Пиняшко – Карнозу та Шпака в групі атаки. Точкові, але необхідні зміни заради здорової ротації.

1. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Кобін вволю наекспериментувався в цьому сезоні – Минай застосовував різноманітні тактики, а в кінцівці задіяв сучасну класику – 4-2-3-1. Наявність досвідчених Ткачука та Голодюка давала господарям перевагу в центрі поля над обезкровленими суперниками, а змінність технічних Пиняшка, Нурієва та Книша розтягувала редут лучан. Вимушено задіюючи в кінцівці чемпіонату тинейджера в атаці, Минай забезпечував йому якісну підтримку з глибини поля.

1. Накопичувальний критерій – 5

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Програвши стартовий матч чемпіонату 0:3, Минай з тих пір так і не програвав у Першій лізі на своєму полі (14 матчів – 12 перемог і 2 нічиї вдома). Після мінімальної поразки від Руху закарпатський клуб всуху виграв два заключних матчі проти статусних суперників, чого вистачило, щоб фінішувати на першому місці. Всупереч прогнозам, досвіду конкурентів і власним перманентним кадровим проблемам, підопічні Кобіна створили маленьке футбольне диво та з першого місця підвищилися в класі в дебютному сезоні на цьому рівні.

Лауреат 30-го ігрового дня в номінації Тренер туру в Першій лізі:

• Василь Кобін (ФК Минай)
  • Середній бал – 4,8

Найкращий воротар туру – Андрій Попович (Минай)

У матчі з Волинню роботу Поповича можна було порівняти з роботою сапера: ціна помилки надзвичайно висока, помиляєшся тільки раз, кожен удар суперників має значення. Вже на першій хвилині Андрій парирував сильний, але дещо прямолінійний удар Мартинюка. Трішки пізніше виграв дуель у Куліша, який після пасу Кожанова міг розстрілювати ворота. Після перерви випередив форварда Кобзаря, не допустивши навіть до удару. Парирував щільний удар Климця. Попович зробив великий внесок у «золоту» перемогу закарпатців і по-новому перезапустив свою кар’єру.

Статистика SportArena.com: 24 матчі, 2107 хвилин, 21 пропущений м’яч, 9 “сухих” матчів.

Найкращий молодий гравець туру – Андрій Хома (Прикарпаття)

18-річний півзахисник, заточений на атакувальну гру, вперше отримав шанс проявити себе в стартовому складі. І попри більший досвід у суперників, зумів дуже здорово зіграти на полі Гірника-Спорт. Це він відвів за собою суперників на ближню стійку при кутовому, здійснивши гольову скидку на Француза в епізоді з першим голом, він же заробив пенальті під четвертий гол. Перші 90 хвилин в стартовому складі Команди рідного краю Андрій запам’ятає надовго.

Статистика SportArena.com: 9 матчів у чемпіонаті, 226 хвилин, 1 гол і 1 асист.

Джокер туру – Сергій Семенюк (Агробізнес)

На пару із іншим посиленням по ходу матчу – Грушею – Семенюк створив другий гол, який і поставив крапку в важливому протистоянні з Оболонню-Бровар. Відзначаємо, що Агробізнес грамотно вкомплектований: скромно, але взаємозмінно. Маючи можливість чергувати братів Когутів, Черненка, Семенюка, Іванченка та інших вінгерів волочиський клуб зберігає свіжість і часто дотискує суперників у кінцівці.

Статистика SportArena.com: 28 матчів у чемпіонаті, 1769 хвилин, 6 голів і 6 асистів.

Гола тура – Олександр Михайличенко (Чорноморець - Металург)

оча заключний тур означав багато для Металурга та не означав нічого для Чорноморця, Ковалець привіз у Запоріжжя напіврезервний склад і таким розгромив господарів. А найкрасивіший гол записав на свій актив 20-річний дебютант Михайличенко, який з’явився на полі за чотири хвилини до закінчення чистого матчу й встиг за цей час відкрити лік голам у Першій лізі. Цитуємо звіт: «Дебютный мяч (шикарный выстрел с лета в «девятку») на счету вышедшего на замену Михайличенко после заброса Долгова».

Гол можна подивитися на відео з 1:19:59:

Герой туру – Руслан Паламар (МФК Миколаїв)

Читайте пізніше на нашому сайті інтерв’ю з гравцем, який відзначився голом і двома гольовими передачами проти Черкащини.

• Читайте скоро на нашому сайті символічну збірну чергового туру.