Особистості та цифри 12-го туру Першої ліги: Чижевський, Мурза, Петров, Загинайлов

Sport Arena тур за туром називає найкращих у Першій лізі сезону 2020/21 в індивідуальних номінаціях і подає ексклюзивну статистику.

Сергій Загинайлов із Альянсом відсвяткували перемогу над Вересом, фото Ірини Багаєвої, facebook.com/fc.alliance.ld

Ігрова програма 12-го туру:

• вівторок, 10 листопада

Авангард – Гірник-Спорт – 0:3 (звіт із відео)
Кристал – Чорноморець – 0:4 (звіт із відео)
Полісся – Нива – 0:1 (звіт із відео)
Агробізнес – Кремінь – 5:1 (звіт із відео)
Альянс – Верес – 2:1 (звіт із відео)
Волинь – Оболонь – 2:1 (звіт із відео)
ВПК-Агро – МФК Миколаїв – 0:4 (звіт із відео)
Металіст 1925 – Прикарпаття – 1:0 (звіт із відео)

Уже традиційно:

• читайте скоро на нашому сайті символічну збірну чергового туру
  • інтерв’ю з героєм туру, що його Sport Arena визначає спільно з ПФЛ

А зараз – наші індивідуальні номінації:

Тренер туру – Олександр Чижевський (Агробізнес)

Значне поліпшення результатів Агробізнесу не залишилось непоміченим: влітку із цієї команди у вищі дивізіони України та сусідніх країн пішли четверо гравців. Ясна річ, це вимагало певного часу на поновлення ігрових зв’язок, і якими б важливими не були ті ж Гагун, Бойчук і Кухарук – на їхніх місцях уже грають Романюк, І.Когут і Черненко. Нетривіальними способами повертає боєздатність Агробізнесу тренерський штаб, при невеликому кількісно посиленні знаходячи внутрішні резерви та нові застосування вже  наявним гравцям. Звідси – результат: третя перемога поспіль (вольові 5:1 із Кременем), а також чудовий результат – в поточному чемпіонаті вона виграла усі домашні матчі, навіть ті, які команда вимушено проводить у сусідній області.

Аналіз від Всеукраїнського об’єднання тренерів з футболу – тут.

Найкращий молодий гравець туру – Артур Мурза (Гірник-Спорт)

Здається, вперше проти недавніх одноклубників грав Мурза – і відразу записав на свій рахунок надважливий перший гол, який компенсував нереалізований пенальті й нервовість першого тайму. Він, Чередниченко, Твердохліб, Семенів, Козиренко, Чепелюк, Петрусенко, Векляк, Карась – цілу плеяду молодих гравців розкрив Ігор Жабченко в сучасному Гірнику-Спорт.

Статистика SportArena.com: 10 матчів у чемпіонаті, 681 хвилина, 3 голи, поки без асистів.

Джокер туру – Сергій Петров (Агробізнес)

Відразу кілька гравців забили після виходу на заміну, але то були голи «контрольні», в уже розігрітій грі з перевагою однієї з команд. А тому згідно з класичними канонами оберемо швидкість виконання. На 76-й хвилині з’явився на полі форвард Петров і, здається, першим дотиком забив з передачі іншого гравця, який вийшов на заміну – Семенюка. Загалом, чотири з п’яти м’ячів Агробізнес забив у другому таймі, і велика участь у цих гольових комбінаціях вдалих джокерів Чижевського.

Статистика SportArena.com: 11 матчів у чемпіонаті, 679 хвилин, 2 голи, 1 асист.

Гол туру – Артур Мурза (Гірник-Спорт Авангард)

Розкішний штрафний від Куксенка та не менш ефектний удар із гри від миколаївця, смачний удар тернополянина Хруставки – нам було на що подивитися. Але фаворит очевидний – і тонкістю виконання, і сміливістю задумки, і складністю обстановки. Цитуємо звіт: «Батюшин на паузі дочекався ривка по правому фланзі Шопіна, той від лінії воріт віддав на Герасимця, який з району штрафного пробив у бік воріт і Мурза п’ятою перевів м’яч в кут».

Гол можна подивитися на відео з 49:54

Герой туру – Сергій Загинайлов (Альянс)

Читайте на нашому сайті інтерв’ю з гравцем, чиї два голи дозволили Альянсу взяти реванш у Вереса за розгромну поразку в кубку та перервати тривалу безпрограшну серію рівнян.

Фото туру
КОЛИ АВТОРУ ГОЛУ БОЛЯЧЕ / Фото Ірини Багаєвої (із Охтирки, Альянс – Верес), facebook.com/fc.alliance.ld
Цифри туру

3 матчі поспіль виграв Агробізнес із загальним рахунком 9:1

5 перемог на своєму полі з п’яти спроб – Агробізнес лишається останнім клубом, який не втрачав очок у поточному чемпіонаті

3 виїзди один за одним виграв Гірник-Спорт

6 гостьових зустрічей не програє Чорноморець у поточному чемпіонаті (сім із урахуванням попереднього). Тільки одесити та лучани ще не поступалися на чужих полях

1 очко за чотири останніх зустрічі здобуло Прикарпаття. Безвиграшна серія команди триває

7Кристал провів більше всіх домашніх матчів (разом із лучанами та краматорцями), але всі програв

21 гол в 11 матчах (1,91 в середньому) – Гірник-Спорт утримує звання найрезультативнішої команди

4 голи в останніх трьох матчах у Черненка з Агробізнеса. Руслан, будучи півзахисником за амплуа, одноосібно очолює перегони бомбардирів

3 голи та 2 асисти – вже 4 тури Сорокін із Кременя не полишає поле без результативної дії

253 хвилини не пропускає воротар Агробізнеса Мозіль. Ця «суха» серія продовжується, незважаючи навіть на ранню заміну гравця через травму

15 матчів у чемпіонаті Першої та Другої ліг (+8=7) не програвало на своєму полі Полісся від 19 вересня 2019 року. Останньої за часом домашньої поразки воно зазнало… також від тернопільської Ниви (і теж 0:1)