Особистості та цифри 15-го туру Першої ліги: Рипан, Приходько, Ріаскос, Кобзар, Цюпа, Барчук

Sport Arena тур за туром називає найкращих у Першій лізі сезону 2021/22 в індивідуальних номінаціях і подає ексклюзивну статистику

Криворожане поздравляют Клима Приходько с победным голом в Житомире, фото fckryvbas.com

Ігрова програма 15-го туру:
  • п’ятниця, 22 жовтня

Волинь – Кремінь – 3:2 (звіт із відео)

• субота, 23 жовтня

Прикарпаття – Альянс – 3:1 (звіт із відео)

Полісся ‒ Кривбас – 1:2 (звіт із відео)

• неділя, 24 жовтня

ФК Краматорськ – Нива – 2:0 (звіт із відео)

ФК Ужгород – Олімпік – 1:3 (звіт із відео)

Металіст – Поділля – 2:0 (звіт із відео)

• понеділок, 25 жовтня

ВПК-Агро – Гірник-Спорт – 1:2 (звіт із відео)

Оболонь – Агробізнес – 3:1 (звіт із відео)

Уже традиційно:

• читайте скоро на нашому сайті символічну збірну чергового туру
  • інтерв’ю з героєм туру, що його Sport Arena визначає спільно з ПФЛ

А зараз – наші індивідуальні номінації:

Олег Рипан, фото fc.if.ua
Тренер туру – Олег Рипан (Прикарпаття)

Четвертий тур без поразок проходить Прикарпаття і сповна реабілітовується за розгромну поразку на Сумщині, якої зазнало від Альянсу навесні. Дуже вчасно після карткового відсторонення повернувся сповнений сил Барчук (див. номінацію «Герой туру»), якісно використали господарі свою технічну, ініціативну групу атаки, і виграли навіть без травмованого Борисевича та з Цюцюрою, який міг провести через пошкодження лише останні хвилини.

Аналіз від Всеукраїнського об’єднання тренерів з футболу – тут.

Клим Приходько (праворуч), фото fckryvbas.com
Джокер туру – Клим Приходько (Кривбас)

Приходько-молодший замінив на 66 хвилині Ярового, а вже через три хвилини почав на швидкості блискавичну атаку з глибини, розігрався із Дебелком і замкнув його передачу з правого флангу. Де-факто переможний гол від «джокера», другий тур поспіль Клим вдало виходить з лавки й забиває. В цій ситуації красунчики всі: і новий головний тренер Бабич, який не став «гнобити» сина попередника, і сам син, який не зламався і доводить, що був у цій команді ніяк не «по блату». Клим – майбутнє Кривбасу.

Статистика SportArena.com: 12 матчів у чемпіонаті, 3 голи, 2 асисти.

Браян Ріаскос, фото metalist.ua
Легіонер туру – Браян Ріаскос (Металіст)

Така історія з цим Ріаскосом: інколи він легші м’ячі не забиває, а коли Балулі зарядив у стійку, 27-річний колумбієць здорово зіграв на реакції, підставивши ногу під вірний гол. Схоже, на позиції правого форварда Браян почувається досить впевнено, принаймні, моментів створив немало, забивати Поділлю міг (і мав) ще не раз. Але й без того його гол на 19 хвилині був дуже важливим і багато в чому вирішальним.

Статистика SportArena.com: 11 матчів у чемпіонаті, 4 голи.

Богдан Кобзар, фото fcvolyn.net
Найкращий молодий гравець туру – Богдан Кобзар (Волинь)

Майже три тижні не забивав 19-річний форвард, але в матчі з Кременем іншим чином допоміг своїй команді. Кобзар дуже вдало зіграв у підіграші для другого та третього голів – у першому випадку дуже акуратно скинув м’яча під удар Хагназарі, відступивши для його просування до воріт, у другому чітко зіграв при кутовому, підправивши подачу в зону перед воротарем, де забивав Рябов.

Статистика SportArena.com: 12 матчів у чемпіонаті, 4 голи, 2 асисти.

Гол туру – Іван Цюпа (Волинь → Кремінь)

У нас у турі є кілька смачних ударів із гри і не зовсім типовий для такого майстра стандартів, як Сарапій, гол низовим штрафним. А найкращим ми готові назвати інший стандарт – який, до речі, автогол. Заінтригували? Цитуємо звіт: «Уже в дебюті, десь із третьої більш-менш масованої атаки, Волинь заробила штрафний, коли гості «впустили на газон» Ляшенка, який тікав у центр. До м’яча підійшов Іван Цюпа і на виконання пробив з лівої ноги в обхід стіни. М’яч зрикошетив від штанги в спину воротаря та відлетів у ворота – 1:0». Взяття воріт записали на Цюпу, хоча він-то влучив у стійку, насправді ж це автогол Єрмолова. Невимушений, так, але м’яч від нього влетів у сітку.

Гол можна подивитися на відео з 1:26

Герой 15-го туру Першої ліги. Ілюстрація pfl.ua

Герой туру – Роман Барчук (Прикарпаття)

Читайте на нашому сайті інтерв’ю з гравцем, який забив двічі й віддав гольову передачу в матчі з Альянсом.

Статистика SportArena.com: 13 матчів у чемпіонаті, 8 голів, 4 асисти.

Фото туру

Прикарпаття та вболівальники святкують перемогу над Альянсом. Фото: fc.if.ua

Відставка туру

Ігор Столовицький покинув Кремінь після поразки в Луцьку. Це четверта відставка сезону, попередні: Михайло Іваниця (ФК Ужгород), Ігор Климовський (Нива), Геннадій Приходько (Кривбас).

Факт туру

Захисник Олімпіка Іван Білий травмувався, пробиваючи пенальті в Ужгороді. Був замінений уже через сім хвилин.

А ще (цитуємо по статистиці офіційного сайту ПФЛ):

• 150-й матч у Першій лізі провів Сергій Семенюк (Агробізнес), 50-й – Андрій Скакун (Нива)
  • 40-й гол у Першій лізі забиває Вадим Яворський (Гірник-Спорт), 25-й – Іван Матяж (Оболонь)