ВПК-Агро – Кривбас – 0:0 (звіт із відео)

Оболонь – Гірник-Спорт – 0:3 (звіт із відео)

Металіст – Кремінь – 4:0 (звіт із відео)

• вівторок, 12 жовтня

ФК Ужгород – Поділля – 0:1 (звіт із відео)

Прикарпаття – Агробізнес – 0:0 (звіт із відео)

Воротар – Костянтин Махновський (ВПК-Агро)

Цього сезону досвідчений воротар не уникнув грубих помилок, була така і на початку дербі з Кривбасом (добре, що встиг із підстраховкою Пашаєв). Проте надалі питань до Махновського не було – тільки подяка. Він справився з двома виходами Щедрого, зреагував на удари Хобленка та Дебелка. Ця нульова нічия в матчі з суперником, мотивованим недавньою зміною тренера, безперечно заноситься у список досягнень ВПК-Агро.

Правий захисник – Руслан Пісний (Альянс)

Домашній матч із Олімпіком невдало складався для долинян – і пропустили першими, і ще пропускати могли. Не будемо приховувати, через зону Пісного гості теж пролітали неодноразово. Проте під час гри Альянс вирівнявся й здобув вольову перемогу. Руслан, який активно працював на атаку й видав кілька перспективних подач на Агапова та Шарая, а також заробив дуже перспективний штрафний. По-справжньому Пісний завівся вже після перерви: спочатку прицільним ударом забив, розігравшись із Ярошенком-молодшим, а потім вирізав чудову подачу на протилежний край – під гол Рогозинському. Міг забивати ще.

Центральний захисник – Максим Войтіховський (Волинь)

Нива вперше грала під керівництвом Купцова, та й Волинь в останніх турах дещо просіла – здавалося, господарям буде непросто. Так і вийшло – пропустили першими (вини захисту нема – опорник Кучеренко невдало виніс у ту зону біля карного майданчика, де мав би чергувати хтось із півзахисників), але відігралися й не посипалися. Відзначаємо Войтіховського – багато роботи в боротьбі, виніс м’яча з лінії, втримав цілісність лінії після травми Сасовського та перебудови захисту. А в кінцівці пішов вперед, що, як пам’ятаємо по початку сезону, напрочуд перспективно.

Центральний захисник – Юрій Кравчук (Гірник-Спорт)

Топовий матч Гірника-Спорт, який вкотре переграв Оболонь на її стадіоні. Причому, номінальний аутсайдер не пропустив від четвертої команди першості, багато в чому це заслуга Кравчука. Потужний захисник вигравав багато верхових м’ячів, почувався впевнено при стандартах. До речі, забив ще раніше – просто його гол не було зараховано через підозру на напад на голкіпера. Юрій повертається на свій звичний рівень після невдалого вояжу в УПЛ.

Лівий захисник – Сергій Горбунов (Металіст)

З винахідливістю та швидкістю Горбунова фланги харків’ян значно посилилися. У матчі з Кременем Сергій добре відпрацював на своїй бровці, хоча в першому таймі було важко, можна згадати, як Білоусов проривався через його зону. Пізніше Горбунов заспокоїв гру на своєму фланзі, а також став безпосереднім учасником гольових комбінацій – після його кросів забивали Пейшоту (перший м’яч) і Ріаскос.

Центральний півзахисник – Андрій Ліповуз (Поділля)

Середня лінія хмельничан – одне з найбільших відкриттів щодо цієї команди в Першій лізі. І якщо Пріхну ми не раз відзначали, то Ліповуза треба вшанувати цього разу. Не тільки, власне, за красиво виконаний гол у дебюті, коли він зряче пробив з кута карного майданчика, отримавши пас Морговського. Андрій багато та плідно працює в середній лінії, не уникає боротьби та завжди готовий, як в Ужгороді, допомогти команді влучним ударом.

Правий півзахисник – Андрій Понедєльнік (Гірник-Спорт)

Велика ротація показала глибину складу Гірника-Спорт, який навіть в експериментальній формації може давати бій лідерам. Ну що ж, це обнадіює. Після матчу в столиці команда покидає зону вильоту. Відзначаємо Понедєльніка, який був активним учасником відразу кількох гострих комбінацій (у тому числі, на початкових фазах вирішальних), а також встиг на добивання після відбитого пенальті Романова – цей гол поставив крапку на надіях Оболоні.

Атакувальний півзахисник – Руслан Паламар (Гірник-Спорт)

Схоже, «одеський легіон» Гірника-Спорт набрав форму. Як ми й прогнозували, це стало потужним внутрішнім посиленням команди. В столиці Паламар у зв’язці з Яворським створив два голи: в першому випадку розігрався з Вадимом і сильним ударом влучив у кут, а потім тонким розрізним пасом вивів на гол самого Яворського. Руслан, власне, в свої найкращі часи грав саме в такий футбол – із постійною участю в комбінаційній грі, нестандартними рішеннями та особистим завершенням.

Лівий півзахисник – Валерій Рогозинський (Альянс)

Ставимо на місце лівого хавбека гравця Альянсу, який починав матч нижче за флангом. Але, по-перше, навіть як оборонець, Рогозинський постійно активно підключався до атак – зокрема, забив переможний м’яч, замкнувши флангову подачу й пробивши в бомбардирському стилі. А, по-друге, після серії замін Валерій перейшов вище на фланзі, в зв’язці з Гертом випрасувавши свою бровку в другому таймі.

Нападник – Максим Прядун (Олімпік)

Його команда програла, і за реалізацію Прядун заслужив критику. Власне, забий він все своє в першому таймі – хтозна, чи мали б зміст старання Альянсу після перерви. Проте за механікою дій форварда навіть такий матч показує, як прогресує Максим у Литовченка. Щонайменше, тричі він виривався на ударні позиції. Відкрив рахунок у дотик після подачі Семчука, ще раз влучив у стійку, ще двічі не влучив у ворота. Хороша, агресивна гра – Прядун правильно вибирав позицію та не виключався з командної гри, а це означає, що він додасть і в кількості голів.

Нападник – Матеус Пейшоту (Металіст)

Топовий матч від Матеуса – тут історія і про майстерність в атаці, і про лідерські чесноти. В першому таймі, коли господарі ніяк не могли забити, саме Пейшоту був найконкретнішим – воротар Кременя потягнув його удар, і міг добивати Танчик. Після перерви бразилець у своєму стилі шикарно замкнув головою флангову подачі (просто подивіться, як він працює в повітрі – це школа для наших форвардів). Потім після його удару м’яч влучив у суперника, і рефері призначив пенальті та вилучив Головка-молодшого – безвідносно всіх суперечок, Матеус його сам і реалізував. Міг Пейшоту забивати втретє, гарно стартувавши на пас із глибини – знову виручив воротар.

Збірна 13-го туру Першої ліги. Ілюстрація pfl.ua
Ігор Жабченко, фото gornyak-sport.net
Тренер туру – Ігор Жабченко (Гірник-Спорт)

Другий тур найкращий – саме наставник Гірника-Спорт. Провівши масовану ротацію, Жабченко зберіг свіжість своєї команди й зумів продовжити безпрограшну серію в складних матчах із Металістом і Оболонню. Ці чотири очка дозволили Гірнику-Спорт покинути зону вильоту вперше за останніх дев’ять турів. Яскрава перемога в столиці – четверта поспіль на «Оболонь-Арені» за останніх три роки для команди з Полтавщини.

Аналіз від Всеукраїнського об’єднання тренерів з футболу – тут.

Антон Поступаленко, фото metalist.ua
Джокер туру – Антон Поступаленко (Металіст)

33-річний півзахисник починав у Металісті, а потім грав за низку команд України та зарубіжжя, в Першій лізі далеко не новачок. Зараз Поступаленко – один із тих, хто повинен забезпечувати плавність відродження клубних традицій. Антон виходить, коли треба, закриває потрібну позицію (вище чи нижче в середині поля) й дозволяє харків’янам спокійно переживати як втрату гравців через травми чи дискваліфікації, так і освіжати гру ротацією. У матчі з Кременем Поступаленко встиг забити сам і взяти участь ще в одній результативній комбінації.

Статистика SportArena.com: 10 матчів у чемпіонаті, 1 гол, 1 асист.

Ріаскос, Пейшоту та Харріс, фото metalist.ua
Легіонер туру – Матеус Пейшоту (Металіст)

Найкращий гравець матчу Металіст – Кремінь, який забив два м’ячі та міг забивати ще мінімум стільки ж. При зовнішньо звичайних антропометричних даних Матеус домінує в чужому карному майданчику, дуже здорово вибирає позицію та відривається від суперників, а в грі головою взагалі є найкращим у чемпіонаті України на даний момент.

Статистика SportArena.com: 9 матчів у чемпіонаті, 11 голів, 1 асист.

Єгор Твердохліб, фото gornyak-sport.net
Найкращий молодий гравець туру – Єгор Твердохліб (Гірник-Спорт)

20-річний нападник, один із героїв минулого матчу проти Металіста, в столиці починав із запасу, вийшов на заміну за рахунку 0:1 і досить пожвавив гру з Оболонню. Мав нагоди сам, натомість заробив пенальті, після якого з добивання Понедєльнік забив третій м’яч у ворота киян.

Статистика SportArena.com: 13 матчів у чемпіонаті, 1 гол.

Гол туру – Андрій Ліповуз (Поділля → ФК Ужгород)

Зряче виконання завжди привертає увагу. Цитуємо звіт: «Вже на восьмій хвилині гості відкрили рахунок. Після передачі Морговського Андрій Ліповуз з кута карного майданчика наважився на удар і влучив у дальній кут – 0:1. Фантастичне виконання хавбека Поділля і надважливий гол в дебюті зустрічі».

Гол можна подивитися на відео з 0:42

Герой 13-го туру Першої ліги. Ілюстрація pfl.ua
Герой туру – Руслан Паламар (Гірник-Спорт)

Читайте пізніше на нашому сайті інтерв’ю з гравцем, який записав на свій рахунок гол і асист у матчі з Оболонню.

Статистика SportArena.com: 13 матчів у чемпіонаті, 1 гол, 2 асисти.

ВСІ НАЙКРАЩІ В ТУРІ: воротар, джокер, молодий гравець, голеадор – в одній статті. Новинка від нашого сайту – індивідуальні номінації в Першій лізі та цифри туру!

P.S. При підготовці матеріалу використані фото офіційних сайтів клубів. Матеріал написаний автором українською мовою.