favbet
favbet

Перша ліга: Чорноморець обіграв Авангард у дебюті Антонова

Новий головний тренер перевірив Кравченка, Коркішка, Вачиберадзе та інших зимових дозаявлених, а одеський клуб зрівнявся за очками з лідером

Черноморец

chernomorets.odessa.ua

Артур Валерко, Sport Arena

• Перед грою:

Дебют нового головного тренера — подія хвилююча, а вже тим більше, якщо це 34-річний початківець. Олексій Антонов свого часу провів за Чорноморець 50 офіційних матчів, в яких забив 15 голів. В одеському клубі почав і роботу в якості помічника головного тренера, після лютневої відставки Ковальця спершу виконував обов’язки головного тренера, а потім і затвердився на цій посаді. Чутки про якихось тренерів зі столиці і вищого дивізіону так і залишилися чутками.

Було, звичайно, цікаво, що Антонов змінить у Чорноморці. Насамперед кидалося в очі, що одеський клуб замість звичної з минулого року схеми з трьома центрбеками відійшов до більш класичної. Тому поряд з Валєєвим і Козаком вийшов єдиний дебютант — досвідчений Кравченко, який разом з СК Дніпро-1 вигравав і Першу лігу.

Авангард же вийшов відразу з семи новачками, п’ять з яких були дебютантами. До того ж, у запасі залишилася ще парочка свіжих імен. Краматорський клуб у такому вигляді, мабуть, був загадкою не тільки для суперників, а й для власних уболівальників.

• Гра:

Але якщо Авангард і задумував щось хитре, вже в дебюті матчу він отримав м’яч у свої ворота. Гольова комбінація, що особливо прикро для гостей, почалася після їхнього ауту на власній половині поля. Брагар по центру просунувся вперед, розігрався зі Штогріним і вискочив на воротаря. Далі для Максима залишалося лише справа техніки: витончено минув захисника, з правої ноги пробив повз Поспєлова і пробив в дальній кут — 1:0. Другий гол у поточному чемпіонаті для юного вінгера Чорноморця.

І, що приємно, одесити і не думали збавляти обертів: відмінно працював їхній лівий фланг, звідки часто атакували технічні та ініціативні Брагар і Авагімян, а фулбек Мельничук дієво підключався до атак з регулярними подачами і прострілами. З різних дистанцій пробивали Авагімян, Путря і Валєєв. Дуже здорово відгукувалися на флангові подачі Штогрін та Козак. Причому, на численні флангові подачі і простріли господарі реагували чітко і постійно знаходили можливості замикати з небезпечних позицій — для суперників утримати їх було важким завданням. І вже ближче до перерви після чергового загострення на правому фланзі захисту Авангарду той же Брагар з близької відстані переправив м’яч у ворота — проте з відвертого офсайду. Так що його удар після доставки м’яча від Козака вже не мав особливого сенсу.

Зате під кінець першого тайму Чорноморець створив навіть кращий момент, щоб подвоїти рахунок. Навіть два моменти, і в обох у центрі уваги був Штогрін. Спершу замикав навіс Путрі — і Поспєлов парирував м’яч на кутовий, а коли Авагімян подав від лівого прапорця, одеський нападник підступно підсікав м’яч головою від ближньої штанги — і потрапив у поперечину. Єдина прикрість після відмінного першого тайму для господарів була в тому, що не вдалося закріпити перевагу в рахунку.

Але це вдалося вирішити вже незабаром після перерви. Авагімян у боротьбі з Толочком заробив штрафний метрах у 20 трохи правіше воріт, а пробити його вирішив Артем Козак. З лівої ноги обвів стінку і влучив точно в ціль — 2:0. Дебютний гол за Чорноморець для півзахисника.

Певне, «Плану Б» у гостей на такий випадок не було. Вже через п’ять хвилин Чорноморець довів рахунок до великого. Воротар гостей Поспєлов спробував швидко вибити м’яч у поле, але першим на перехопленні був досвідчений Валєєв. Далі Брагар розігрався з Авагімяном, вийшов на ударну позицію і пробив. Голкіпер виставив ногу і був близький до того, щоб виручити краматорську команду, але в оточенні двох захисників Штогрін виявився спритнішим і головою добив м’яч у сітку з близької відстані — 3:0.

Далі господарям можна було грати спокійно, випускати новачків і тих, хто повертається. Тим більше, що у Авангарду і попереду виходило дуже небагато: у першому таймі можна згадати хіба що загострення від Дучева і Писка навіть без ударів, і лише за великого рахунку Підківку перевірив ударом з лівого краю Козлов. Розім’яв воротаря, та й годі. Писко, у якого взагалі-то непоганий удар і подача, пробив і зовсім неточно. Відзначати хотілося у «зелено-жовтих» правого захисника Шинкаренка: він і сам воротам погрожував, і став співавтором «голу престижу» Авангарду. Після його проходу і подачі невисокий «джокер» Дорошенко головою з відскоком від штанги влучив у ворота — 3:1. Але на більше гостей не вистачило, хоча Арсентій і відправив ще один м’яч у сітку (вже після свистка рефері, за що дістав від Панчишина лише жовту картку).

• Після гри:

Набравши 31 очко, Чорноморець потіснив з другого місця Верес і зрівнявся за очками з лідером (ось тільки Агробізнес обіграв одеситів в першому колі, так що за додатковими показниками зберігає перше місце). Авангард залишився передостаннім.

Man of the Match: Максим Брагару (Чорноморець)

На самому початку матчу дав перевагу своїй команді, пізніше не вимикався з гри і багато в чому посприяв і третьому голу.

Чорноморець (Одеса) — Авангард (Краматорськ) — 3:1

Голи: Брагару, 5, Козак, 52, Штогрін, 57 — Дорошенко, 76

Чорноморець: Підківка, Путря (Долгов, 74), Микицей ©, Поспєлов, Мельничук, Валєєв (Коркішко, 64), Кравченко, Козак, Авагімян (Мащенко, 78), Брагару (Вачиберадзе, 64), Штогрін (Сухоручко, 70). Запасні: Варакута, Мартиненко, Бодня, Ващишин. Головний тренер: Олексій Антонов.

Авангард: Поспєлов , Шинкаренко, Бородай, Зубков, Козлов, Сеницький ©, Толочко, Чебаненко (Куканов, 46), Дучев (Дорошенко, 61), Писко, Єрмоленко (Скотаренко, 80). Запасні: Якубенко, Гунічев, Сафонов. Головний тренер: Олексій Городов.

17:00. Одесса. Стадіон «Чорноморець»

Арбітр: Дмитро Панчишин (Харків)