Перша ліга. Гірник-Спорт та Прикарпаття розділили очки, не забивши по одному пенальті

Нічия в перенесеному матчі першого туру

Фото - fc.if.ua

Євген Тоташвілі, Sport Arena.

Щоб зрозуміти, що від Гірника-Спорт зразка 2020 року залишилися одні спогади, було досить поглянути на стартовий склад: лише воротар Жмурко та півзахисник Чередниченко залишилися в стартовому складі номінальних господарів від торішнього підбору гравців. Дев’ять новачків в «старті», ще сім – в запасі. Абсолютно нову команду виставив Ігор Жабченко проти одного з аутсайдерів.

Прикарпаття ж оновилося значно менше. Якщо уявити, що цей матч проходив разом з усіма в стартовому турі – на початку вересня, хіба що одесит Курко в опорній зоні та молодий форвард Андрейчук (був покликаний замінити дискваліфікованого Барчука) не вписувалися б до первісної картини. Ще на лавці починав гру тернополянин Ульянов – універсал, який раніше не знайшов себе в Волині. Саме на зіграність і проведену взимку підготовчу роботу надіялись гості – адже історично Прикарпаття є незручним суперником для Гірника-Спорт (лише одна перемога – восени – в п’яти зустрічах). До того ж, на матч проти оновленої команди господарів гості вийшли з невтішною статистикою виїзних зустрічей (всього чотири очки – найгірший показник Першої ліги в гостях поряд з херсонцями). До речі, останній свій матч на виїзді підопічні Мостового виграли саме на «Кремінь-Арені», коли гол Дитка дозволив їм перемогти Кремінь.

Але на цей раз візит до Кременчука вже в дебюті приніс неприємності гостям. Після кутового від Сьомки м’яч зрикошетив у руку новачкові Прикарпаття Курку, і рефері одразу ж призначив пенальті. До м’яча підійшов Чередниченко (якраз один з небагатьох старожилів) і воротаря-то з точки переграв, але влучив у поперечину. Перевівши подих після пенальті, через десять хвилин Піцан знову змушений був хвилюватися. Після чергового кутового від правого прапорця Сьомка лівою ногою крутив м’яч точно у ворота, і кіпер гостей змушений був по-справжньому рятувати, а потім реагувати і на точне, хоч і прямолінійне добивання від ще одного новачка суперників – Литовченка.

Ці моменти, звичайно, треба було реалізувати – і ще тому, що грали команди в справжній, класичний «весняний футбол» – велика кількість браку, неточних передач, прикро випущених за межі поля м’ячів. І головне – Гірник-Спорт, який запоров свої шанси на старті, не відрізнявся зі зрозумілих причин зіграністю і злагодженістю, тому, загубивши свої моменти, ще й міг пропустити першим вже на 20-й хвилині. Після проникаючого пасу на воротаря вибігав Дитко, дебютант Тимошенко не зумів його відтіснити і форвард прокинув м’яч повз Жмурка – лише лівий захисник Кравченко в підкаті на дальній штанзі зумів врятувати Гірник-Спорт від неминучого голу. Велика кількість необов’язкових жорстких зіткнень іноді призводила до небезпечних стандартів – Дитко, який виконував штрафний, зароблений Сікачем в боротьбі з Краєвим, запустив дуже далеко від воріт.

На другий тайм команди вийшли з нулями на табло, які немов докоряли їм за недоробки в першому таймі. Найактивніше виглядали гості – вже на другій хвилині другого тайму пробивали по черзі Сікач і Дитко, спочатку спрацював Жмурко, потім на лінії його захисник (здається, Тимошенко). Незабаром після кутового намагався пробити активний Курко, потім вже і Кохман бив здалеку. Гірник-Спорт пережив неприємні десять хвилин, перевів гру на половину поля суперника і повів в рахунку. Почалося все з тонкого пасу Чередниченка на Литовченка, але після удару форварда м’яч пішов за межі поля. Не забарився кутовий, на подачу Романова пішов Чуєв, м’яч відскочив від нього в центр, де Краєв хльостким ударом розстріляв ворота – 1:0.

Ось тут би закріпити перевагу, але штрафний Романова пройшов повз ворота, а форвардам не вдавалося зачепитися за м’яч у володіннях франківців. А ті на вольових якостях пішли вперед і незабаром отримали шанс відігратися. Після штрафного від Кохмана м’яч влучив в руку Велєву, який намагався зіграти п’ятою. Пенальті викликався бити Дитко – і не переграв воротаря. Жмурко відбив м’яч і в підсумку приборкав його намертво. Здавалося, тепер вже психологічна перевага на стороні Гірника-Спорт. Але ні. Януш в боротьбі з Чередниченком заробив собі штрафний, супернику – жовту картку. Пішла подача штрафного і в підсумку Курко підлаштувався під подачу і відправив м’яч у ворота – 1:1.

Ціла низка замін, велика кількість силової боротьби – все це гальмувало гру. І все ж був шанс у команд уникнути нічиєї – Воробчак дуже здорово бив з правого флангу, але влучив у поперечину. У підсумку – нічия. Господарі, зібравши з того, що було, боєздатний склад, не змогли втримати і розвинути свою перевагу. Гірник-Спорт набирає 27 очок і залишається четвертим в очікуванні матчів конкурентів, а ось Прикарпаття набирає 13 очок – ще трішечки відривається від зони вильоту, але втрачає шанс наздогнати і обігнати ВПК-Агро.

Man of the Match: Василь Курко (Прикарпаття)

Своїм голом врятував гостей від поразки, втім, міг забивати і ще, небезпечно підключався до чужих воріт. Біля своїх воріт відіграв, можливо, не настільки вдало і надійно, але рахунок все ж на користь його команди, яка більше потребує очок і грала не в оптимальному складі без кількох втрачених гравців.

Гірник-Спорт (Горішні Плавні) – Прикарпаття (Івано-Франківськ) – 1:1
Голи: Краєв, 57 – Курко, 76

На 3 хв. Чередниченко (ГС) не реалізував пенальті – перекладина.

На 67 хв. Дитко (П) не реалізував пенальті – воротар

Гірник-Спорт: Жмурко, Велєв, Тимошенко, Чуєв, Кравченко, Краєв, Дедух (Є.Твердохліб, 80), Чередниченко (Осипенко, 87), Романов (Ігнатьєв, 90+1), Сьомка (Лукас, 61), Литовченко. Запасні: Фіяло, Якубов, Богомаз, Дмитрук, Клімов, Черниш. Головний тренер: Ігор Жабченко.

Прикарпаття: Піцан, Борисевич, Пархуць, Француз, Януш, Курко, Кохман (Геник, 90+4), Воробчак, Сікач (Сондей, 72), Дитко (Хома, 84), Андрейчук. Запасні: Сердюк, Ульянов, Вацеба. Головний тренер: Руслан Мостовий.

14:00. 12.03.2021. м. Кременчук. “Кремінь-Арена ім. Олега Бабаєва”

Арбітр: Сергій Задиран (Київська обл.)

Увага! Остаточні дані по хвилинах, замінах та інших даних уточнені з рапортом арбітра.