Підлепенець, Волошинович і французький маг ‒ вся збірна 16-го туру Першої ліги

Sport Arena називає символічну збірну стартового туру Першої ліги сезону 2021/22

Підлепенець, Волошинович і французький маг ‒ вся збірна 16-го туру Першої ліги - Перша ліга України

Фото - fc.if.ua

Ігрова програма 16-го туру:
  • п’ятниця, 29 жовтня

Полісся ‒ Нива – 1:1 (звіт із відео)

Волинь – Агробізнес – 0:1 (звіт із відео)

• субота, 30 жовтня

Олімпік – Кривбас – 0:2 (звіт із відео)

Прикарпаття – ФК Ужгород – 3:1 (звіт із відео)

• неділя, 31 жовтня

ФК Краматорськ – Гірник-Спорт – 0:1 (звіт із відео)

ВПК-Агро – Кремінь – 2:0 (звіт із відео)

Оболонь – Поділля – 1:0 (звіт із відео)

• понеділок, 1 листопада

Металіст– Альянс – 2:0 (звіт із відео)

Про найкращих особистостей і головні цифри туру – тут.

Воротар – Олег Мозіль (Агробізнес)

У Луцьку гостям пощастило рано повести в рахунку, проте залишок часу не віщував спокою. Волинь неодноразово пробивала по воротах Агробізнесу, і щоб ранній автогол мав значення до кінця матчу, вимагалася надійність воротаря. Мозіль парирував прицільний штрафний Цюпи, справився з ударами Кобзаря, Ляшенка та Миронюка з близької відстані. Навіть у моментах навали ухитрявся забирати м’яч і фіксувати його намертво. Тепер би ще трохи стабільності – і, безперечно, Агробізнес має всі шанси вибратися зі складної турнірної ситуації.

Правий захисник – В’ячеслав Рябов (Кривбас)

В останніх турах Рябов вимушено підміняв травмованих товаришів справа у захисті. І хоча під час матчу з Олімпіком він перебудувався на звичне для себе місце центрального півзахисника, обмінявшись позиціями з Татарковим, все ж назвемо його в символічній збірній на цій тимчасовій для нього точці поля. Виконавши хороші обсяги робіт, встигаючи з блокуваннями біля власних воріт, В’ячеслав ще й підвернувся під подачу Хобленка, зрикошетивши м’яч на користь Кривбасу. Саме цей результативний курйоз допоміг гостям здобути три очки в столиці.

Центральний захисник – Олег Бородай (Оболонь)

Граюча, технічна команда Поділля мала стати справжнім випробуванням для оболонського захисту, і якщо брати базові цифри (суттєву перевагу за володінням м’ячем, ударами та лише одним із них у площину воріт), то оборонці справилися зі своїм завданням. Хороший вклад у «суху» перемогу від Бородая – видав до 30 вдалих дій у заволодінні м’ячем (робота в статиці та динаміці гри, включаючи перехоплення та відбір), а також виконав якісну пасову роботу, що було важливо проти суперника, який хороший в комбінаційності.

Центральний захисник – Ігор Курило (Агробізнес)

Надзвичайно важкий матч для гостей Луцька, тому що Волинь виглядала здорово, багато атакувала та створила низку моментів біля воріт Агробізнеса. В цьому плані не можемо не відзначити лідера захисту волочищан, адже саме Курило кілька разів зривав всю гостроту своєчасним втручанням, виконав найбільше відбирань і підбирань, чітко діяв у ситуаціях, де важлива була силова складова й швидке переведення м’яча зі своєї половини поля.

Лівий захисник – Євгеній Шевченко (ВПК-Агро)

На пару з активним Льопою Шевченко завдав багато труднощів обороні кременчужан. Оборонець постійно долучався до атак, кілька разів брався пробивати сам і постійно був адресатом подач із численних стандартів. Власне, відкрив рахунок саме Євгеній – зумівши з-під суперника вдало замкнути флангову подачу Литвиненка після розіграшу кутового. Надалі Шевченко не виключався з гри, виконав чимало подач і прострілів, деякими з яких мали користатися Яровенко та той же Литвиненко. Дуже потрібна перемога для ВПК-Агро над одним із головних конкурентів у боротьбі за виживання.

Центральний півзахисник – Владислав Семотюк (Прикарпаття)

Одне з головних досягнень сучасного Прикарпаття – адаптація молодого Семотюка в ролі центрхава, «маятника» гри івано-франківців. Владислав виконує величезні обсяги робіт – як чорнових (встигаючи відбирати м’ячі та працювати на перехопленні за рахунок хорошого читання гри), так і креативних. У цій грі всюдисущий Семотюк встигав і допомагати Сондею та Волошиновичу тонкими передачами й скидками, і сам пробивав по воротах. Причому, голи могли вийти неймовірні – говоримо як про дальні удари, так і «ножиці» під удар через себе. А ще Владислав взяв участь у хитрому розіграші штрафного, де після його передачі забив гол туру Сондей.

Правий півзахисник – Євген Підлепенець (Металіст)

Трюк із заміною захисника на вінгера з перебудовою 2-3 позицій Металіст проводить регулярно, і часто саме такі рокіровки дозволяють лідеру переломити хід гри, здолати добре організованих суперників. Так сталося і з Альянсом. Вийшовши на другий тайм, Підлепенець встиг завдати трьох ударів, два з яких стали результативними. Спершу після передачі Танчика здорово надіслав м’яча в сітку повз воротаря, а потім головою замкнув вдалу подачу Балулі.

Правий атакувальний півзахисник – Фарес Балулі (Металіст)

Ось вам і та різниця, яку зобов’язані робити в чемпіонаті України легіонери. При досить гідній грі Альянсу, втомленого 120 хвилинами серією пенальті в попередньому своєму матчі посеред тижня, Металіст здобув чергову перемогу. А Балулі був одним із ключових елементів загальнокомандної гри харків’ян. Попри кілька жорстких ударів, Фарес знайшов сили відіграти 87 хвилин, хоча покидав поле з воротарями. За цей час зв’язував гру лідера, видав низку загострювальних передач, у тому числі особливо важких у задумі та виконанні. І сам пробивав по воротах, але найбільше проявив себе як плеймейкер. Видав розкішну гольову подачу на Підлепенця, а ще в кількох моментах одноклубникам не вистачило дещиці, щоб забити.

Лівий атакувальний півзахисник – Ростислав Волошинович (Прикарпаття)

На місце лівого інсайда ставимо Волошиновича – одного з головних героїв туру. Ужгородський захист так і не зміг справитися з Ростиславом. Він міг зрівнювати рахунок і раніше, кілька разів «просочуючись» крізь редут суперників. Дуже здорово комбінував з товаришами по команді, тож ще до перерви забив після тонкої скидки Цюцюри, а після перерви встиг на добивання, коли воротар парирував удар Воробчака.

Лівий півзахисник – Артем Сьомка (Гірник-Спорт)

Божевільний матч у Краматорську: більше атакували господарі, у гостей креатив спрацював нижче попередніх турів, а, на відміну від першого кола, результат на користь Гірника-Спорт. Забезпечив його курйозний гол Сьомки, який повторною фланговою подачею, що пішла в площину воріт, застав зненацька всіх суперників. Окрім цього, Артем був активним, виконав багато проходів з навісами й прострілами, непогано комбінував з Яворським і товаришами по середній лінії.

Нападник – Сергій Кисленко (Нива)

Тернополяни першими пропустили в Житомирі, і був такий момент, коли Полісся могло забивати ще, здавалося, повністю контролювало гру та мало всі шанси її «закрити». Проте говоримо про вольові якості колективу гостей, тому що після перерви підопічним Купцова вдалося перевернути все з ніг на голову. Зіграв свою роль фактор забивного форварда з чуйкою. Кисленко, який загалом у матчі вирізнявся хіба що обсягами верхової боротьби, дуже здорово зреагував на подачу Гатали й зрівняв рахунок. Фаворит протистояння так і не зміг повернути собі перевагу.

Збірна 16-го туру Першої ліги. Ілюстрація pfl.ua
Олександр Кучер, фото metalist.ua
Тренер туру – Олександр Кучер (Металіст)

Після стартового туру це протистояння вважалося принциповим, і хоча після матчу головний тренер харків’ян зосередився більше на своїй команді, сумнівів щодо великого налаштування на Альянс не виникало. Хоча першопочатковий план на гру довелося коригувати рішучими змінами в перерві, саме «джокер» Підлепенець забезпечив Металісту чергову перемогу. Попри відсутність Ріаскоса та Нехтія, а також певні вимушені рокіровки після виснажливого кубкового матчу. Альянс, який посеред тижня навіть дійшов до серії післяматчевих пенальті, так і не зміг компенсувати втрати Рогозинського, Пісного та Лучика, хоча довго тримав інтригу й навіть без ранніх замін давав бій лідеру.

Аналіз від Всеукраїнського об’єднання тренерів з футболу – тут.

Єгор Прокопенко (в центрі), фото fc.obolon.ua
Джокер туру – Єгор Прокопенко (Оболонь)

Номінальний фланговий захисник вийшов замість крайнього хавбека на 76-й хвилині, а в компенсований час матчу з Поділлям зробив щасливою всю Оболонь. Це Прокопенко скористався метушнею після подачі з флангу, переправивши м’яча в ворота. Переможний гол на 90+4-й хвилині – що може бути краще для гравця, який вийшов на заміну?

Статистика SportArena.com: 7 матчів у чемпіонаті, 1 гол.

Фарес Балулі, фото metalist.ua
Легіонер туру – Фарес Балулі (Металіст)

Якісний легіонер повинен робити різницю в матчі, тим більше, на такому рівні, як Перша ліга. Француз Балулі – один із найкращих легіонерів у змаганнях ПФЛ за останнє десятиліття, навіть з урахуванням гравців резервних складів топ-клубів. Фарес у матчі проти Альянсу здорово відіграв у центрі поля, міг забивати сам, а в підсумку своєчасним зрячим переведенням м’яча асистував під один із голів Підлепенця.

Статистика SportArena.com: 12 матчів у чемпіонаті, 5 голів, 6 асистів.

Назарій Воробчак, фото fc.if.ua
Найкращий молодий гравець туру – Назарій Воробчак (Прикарпаття)

У складі швидкої, мобільної групи атаки івано-франківців Воробчак був серед найбільш активних. Кілька разів сам «роззував» суперників зміщеннями з ударами, і хоча сам не забив – виявився безпосередньо причетним до одного зі взяттів воріт. Це після удару Назарія, відбитого ужгородським воротарем, з добивання забив Волошинович.

Статистика SportArena.com: 15 матчів у чемпіонаті, 3 голи, 1 асист.

Гол туру – Іван Сондей (Прикарпаття → ФК Ужгород)

У цьому турі були дуже непогані голи, проте хочеться відзначити «привіт із 90-х» ‒ дуже хитрий розіграш штрафного з гарматним завершенням. Цитуємо звіт: «Але все ж таки на 71-й хвилині Прикарпаття забило ще один м’яч, коли Допілка збив Сондея біля власного штрафного майданчика, а івано-франківці здорово розіграли стандарт: Кузьмін покотив на Семотюка, той зробив скидку Сондею, а Іван зряче з-за меж штрафного майданчика пробив у сітку воріт закарпатців – 3:1».

Гол можна подивитися на відео з 4:33

Герой 16-го туру Першої ліги. Ілюстрація pfl.ua
Герой туру – Євген Підлепенець (Металіст)

Читайте пізніше на нашому сайті інтерв’ю з гравцем, який оформив дубль після виходу на заміну у переможному матчі з Альянсом.

Статистика SportArena.com: 15 матчів у чемпіонаті, 3 голи, 2 асисти.

ВСІ НАЙКРАЩІ В ТУРІ: воротар, джокер, молодий гравець, голеадор – в одній статті. Новинка від нашого сайту – індивідуальні номінації в Першій лізі та цифри туру!

P.S. При підготовці матеріалу використані фото офіційних сайтів клубів. Матеріал написаний автором українською мовою.