Полісся і Верес розписали безгольову нічию в Києві

Верес грав краще, але воротар житомирян Маханьков провів якісний матч.

Верес. Фото: facebook.com/veres.club

Владислав Власенко, Sport Arena

В рамках 2-го туру Першої ліги України зустрічалися два новачки нового сезону – Полісся і Верес. Відзначимо, що обидві команди пропускали стартовий тур через коронавірус. Якщо клуб з Житомира не зміг зустрітися з Агробізнесом через позитивні тести на COVID-19 у суперника, то Верес не зміг зіграти з Оболонню через зараження всередині свого колективу.

Хоч Полісся і проводило матч у статусі господарів, але лише номінальних. Зустріч проходила на київському стадіоні імені Баннікова, що пов’язано з продовженням реконструкції основного стадіону клубу в Житомирі. Обидві команди підходили до зустрічі в непоганому настрої, адже у своїх попередніх матчах зуміли здобути перемоги в рамках Кубка України: житомиряни впоралися з Чайкою (1:0), а Верес розгромив Дніпро Черкаси (5:0).

Гості розпочали матч активніше, але перші моменти створили гравці Полісся. Спершу в метушні в штрафному майданчику Вереса міг забивати м’яч у сітку з декількох метрів Денис Галенков, але його відтіснив захисник, а через деякий час з-за меж штрафного майданчику вистрілив Ілля Повалій – м’яч полетів над воротами Богдана Когута. Рівняни в основному відповідали зі стандартних положень, але дійсно небезпечний момент виник лише після хорошого удару з середньої дистанції з боку Геннадія Пасіча – Маханьков вступив у гру і зробив сейв.

Ще один небезпечний момент біля воріт Полісся виник після удару приблизно з лінії штрафного майданчика від Артема Хоцяновського – м’яч пройшов поруч з дальньою штангою. Житомиряни відповіли схожим епізодом, коли з меж штрафного пробив Галенков, але не потрапив у дальній кут. Команди не надто часто в першій половині створювали небезпечні моменти, до того ж реалізація була не на найвищому рівні. До перерви рахунок не був відкритий – 0:0.

Другий тайм підопічні Юрія Вірта, який напередодні підписав нову дворічну угоду з клубом, почали дуже активно. З краю штрафного стріляв по чужих воротах Геннадій Пасіч – Маханькову відразу ж довелося здійснювати сейв і рятувати свою команду, витягуючи м’яч з ближнього кута. Номінальні господарі на старті другого тайму запам’яталися неточним ударом здалеку від Марата Даудова, а потім в цілому нерідко тримали м’яч на чужій половині поля.

На 60-й хвилині у Вереса приголомшливий удар під поперечину завдав Сергій Петько, але знову 22-річний воротар житомирян Маханьков, який пройшов школу київського Динамо, опинився на висоті і підстрахував своїх партнерів, які допускали подібні моменти і не встигали накрити суперників. А найбільш гострий епізод всього матчу стався вже на останніх хвилинах зустрічі. Ігор Солдат з Вереса завдав потужного удару в дальній кут, але знову на висоті був Маханьков, який у стрибку перевів м’яч у штангу власних воріт.

Новачки Першої ліги в рівному матчі, але з більш гострими моментами у Вереса зіграли в безгольову нічию і заробили свої перші очки в поточному чемпіонаті – 0:0. У наступному турі Полісся на виїзді зіграє проти херсонського Кристала, а Верес прийме у себе Прикарпаття. Перед цим команди в Кубку України зустрінуться з Оболонню і Альянсом відповідно.

Хоч команди виглядали досить рівно, все ж більш небезпечні епізоди були біля воріт Полісся. Величезна заслуга в тому, що житомиряни зберегли свої ворота “сухими” полягає в роботі в рамці Володимира Маханькова. Воротар, який раніше виступав за молодь Динамо і львівські Карпати, здійснював сейви і виручав своїх партнерів як мінімум після чотирьох хороших ударів, коли двічі гостро пробивав Пасіч, а в другому таймі шикарно вистрілювали Петько і Солдат.

Полісся (Житомир) – Верес (Рівне) 0:0

Попередження: Галенко, Повалій, Чернецький, Швець – Мірошник, Солдат, Тимофієнко, Пінчук

Полісся (стартовий склад): Маханьков, Бринько, Швець, Прокопчук, Власюк, Чернецький, Галенков (Тарануха, 82), Даудов (Трояновський, 77), Савошко (Гавриленко, 66), Повалій, Галенко (понеділок, 89)

Запасні: Яшков, Жук, Кузнєцов, Тимошенко, Трояновський, Гавриленко, Семчук, Тарануха, Понеділок, Притиковський, Медведєв

Головний тренер: Сергій Шищенко

Верес (стартовий склад): Когут, Пінчук, Мірошник, Петько, Солдат, Полюлях, Кучеров, Хоцяновський (Тимофієнко, 72), Яременко (Соломка, 81), Пасіч, Шестаков (Сергійчук, 76)

Запасні: Ющишин, Махнєв, Гончаренко, Тимофеєнко, Соломка, Гегедош, Сергійчук, Дахновський

Головний тренер: Юрій Вірт

16:00. Києва. Стадіон “імені Баннікова”

Арбітр: Олег Когут (Тернопіль)