Полісся на виїзді обіграло Кремінь і перервало серію з дев’яти матчів без перемог

Дубль на рахунку Станіслава Коваля

Полесье, facebook.com/polissyazt

Влад Власенко, Sport Arena

У поєдинку 23-го туру Першої ліги, який проходив в Кременчуці, місцевий Кремень приймав житомирське Полісся. Сусіди по турнірній таблиці начебто і мали деякий запас очок перед зоною вильоту, але кілька успішних матчів від конкурентів поставили б кременчужан і житомирян в явно незручне становище – в загальному, очки сьогодні були вкрай необхідні обом колективам. Перед матчем Полісся йшло на 11-му місці, а Кремень розташовувався на 12-му рядку.

Звичайно можна сказати, що хлопці набирали очки навесні, боролися, але факт залишається фактом – до сьогоднішньої зустрічі жодна з команд не змогла перемогти хоча б раз в 2021 році. Зустріч могла стати переломною як для команди Олексія Годіна, так і для колективу Сергія Шищенка, тому зайвий раз говорити про мотивацію футболістів не доводиться. Відзначимо, що в попередньому матчі Кремень поступився прямому конкуренту в особі Авангарда (1:2), в той час як Полісся програло Альянсу (1:2). У першому колі сильнішою виявилася команда з Житомира, яка перемогла кременчужан з рахунком 2:0, але сьогодні гості приїхали до Кременчука без ряду травмованих футболістів.

Вже на 4-й хвилині Денис Галата переправив м’яч в сітку воріт Полісся, але лайнсмен зафіксував положення поза грою. У будь-якому випадку, такий початок повинний був підбадьорити футболістів, до того ж як показав повтор, рішення про офсайд було ну дуже спірним. Трохи пізніше з флангу здорово відпасував в штрафну Денис Білоусов на Івахно, але той зльоту пробив над воротами Маханькова. Хороший старт від кременчужан, а й Поліссі відповіло ударом Галенкова після скидки від Глаголи – м’яч з рикошетом полетів лише на кутовий. На 18-й хвилині ледь не начудив кіпер гостей Маханьков – майже відібрав м’яч у воротаря Галата, але все ж встиг кіпер забрати круглого в руки.

На 23-й хвилині хороший шанс забити мав Денис Галата. На цей раз арбітр не зафіксував офсайд (не забуваємо про спірний епізод на старті матчу), але вже сам гравець Кременя не впорався з тиском і з позиції один на один пробив точно у воротаря Полісся Володимира Маханькова. Житомиряни відповіли моментом за участю Галенкова і Глаголи, коли перший непогано накидав на другого на дальню стійку, але Олександр Глагола виявився в положенні поза грою. Трохи пізніше здалеку вистрілив Василь Грицук, але врятував Кремень Данкович, який, схоже, витіснив Олійника з рамки воріт кременчужан. У роздягальні команди пішли за рахунку 0:0, але футбол був цікавим.

Майже відразу ж у другому таймі Кремень міг забивати після кутового – навіс з боку Максима Івахно пішов на ближню штангу, де чатував Галата, але пробив поруч зі штангою. Трохи згодом Маханьков врятував Полісся після пострілу з середньої дистанції від Павла Мягкова. В результаті кременчужани атакували, але рахунок на 57-й хвилині відкрили гравці Полісся: Галенко здорово віддав по флангу вперед на Андрія Ковальова, а той зробив простріл у штрафну, де вийшовший на заміну Станіслав Коваль спершу пробив у воротаря, але на добиванні вже послав круглого в сітку – 01. Відзначимо, що Олександр Головко опікувався Ковалем, але не зумів перешкодити йому відзначитися.

На 67-й хвилині стався цікавий епізод, коли Данкович взяв м’яч в руки від ноги свого ж футболіста – арбітр призначив вільний удар, але не вдалося гостям отримати з цього стандарту користь. Кремень потребував активних дій, враховуючи хід зустрічі: здорово пробивав точно в кут воріт гостей Денис Білоусов, але знову відмінно себе показав Маханьков і зробив сейв. Правда, атакуючі пориви мало не привели до катастрофи, адже на 77-й хвилині лише Данкович врятував Кремень після виходу один на один Василя Грицука в результаті швидкої контратаки. А вже в компенсований час Коваль (який вийшов на заміну!) оформив дубль: швидка контратака Полісся завершилася його точним ударом в нижній кут після прострілу з краю штрафного від Глаголи- 0:2.

В результаті Полісся видобуло свою першу перемогу в 2021 році і піднялося на десяте місце турнірної таблиці. Команда Сергія Шищенка не перемагала дев’ять матчів, але сьогодні може бути собою задоволена, адже їй вдалося відірватися від зони вильоту на безпечну відстань. Кремень, в свою чергу, залишився на 13-й позиції в двох очках від зони вильоту.

Man of the match - Станіслав Коваль (Полісся)

Вийти на заміну і забити два голи – цим все сказано. Станіслав Коваль став справжнім “джокером” Сергія Шищенка, принісши команді з Житомира важливу перемогу.

• Перша ліга. 23-й тур

Кремень (Кременчук) – Полісся (Житомир) – 0:2 (0:0)

Голи: Коваль, 57, 90+2

Кремень (стартовий склад): Данкович, Білоусов, Курелех, Головко, Мягков, Бичков, Демченко, Семенов, Луїс Фернандо, Івахно, Галата. Запасні: Олійник, Мілесин, Сантос, Білоус, Пуди, Дудка, Гоменко, Мурашов, Молько, Кривенко, Кучеренко. Головний тренер: Олексій Годін.

Полісся (стартовий состав): Маханьков, Понедєльнік, Швець, Прокопчук, Власюк, Тєрєхов, Грицук, Ковальов, Галенков, Глагола, Галенко. Запасні: Медвєдєв, Жук, Притіковський, Чернецький, Шевченко, Гавриленко, Коваль. Головний тренер: Сергій Шищенко.

16:00. Кременчук. Стадіон “Кремень-Арена” ім. О. Бабаєва

Арбітр: Вадим Запрутняк (Ужгород)