Полісся обіграло ВПК-Агро в перенесеному матчі Першої ліги

Матч, який мав пройти півтора місяці тому, дозволив житомирянам піднятися на чотири рядки таблиці

Полісся обіграло ВПК-Агро в перенесеному матчі Першої ліги -

Полесье, facebook.com/fcpolissya

Полісся наздоганяє свій графік після підступної паузи – в гості до житомирян завітав ВПК-Агро. Протистояння принципове – не тільки тому, що суперники плюс-мінус в один час піднімалися в Першу лігу. Ще підгрунтя в коренях і тонкощах бізнесу: власник холдингу BGV Group Management і співвласник АТБ Буткевич якраз з Дніпровщини, а овочі, які вирощує компанія ВПК-Агро, якраз ростуть в цій же області і продаються в цій же мережі супермаркетів.

І головне – команди опинилися в нижній частині турнірної таблиці: ВПК-Агро – на 14 місці з 16 очками, Полісся – на 11-му з 21. Тобто, перемагали господарі – рішуче відривалися б від небезпечної зони, перемагали гості – зрівнялися б з Агробізнесом і обійшли б його в таблиці за рахунок особистих зустрічей. І вже з перших хвилин стало зрозуміло, що команди цілком серйозно поставилися до свого турнірного шансу в цьому перенесеному матчі.

Житомиряни почали дуже бадьоро: вже в дебюті Морозко, Козак і Грицук протягували м’яч через фланг з деяким загостренням, а повторна подача Василя після кутового на правому фланзі призвела до першого взяття воріт. Нестеров скинув на напарника з оборони Гітченка, Андрій прийняв на груди і розстріляв під поперечину – 1:0 на 9-й хвилині.

До честі підопічних Калітвінцева, вони зменшувати оберти не збиралися. І ось уже верткий Шастал після тонкого пасу Козака проривався в штрафну і був збитий суперником. У цьому моменті арбітр навіть змушений був консультуватися з асистентами, настала пауза на кілька хвилин. І хоча первісне враження було – пенальті, Пасхал розсудив – вилучення Тарадуди і штрафний (на одному з ракурсів видно, що нападника захисник ВПК-Агро чіпляв ще до штрафного, а Шастала інерція занесла за лінію). Наступний стандарт виконував Козак і влучив у поперечину.

Але гарний настрій просто так не пропадає. Вже через хвилин п’ять Грицук запустив у прорив через лівий фланг Морозко, той закинув м’яч у середину штрафного майданчика і Дмитро Шастал підступно колупнув м’яч у дальню “шістку” несподівано для суперників – 2:0. На куражі двічі пробивали здалеку Козак і Морозко – один неточно, інший – точно (парирував м’яч воротар). А перед перервою дуже важливий третій м’яч забив Козак. Артем протягнув м’яч зі своєї половини поля до чужого штрафного майданчика, акуратно “обстукався” з Морозко і з лівої ноги в дотик пробив у дальній кут – 3:0. Установку від тренерів Полісся в першому таймі виконало, схоже, дослівно.

Те, що відбувається в другому таймі мало мало значення – господарі спокійно грали за рахунком, навіть могли забивати ще (згадаємо, наприклад, як Морозко зі штрафного зарядив в каркас воріт), проте в кінці зустрічі дали слабину. На флангову передачу Будняка йшов Куліш, і, на думку рефері, Нестеров завалив його на бігу – жовта картка і пенальті. Сам потерпілий реалізував пенальті так, що Махарадзе не ворухнувся – 3:1. Ось тільки ні на що більше не залишалося ні часу, ні сил в меншості.

Набравши 24 очки, Полісся одним махом піднялося з 11 на 7-е місце. ВПК-Агро залишається в зоні вильоту.

Man of the match: Дмитро Шастал (Полісся)

Заробив вилучення для суперника і майстерно забив другий м’яч, який фактично вбив інтригу в матчі. Тепер п’ять голів у Шастала, він зараз найрезультативніший у житомирян.

• Перша ліга, 12 тур

Полісся (Житомир) — ВПК-Агро (Вишневе) – 3:1 (3:0)

Голи: Гітченко, 9, Шастал, 29, Козак, 44 ‒ Куліш, 85 (пен.)

Вилучення: Тарадуда (ВПК), 21

Полісся (стартовий склад): Махарадзе, Сахневич, Нестеров, Гітченко, Акубардія, Огіря, Бабенко, Козак, Грицук, Морозко, Шастал. Запасні: Яшков, Чайковський, Терехов, Оринчак, Андрущенко, Глагола, Коломоєць, Шаповал, Швець, Чередніченко, Тімофєєв. Головний тренер: Юрій Калітвінцев.

ВПК-Агро (стартовий склад): Махновський, Вісенте, Тарадуда, Палюх, Пашаєв, Слива, Косовський, Даніель Жезус, Льопа, Литвиненко, Яровенко. Запасні: Бабичин, Будняк, Дудик, Коберідзе, Колесник, Куліш, Наполов, Сухар, Хубутія, Д.Шевченко, Є.Шевченко. Головний тренер: Олександр Грицай.

14:15. Житомир. Центральний міський стадіон

Арбітр: Ігор Пасхал (Херсон)