Прикарпаття обіграло Волинь по пенальті і залишилося в Першій лізі

Лучани догравали в меншості

Ф

Євген Тоташвілі, Sport Arena.

Західноукраїнські команди ніколи особливо не дивляться в таблицю, граючи один проти одного – це завжди дербі. А що вже говорити зараз: Прикарпаття поруч з небезпечною зоною, Волинь поруч з лідерами – щоб якомога довше тримати їх «за хвіст», треба б сьогодні вигравати. І гості прибули в максимально бойовому складі, але за декількох зауваженнях: дискваліфікація захисника Войтихівського і півзахисника Чачуа, відсутність вікових півзахисника Нкололо і форварда Коломійця (пліткують, на них в наступному сезоні не розраховують – а їх відсутність лише підливає «масла у вогонь»). Зате на місці був Оринчак – талановитий вінгер Прикарпаття, в луцькій команді розкрився в якості нападника.

Втім, на початку зустрічі цікавішими виглядали господарі. Запам’ятався «поліцейський розворот» з трохи неточним ударом Семотюка, а ще в кількох моментах поспішність в завершенні заважала прикарпатцям вичавити максимум з перспективних атак. Але це була проблема і для Волині. Нерідко Протасов і Ляшенко цікаво розтягували редут суперників, але ніяк не могли вистелити передачу під удар товаришам. Кобзар опинявся в офсайдній пастці. І навіть Хагназарі – самий радикальний і гострий гравець гостей – був безсилим забити. В одному випадку його удар прийняв на себе захисник Курко, в іншому м’яч обійшов і суперників, і ворота.

І ось – найважливіший момент першого тайму і матчу в цілому. Після пасу Сондея з лівого флангу Барчук обходив Приндету, але той собі на біду притримав суперника. Нападаючий красиво впав, а захисник ще й притоптав його ногами. У підсумку – пенальті, Іван Сондей з правої ноги пробив точно в кут, так що навіть стрибок воротаря в правильному напрямі не міг нічим допомогти – 1:0. Чи були у гостей шанси зрівняти рахунок? До перерви відзначимо хіба що обвідний удар Оринчака, з яким впорався воротар. Від господарів бив Кузьмін (мимо воріт). В принципі, навіть з голом переваги, було зрозуміло, що чекає складний другий тайм.

Після перерви Хагназарі віддавав кілька перспективних передач, а Рябов після пасу від лицьової від Ляшенка і зовсім міг вирішувати, але з набігу пробив невдало. Сподобалися фрагментами і молоді хлопці – якщо Кобзар у Першій лізі не новачок, то Чернов дебютував і навіть міг забивати. Проявляли активність Сіаваш і Ляшенко. Але для порятунку цього не вистачило. Навпаки, на 77-й хвилині трапився контроверсійний епізод – Неділько зловив м’яч, але чи то арбітр побачив, що він зачепив при цьому Цюцюру ногою, то чи порахував, що довго ніс м’яч в руках, але в підсумку голкіпер був вилучений, а пенальті був призначений. На цей раз вже Василь Цюцюра переграв з 11-метрової позначки вийшов на заміну Леванідова – 2:0.

У час, що залишився непогано відіграв Піцан потягнув дальні удари Теслюка з гри і Сімініна зі штрафного. Але при цьому, скоріше, Прикарпаття могло доводити рахунок до розгромного, божевільні шанси були у Воробчака, Цюцюри та Сондея. Ця перемога дозволяє господарям спокійно дивитися в останній тур і обмірковувати зміни на наступний сезон. А ось чи буде підготовка Волині спокійною? Наскільки великими будуть зміни в луцькій команді, яка в черговий раз не зуміла повернутися в УПЛ? Питання, питання … Треба буде обов’язково грюкнути дверима в матчі з Чорноморцем, щоб підсолодити ці сумні враження.

Man of the Match: Іван Пицан (Прикарпаття)

Кілька разів здорово виручив господарів і зробив свій внесок в цю командну перемогу.

Прикарпаття (Івано-Франківськ) — Волинь (Луцьк) – 2:0

Голи: Сондей, 25 (пен.), Цюцюра, 80 (пен.)

Прикарпатье (стартовий склад): Піцан, Пастух, Курко, Француз, Сикач, Кохман, Кузьмін, Семотюк, Сондей, Диіко, Барчук. Запасні: Новак, Вацеба, Ульянов, Пархуць, Сад, Хома, Цюцюра, Геник, Сердюк, Воробчак, Андрейчук. Головний тренер: Олег Рипан.

Волинь (стартовий склад): Неділько, Мартинюк, Сімінін, Приндета, Климець, Рябов, Протасов, Оринчак, Хагназарі, Ляшенко, Кобзар. Запасні: Леванідов, Сасовський, Чернов, Теслюк, С.Кристін, Максимчук. Головний тренер: Василь Сачко.

Вилучення: Неділько, 77

Івано-Франківськ, стадіон «Рух». 17:30

Арбітр: Сергій Задіран (Київська обл.)