Харків'яни вдруге цього сезону перемогли команду із Липової Долини

Цього разу без скандалу. Дубль Підлепенця допоміг Металісту обіграти Альянс -

Фото - metalist.ua

Єгор Данилов, Sport Arena

Програму матчів 16-го туру Першої ліги закривав поєдинок між Металістом та Альянсом, і ця зустріч одразу з кількох причин претендувала на статус центральної. По-перше, між собою зустрічалися перша та четверта команди чемпіонату, які ставлять перед собою завдання підвищення у класі. По-друге, ще свіжим у пам’яті є скандальний матч першого кола, після якого керівництво Альянсу навіть планувало зняти команду з поточного розіграшу.

До нової гри суперники підходили в різному настрої, адже минулого тижня протилежним чином виступили у Кубку України. Металіст обіграв чергового представника УПЛ і вийшов до чвертьфіналу турніру, а Альянс поступився Львову у серії пенальті. І якщо лідерству харків’ян за будь-якого результату нічого не загрожувало, то підопічні Юрія Ярошенка, знаючи про перемоги Оболоні та Кривбасу, могли віддалити себе від боротьби за другий рядок.

На перших хвилинах матчу Металіст, який підганяли вболівальники, очікувано заволодів ініціативою і провів кілька хороших атак. Команда Олександра Кучера традиційно більше тримала м’яч, багато комбінувала, але довгий час не била у бік воріт Важинського. Лише на 14-й хвилині Демченко намагався замкнути подачу зі штрафного, але як слід не влучив по м’ячу і пробив повз. Альянс відповів ударом Шарая чи то головою, чи то плечем – точно в руки Рибці.

Майже відразу Металіст втратив першу реальну можливість забити, але після навісу з кутового Пейшоту не скористався помилкою Важинського на виході. Ще за кілька хвилин небезпечно пробивав Танковський після передачі Харріса – трохи неточно. На 23-й хвилині Пейшоту навіть вдалося забити, але гол бразильця справедливо скасували через офсайд, хоча в цьому випадку варто відзначити класну передачу Танчика. У ці хвилини здавалося, що гол у ворота Альянсу – це лише питання часу, адже у наступній атаці знову класно пробивав Пейшоту, але голкіпер гостей врятував свою команду.

Ще один супер-момент втратив Танчик: після прострілу з лівого флангу від Харріса грубо помилився Неплях, але півзахисник Металіста явно не чекав на такий подарунок і пробив над поперечиною. Футболісти Альянсу виглядали дуже розгубленими і часто втрачали м’яч, але в другій половині першого тайму все ж таки почали підходити до чужих воріт. Непоганий шанс мав Шарай, але вінгер гостей, увірвавшись у штрафний майданчик, пробив поряд зі штангою, небезпечно здалеку стріляв Ярошенко-молодший. За такою грою Альянсу все ж таки вдалося вистояти і на перерву команди пішли без забитих голів.

Другий тайм розпочався з нової атаки гостей, але знову не реалізував свій момент Шарай, пробивши у Рибку. Металіст відповів своїм епізодом: Харріс вийшов віч-на-віч з голкіпером, але занадто відпустив м’яча і не зумів переграти Важинського, суттєво ускладнивши собі позицію для удару. Цікаво, що після перерви гра на полі вирівнялася і перевага господарів уже не була такою очевидною.

Гравці Альянсу все частіше активно йшли вперед, намагаючись відсунути гру від своїх володінь. Найбільш наполегливим футболістом команди із Липової Долини, як і раніше, був Шарай, який постійно тримав у напрузі захисну лінію харків’ян. Металіст при цьому атакував якісніше, але Пейшоту після чергового прострілу з флангу не влучив по м’ячу із гарної позиції, а удар Танчика з гострого кута заблокував захисник.

І все ж таки саме господарі поля відкрили рахунок у матчі. Підлепенець, який вийшов з лави, отримав м’яч від Танчика і класно пробив з-під захисника, а Важинський незграбно пропустив круглого під собою – 1:0. У наступній атаці міг забивати досвідчений Фомін, але його удару трохи не вистачило точності. А на 83-й хвилині Металіст зняв усі питання щодо переможця матчу: Балулі видав шикарний навіс точно на голову Підлепенця, а джокер харків’ян розстріляв голкіпера та оформив дубль – 2:0. На останніх хвилинах команди ледь не обмінялися голами: у господарів забійний момент не реалізував Банада після розіграшу кутового, у Альянсу Піднебенной пробив у перекладину – дуже ефектне закінчення насиченого на події поєдинку.

Після цього матчу харків’яни набрали 41 очко та продовжують впевнено лідирувати у турнірній таблиці Першої ліги, зробивши новий крок до підвищення у класі. Альянс програв третій матч поспіль у чемпіонаті та суттєво ускладнив своє становище, адже відстає від Оболоні, яка йде третьою, вже на чотири очки.

Man of the Match: Євген Підлепенець (Металіст)

У другому таймі підсилив гру команди та став автором дубля, який приніс Металісту чергові важливі три очки. Окремо варто відзначити Олександра Кучера, який вгадав з виходом Підлепенця з лави.

Металіст (Харків) – Альянс (Липова Долина) – 2:0 (0:0)

Голи: Підлепенець, 74, 83

Металіст (стартовий склад): Рибка, Горбунов, Романюк, Мизюк, Порох, Демченко, Танчик, Балулі, Танковський, Пейшоту, Харріс

Запасні: Каневцев, Поступаленко, Рязанцев, Фомін, Сарапій, Федорів, Підлепенець, Банада

Головний тренер: Олександр Кучер

Альянс (стартовий склад): Важинський, Пікуль, Неплях, Осадчий, Герт, Лебеденко, Піднебенной, Ярошенко, Шарай, Агапов, Загинайлов

Запасні: Єфанов, Адаменко, Зайков, Карноза, Шмигельский, Сидоренко, Шпирьонок, Бойко, Кобцов

Головний тренер: Юрій Ярошенко

18:30. Харків. Стадіон ОСК «Металіст»

Арбітр: Роман Блавацький (Львів)