Верес і Металіст 1925 порадували конкурентів. У матчі кандидатів на медалі – нічия

Рівненська та харківська команди не реалізували свої моменти

Фото - nkveres.club

Ярослав Смілянський, Sport Arena

• Перед грою

Один з найбільш статусних матчів туру волею долі пройшов не в Рівному і навіть не в Млинові – через нове санітарно-епідеміологічне зонування довелося Вересу приймати харків’ян у Львові. Як за часів УПЛ, ось тільки тоді “червоно-чорні” грали на Арені Львів. Тепер же Верес явно прагне повернутися в Favbet Лігу: до матчу проти Металіста 1925 підопічні Вірта підійшли з 5-матчевою безпрограшною серією.

А між тим, ця гра мала величезне значення для турнірної інтриги. Третя команда Першої ліги проти п’ятої, а між ними – всього два очки. Та й до гри команди підійшли практично у всеозброєнні. Гірше ситуація була у харків’ян – вони як і раніше не могли розраховувати на найважливішого гравця півзахисту Ямполя, зате в запасі значилися Цвіренко і Дмитренко, яких не вистачало в минулих матчах. А Вересу не вистачало форварда Сергійчука, який нещодавно вилетів після серйозної травми.

• Перший тайм

Зазвичай центральні матчі туру “довго запрягають” – йде так звана розвідка, команди (особливо ті, хто зустрічається вперше) довго придивляються один до одного. Не наш випадок! Суперники пішли вперед без розгойдування, а нулям на табло було соромно, враховуючи, які моменти встигли створити суперники біля воріт один одного.

Вже на першій хвилині відмінний удар завдавав кращий з літніх новачків харків’ян – Криськів. Не без важкості досвідчений воротар Когут вивудив м’яч, що летів в кут. На п’ятій хвилині – відповідь номінальних господарів. Прицільний удар Кучерова прийняла на себе штанга, добивання (здається, від Пасіча) пішло вище цілі. Дуже здорово взяв на себе Лукас – пройшов, увірвався в штрафну і нарвався, немов на стіну, на захисника Вереса. Зате м’яч направляв з другого темпу у ворота Кольцов – і знову голкіпер рівнян впорався з цим випробуванням.

Невелика пауза, коли суперники збили темп і перевели дух, і ось гра знову підбадьорилася. На 27-й хвилині ще один відмінний удар міг стати гольовим. Це Пасіч зі свого лівого краю на виконання цілив у дальню дев’ятку – м’яч влучив у поперечину, від неї – у штангу, а потім відлетів у поле. Добивання від Тимофієнка призвело лише до кутового. Ух!.. А вже перед самою перервою ще один супер-шанс був у Вереса. Пасіч протягнув м’яч і віддав тонку передачу на Шестакова, але прямолінійний удар капітана парирував воротар гостей Сидоренко. З другого темпу додавав Гегедош – і після його удару головою м’яч влучив у поперечину! Дуже, напевно, хотів Роберт забити у ворота колишніх одноклубників…

Але в підсумку – 0:0 після перерви. Одні з найбільш “несправедливих” 0:0 в цьому сезоні.

• Другий тайм

Кривенцов відреагував на те, що відбувається досить сміливою заміною: замість Кравченка, покликаного допомагати в опорній зоні Кольцову, з’явився атакуючий півзахисник Калайтан – навіть, швидше, форвард у відтяжці. Але перехопити ініціативу харків’янам не вдалося. Навпаки, Верес витратив ще два 100% шансів забити. Спершу після навісу Солдата інший захисник – Махнєв – головою не влучив у сітку з вигідної позиції. А потім опорник Полюлях, який раніше пару раз небезпечно пробивав здалеку, цього разу опинився прямо перед воротарем – але перекинув і його, і ворота.

А як же справи у гостей? У Дерека гра не пішла, відрізали його захисники від штрафного майданчика. Бразилець намагався бити здалеку, як і Коробка пізніше. Тренери оновили всю групу атаки Металіста 1925, але на грі це не особливо позначилося. Ініціативою безроздільно володів Верес, який продовжував втрачати моменти. Ось уже Гегедош перевірив пильність Сидоренка після прориву – і залишилося відчуття, що з цієї позиції можна було бити і гостріше. Останній шанс – запізнілий штрафний. Гегедош намагався виконати тонко, але в ціль не потрапив.

Яскрава, ненудна гра – але переможцями в ній виявилися нулі. 0:0.

• Після гри

Нічия пішла про запас, швидше, конкурентам, ніж учасникам цього матчу. Верес набирає 18 очок і його наздоганяє Волинь, що розгромила Гірник-Спорт. У Металіста 1925 – 15 очок, і в таких обставинах залишитися б у першій п’ятірці… остаточна картина буде видна вже після завершення всіх матчів 11-го туру.

Man of the Match: Геннадій Пасіч (Верес)

Найяскравіший гравець господарів. Якщо інші свої моменти тринькали, то Пасічу не дозволило забити тільки невезіння – він був хороший, брав гру на себе, наносив найнебезпечніші удари і віддавав гострі передачі, якими добре б краще користуватися форвардам.

Верес (Рівне) – Металіст 1925 (Харків) – 0:0

Верес: Когут, Пінчук, Махнєв, Гончаренко, Солдат, Полюлях, Кучеров, Тимофієнко (Дахновський, 68), Гегедош, Пасіч, Шестаков. Запасні: Бабійчук, Мірошник, Немчанінов, Петько, Хоцяновський, Соломка, Яременко, Поворознюк. Головний тренер: Юрій Вірт.

Металіст 1925: Сидоренко, Жичиков, Братков, Гошкодеря, Ченбай, Кольцов, Кравченко (Калайтан, 46), Савін (Холод, 78), Криськів, Лукас (Дмитренко, 78), Дерек (Коробка, 70). Запасні: М.Коваленко, Дьяков, Пец, І. Коваленко, Шершень, Цвіренко, Савицький. Головний тренер: Валерій Кривенцов.

14:00. Львів. Стадіон “Скіф”

Арбітр: Денис Резніков (Кам’янське)