Верес мінімально обіграв Оболонь і вийшов на друге місце Першої ліги

Команда Юрія Вірта обійшла в турнірній таблиці Чорноморець

Верес, t.me/veresclub

Влад Власенко, Sport Arena

• Перед матчем

У матчі 16-го туру Першої ліги, який є заключним в осінній частині сезону, Верес вже традиційно в Млинові приймав київську Оболонь. Рівняни явно хотіли ще міцніше закріпитися у верхній частині турнірної таблиці, до того ж команді явно хотілося продовжити безпрограшну домашню серію в цьому сезоні – команда Юрія Вірта залишалася непереможною в Млинові по ходу чемпіонату, але перевірка Оболонню Павла Яковенка – це явно не “легка прогулянка”.

Команди зуміли уникнути випадків зараження коронавірусом, але у Вереса була одна важлива втрата – через дискваліфікацію сьогодні не міг допомогти своїй команді півзахисник Геннадій Пасіч. Зазначимо, що кияни, можливо, думками були вже у відпустці, а от для рівнян сьогоднішня гра стала не останньою в році, адже 2 грудня підопічні Вірта в рамках Кубка України протистоятимуть Маріуполю. Господарі перед зустріччю посідали третє місце, а Оболонь йшла на п’ятій позиції – матч обіцяв бути спекотним.

• Перший тайм

Перший удар матчу завдали гравці Вереса вже на 2-й хвилині – з передачі Гегедоша стріляв з меж штрафного Микита Полюлях, але м’яч полетів над воротами Василя Литвиненка. Загалом вже зі старту господарі заволоділи ініціативою і велику кількість часу проводили на чужій половині поля. Оболонь відповідала своїми випадами, але атаки киян мали лише епізодичний характер. Втім, це не завадило гостям небезпечно пробити зусиллями Савченко з передачі Майданевича – проявив себе Богдан Когут, діставши м’яч з кута, та й арбітр зафіксував порушення за пару секунд до цього. У будь-якому випадку, Верес отримав “тривожний дзвіночок” від Пивоварів, які показали свої вміння створювати моменти при грі другим номером.

Визнаний “героєм” 15-го туру Майданевич і далі продовжував активно загострювати гру, в тому числі навішуючи з флангів в штрафну Вереса – до середини першої половини гра підрівнялася, і можна було констатувати, що ставка на жвавий початок і потенційно швидкий гол від Юрія Вірта не спрацювала. З-за меж штрафного у киян непогано пробивав Іван Матяж, але в площину він не потрапив. Господарі відповіли штрафним ударом, який завершився “свічкою” від Солдата і подальшим офсайдом у гравця атаки. Трохи пізніше з-за меж штрафного наважився на удар у Вереса Тимофієнко – повз ворота.

Найбільш небезпечний момент першої половини виник на 39-й хвилині, коли був близький до забитого голу в Оболоні Олександр Батальський. Він лише трохи не дотягнувся до м’яча після небезпечного навісу з боку Майданевича, при цьому перебуваючи в парі метрів від лінії воріт Вереса. У підсумку при напруженому першому таймі, але в той же час при малій кількості реальних моментів команди пішли на перерву за рахунку 0:0.

• Другий тайм

Перший удар другого тайму завдавав Олексій Майданевич з Оболоні, не потрапивши в площину воріт Когута після подачі кутового. Верес частіше відповідав стандартами: ближче до 60-ї хвилини рівняни подали 3-4 кутових поспіль, але жоден з них не увінчався успіхом, а вже на 61-й хвилині стандарт виявився результативним у господарів! Віталій Тимофієнко зробив подачу зі штрафного на дальню стійку воріт Оболоні, де в метушні м’яч влетів у сітку воріт Литвиненка від голови Майданевича. 1:0 для Вереса.

Забитий м’яч явно надихнув гравців рівнян, які відразу ж після голу помітно пожвавилися і більш активно стали йти вперед. Втім, вже на 67-й хвилині небезпечний шанс відзначитися мали саме гості: після подачі зі штрафного і відскоку до штанги пробивав у Оболоні Микита Безуглий, але на досвіді зблизився з ним Богдан Когут і парирував м’яч.

Кінцівка зустрічі пройшла в напруженій боротьбі, яка заважала командам діяти технічно. Не можна не відзначити класний удар Роберта Гегедоша в дальній кут з лівої ноги на 80-й хвилині, але м’яч пройшов буквально в сантиметрах від стійки воріт Литвиненка. Трохи пізніше він знову пристрілювався по воротах Пивоварів, але знову м’яч після спроби Роберта полетів повз ворота.

• Підсумок матчу

Верес в прекрасному настрої завершує осінню частину сезону Першої ліги, піднімаючись на друге місце турнірної таблиці, залишивши позаду Чорноморець. Вище рівнян знаходиться лише Агробізнес. А ось Оболонь втратила шанс підібратися до лідируючої групи і навряд чи збереже за собою п’яте місце після матчів конкурентів, які відбудуться завтра. Відзначимо, що команді Юрія Вірта за 16 зіграних турів вдалося жодного разу не програти вдома – в Млинові у Вереса справжня “оборонна стіна”.

Man of the match - Віталій Тимофієнко (Верес)

Один з найбільш активних гравців матчу, який постійно загострював попереду. Зробив відмінну подачу зі штрафного, яка посприяла єдиному голу сьогоднішньої зустрічі і змусила помилитися Майданевича.

• Перша ліга. 16-й тур

Верес (Рівне) – Оболонь (Київ) 1:0 (0:0)
Гол: Майданевич, 61 (автогол)

Верес (стартовий склад): Когут, Солдат, Мірошник, Гончаренко, Немчанінов, Полюлях, Петько, Тимофієнко, Гегедош, Дахновський, Бабійчук. Запасні: Пінчук, Махнєв, Гук, Данилюк, Кучеров, Хоцяновський, Соломка, Яременко, Поворознюк, Сергійчук, Ющишин. Головний тренер: Юрій Вірт.

Оболонь (стартовий склад): Литвиненко, Прокопенко, Безуглий, Білий, Голіков, Покотилюк, Матяж, Савченко, Майданевич, Лук’янчук, Батальський. Запасні: Федорівський, Фастов, Терехов, Загальський, Рафальський, Щебетун, Глошардін, Чідомере. Головний тренер: Павло Яковенко.

29 листопада. 13:00. смт. Млинів. Стадіон “Колос”
Арбітр: Олександр Каленов (Львів)