Верес обіграв Черкащину і зробив крок до повернення в Першу лігу

Гості програли п'ятий матч поспіль при 26-матчевій безвиграшній серії.

Фото - nkveres.club

Ігор Дашков, Sport Arena.

Верес високо піднімався і досить боляче падав – побувавши навіть в Favbet Лізі, клуб в підсумку почав все спочатку з Другої ліги. Хто знає, яким би було підсумкове місце рівненського клубу, не зірвись догравання, але маємо те, що маємо, і «червоно-чорні» отримали право в плей-офф розіграти вакантне місце в чемпіонаті з останньою командою Першої ліги.

Черкащину «хотіли» багато, адже вже майже місяць з серпня минулого року вона ніяк не може виграти в чемпіонаті, набравши за весь цей час всього лише два очки. Втім, перший тайм показав, що, незважаючи на втрату кількох гравців, вкрай обмежений кадровий вибір і засмучуючи результати, на те, щоб чинити опір Вересу, цієї команди цілком вистачає.

І початок матчу ніби як був обнадійливим для номінальних господарів: гостра атака через лівий фланг з ударом Соломки змусила попрацювати воротаря Черкащини, хоча у форварда було мало шансів переграти Старченко з гоструватого кута. А далі пішло дивне. Гості з і без того ослабленим складом, де особливо доля «покришила» оборонний блок, весь перший тайм протрималися проти непоганого суперника. І навіть кілька разів Малєй, Георгієв, Нечай загрожували воротам рівнян ударами з дальньої позиції.

А що ж Верес? Подачі йшли повз, то паралельно з воротами. З ударами було сутужно – при такій обстановці і несильний удар головою Шестакова – удар, хоч і не дійшов до мети. А коли на 33-й хвилині «дев’ятка» господарів отримав м’яч від Панасенко і забив, рефері не зарахував гол Шестакова – і був, на жаль, для численних уболівальників Вереса, правий, тому як Михайло був в офсайді. А тут ще й довелося міняти дебютанта Панасенко – плеймейкер зашкутильгав, і Вірт відразу ж випустив замість нього форварда Яременко, немов позначивши для підопічних своє особисте ставлення до зім’ятого першого тайму.

І все одно в першому таймі Верес отримав лише засмучення замість голів. Як коли Соломка хитро підмальовував падіння, тоді як Дмитренко навіть не діставав його ногу – рефері Кутаков розібрався і дав жовту падаючому. А перший удар в ствір у господарів вийшов несильним – це Солдат головою замикав черговий стандарт. Запам’ятаємо цей момент.

Як підсумок, нулі на табло і всі очікування на другий тайм. Але другий досить швидко вибачився за нуднувате видовище до перерви швидким голом. Навіс Хоцянівського захисник Олійник перевів на кутовий. Навіс Хоцянівського від лівого прапорця замикав Солдат, його удар воротар перевів у поперечину, зате все той же Сергій Петько на дальній штанзі підкараулив добивання – 1:0. Не побоявся рівненський універсал пхати голову під м’яч, хоча суперник ризикував потрапити йому бутсою замість м’яча.

До речі, міг Петько забивати ще – дальнім ударом влучив у поперечину, а пізніше, замикаючи штрафний від Хоцянівського, залишався один на дальній штанзі – і не влучив у ворота. Здавалося, другий гол назріває – але був момент, коли Скляренко ледь не замкнув кутовий від Захаревича, і хто тоді б говорив про те перевагу, яка була в господарів? Добре, що нервування останніх хвилин зняв Яременко. Двічі розігравшись з Кучеровим, «джокер» Вірта вирвався на воротаря і холоднокровно його переграв – 2:0.

Man of the Match: Сергій Петько (Верес)

Бив частіше форвардів, відкрив рахунок і міг забивати ще ось такий матч вийшов у захисника по амплуа, опорника за покликанням і вимушеного голеадора. Верес слабкіше очікуваного зіграв проти найменш щасливої команди Першої ліги, але все ж у другому таймі реабілітувався і поїздку на відповідь чекає впевненим в собі.

Верес (Рівне) – Черкащина (Черкаси) – 2:0

Голи: Петько, 56, Яременко, 90+4

Верес: Когут, Пінчук, Гончаренко, Махнєв, Солдат, Кучеров, Петько, Панасенко (Яременко, 38), Хоцяновський, Соломка (Тимофієнко, 78), Шестаков. Запасні: Ющишин, Бабійчук, Ховбоша, Зубков, Дударенко, Євдокимов, Демчук. Головний тренер: Юрій Вірт.

Черкащина: Старченко, Олійник, Дмитренко, Лухтанов, Пограничний (Діонг, 73), Скляренко, Нечай (М.Тіщенко, 83), Малєй (Захаревич, 69), Георгієв, Грисьо (Морозенко, 74), Тарануха. Запасні: Тимофєєв, Довгий. Головний тренер: Денис Маринчук.

17:00. Млинів. Стадіон «Колос».

Арбітр: Дмитро Кутаков (Київська обл.).