Верес розгромив Авангард-СК Краматорськ і став чемпіоном Першої ліги

Команда Юрія Вірта достроково оформила чемпіонство

Єгор Данилов, Sport Arena

Програму 29-го туру Першої ліги відкривало протистояння в Млинові, в якому лідируючий Верес приймав Авангард-СК Краматорськ. У разі перемоги, підопічні Юрія Вірта гарантували б собі золоті медалі чемпіонату, тому на таку гру команда з Рівного вийшла дуже мотивованою. Авангард, в свою чергу, відноситься до числа команд, які вже не вирішують турнірних завдань і просто дограють поточний розіграш.

Верес в минулому турі перервав свою серію без перемог в матчі проти Оболоні, а до нового поєдинку підійшов в хорошому настрої – клуб підписав нові угоди з провідними футболістами, серед яких Пасіч, Солдат, Панасенко, Мірошник, Кучеров і Тимофієнко. Керівництво клубу явно має намір зберегти кістяк команди на наступний сезон, який Верес проведе в УПЛ. Авангард програв два останні матчі в Першій лізі, але може похвалитися гарною результативною серією – перед грою в Млинові команда забивала в шести поєдинках поспіль.

На старті поєдинку Верес заволодів ініціативою: господарі подали кілька кутових на перших хвилинах, один з яких завершився небезпечним ударом Полюляха здалеку – на шляху м’яча став захисник. А вже на восьмій хвилині команда Вірта вийшла вперед! Спочатку Гегедош зі штрафного зробив навіс, захисники гостей відбили загрозу, але друга фаза атаки завершилася прострілом від Пасіча, після якого м’яч потрапив точно на ногу Гегедошу. Роберт пробив здалеку, але влучив у ногу Сергійчука, рикошетом від якої круглий спочатку потрапив в штангу, а потім залетів у ворота – 1:0. Трохи курйозний, але дуже важливий гол для Вереса.

Не встиг Авангард прийти в себе, як через кілька хвилин пропустив ще один гол. Дахновський зіграв в «стінку» з Полюляхом, увірвався в штрафну з правого флангу і класно прострілив, а захисник гостей Бородай зрізав м’яч у власні ворота – 2:0. Верес не збирався зупинятися на досягнутому і незабаром довів рахунок до розгромного: Сергійчук «вигриз» м’яч в центрі поля і перевів на фланг Дахновському, який протягнув м’яч до штрафної суперника, обігрався з Михайлом, вбіг до штрафного і точно пробив з лівої – 3:0 . Ось так, вже до 23-й хвилини зустрічі Верес оформив комфортну перевагу в рахунку і вбив інтригу в поєдинку.

Лише після третього голу футболісти Вереса трохи зменшили оберти, але як і раніше продовжували володіти ініціативою. Авангард намагався більше володіти м’ячем, але всі зусилля гостей закінчувалися або безадресними навісами в чужу штрафну, або втратами на половині поля рівненської команди. Перший момент у команди Городова в матчі виник лише на 35-й хвилині, коли вийшовший на поле ще в першому таймі Чебаненко неточно пробив головою. А в кінці першого тайму трапився тривожний момент: Шинкаренко в штрафній Вереса зіткнувся з Когутом і довгий час не міг піднятися на ноги, але все ж покинув поле на своїх двох, а замість Дмитра на заміну вийшов Козлов. Цікаво, що в цьому епізоді арбітр не зафіксував порушення правил.

У другій половині зустрічі посилився злива, і ця обставина позначилася на діях футболістів обох команд. Авангард намагався створювати щось попереду, але до небезпечних ударів по воротах Когута не доходило. Верес також не поспішав розвивати свій успіх, грав за рахунком і контролював ситуацію на полі.

І все ж господарі зуміли порадувати своїх уболівальників і в другому таймі. Дахновський отримав м’яч в чужій штрафній, але з кількох метрів не зумів пробити Поспєлова. М’яч відскочив до вийшовшого на заміну Петька, який до слова і розігнав цю атаку, і Сергій впевнено реалізував свій шанс – 4:0. Ще через кілька хвилин міг забивати Солдат після пасу Гегедоша, але пробив у голкіпера. Свій момент був і у Шестакова, але у досвідченого нападника Вереса не вдався удар через себе.

А за десять хвилин до кінця основного часу Вересу вдалося провести п’ятий м’яч: Солдат здорово навісив з правого флангу точно на голову Шестакову, який ефектно пробив точно у ворота – 5: 0. І все ж Авангарду вдалося забити гол престижу! Похитайло скористався помилкою Когута і Немчанінова, прокинув м’яч повз голкіпера господарів і спокійно забив у порожні ворота – 5:1. Ефектна кінцівка чемпіонського матчу для Вереса.

Як результат – Верес здобув чергові три очки і гарантував собі золоті медалі за підсумками чемпіонату. Команда Юрія Вірта посіла перше місце за тур до фінішу і буде виступати в УПЛ в статусі чемпіона Першої ліги.

Man of the Match: Віталий Дахновський (Верес)

Дуже класний матч у виконанні Дахновського, активні дії якого привели відразу до двох голів Вереса. Спочатку після прострілу Віталія трапився автогол, а потім хавбек зумів відзначитися сам і довів рахунок до великого.

Верес (Рівно) – Авангард-СК Краматорськ – 5:1 (3:0)

Голи: Сергійчук, 8, Бородай, 15 (автогол), Дахновський, 22, Петько, 61, Шестаков, 81 – Похитайло, 88

Верес (стартовий склад): Когут, Солдат, Мирошник, Гончаренко, Нємчанінов, Полюлях, Панасенко, Дахновський, Гегедош, Пасіч, Сергійчук

Запасні: Бабийчук, Савошко, Махнєв, Гук, Данилюк, Кучеров, Петько, Тимофієнко, Шестаков, Гайдучик, Поворознюк, Ющишин

Головний тренер: Юрій Вірт

Авангард-СК Краматорськ (стартовий склад): Поспєлов, Шинкаренко, Бородай, Гуттінер, Зубков, Єрмоленко, Писко, Сафонов, Сеницький, Толочко, Похитайло

Запасні: Якубенко, Чидера, Трояновський, Козлов, Підручний, Гунічев, Скотаренко, Чебаненко

Головний тренер: Олексій Городов

16:00. Млинів. Стадіон «Колос»

Арбітр: Павло Дубровець (Житомир)