Верес в кінцівці вирвав перемогу над ВПК-Агро

Лідеру допоміг шалений гол захисника

Роман Гончаренко, фото - veres.rv.ua

Ярослав Смелянський, Sport Arena.

Волею календаря і коронавірусних обмежень Верес в рідній області в 2021 році ще не грав – то на виїзді, то домашні матчі проводив у Луцьку та Львові. І ось Млинів радий був вітати земляків, які встигли до цього часу очолити турнірну таблицю. Важка перемога в Кременчуці восьма (!) поспіль для рівнян. Єдине, що засмучувало тренерський штаб перед матчем з новачками турніру – це травма забивного і різнобічного форварда Гегедоша.

ВПК-Агро в минулому турі сенсаційно обіграв Оболонь – гол майже з центру поля від Шмигельського виявився єдиним у матчі. Дебютанти Першої ліги здивували не лише самим фактом перемоги, а й тим, що вдалося її досягти всупереч численним кадровим втрат. Ось і на цей раз, не дивлячись на те, що повернулися в гру кілька важливих хлопців – як Будняк і Кіча, гості були дуже серйозно ослабленими одночасною дискваліфікацією відразу двох центральних півзахисників (Ляшенка та Тищенка). До відсутності давно хворіючих нападників Куліша і Горбаченка в ВПК-Агро, на жаль, уже встигли звикнути.

Матч почався без розвідок – вже в дебюті ВПК-Агро виконав кутовий і на хвилину-другу притиснув господарів, у відповідь у Вереса черзі пробивали Панасенко, Сергійчук і Полюлях – але суперники блокували ці удари. Ніяк не вдавалося потрапити в створ воріт форварду господарів – Сергійчук відразу з декількох позицій намагався доставити м’яч у ціль, але то в суперника потрапляв, то в небеса. Відчувалося, що великими силами гості тримали Гайдучика – яскравого новачка Вереса відтісняли від м’яча, так що навіть під час проривів «рівненський Холанд» не міг бити без перешкод, а іноді і сам воротар завчасно вибігав йому назустріч. Попрацювати Шеліхову в першій третині гри довелося хіба що після прямого штрафного від Пасіча – він впорався.

Уже після півгодини гри пішли реальні моменти, і відповідальність за них несе Сергійчук. Спершу він стартував через лівий фланг після перехоплення Пасіча, але вихід один на один виграв Шеліхов, а через кілька хвилин Михайло головою замикав зручну подачу Солдата – потрапив в поперечину. Яскравий, насичений перший тайм завершився все-таки без голів.

Відразу після відпочинку понеслися вперед «чорно-червоні»: Гайдучик пробив неточно, а ось Сергійчук з-під суперників досить підступно бив метрів з десяти – Шеліхов навіть не зміг зафіксувати намертво м’яч. Пізніше голкіпер ВПК-Агро на реакції потягнув удар Дахновського після передачі Панасенка і встиг зреагувати на недуже добивання від Гайдучик. Гості, до речі, практично весь час проводили на своїй половині – і Когут біля своїх воріт відверто нудьгував. Лише у другому таймі можна згадати удар Коберідзе – поспішний після двох блокувань і неточний. І тим більш цікавим був момент на 66-й хвилині, коли швидкісний Бєляєв прокинув Гончаренка і впав у штрафному майданчику Вереса. Момент дуже динамічний, не все зрозуміло. Але більш-менш впевнено можна говорити, що захисник не діставав м’яч, а ось ногу суперника міг чиркнути. У підсумку замість пенальті – попередження за симуляцію півзахисникові ВПК-Агро.

На порятунок матчу Вірт закликав із запасу капітана господарів Шестакова. Незабаром він потрапив у зовнішню сторону сітки, також досить небезпечно бив активний Пасіч. Відповіддю від ВПК-Агро став прицільний удар Шаповалова метрів з 20-ти – але несильно, так що Когут спокійно впорався з цим викликом. А ось його колега в команді гостей божив: незважаючи на перекритий огляд, Шеліхов суто на реакції встиг парирувати підступний низовий удар Пасіча! У цьому матчі Верес грав непогано, створив безліч моментів (навіть через себе намагався бити Шестаков), але саме воротар зберігав інтригу в цьому протистоянні аж до останніх хвилин.

По такій грі залишалося чекати дива – і воно мало місце бути. У самій кінцівці Дахновський пішов в поперек лінії штрафного і Будняк його зачепив. Дуже хороша позиція для стандарту, залишалося не прогадати з виконавцем. До м’яча підійшов центрбек Гончаренко, що було не найочевиднішим вибором, але, мабуть, він щось знав і щось за собою відчував. З правої ноги Роман обігнув стінку і здорово виручив атакуючих гравців, які такою реалізацією похвалитися не могли – 1:0. Третій гол у чемпіонаті для Гончаренка – і перший в 2021 році.

Набравши 45 очок, Верес гарантовано залишає за собою лідерство за підсумками 21-го туру. ВПК-Агро з 23 очками залишається десь в серединці.

Man of the Match: Роман Гончаренко (Верес)

Справа не тільки в тому, що Роман впевнено відіграв в захисті (згадайте у гостей щось крім неточних дальніх ударів). Справа в переможному голі в кінцівці компенсованого часу, який порадував уболівальників в першому по-справжньому домашньому матчі року і засмутив всіх переслідувачів лідера.

Верес (Рівно) – ВПК-Агро (Вишневе) – 1:0

Гол: Гончаренко, 90+5

Верес (стартовий склад): Когут, Солдат, Мирошник, Гончаренко, Немчанінов, Полюлях, Панасенко, Дахновський, Гайдучик, Пасіч, Сергійчук. Запасні: Бабійчук, Савошко, Махнєв, Гук, Данилюк, Кучеров, Петько, Шестаков, Поворознюк, Ющишин. Головний тренер: Юрій Вірт.

ВПК-Агро (стартовий склад): Шеліхов, Сухар, Зозуля, Хубутія, Яременко, Палюх, Коберідзе, Піддубний, Шмигельский, Беляєв, Будняк. Запасні: Воробей, Вечтомов, Кича, Шаповалов, Шевченко, Араужо, Мухтаров, Білий. Головний тренер: Сергій Соловьйов.

15:00. пгт. Млинов. Стадіон «Колос».

Арбітр – Є. Цибулько (Черкаська область)