«Богданів день» в Луцьку

Волинь обіграла Гірник-Спорт, обстрілявши усі штанги-поперечини - Перша ліга України

Богдан Оринчак, фото - fcvolyn.net

Ярослав Смелянський, Sport Arena.

Ще в першому колі сильніший тоді Гірник-Спорт вдома зазнав краху в поєдинку з лучанами (0:3). Зрозуміло, були причини у гостей міста Луцьк спробувати взяти реванш за той розгром. Втім, до цього виїзду гості підійшли без видаленного в минулому матчі бразильського вінгера Лукаса (він в цій оренді закриває більше позицію форварда), а ще один нападник – молодий Богомаз – не міг зіграти проти рідної Волині за умовами оренди. А що ж господарі? Вони знову перебудували склад. Знову вийшов відновившийся після травми Нкололо (це він відкривав рахунок в недавньому матчі з Прикарпаттям). Одночасно з’явилися Оринчак та Коломоєць, що свідчило про самі серйозні наміри «хрестоносців», розгубивші навесні занадто багато дорогоцінних очок.

Вже на десятій хвилині м’яч міг побувати у воротах екс-одноклубника лучан Жмурка. Після кутового бив головою досвідчений півзахисник Шарпар – зарядив у штангу, а з добивання на інстинкті не потрапив все-таки в ближній кут. Здавалося, після такого яскравого початку голи не за горами, але на перевірку Гірник-Спорт виявився зовсім не простим суперником. Гості зв’язали самих швидкісних гравців, чіпко діяли при подачах суперників і в першому таймі відстояли стратегічно важливі нулі на табло. Не допоміг ні прямий штрафний Чачуа, ні кілька перспективних флангових подач. Надійно діяли гості, часом Чуєв і Тимошенко знімали м’яч з ноги суперників прямо перед ударом, але не дозволяли Волині створити нічого.

Не дивно, що при такій тошніловці Волинь почала другий тайм з новими обличчями. Гра активізувалася, і ось на 50-й хвилині після загострення від Хагназарі тепер уже Рябов зарядив у поперечину, а добивання «зам’яли» гості з Полтавської області. Каркас воріт страждав в цьому матчі часто – десять хвилин після подачі стандарту і знижки Шарпар в падінні зарядив у поперечину вже Климець. Цей кутовий став третім по-справжньому небезпечним моментом матчу – не вперше в цьому сезоні в цілому проти Волині грає woodwork. Після такого принизливого невезіння сама доля зглянулася над лучанами. Після діагоналі від Протасова з глибини поля на дальню штангу Климець скинув м’яч на Оринчака, який в падінні зумів пробити повз воротаря – 1:0. Дев’ятий гол в чемпіонаті – ось вже хто гравець сезону для своєї команди, так це Богдан!

Далі – серія замін, збитий темп матчу і чимало нервових миттєвостей. Дуже потрібен був другий гол. І він трапився вже в кінцівці. Цюпа побачив забігання Мартинюка, давши закид йому на хід уздовж правого флангу. І на простріл одноклубника встиг Богдан Кобзар, «хокейною ключкою» забивши з близької відстані – 2:0. Ось тепер гралося волинянам легко і весело – ще один гол (Сіаваша) не зарахував арбітр, був ще перспективний штрафний, але і створеного вистачило для перемоги.

З 43 очками Волинь зрівнялася з миколаївцями, що йдуть на п’ятому місці (за особистими зустрічами вище будуть суперники – нічия 0:0 в Луцьку). Гірник-Спорт залишається в серединці. Математичні шанси на місце в трійці, а значить і надії, у лучан ще зберігаються.

Man of the Match: Богдан Оринчак (Волинь)

Не вперше в сезоні Оринчак забиває дуже важливий м’яч. За хиткої гри, з згубно поганою реалізацією від господарів, він один додумався потрапити не в ствір воріт, а в сітку. Далі все пішло по накатаній.

Волинь (Луцьк) — Горняк-Спорт (Горішні Плавні) – 2:0

Голи: Оринчак, 63, Кобзар, 85

Волинь (стартовий склад): Неділько, Сімінін, Приймак, Войтиховський, Мартинюк, Рябов, Шарпар, Чачуа, Нкололо, Оринчак, Коломоєць. Запасні: Леванідов, Ляшенко, Приндета, Климец, Кобзар, Хагназари, Протасов, Цюпа. Головний тренер: Василь Сачко.

Горняк-Спорт (стартовий склад): Жмурко, Вєлєв, Чуєв, Тимошенко, Сьомка, Павлиш, Чепелюк, Краєв, Романов, Чередниченко, Е.Твердохліб. Запасні: Фіяло, Дмитрук, Кравченко, Литовченко, Дедух, Климов, Осипенко, Черниш, Вісенте. Головний тренер: Ігор Жабченко.

Луцьк. Стадіон «Авангард». 15:00

Арбітр: Клим Заброда (Київ)