Волинь перемогла Олімпік з голом-шедевром Хагназарі

Лучани перервали невдалу серію без перемог

Волынь, фото - fcvolyn.net

Влад Власенко, Sport Arena

У Києві на стадіоні Баннікова зустрічалися сьогодні сусіди по турнірній таблиці, причому Олімпік і Волинь навряд чи задоволені цим фактом, адже обидві команди знаходяться не на надто високих позиціях. Донеччани підійшли до матчу на 11-й сходинці, маючи лише на одне очко більше, ніж команда Альберта Шахова, так що результат матчу сьогодні самим прямим чином впливав на становище команд в таблиці за підсумком восьмого туру.

Олімпік в чемпіонаті здобув лише дві перемоги, причому в останньому турі досить несподівано поступився Кременю з рахунком 0:2. Волинь і зовсім в п’яти турах поспіль не може перемогти, так що матч в Києві як донеччанам, так і лучанам був важливий в психологічному плані в тому числі.

Після стартового свистка Волинь відразу пішла вперед, бажаючи виправити неприємну ситуацію, яка склалася в останніх матчах. Лучани кілька разів гостро підходили до чужого штрафного майданчика, а вже на 10-й хвилині одна з таких атак завершилася голом: у центрі поля Хагназарі зробив класну передачу на фланг Климцю, той прострілив уздовж штрафного майданчика, а молодий нападник Богдан Кобзар спокійно переправив м’яч у сітку. Здавалося, що тепер команди візьмуть час, щоб перебудуватися і з новим ракурсом увійти в гру, але у Сіаваша Хагназарі на цей матч були свої плани: іранець, ймовірно, забив гол туру, коли метрів з 45-ти з флангу вистрілив точно в дальню дев’ятку воріт Рибака – шедевр від гравця Волині і рахунок став 0:2 вже на 12-й хвилині!

Втім, Олімпік швидко оговтався від двох м’ячів і пішов вперед. Донеччани могли претендувати на пенальті в моменті, коли м’яч, як здавалося, потрапив в руку Цюпи після удару головою Литовченко, проте Роман Блавацький проігнорував даний епізод. Проте вже в наступному моменті арбітр був непохитний і вказав на точку – Олександр Чернов на краї власного штрафного сфолив проти Артема Цурупіна, а підійшов до точки Іван Білий, який впевнено реалізував 11-тиметровий – Неділько напрямок удару вгадав, але м’яч не відбив – 1:2.

Після гольової феєрії в перші 20 хвилин команди продовжували проводити взаємні атаки, не затримуючись в середині поля, але небезпеки було набагато менше. Можна згадати два небезпечних удари від Артура Рябова – обидва рази з непоганих позицій він не потрапив у площину. Після кутового також пробивав поблизу Хагназарі – удар іранця заблокували. У підсумку свисток на перерву пролунав при мінімальній перевазі гостей в рахунку.

Відразу ж на старті другого тайму забійний момент відзначитися мав 24-річний нападник Олімпіка Роман Яловенко, проте після прострілу від Максима Прядуна він з лінії воротарського пробив над воротами Неділько. Трохи пізніше з лінії штрафного майданчика здорово пробив Юрій Глущук – м’яч пролетів над поперечиною воріт Волині. Лучани відповіли навісом Хагназарі на Кобзара в штрафну на небезпечну позицію, але здорово в захисті відіграв Володимир Дмитренко, який вибив м’яч на кутовий. Трохи пізніше шанс відзначитися мав Максим Сасовський, але з-за меж штрафного пробив поруч з дальньою стійкою воріт Рибака.

У кінцівці Олімпіку необхідно було активізуватися, щоб врятувати цей матч. Івуарець Жуніор Гбамбл, який вийшов на заміну у донеччан, відразу ж непоганим ударом під поперечину перевірив Неділько, але кіпер Волині впорався. Однак лучани відповіли своїм не менш небезпечним моментом: Ярослав Квасов намагався зльоту пробити після закидання зверху Хагназарі, але не зумів як слід потрапити по м’ячу. Потім вже сам Сіаваш міг робити дубль – Рибак зробив сейв після точного удару іранця в дальній кут.

У підсумку команді Литовченко так і не вдалося організувати гідний останній штурм – три очки пішли в скарбничку Волині. Лучани піднялися на восьме місце турнірної таблиці, а Олімпік опустився на 12-ту позицію.

Man of the match: Сіаваш Хагназарі (Волинь)

Вкрай корисний був сьогодні Сіаваш Хагназарі. Іранець взяв участь у гольовій атаці під час м’яча Кобзара, а потім сам спорудив справжній шедевр, забивши красивий гол здалеку.

• Перша ліга. 8-й тур

Олімпік (Донецьк) — Волинь (Луцьк) — 1:2 (1:2)

Голи: Білий, 20 (пен.) – Кобзар, 10, Хагназарі, 12

Вилучення: Ходуля, 90+4 (О)

Олімпік (стартовий склад): Рибак, Дмитренко, Новіков, Білий, Карвацький, Цурупін, Глущук, Яловенко, Литовченко, Ковбаса, Прядун. Запасні: Прокопенко, Шевченко, Мудрик, Ходуля, Семчук, Гбамбл, Зарічнюк, Стрижак, Ходаковський, Кірієнко, Калайтан. Головний тренер: Сергій Литовченко.

Волинь (стартовий склад): Неділько, Войтіховський, Сасовський, Чернов, Цюпа, Рябов, Кучеренко, Климець, Ляшенко, Хагназарі, Кобзар. Запасні: Коркодим, Мороз, Сад, Чепелюк, Богомаз, Кристін, Квасов. Головний тренер: Альберт Шахов.

Київ. Стадіон імені Баннікова. 15:00

Арбітр: Роман Блавацький (Львів)

Повне відео матчу доступне за посиланням.