Волинь вирвала перемогу у Оболоні. Божив Оринчак

Дуже важлива перемога луцької команди, втім, знову з питаннями по грі

Богдан Оринчак, фото - fcvolyn.net

Ігор Дашков, Sport Arena

• Перед грою

Друга частина великого Волинсько-оболонського протистояння відбулася через пару днів після того, як резервні склади двох клубів розійшлися миром у Другій лізі – 1: 1. Учасників цього матчу такий підсумок ніяк не влаштовував: Волинь на четвертому місці, і за пристойної щільності могла як трохи піднятися, так і трохи опуститися, Оболонь – на дев’ятій позиції з цілком реальними шансами на підйом у верхню половину таблиці. Обидві команди підходили до зустрічі в чудовому настрої: оболонці вдома обіграли Альянс (2: 0), а лучани напередодні розгромили на чужому полі прямого конкурента, і після 3:0 над Гірником-Спорт Сачко був визнаний тренером туру, а автор двох голів Кізілатеш – гравцем туру. Ось тільки Цюпа, один з тих, хто потрапив до збірної туру, через перебір карток пропускав звітний тур. Довелося тренерському штабу Волині закривати позицію лівого захисника за рахунок універсалізму молодого опорника Рябова.

• Гра

Почали команди абсолютно без розкачки. Оболонці заробили штрафний в районі правого кута штрафного майданчика господарів, але прицільний удар захисника Мате парирував воротар Леванідов. А ось Волинь забила в першій же атаці – на 4-й хвилині. Протасов протягнув м’яч через лівий фланг, а потім несподівано відкинув п’ятою на що йде позаду Кізілатеша. Джемаль відмінно навісив і Богдан Оринчак ударом головою від поперечини відкрив рахунок – 1:0. Литвиненко, якого новий тренерський штаб киян впевнено виставив основним голкіпером, тут виручити не зумів.

Оболонці провели атаку вже через кілька хвилин. Дальній удар Покотилюка прийшовся в суперника, зате з другого темпу сильно приклався до м’яча Матяж – вийшло вище воріт. Пішли штрафні-кутові, і саме з одного зі стандартів кияни цілком могли зрівнювати рахунок. Подачу штрафного з правого краю підступним ударом головою замикав Батальський – м’яч по дузі йшов точно під поперечину, і тут воротар Леванідов здорово виручив «хрестоносців». Ще в кількох моментах Оболонь здорово загострювала гру: двічі гості показували арбітру, що треба було призначати штрафні і пенальті, ще в одному випадку після хорошої закидушки від Савченка Батальський знову небезпечно бив головою – але у ворота не влучив.

А що ж Волинь? Чи то за задумом, чи то по грі вона віддала ініціативу гостям, розраховуючи на швидкі фланги з швидкими Ляшенком і Протасовим. В одному з моментів якраз фланговий навіс здорово загострив гру біля воріт киян, проте чачу після знижки відпустив від себе м’яч і не зміг пробити з хорошої позиції. З мінімальною перевагою господарів завершився перший тайм.

А відразу ж після перерви Оболонь могла зрівнювати рахунок, але після пасу з лівого флангу Савченко кіксанул з рикошетом мимо воріт. Хороша атака Волині на 63-й хвилині також залишилася результативною, коли Протасов з правого флангу відправив м’яч чачу, а той першим ударом припечатав захисника, а повторним запустив вище воріт. Але все ж більшість атак, які готували фланги, Чачуа, Оринчак, Сікорський, проходили без гідного завершення. Оболонь ж, в свою чергу, тиснула, і хоча подачі і простріли йшли до пори – до часу без завершення, відчуття тривоги і загрози витало в повітрі.

Що і було доведено на 87-й хвилині. Позначилося і відсутність Цюпи, і рішення не ставити іншого лівого захисника (наприклад, Мартинюка, який вдало грав в минулому сезоні на цій позиції), і неуважність. Майданевич, отримавши м’яч з глибини, розігрався з Савченком, вискочив на кут воротарського майданчика і пробив. М’яч, ймовірно, не без рикошету зловив на протиході воротаря – 1:1. Дуже незвичайний гравець цей Майданевич – фланговий захисник по основній кваліфікації, все частіше він грає ерзац-вінгера і часто такими важливими голами допомагає оболонцям. А ось про новачка Рюлье Кейта нам нічого сказати хорошого – почесним ескортом він супроводжував суперника і зовсім нічим не завадив йому в цьому моменті.

Такий перебіг подій змусив Волинь йти вперед. А при цьому господарі сбилися на контратаки і стандарти, і ось уже Савченко зі штрафного з лівого флангу перевірив на міцність голову когось із суперників. Невже чергова домашня осічка лучан?!.. Ні. Після ауту гості винесли м’яч, Сімінін з глибини повернув його в штрафну, Войтиховський скинув від дальньої штанги в центр, де Богдан Оринчак головою в падінні заніс м’яч у ворота – 2: 1!!! Неймовірна розв’язка, воля до перемоги і новий улюбленець луцької публіки – в одному матчі!

Man of the Match: Богдан Оринчак (Волинь)

Відкрив рахунок і закрив переведений у нападники вінгер. Чи треба додавати ще щось?!

Волинь (Луцьк) – Оболонь (Київ) – 2:1

Голи: Оринчак, 4, 90+3 – Майданевич, 87

Волинь (стартовий склад): Леванідов, Сімінін, Приндета, Войтиховський, Рябов, Приймак, Чачуа, Ляшенко, Кізілатеш, Протасов, Оринчак. Запасні: Неділько, Никитюк, Бондаренко, Тетеренко, Сікорський, Кейта, Хомченко, Богомаз, Болденков. Головний тренер: Василь Сачко.

Оболонь (стартовий склад): Литвиненко, Голиков, Безуглий, Мате, Прокопенко, Покотилюк, Матяж, Савченко, Мединський, Майданевич, Батальський. Запасні: Федорівський, Фастов, Терехов, Билий, Касимов, Потопальський, Загальський, Глошардін, Лук’янчук. Головний тренер: Павло Яковенко.

10 листопада. 14:00. Луцьк. Стадіон Авангард

Арбітр: Степан Лапко (Львів)