Волинь взяла реванш у Кременя і знову наблизилася до групи лідерів

Гірку поразку в першому турі, зіпсувавшу дебют Сачко, було компенсовано виїзною перемогою на «Кремінь-Арені»

Фото - fcvolyn.net

Ярослав Смелянський, Sport Arena.

Друге коло, а саме його початок, – це той час, коли ми згадуємо всі радощі й прикрощі першої частини сезону. В цьому плані Волинь повинна бути максимально мотивована. Кремень – один з найбільш незручних суперників для луцької команди. У літнє догравання ще при колишніх головних тренерів тут, на «Кремінь-Арені», суперники зіграли внічию – і це тоді, коли очки були для лучан на вагу золота. А в стартовому турі нового сезону дебют Сачко на посаді головного тренера Волині був затьмарений хльосткою домашньою поразкою від кременчужан (2:3 в матчі з вилученнями, красивими голами і іншими приєностями). І хоча в першому сезоні Олександра Головка на чолі кременчуцької команди перед ним не стоять інші завдання, крім як створювати колектив на перспективу, спогад про цей конфуз має ятріти «хрестоносців». Тим більше, що Волинь після всіх недавніх неприємностях (поразка від Вереса і не відбувшийся матч з Чорноморцем) опустилася аж на восьме місце. Кремень – 12-й, і напередодні чергового матчу суперників розділяло всього лише три очки.

З огляду на великі кадрові проблеми у господарів (а Кремень, здається, жодного матчу за останніх два місяці не зіграв в оптимальному складі), їм довелося обійтися і без бразильського «фантазісти» Луїза Фернандо, і без досвідченого форварда Куліша – колишнього нападаючого Волині, до речі кажучи. Тому склад господарів місцями виглядав досить експериментально, а групу атаки створила суцільно молодь. Гості ж зіграли бойовим складом, здивувавши хіба що точкової ротацією і одночасною присутністю відразу двох нападників – Хомченка в відтягненні і номінального вінгера Оринчака на вістрі.

Вже на першій хвилині удар Протасова після передачі Сімініна зрикошетив над воротами. Слідом пішло кілька стандартів від Протасова, Приймака, Чачуа і інших лучан – але були вони не настільки небезпечними, як мали б. Чи то штучне поле гальмувало ноги не особливо звичних до такого покриття гостей, чи то зайвий пієтет перед суперником, який відібрав у них чотири очки з шести можливих, але особливої ​​гостроти у Волині не було дуже довго. Як, втім, і у Кременя, який грав, скоріше, по опоненту. Навіть коли Брюхов, Сорокін або Островський намагалися пробивати, удари у них виходили не настільки небезпечними, як могли б.

Лише перед самою перервою трапився головний момент всього першого тайму. Тонкий розрізний пас Протасова вивів прямо на воротаря Оринчака, але Олійник виграв дуель у нападника. Нулі на табло немов докоряли командам. А настрій лучан погіршувало те, що трапилося на 30-й хвилині – здається, Болденков знову травмувався, так що довелося Сачко спішно випускати на заміну Приндета. Так що немає нічого дивного, що волиняни понеслися вперед відразу після перерви. І після флангової передачі Цюпи Ляшенко бив з кута воротарського – всі гравці, тренери і хто тільки не перебував на стадіоні, затамувавши подих, простежили, як м’яч прокотився вздовж лінії воріт…

І далі понеслося. Спершу Чеботаєв на правому фланзі захисту збив Оринчака. На подачу Чачуа йшов Оринчак, але м’яч зрикошетив у сітку від голови захисника господарів Чеботаєва – 0:1. За традицією, цікаво буде дізнатися, на кого ж взяття воріт запише в офіційному рапорті арбітр. І поки кременчужани приходили в себе, другий гол з нічого створила Волинь. Після прострілу з лівого флангу від Протасова Оринчак в падінні пробив у дальню штангу. Ну, пробив – та й пробив, тим більше, господарі вибили м’яч з лінії воріт. Але арбітр відіграв момент назад і призначив пенальті. За що? Важко сказати. Бути може, вважав, що Головко-молодший зачепив Богдана в моменті, коли той намагався замикати передачу. У підсумку Богдан Оринчак спокійнісінько реалізував пенальті, і це 0:2.

Здавалося, Волинь спокійно контролювала хід гри – не особливо багато дозволяла суперникам, а сама постійно проводила свої атаки, користуючись відкривавшимися зонами (неточно пробивали, наприклад, Кізілатеш і Хомченко). Але кінцівка перестала бути томною, коли після серії замін Бичков з другої спроби завантажив м’яч з лівого флангу, а захисник Руслан Зубков в стилі носорога головою відправив м’яч у дальній кут – 1:2. Однак, будь Кремень в оптимальному складі, та ще й зі здоровим Кулішем – це була б одна пісня. Будь у команди хоча б чистий кадровий форвард в резерві…  А так останні хвилини вийшли нервовими і нічого не змінили. Волинь набрала 24 очка, порядком відірвалася від кременчужан і отримала можливість претендувати на місце в п’ятірці при матчах в запасі. Але не все залежало від самих лучан – так що остаточна картина вималюється лише після закінчення всіх матчів 16-го туру, останнього повного туру 2020 року.

Man of the Match: Богдан Оринчак (Волинь)

Заробив штрафний під перший гол і пенальті, особисто реалізований. Це був важливий матч для Волині – і вона його не витратила.

Кремень (Кременчук) – Волинь (Луцьк) – 1:2

Голи: Зубков, 82 – Чеботаєв, 52 (а/г), Оринчак, 55 (пен.)

Кремень (стартовий склад): Олійник, Чеботаєв, Зубков, О.А.Головко, Антоніо Сантос, Норєнков, Брюхов, Жонатан, Островський, Сорокін, Кривенко. Запасні: Данкович, Бичков, Мурашов, Курелех, Молько, Геловані, Мягков. Головний тренер: Олександр Б. Головко.

Волинь (стартовий склад): Неділько, Сімінін, Войтиховський, Болденков, Цюпа, Приймак, Чачуа, Ляшенко, Протасов, Хомченко, Оринчак. Запасні: Коркодим, Нікітюк, Кізілатеш, Приндета, Сикорський, Бондаренко, Мартинюк, Кобзар. Головний тренер: Василь Сачко.

30 листопада. 13.00. Кременчук. «Кремінь-Арена» ім. О.Бабаєва.

Арбітр: Ігор Бич (Київ)