Волинь завдала Поліссю першої поразки в чемпіонаті

Шалений гол Оринчака приніс дуже важливі три очки команді Сачка

Фото - fcvolyn.net

Ярослав Смілянський, Sport Arena.

Своїми виступами команди підняли планку очікувань від луцького матчу. Полісся – один з найуспішніших новачків. У новому чемпіонаті ще не програвало. З 10 очками підопічні Шищенка йдуть впритул до першої п’ятірки, куди цілком можуть вскочити в разі своєї перемоги і невдачі конкурентів (тепер, після поразки Металіста 1925 в Горішніх Плавнях, їх тільки двоє – Полісся і Чорноморець йдуть без програшів). Господарі після жахливого старту теж набрали непогану швидкість. З 6-матчевою безпрограшною серією вони підійшли до цього поєдинку, правда, заслужили на критику за невміння доводити гру до перемоги «через не можу» (три виграші і три нічиї за цей час). А так як до моменту початку зустрічі Волинь обганяла Полісся всього на два очки, слід з особливою уважністю поставитися до цього поєдинку.

Втім, як показала подальша гра, десь суперники надто один одного заповажали. Моментів було куди менше, ніж підготовчої роботи. А з цієї метушні, переважно, в центрі поля вкрай рідко виникали небезпечні моменти – по числу на рівні жорстких зіткнень, після яких раз у раз гравцям доводилося надавати медичну допомогу. Вже на першій хвилині Волинь витратила на безглуздий розіграш перспективний штрафний, через десять хвилин приглушений захисником удар Оринчака лише розім’яв воротаря Полісся Яшкова. Слідом відразу кілька подач з гри і зі стандартів не змогли доставити в штрафну Сімінін, Кизилатеш і той же Оринчак.

Полісся ж грало згідно з правилом поведінки гостей в матчах проти суперників з амбіціями – вичікуючи помилки суперників, шансу втекти в контратаку. Довгий час єдиним, чим запам’яталися житомиряни біля чужих воріт, був жорсткий стик форварда Галенка з воротарем господарів – благо, Леванідов все ж зміг продовжити гру. У відповідь на це повз ворота з рубежу поруч зі штрафним пробивали Сімінін, а потім (після штрафного) Оринчак. Але перший тайм – це було не те, на що, знаючи наперед хід подій, погодилися б витратити 45 хвилин свого життя вболівальники. Хоча могло Полісся завершити гру перед перервою голом – але Даудов з перспективного штрафного пробив неточно.

Після перерви хід гри не дуже змінився. Господарі навіть кинули в гру свого французького дебютанта Рюльє Кейта, відомого (не дуже) в Україні за колишніми виступами в складі кропивницької Зірки. У другому таймі намагалися підключатися на стандарти Приндета і ще один «джокер» – Чачуа, але їх удари були недостатньо небезпечними. Так що суперник, відчувши беззубість більш досвідчених господарів, потихеньку почав нахабніти. І якщо після флангової подачі Тарануха, склавшись, головою пробив неточно, то трохи пізніше просто-таки зобов’язаний був відкривати рахунок. Після тонкого розрізного пасу Даудова Ростислав виявився прямо перед воротарем, але з порожніх воріт виніс м’яч захисник Войтіховський.

Можливо, саме цей момент, немов «Колокол» Герцена, пробудив Волинь. Після серії кутових, здавалося, житомиряни відбилися, але жвавий Рябов відпрацював у відборі, а Оринчак метрів з 20-ти на виконання пробив в дальній кут – 1:0. Це було алогічно, незрозуміло і при цьому красиво – ось так Богдан відкрив рахунок своїм голам за «хрестоносців». У ситуації, яка вимагала від Полісся відігратися, команда не мало особливих можливостей перевернути гру. Галенко замінений, Тарануха вийшов на заміну – а ті, хто залишався на лавці, все ж гравці дещо іншого типу. І все ж хвилин за десять до кінця могло Полісся забити той самий м’яч, але тут вже блиснув реакцією Леванідов, схопивши підступний обвідний удар Понєдєльніка метрів з 15-ти.

15 очок набирає команда під керівництвом Сачка, який, колись, до речі, забивав у ворота Полісся під час виступів за лучан. Волинь зрівнялася з Металістом 1925 і з цікавістю чекає результатів матчів, що залишилися. А житомиряни зазнають першої поразки в чемпіонаті. Колись це мало статися, і добре – що в гідному протистоянні одному з найдосвідченіших суперників по чемпіонату.

Man of the Match: Богдан Оринчак (Волинь)

Забив переможний м’яч, що говорить само про себе. Проявляв активність з флангу і до того, чого не скажеш, наприклад, про героя минулого туру для волинян Протасова.

Волинь (Луцьк) – Полісся (Житомир) – 1:0

Гол: Оринчак, 72

Волинь (стартовий склад): Леванідов, Сімінін, Приндета, Болденков, Цюпа, Приймак, Рябов, Оринчак, Кизилатеш, Протасов, Сікорський. Запасні: Неділько, Никитюк, Ляшенко, Тетеренко, Войтіховський, Рюльє, Бондаренко, Чачуа. Головний тренер: Василь Сачко.

Полісся (стартовий склад): Яшков, Жук, Швець, Прокопчук, Власюк, Гавриленко, Даудов, Ковальов, Понєдєльнік, Трояновський, Галенко. Запасні: Маханьков, Бринько, Притиковський, Тимошенко, Повалій, Чернецький, Тарануха, Галенков, Савошко. Головний тренер: Сергій Шищенко.

16:00. Луцьк, Авангард

Арбітр: Олександр Кальонов (Львів)