ВПК-Агро приголомшив Оболонь голом здаля

Перервана безпрограшна серія команди Яковенка

Фото - fc.obolon.ua

Ігор Дашков, Sport Arena

Цієї весни суперники вже зустрічалися – і в перенесеному матчі першого кола ВПК-Агро вистояв на «Оболонь-Арені» стратегічно важливу нульову нічию. З того часу клуб-дебютант Першої ліги встиг ще підсилитися: проти киян вперше в стартовому матчі вийшов колишній захисник збірної Грузії Хубутія (20 матчів за національну команду, вісім чемпіонатів в послужному списку), а бразилець Араужо вперше потрапив до заявки на матч і готовий був допомогти по ходу гри (цей атакуючий півзахисник в Україні грав за ФК Минай, ПФК Львів і Кремінь). Це було дуже до речі, враховуючи дискваліфікацію Кичі та Будняка, а також пошкодження досвідченого Ксьонза.

Втім, Оболонь під керівництвом одного з найбільш досвідчених наставників чемпіонату України – Павла Яковенка – підійшла до цього виїзду з 4-матчевою безпрограшною серією (дві нічиї і дві перемоги). У минулому турі вона розгромила Кремінь – 3:0. І на матч на легендарному стадіоні «Метеор» вийшла нехай у дещо незвичному, але цілком бойовому складі. Відразу кілька важливих перестановок зробив тренерський штаб гостей: відзначаємо переведення Суханова на допомогу форварду Щебетуну, а також дещо незвичну позицію для Голікова. Пам’ятаючи про успіх минулого туру, коли три дальніх удари принесли успіх, кияни з перших хвилин разів п’ять пробивали по воротах Шеліхова – то мимо, то точно в суперників. До речі, масований захист господарів намагалася діяти щільно і рано зустрічати Мурзу, Майданевича, Суханова та інших футболістів Оболоні, що володіють потужним ударом.

У свою чергу, господарі закидали м’яч вперед – і був момент, коли Сухар ледь не вивів Бєляєва на воротаря (не ловив гав і вийшов на перехоплення Литвиненко). Але в цілому ці тягучі атаки не приводили до бажаного загострення. А ось Оболонь на 31-й хвилині навіть взяла штурмом ворота господарів. У дещо сумбурній атаці могли пробивати Мурза і Суханов, в результаті м’яч відскочив до Щебетуна, який і підправив його в ворота – але на жаль, з положення поза грою. Хороший момент був і біля воріт киян: після кутового новачок ВПК-Агро Хубутія у високому стрибку головою пробив поруч з воротами. Ну, і перед самою перервою Мурза виявився на куті воротарського готовий пробивати – на щастя, встигли захисники і Сухар встиг винести подалі – добивання від Голікова вийшло більше для YouTube-глядачів, ніж у ворота…

Ось і все, що стосується першого тайму. Другий вийшов не набагато змістовнішим. Оболоні дуже не вистачало Батальського, який як раз повертається з лазарету – з його вмінням поборотися, виграти верховий м’яч, зіграти на добиванні. Господарі теж відчували брак чистого форварда – давно поза грою забивний Горбаченко, а ще невчасно вилетів досвідчений Куліш, на якого покладали великі надії. Ось і вийшло, що в другому таймі найбільш пам’ятним став момент, коли воротар Шеліхов впустив м’яч після флангової подачі Прокопенка – але Щебетун і тут не встиг скористатися можливим подарунком.

По такій грі залишалося сподіватися на якусь помилку, курйоз, конфуз. І такий трапився. На рядову передачу з глибини стартував Тищенко, йому назустріч вибіг в поле воротар Литвиненко, а поруч відпрацьовував захисник Мате. І так вийшло, що польовий гравець засадив м’яч «свічкою», на яку зреагував Шмигельський. Перебуваючи майже в центрі поля, Богдан одразу ж в дотик пробив і зірвав джек-пот! М’яч, запущений з лівої ноги, бадьоро проскакав у ворота – 1:0.

Дограти без пригод ВПК-Агро не вдалося – незабаром Тищенко в’їхав на своїй половині поля в Матяжа і урізав склад своєї команди на залишок матчу. У меншості господарі пережили парочку дуже неприємних миттєвостей, найгостріше – коли Майданевич намагався випередити Шеліхова, але не влучив у ворота потилицею. У відповідь поперечину струсонув гравець господарів Бєляєв – дуже хороший був удар, до речі кажучи. Але і без того це третя поспіль перемога новачків Першої ліги!

Таким чином, перервалася 4-матчева безпрограшна серія Оболоні. А ВПК-Агро можна похвалити: при всіх кадрових проблемах, які звалилися на команду після підвищення в класі (здається, вони жодного матчу не зіграли в оптимальному складі), підопічні Соловйова набирають навесні вже 10 очок. Це – показник першої п’ятірки, більше тих же киян.

Man of the Match: Богдан Шмигельський (ВПК-Агро)

За такої гри один гол був важливішим за все, що відбувалося в інші 90+ хвилин – Шмигельський його забив, в непростій ситуації, яка вимагала швидкої реакції і чіткого виконання. В інший час Богдан відпрацював добре, не без перспектив виконував стандарти і комбінував.

ВПК-Агро (Вишневе) — Оболонь (Київ) – 1:0

Гол: Шмигельський, 75

ВПК-Агро (стартовий склад): Шеліхов, Сухар, Хубутія, Зозуля, Яременко, Палюх, Тищенко, Коберідзе, Ляшенко, Шмигельський, Бєляєв. Запасні: Воробей, Шевченко, Мухтаров, Піддубний, Вечтомов, І.Білий, Араужо, Шаповалов. Головний тренер: Сергій Соловйов.

Оболонь (стартовий склад): Литвиненко, Глошардін, Лобов, Мате, Прокопенко, Голіков, Матяж, Майданевич, Мурза, Суханов, Щебетун. Запасні: Тюрін, Фастов, Скидан, Рафальський, Покойовий, В.Білий, Руденко. Головний тренер: Павло Яковенко.

Вилучення: Тищенко, 78 (повторне попередження)

16:00, Дніпро, стадіон «Метеор»

Арбітр: Павло Дубровець (Житомир)