У неділю відбулися заключні матчі 11-го туру другої ліги

Подолье

facebook.com/fcpodillya

Група А
  • Демидів

Після недавніх перемог Діназ зрівнявся з хмельничани та, розділяючи з ними 3-4 місця, знову максимально наблизився до лідерів. Перемога над резервним складом Волині з великою часткою ймовірності дозволяла б вишгородцям замахнутися на лідерство. Свої плани на цю гру були і у другої команди клубу Луцька. Правда, з огляду на матч Волині в першоліговому чемпіонаті, не всі молоді футболісти могли допомогти гостям – наприклад, провідний бомбардир Богомаз і один з кращих захисників Войтиховський (він дискваліфікований) залишилися вдома.

Уже в дебюті діназовцям вдалося повести в рахунку. Це Брижчук забив в ворота Коркодима – 1: 0. За рахунку Діназ грав досить вдало: контролював хід гри, чимало атакував (з особливим розрахунком на активність лівого флангу), і були можливості збільшити перевагу. Відзначаємо, як завжди, небезпечні штрафні від Чепурненка, а також момент, в якому Банасевічу півсекунди не вистачило, щоб випередити захисника і замикати передачу з забійної позиції.

Волиняни оговталися вже ближче до перерви, виконали кілька стандартів, але, відверто кажучи, подачі і удари від Янчука та Кузнєчікова були далекі від реальної небезпеки. Не змінилася гра і після перерви: Коркодиму довелося реагувати на точний штрафний Чепурненка, а потім і вигравати чистий вихід один на один з вихованцем футболу волинського краю, уродженцем Рівненщини Апанчуком. І десь в четвертій атаці після перерви Діназ подвоїв свою перевагу. Після удару Чепурненка ледь втрималися на ногах захисники, зате рикошет знайшов зліва Брижчука, і Антон головою в падінні відправив м’яч у незахищені ворота – 2:0.

Банасевич, Апанчук, Помазан, Марченко і навіть центрбек Волошин – всі вони могли забивати ще. Але був і у гостей шанс, коли, здається, Теслюк головою пробив поруч зі штангою. Але все ж господарі повністю перегравали суперників, і коли, здається, Помазан заробив штрафний по центру, Євген Чепурненко витончено пробив в обхід стінки – 3: 0. 22 очка набирає Діназ, і якщо враховувати, що Карпати (Галич) програють в Хмельницькому, а Епіцентр пропускає тур через перенесення, Вишгород клуб захоплює лідерство хмельничанами!

Man of the Match: Антон Брижчук (Діназ)

Приголомшив суперників голами на початку обох таймів, цим заклав фундамент перемоги своєї команди. Дуже важливої перемоги!

Діназ (Вишгород) – Волинь-2 (Луцьк) – 3:0
Голи: Брижчук, 5, 56, Чепурненко, 89

Діназ (стартовий склад): Крупніченко, Банасевич, Гарбар, Дмитренко, Помазан, Чепурненко, Бриженко, Брижчук, Бовтрук, Апанчук, Кірієнко. Запасні: Крикнін, Ізотов, Волошин, Добровольський, Марченко, Беспалий, Бафталовський, Крохмаль, Капаністий, Петренко. Головний тренер: Володимир Бондаренко.

Волинь-2 (стартовий склад): Коркодим, Максимчук, Сасовський, Мороз, Мартинюк, С.Кристін, Кузнечиков, Янчук, Чернов, Теслюк, Кобзар. Запасні: Савченко, В.Кристін, Заводович, Лучка, Ольхович, Миронюк, Уманець. Старший тренер: Альберт Шахов.

Неділя, 15 листопада. Демидів. Стадіон «Діназ».
Арбітр: Людмила Тельбух (Дніпро)

• Хмельницький

Друга команда Групи «А» прибула в гості до четвертої, а розділяло їх всього лише одне очко. Карпати виграли три матчі поспіль, Поділля в цьому чемпіонаті взагалі не програвало, так що центральна зустріч туру очікувалася з великим інтересом. Обидві команди зібрали свої сили: у господарів одночасно з’явилися на полі Каверін, Задерецький і Салбак – у гостей в запасі значилися Верещак та Бей, що пропустили попередні матчі. Все свідчило про дуже серйозному настрої суперників.

Однак спокійний хід зустрічі розбурхав неоднозначний епізод на 15-й хвилині. У центрі поля хмельничанин Нгамба жорстко врізався в Сича. І тут сталося неймовірне: гравець, який піднявся на ноги, побачив перед собою червону картку від арбітра! Що там було – скажуть безпосередні учасники подій в післяматчевих розглядах. Ймовірно, гравець Карпат щось неприємне сказав арбітру, а той, незважаючи на протести і благання галичан, відразу ж видалив самого потерпілого. Вкрай необов’язковий епізод, який урізав склад гостей і завів гру, так що в подальшому будь-яка сутичка приводила до штовханині і розглядів.

Тим більше, що Поділля оперативно скористалося чисельною перевагою. Вже через дві хвилини після подачі зі штрафного Пріхна влучив у каркас воріт ударом головою, а ще через п’ять хвилин господарі повели в рахунку. Йшла трохи сумбурна атака хмельничан, м’яч відскочив до Пріхни, який тут же відпасував на Каверіна. А вже Віталій правою ногою легко і невимушено пробив у дальню дев’ятку, так що м’яч з красивим відскоком від штанги опинився в сітці воріт – 1:0. Ось такий гарний гол від чемпіона Європи з юнакам 2009 року.

І в подальшому більшість позначалося на грі – Поділля досить впевнено володіло ініціативою, пробивав по воротах Задерецький, а Каверін ще кілька разів загострював зі свого флангу. Так що в підсумку Карпати ніяк не могли вийти з цього оточення, і тільки на 38-й хвилині позначили гостроту (Деда під тиском суперників пробив з розвороту якраз туди, де чергував досвідчений воротар Чуваєв). Щоб відігратися, цього, звичайно, явно не вистачало.

На початку другого тайму Лях, граючись із Дедой, з меж штрафного не влучив у дальній кут. Таких моментів не так багато було у галичан, а якщо ще й їх не забивати… А тут ще й заміна відмінно спрацювала у хмельничан. Костенко незабаром після появи на полі закріпив перевагу Поділля – 2: 0. У меншості, програючи в два голи, Карпати не здавалися – і був момент, коли Б.Козак замикав простріл від лицьової і влучив у поперечину. У відповідь перспективний штрафний витратив Шпікула, запустивши м’яч над воротами.

І що у нас ?! Набираючи 22 очка, Поділля обходить переможених і разом з Діназом очолює таблицю Групи «А»!

Man of the Match: Віталій Каверін (Поділля)

Відкрив рахунок витонченим ударом, постійно перегравав суперників один в один і давав різницю в класі і досвіді господарям.

Поділля (Хмельницький) – Карпати (Галич) – 2:0
Голи: Каверін, 24, Костенко, 62

Поділля (стартовий склад): Чуваєв, Корохов, Шпикула, Воловик, Морговський, Нгамба, Пріхна, Каверін, Задерецький, Панасенков, Салбак. Запасні: Шухман, Худик, Галета, Прилепа, Жданов, Липовуз, Клименко, Ол-р Сич, Костенко. Головний тренер: Віталій Костышин.

Карпати (стартовий склад): Вульчин, Поручинський, Марушка, Матушевський, Лях А.Сич, Б.Козак, Лебідь, Мердєєв, Антошик, Деда. Запасні: Бендер, Заваляк, Томін, Садоха, Сєдов, Бей, Верещак. Головний тренер: Роман Гнатів.

Вилучення: А.Сич, 16
Неділя, 15 листопада. Хмельницький, стадион «Поділля».
Арбітр: Тарас Панасюк (Бердичев)

Група Б
  • Кривий Ріг

Перед матчем

Непереможний лідер приїхав в гості до одного з головних переслідувачів. Втім, вже зараз у Металу – 11 очок переваги, тому для Кривбаса, який розділяв 2-4 місця з сімферопольцями і запорожцями, було справою першорядної важливості призупинити харків’ян і нанести їм першої поразки в сезоні. Є підозра, що навіть сусіди по таблиці в цей день притоплювали саме за криворіжців – адже з кожним туром безпрограшна серія дебютантів ПФЛ з’їдає все більше чемпіонську інтригу.

Гості прибули в основному складі і з усіма зірками, крім важко травмованого бразильського захисника Андерсона Піко (він уже давно на лікарняному), та й господарі виставили свій самий бойовий склад. Цікава була тренерська дуель: адже якщо Кривбас в останніх турах грає з чистими двома форвардами, то Метал вже по ходу сезону з приходом Папи Гуйє почав виставляти трьох центрбеків. Щит, так би мовити, проти меча.

Перший тайм

Але початок гри показав, що суперники поважають один одного. Поважають і остерігаються. На відміну від матчів проти аутсайдерів, середняків і навіть інших конкурентів, не було атак стрімголов, обережними були команди. Думали, перш за все, про те, як самим не зробити помилку, а вже потім – скористатися помилкою суперника. Тому з дебютного відрізка залишиться в пам’яті лише неточний дальній удар з рикошетом від Рябова. А от інші атаки «застрявали» на фазі прострілу або передостаннього пасу.

Подією по такій грі був не тільки неточний удар головою від Кравченка, але і жорсткий стик Папи біля бокової лінії або ж вріз Горвата в чужого воротаря ціною жовтої картки. Не кажучи вже про димовому завісу, яка призупинила гру на кілька хвилин десь на позначці півгодини. Лише перед самою перервою створили по-справжньому небезпечний момент господарі, та й то удар головою Чернія після навісу Дедяева виявився хоч і точним, але несильним. В іншому це був перший тайм, який можна було легко забути.

Другий тайм

Після перерви команди оживилися – здалека неточно пальнув харків’янин Поступаленко, а слідом Фомін з розвороту замикав навіс Люльки – і Льопка вперше в матчі по-справжньому вступив у гру, відразу виручивши Кривбас. А на 62-й хвилині м’яч навіть побував у воротах господарів. Танчик п’ятої віддав на Люльку, той прострілив на Фоміна, який в падінні проштовхнув м’яч повз голкіпера. Але не шукайте це взяття воріт в протоколах – офсайд зафіксував рефері. Аналогічно – і через хвилину, коли дальній удар Рябова підправляв перед голкіпером Мишуренко.

Не принесли гостям успіху і перспективні штрафні – спершу з забійної позиції Демченко не зміг перекинути стінку, а потім запустив вище воріт. Чому бив саме він, а не знаходившийся поруч Федорів (особливо в першому моменті – явно під ліву ногу), це велике питання. Втім, і Кривбас в стандартах не досяг успіху. Зароблений Мішуренко дуже цікавий штрафний завершився нехитрим ударом в стінку.

Зате заміни краще зайшли саме у Кривбаса. Берко з флангу небезпечно бив низом – Денчук потягнув, а встигший на добивання Григорик влучив у лежачого воротаря. Підчистив на лінії вже захисник Люлька. Відповідь – штрафний, зароблений Рязанцевим. Удар у цього хлопця – щось на зразок Куарежми, так що довелося Льопці знову виручати господарів. У самій кінцівці міг розпоряджатися м’ячем Мішуренко, але замість цього віддав назад, чого не чекали одноклубники. Так що напружений матч лідерів Групи «Б» завершився без голів. За нього отримують більше оплесків воротарі, ніж польові гравці …

Після матчу

Зберігають статус-кво суперники: вдруге в чемпіонаті втрачає очки Метал – але він все ще перший з 11-очковим відривом від найближчого суперника, а Кривбас виходить на чисте друге місце, випереджаючи мінімально Таврію і Металург

Man of the Match: Роман Льопка (Кривбас)

Вони з Денчуком встигли повиручати свої команди. Частіше це робив саме Льопка – якщо задуматися, цей результат – комплімент воротарям.

Кривбас (Кривий Ріг) – Метал (Харків) – 0:0

Кривбас (стартовий склад): Льопка, Сокіл, Заіменко ©, Попчук, Дедяєв, Рябов, Пятов, Горват, Гуськов, Мішуренко, Черній. Запасні: Злотар, Черниш, Процишин, Коцюмака, Голуб, Шмат, Яровий, Ременюк, Бука, Григорик, Кателин, Берко. Головний тренер: Геннадій Приходько.

Метал (стартовий склад): Денчук, Люлька, Мізюк, Гуйє, Федорів, Кравченко, Ралюченко, Поступаленко, Танчик, Нехтій, Фомін ©. Запасні: Канєвцев, Рязанцев, Ярош, Багачанський, Давидов, Лозовий, Демченко, Романов. Головний тренер: Олександр Кучер.

Неділя, 15 листопада 2020 року, 14:00. Кривий Ріг, стадіон «Шахта Жовтнева»
Арбітр: Клим Заброда (Київ)