Діназ, Поділля і Епіцентр підтвердили свої місця в трійці, Волинь-2 завершила рік перемогою

12-й тур Другої ліги закрили чотири матчі

Подолье, fcpodillya.com.ua

Група А

• Щасливе

Лідер приїхав в гості до десятої команді першості. Саме в Київській області вирішувалася доля першого місця, так як Поділля в Щасливому грало з Рубіконом, а Діназ в Бучі – з резервним складом Оболоні. Хто оступиться? Хто візьме «свої» очки? Хто буде зимувати на першому місці?

Хмельничани досі залишаються без поразок. Після перемоги над галицькими Карпатами вони очолюють таблицю разом з вишгородцями. Але початок зустрічі проти дебютанта ПФЛ поставив під сумнів нинішні плани Поділля. Здавалося, атака Рубікону вже захлиснулася, але Корох недбало віддав ближньому на правому куті штрафного майданчика, м’яч перехопив півзахисник господарів Вадим Шутенко і на виконання пробив з правої ноги в дальню дев’ятку – 1: 0 на 15-й хвилині гри.

При такому початку гостям дуже пощастило відігратися вже через п’ять хвилин. Тепер уже Корох вдало підіграв на правому фланзі Задерецькому, той навісив, а нападник Владислав Прилепа з-під захисника пробив під поперечину з лінії воротарського майданчика – 1: 1. Поділля багато працювало, щоб забити ще до перерви. І домоглося свого. Шутенко на пару з Цурупіним збив швидкого Каверіна, а Ярослав Шпікула зі штрафного витончено обігнув стінку, від поперечини направивши м’яч у ворота – 1: 2. До слова, Рубікон міг відразу ж відігратися, але Тищенко з лівої ноги не влучив у ворота метрів з десяти. На перерву пішли за вольовому перевагу «синьо-білих».

У другому таймі Поділля майстерно грало за рахунком. Єдине, що затьмарило настрій хмельничан – це травма і вимушена заміна досвідченого воротаря Чуваэва (голкіпер сміливо кинувся в ноги форварду Тищенко, який ногою влучив йому в голову). Особливих вольностей біля воріт резервіста Шухмана хмельничани не допустили (за великим рахунком, крім удару головою Тищенка – нічого), а з подачами штрафних Богдан справлявся впевнено. Зате Морговський виконував небезпечний штрафний (зачепив стінку), а Пріхна після знижки Нгамба ледь не запустив головою «парашут» за комірець воротарю (трохи неточно).

Третій м’яч Поділля, знову-таки, зі штрафного. Каверін заробив його далеко на лівому фланзі у боротьбі зі Швецем і подав, а Пріхна заніс м’яч у сітку на дальній штанзі правою ногою – 1: 3. Крапку в грі поставив дуже курйозний автогол. Після подачі кутового м’яч відскочив від Анніча в ворота, і хоча Деревяго виніс його з-за лінії – рефері взяття воріт зарахував. Остаточно «автора» «самострілу» визначить вже арбітр в офіційному протоколі. 1: 4.

25 очок набирає Поділля і чекає звісток з матчу конкурента – Діназа. Рубікон залишається в середині, розділяючи з ФК Чернігів 9-10 місця.

Man of the Match: Віталій Каверін (Поділля)

Заробив два стандарти під голи, другий з них ще й сам подавав. Черговий яскравий матч чемпіона Європи 2009 року серед юнаків, колишнього гравця Динамо і Дніпра.

Рубікон (Київ) – Поділля (Хмельницький) – 1:4
Голи: Шутенко, 15 – Прилепа, 20, Шпікула, 42, Пріхна, 88, Анніч, 90+3 (а/г)

Рубікон (стартовий склад): Мусієнко, Марченко, Куноун, Швець, Нестеренко, Цурупін©, Глущук, Коверник, Шишкін, Шутенко, Тищенко. Запасні: Майборода, Анніч, Драм, Нянках, Бачинський, Деревяго, Могіль. Головний тренер: Сергій Литовченко.

Поділля (стартовый склад): Чуваєв, Корохов, Шпикула, Жданов©, Морговський, Пріхна, Нгамба, Задерецький, Каверін, Прилепа, Салбак. Запасні: Шухман, Галета, Липовуз, Клименко, Мандзюк, Сич, Костенко, Романюк, Панасенков. Головний тренер: Віталій Костишин.

Неділя, 22 листопада 2020 року, 12:00. Щасливе, стадіон «Княжа Арена»
Арбітр – Сергій Подригуля (Луцьк)

• Буча

Для Діназа це був виїзд ціною в «зимове чемпіонство». Вже знаючи, що Поділля після першого тайму вигравало в Щасливому, вишгородський клуб дуже активно почав матч проти молоді Оболоні. Вже на 11-й хвилині гості створили перший головою момент: це Апанчук головою замикав подачу з правого флангу, Фастов знову відбив м’яч перед собою, але на добиванні Брижчук не влучив у ворота з дуже вигідної позиції. Але хвилин через п’ять Діназ все ж відкрив рахунок. Знову допомогла активна, навіть по-спортивному агресивна гра флангів. Брижчук на лівому краю відібрав м’яч у візаві Василенка, прострілив, а досвідчений Кирієнко, стоячи спиною біля воріт на куті воротарського майданчика, «продовжив» передачу. Вадим Бовтрук низовим ударом в дотик пробив у дальню «шістку» – 0:1.

Треба сказати, що Оболонь-2 могла відразу ж відігратися. Спочатку після однієї з численних подач з правого флангу Чідомере бив головою в падінні метрів з семи – але у ворота не влучив, а потім його ж, Алекса, дальній удар захисник зрикошетив на кутовий. Але як тільки малодосвідчені господарі почали відкриватися, Діназ відразу ж зловив їх на стрімкій контратаці. Бовтрук колупнув розумну передачу на хід Банасевичу, той виманив на себе воротаря і віддав Брижчуку так, що Антону було б соромно промахнутися – 0: 2. І хоча молоді оболонці відсунули гру до воріт суперників, а Потопальський головою навіть намагався забити з реальними шансами (над поперечиною), на перерву Діназ пішов з комфортною перевагою в рахунку.

І до перерви, і вже після гості могли забивати. Кирієнко спочатку бив здалеку, а потім головою в падінні замикав флангову подачу (неточно). Чепурненко фірмовим ударом зі штрафного перевірив воротаря оболонців. Ще в одному моменті сантиметрів не вистачило, щоб завершити простріл з правого краю. А забити третій м’яч «червоно-чорним» вдалося після недоречною перепасування захисників Оболоні-2. Брижчук перехопив подачу, скинув на Кирієнка і отримав у відповідь пас. Так що Антон метрів з десяти з правої ноги колупнув в дальню «шістку» – 0: 3. І адже це було ще не все: після пасу Бафталовського Кирієнко влучив у штангу, а ще один штрафний від Чепурненка зробив боляче стінці.

І в підсумку в компенсований час Діназ накидав ще два м’ячі. Спочатку, після невдалого кутового, Бафталовський скинув м’яч Волошину, який з-за меж штрафного майданчика влучно пробив з правої ноги в дальню дев’ятку (це 0: 4), а буквально через півтори хвилини простріл Бафталовського ударом з правої «щічки» в один дотик замкнув Чепурненко (це 0: 5). 25 очок набирає Діназ і не відпускає у відрив хмельничан. Зберігається двовладдя в турнірній таблиці Групи «А» Другої ліги.

Man of the Match: Антон Брижчук (Діназ)

Один з найактивніших гравців гостей оформив дубль, який остаточно зламав опір суперників.

Оболонь-2 (Буча) – Діназ (Вишгород) – 0:5
Голи: Бовтрук, 17, Брижчук, 22, 73, Волошин, 90+3, Чепурненко, 90+5

Оболонь-2 (стартовий склад): Фастов, Василенко, Потопальский, Коваленко, Терехов, Покойовий, Улянченко, Касимов, Чідомере, Аракелян, Щебетун. Запасні: Тюрін, Дишкант, Грабовский, Рафальський, Корнев, Рябцев, Галоян, Майданович, Шапочников. Старший тренер: Олександр Антоненко.

Діназ (стартовий склад): Крикнін, Банасевич, Гарбар, Дмитренко, Помазан, Петренко, Бовтрук, Чепурненко, Брижчук, Апанчук, Кірієнко. Запасні: Крупниченко, Ізотов, Волошин, Добровольский, Марченко, Безпалий, Бафталовський, Грабчак, Крохмаль. Головний тренер: Володимир Бондаренко.

Неділя, 22 листопада 2020 року, 13:00. Буча, стадіон «Юбілейній»
Арбітр – Назарій Дьордь (Ужгород)

• Луцьк

Сьома команда першості прибула до 11-ї. Буковина на тижні відібрала очки у одного з фаворитів – Епіцентру (2: 2 на його полі в перенесеному матчі), а ось Волинь-2 дуже хотіла виграти вперше з жовтня – в останніх трьох матчах в її активі всього лише одне очко. І, до речі, почала луцька молодь непогано.

І адже вже на 10-й хвилині молоді лучани могли відкривати рахунок. Розумник Чернов далеко на правому фланзі розметав фінтами суперників і віддав на набігаючого Рябова, який цілив точно під поперечину – і воротар Фіяло вперше по-справжньому виручив чернівчан. Слідом Миронюк після пасу активного Чернова перевірив голкіпера гостей низовим точним ударом. Буковина теж не дрімала – ледь не вирвався один на один Палагнюк, але зупинився, сигналізуючи про гру рукою суперника. Здалеку метил точно під поперечину Нагорний (у нього дуже сильний удар) – і тут вже Коркодим вступив в гру, перевівши складний м’яч на кутовий. Цілком міг забувати і молодий Квасниця: після розрізного пасу Боровця весь правий край штрафного майданчика був перед ним, але хлопець забарився і втратив можливість розстріляти ворота.

Ці моменти показали, що Буковина – небезпечна. Цілком могли забивати Янчук та Богомаз, але з близької відстані під тиском суперників не могли завдавати акцентовані удари. А вже перед перервою Богомаз, протягнувши м’яч собі під ліву, не зміг забити з непоганої позиції. Але всі спроби забити з боку господарів не пропали даремно. Перед самою перервою, в компенсований час, Рябов стелив відмінну розрізну передачу. Її намагався перервати  Орловський, але в підсумку Чернов підіграв Кобзарю, той вийшов один на один і забив свій довгоочікуваний перший м’яч за Волинь-2 – 1:0. Парадокс – хлопець уже забивав у Першій лізі, але в резервному складі відбігав без голів аж до останнього туру 2020 року.

Другий тайм Волинь-2 теж почала переконливо. Мартинюк пробив вище воріт після подачі штрафного, двічі міг забивати все той же Кобзар, але головою пробив несильно, а вихід один на один програв голкіперу Фіяло. Дуже хороший шанс забити втратив Богомаз, пробивши нехитро туди, де чергував воротар, а вийшов на заміну Теслюк не влучив з лінії штрафного у дальню дев’ятку, а потім гарненько перевірив голкіпера. Буковина ж у другому таймі більше відбивалася, менше володіла м’ячем, грала в відрізі від свого форварда. Лише в самій кінцівці команда гостей заробила кілька кутових поспіль, і двічі центрхава Кузнєчікова і нападаючому Теслюку доводилося переривати найгостріші передачі Сивки, а добивання від Нагорного прийняв на себе С.Кристін.

10 очок набрала Волинь-2 і зрівнялася з резервом Оболоні, Буковина залишається сьомою, маючи на два очки більше, ніж переслідують її «двієчки».

Man of the Match: Богдан Кобзар (Волинь-2)

Забив переможний м’яч і зобов’язаний був забивати ще, як мінімум, тричі. Дуже непогану форму набрав молодий форвард, і шкода, що шансів проявити себе в 2020 році може більше і не бути – Волинь-2 закрила свою ігрову програму, а основна клубна команда може і не зіграти свій матч у Першій лізі (там ще очікуються тести на коронавірус).

Волинь-2 (Луцьк) – Буковина (Чернівці) – 1:0
Гол: Кобзар, 45+1

Волинь-2 (стартовий склад): Коркодим, Чернов, Сасовський, Мороз, Мартинюк, Кузнєчіков, Рябов, Янчук, Миронюк, Кобзар, Богомаз. Запасні: Савченко, Теслюк, Лучка, Ольхович, Максимчук, Уманец, С.Кристін. Старший тренер: Альбер Шахов.

Буковина (стартовий склад): Фіяло, Раулюк, Матвієнко, Орловьский, Мосіюк, Копитов, Нагорний, Боровець, Квасниця, Сивка, Палагнюк. Запасні: Чернятинський, Гакман, Мануїла, А.Рябий, Д.Рябий, Сахнюк. Головний тренер: Степан Маковійчук.

Неділя, 22 листопада 2020 року, 13:30. Луцьк. Стадіон «Підшипник»
Арбітр – Ярослав Леськив (Львівська область)

• Волочиськ

Посеред тижня Епіцентр втратив відмінний шанс вийти на перше місце, коли, приймаючи на львівському стадіоні «Скіф» Буковину, провалив початок матчу і навіть поступався в рахунку, в результаті задовольнившись результативною нічиєю 2: 2. Зі слабкими надіями на осічки конкурентів на Київщині дунаївецький клуб приймав вінничан. Нива – аутсайдер чемпіонату, який підніс гучну сенсацію в Кубку України, але у Другій лізі тільки-тільки почав набирати очки. Цим і був небезпечний для пережившого вимушений простій через covid-19 Епіцентру, який приймав Ниву в своїй області – в Волочиську.

Ось тільки вже в дебюті зустрічі, атакуючи в підкаті воротаря суперників, травмувався капітан господарів Івашко, і грізного форварда незабаром все ж довелося замінити (вже на восьмій хвилині вийшов Процик). Можливо, це дещо змінило гру Епіцентру, тому що дебютний відрізок він провів практично без воріт. Лише десь на 24-й хвилині Барбоса запресингували-таки голкіпера Ниви, але з гострого кута пробивати сам не міг, а закид в центр штрафного вийшов безадресним. Дальні удари записали на свій рахунок Кривобедрий і Беженар – це хлопці з дуже непоганим ударом, але на цей раз спроби вийшли ну вже дуже неточними.

Лише на 36-й хвилині Епіцентр розіграв по-справжньому хорошу атаку, але після проходу з прострілом від Процика і Беженар, і зреагувавшого на добивання Раца потрапили в суперників. Слідом Барбоса головою замикав флангову подачу – і тут воротар Карабін по-справжньому виручив Ниву. Вже перед перервою огризнувся і вінничани, але Брижчук метрів з 20-ти пробив повз ворота. Перший тайм залишив нулі на табло. А відразу після перерви Сербул дуже небезпечно бив під поперечину – м’яч, здалося, від руки воротаря пішов на кутовий, але рефері вказав бити від воріт.

У плани Епіцентру явно не входило знову втрачати очки. Тим більше, вінницька команда піднеслася і все сміливіше переходила на половину поля номінальних господарів. Допоміг старий-добрий пенальті. В.Кузів рвонув з правого флангу в штрафну і зачепився за ногу Борячука, а досвідчений бразилець Клодін Барбоса впевнено переграв з 11-метрової позначки воротаря – 1:0. На куражі Р.Кузів і Кривобедрий небезпечно вривалися в штрафну гостей з флангів, але вичавити максимум із гострих проходів не могли. А от численні кутові від вінничан, до пори – до часу проходили без гостроти, все ж розгойдали гру. На 73-й хвилині Браславський розметав захисників біля лицьової лінії, а удар Брижчука після його відмінного пасу потягнув воротар Епіцентру Чорнобай.

Лише в кінцівці господарям вдалося зняти всі питання. Після кутового першим на підборі виявився Апанчук, який віддав лівіше – на іншого джокера, Черновецького. Простріл з лівого краю на лінії воротарського замкнув в боротьбі із захисником Арсен Кривобедрий – 2:0. На цьому все. 24 очки набрав Епіцентр і залишився в трійці кращих. З огляду на, що в 2020 році залишаються тільки деякі перенесені матчі, схоже, що дебютант другої ліги там і фінішує. А Ниву ще чекає матч 1/8 фіналу проти ковалівського Колоса. У Кубку України справи у вінницької команди йдуть куди краще, ніж в чемпіонаті.

Man of the Match: Арсен Кривобедрий (Епіцентр)

Із приходом новачків молодий Кривобедрий виявився трохи в тіні, але під кінець дебютного півріччя Епіцентру у Другій лізі видав свій найкращий матч. Постійно загострював, видав кілька сольних рейдів, пробивав здалеку, а в кінцівці по-бомбардирські замкнув фланговий простріл, поставивши крапку в матчі.

Епіцентр (Дунаївці) – Нива (Вінниця) – 2:0
Голи: Барбоса, 57 (пен.), Кривобедрий, 90+3

Епіцентр (стартовий склад): Чернобай, В.Кузів, В.Бадло, Сениця, Ничипоренко, Раца, Беженар, Кривобедрий, Р.Кузів, Івашко, Барбоса. Запасні: Попович, Червонецький, Процик, Апанчук, Плис, Жмуйда, Морозов, Федоров, Буй. Головний тренер: Ігор Бадло.

Нива (стартовий склад): Карабін, Сербул, Федорук, Попов, Борячук, Калитов, Пидопригора, Брижчук, Громок, Костюк, Браславський. Запасні: Музичка, Осмоловський, Пидгаєцький, Зугравий, Івашків, Гемега. Головний тренер: Олег Шумовицький.

Неділя, 22 листопада 2020 року, 14:00. Волочиськ, стадіон «Юність»