Епіцентр – Чайка – 1:1

ФК Нікополь – Дніпро – 0:0

Перемога – Черкащина 1:1

Воротар – Ігор Варцаба (Перемога)

Аж до 4-го туру Перемога не пропускала м’ячів взагалі, та й наразі входить до числа команд, які пропустили найменше м’ячів. у складному матчі з Черкащиною, де у кожного із суперників були моменти, щоб забити, воротар Варцаба відразу кілька разів виручив дніпровців, посприявши здобутій нічиїй із недавніми учасниками Першої ліги.

Правий захисник – Василь Беца (ФК Ужгород)

Лідера чекало непросте протистояння з суперником, який не є успішним у чемпіонаті, проте перебуває на піднесенні завдяки прекрасному виступу в Кубку України. Саме тому від гри захисної ланки залежало багато, і Беца вдало зіграв проти вінничан. Загрози з його зони було не так багато, а сам Василь долучався до атак і запам’ятався кількома подачами та ударами.

Центральний захисник – Олександр Нестерук (Енергія)

Енергія належить до видовищних команд, які забивають більше пересічного показника, але й регулярно пропускають. Проте в матчі проти Балкан, статусного суперника, який мав би грати в Першій лізі, новокаховська команда практично повністю виключила загрозу з меж свого карного майданчика (гості били більше з середньої і дальньої дистанції), і в підсумку не пропустила від зорянців. Навіть більше – розгромила досвідчену команду з Одещини. А поклало початок перемозі результативне підключення Нестерука, який до впевненої гри в захисті додав гол після подачі кутового.

Центральний захисник – Олександр Мизюк (Метал)

Ми весь час віддаємо належне групі атаки харків’ян, яка за підбором гравців – на недосяжному для Другої ліги рівні, але при цьому треба акцентувати увагу й на тому, що станом на п’ятий тур (а це вже показовий відрізок часу) Метал все ще не пропустив жодного м’яча! У захисній ланці дебютантів особливу роль відіграє Мизюк – прийшовши з аматорського ФК Вовчанськ, він діє просто та надійно, відрізняється досить чистим відбором і набором якостей, які допомагають йому вдало читати гру.

Лівий захисник – Емін Сафіханов (Чайка)

Граючи в зв’язці з Лещенком, Сафіханов мав багато роботи на своєму фланзі – адже у Епіцентру підібрані дуже швидкісні флангові футболісти. Номінально розміщаючись вище Максима, Емін постійно опускався, відпрацьовував, створював чисельну більшість при грі без м’яча. Сам він, завдяки швидкості та чуттю, став адресатом передачі Лиги після сольного проходу та зрівняв рахунок на початку другого тайму. А наприкінці гри ще й врятував гостей від вірного голу, коли перейшов дорогу Бую, який не скористався порожніми воротами.

Центральний півзахисник – Адріан Пуканич (ФК Ужгород)

Попри труднощі в кожному матчі, лідер не втрачає очок і продовжує свою виграшну серію. Цього разу після безгольового першого тайму ФК Ужгород зламав опір добре організованих вінничан вже після перерви, а роль лідера вкотре взяв на себе досвідчений Пуканич. Він відкрив рахунок прицільним дальнім ударом – це фірмова ознака Адріана, а потім розіграв із Чонкою ще одну комбінацію, подвоївши цифри на табло. Дуже важливо мати такого гравця, який здатен перевернути гру, знайти нестандартний підхід до чужих воріт, дати перевагу в класі та досвіді.

Правий півзахисник – Євген Підлепенець (Металург)

Повернення з Депортіво Підлепенця – один із головних трансферних ходів запорізького клубу. Євген відразу ж показав, що після іспанського вояжу став більш впевненим, зрілим, гострим. Уже на п’ятій хвилині першого матчу за Металург він відкрив рахунок, добре зігравши індивідуально, а перед самою перервою вдруге розхитав захист Яруду, своїм дублем забезпечивши запоріжцям важливу з точки зору морального духу перемогу.

Центральний півзахисник – Богдан Козак (Карпати Галич)

Одним із найбільш активних гравців луцького матчу був саме Богдан Козак. Саме він вдало зреагував на скидку Мердєєва, другим темпом після штрафного продершись на ударну позицію й відкривши рахунок. А пізніше завдяки спритності він ще й заробив пенальті під другий гол. Саме Богдан завдав найбільше клопоту редутам Волині-2: неодноразово загострював гру біля чужих воріт, ще кілька разів пробив і був постійним учасником гострих атак галичан всі 89 хвилин свого перебування на полі.

Лівий півзахисник – Валерій Доля (Енергія)

В тактичній схемі новокаховської Енергії Доля діє в стилістиці лівого форварда, постійно нагнітаючи біля чужого карного майданчика, включаючи сміливі флангові рейди та часто беручи гру на себе. Саме його активність, яскрава атакувальна спрямованість і сильний удар стали ключовими елементами в розгромі зорянців. Він подвоїв рахунок, гарно комбінуючи з Богдановим, а наприкінці гри заробив і реалізував пенальті. Валерій постійно перегравав суперників один в один, а також «вибухав» сольними проходами з ударами.

Нападник – Богдан Могильний (Металург)

Яруд уже в першому таймі склав зброю перед запоріжцями, отримавши три голи без відповіді. В усіх трьох результативних комбінаціях можемо знайти слід Могильного. Він двічі своєчасно асистував Підлепенцю, який оформив дубль у першому ж поєдинку після повернення в Металург, а також майстерно витиснув максимум із моменту після скидки Коваленка, забивши особисто.

Нападник – Максим Тищенко (Рубікон)

Дубль Тищенка приніс його клубу першу перемогу в професіональному статусі. Гучний за назвою суперник, а насправді – юнацький колектив львівських Карпат, так і не зміг втримати форварда, який у першому випадку реалізував пенальті, а в другому з глибини поля стартував на хороший пас і холоднокровно розправився з воротарем. Завдяки гольовому чуттю, грі корпусом і вмінню тонко діяти між лініями на рубежі фінальної третини поля, Максим приніс сприятливий результат Рубікону.

Тренер туру – Олег Федорчук (Енергія)

Федорчук, який раніше працював навіть у Вищій лізі (де, очолюючи Таврію, обігрував Шахтар самого Луческу), очолив новокаховську команду п’ять років тому і з того часу значно стабілізував команду, яка було опустилася до ролі аутсайдера, який міг пропустити і вісім м’ячів за гру. Тепер Енергія – це команда, яка здійснила тактичний переворот у ПФЛ, повернувши давно забуту моду на гру в три центральних захисники, а також розкрила низку нових імен. Більше десяти футболістів клубу за цей час пішли на підвищення в Першу лігу чи навіть елітний дивізіон, а на черзі – нові відкриття, адже Балкани громили хлопці, серед яких лише один досяг 30-річного віку.

Розбір тренерської роботи від Всеукраїнського об’єднання тренерів з футболу – тут.

Джокер туру – Олег Лига (Чайка)

Уже через кілька хвилин після виходу на заміну в перерві Лига перевернув ігрову ситуацію та допоміг Чайці відігратися в матчі проти амбітного дебютанта – Епіцентру. Саме Олег, перехопивши м’яча на своїй половині поля, видав сольний рейд через правий фланг і навісною передачею знайшов Сафіханова, записавши на свій актив асист. Надалі чітко виконував тренерську установку – тримати в постійній напрузі редут суперників, щоб вони не могли спокійно будувати перехід від оборони в атаку. Добре навчений футболіст, який пройшов молодіжні команди Динамо та Ворскли, став одним із головних творців вольової нічиєї в матчі проти суперника, що ставить найвищі турнірні завдання.

Найкращий молодий гравець туру – Валерій Доля (Енергія)

Доля не перший рік на виду в Другій лізі, так що часом ми забуваємо, що йому лише 21 рік. Стрімкий атакувальний півзахисник із розкішним ударом з лівої ноги в Енергії пережив певну еволюцію, зараз граючи лівого форварда. І в дещо новій ролі він почувається впевнено, свідченням чому – дубль у матчі зі статусним суперником, зорянськими Балканами. Вихованець новокаховського футболу справедливо приймає вітання й оцінку 7,5 за цей поєдинок.

Гол туру – Адріан Пуканич (ФК Ужгород → Нива Вінниця)

Смачні голи записали на свій рахунок галичанин Б.Козак із Карпат і дунаївчанин Буй із Епіцентру, але що поробиш – в Другій лізі є класика, і це – Адріан Пуканич. Черговим шедевром порадував колишній півзахисник Шахтаря та збірної України. Цитуємо звіт про матч: «В ході звичайної атаки через центр Чонка відіграв на Пуканича, Адріан просунувся вперед і прицільним ударом метрів з правої ноги відправив м’яча в дальній кут – 1:0. Третій гол у чемпіонаті для ветерана – а четвертий стався вже невдовзі».

Гол можна подивитися на відео з 1:11:20

Герой туру – Богдан Могильний (Металург Запоріжжя)

Пізніше на нашому сайті планується інтерв’ю з гравцем, який відзначився голом і двома асистами в маріупольському матчі проти Яруду.

P.S. При підготовці матеріалу використані фото офіційних сайтів клубів. Матеріал написано автором українською мовою.