Друга ліга. Чергова перемога Металу, успіх галицьких Карпат, Ужгорода та Металурга

Завершився яскравий ігровий день з восьми матчів

facebook.com/ФК-Карпати-Галич-Бурштин

У п’ятницю, 9 квітня, у Другій українській лізі завершилися матчі 16-го туру. У восьми матчах не було зафіксовано жодної нічиєї: перемоги здобули Карпати (Галич), Металург, Рубікон, Таврія, Поділля, Яруд, Ужгород та Метал.

Група «А»:

• Львів

Не в найкращий час проходив центральний матч туру західної групи Другої ліги. Епіцентр пропустив минулі тури через хвороби і травми гравців. До цього матчу гості підійшли в неповному складі – навіть на запас набралася не повна обойма. Втім, не було сумнівів, що в битві двох дебютантів Другої ліги, які претендують на підвищення в класі, ніяких поблажок не буде і всі зіграють тільки на перемогу. Після трьох поспіль виграшів Галич йде четвертим з 29 очками — всього в 2-4 очках від лідерів. Епіцентр – п’ятий з 24 очками, але і відразу трьома матчами в запасі. Якщо це все підрахувати, за втраченими дунаївчани цілком можуть відразу підтягнутися до лідера.

Що приємно – фаворити групи “А” почали відразу і без розгойдування. Вже в дебюті м’яч побував у воротах Епіцентру, але не шукайте в протоколах гола на п’ятій хвилині — Лебідь забивав з офсайду. У відповідь – відразу два відмінних моменти у гостей. Спершу після передачі В. Кузіва Івашко бив з меж воротарського (Вульчин правильно вибрав позицію), а потім найчистіший вихід один на один погубив ударом повз ворота Барбоса. Чесно кажучи, зобов’язаний був забивати бразилець після грубої помилки захисника Нікітюка!

Далі в центрі уваги опинився інший екс-волинянин – Хомченко. Спочатку форвард на лівому краю підіграв Бею, а той дальнім ударом змусив попрацювати воротаря гостей, а потім Віктор стартував на розрізний пас Поручинського, вирвався на Поповича, і тут вже Єгор по-справжньому виручив Епіцентр. А вже перед перервою Єгор потягнув небезпечний удар Козака після кутового і впорався з м’ячем у ситуації, коли номінальні господарі цілком могли його добивати.

Бадьорий перший тайм без голів – це як би непорозуміння і недоробка. Серія замін, які тренери розчохлили відразу після перерви, показувала, що обидві команди налаштовані тільки перемагати. І вже відразу після перерви міг відкривати рахунок Пліс, але вінгер Епіцентру, пройшовши до воротаря через лівий фланг, пробив вище мети. А слідом Буй, добиваючи після флангового прострілу, змусив Вульчина тягнути складний м’яч з-під поперечини.

А що ж Карпати? Як вони відреагували на ці моменти? Незабаром після кутового пробив поруч зі штангою Нікітюк, а потім Нагірний навісив від лівого прапорця, і Бей головою відправив м’яч поруч з поперечиною точно в ціль – 1:0! П’ятий гол у чемпіонаті для 18-річного галичанина! На радощах хлопець кинув футболку і поки святкував – дехто з уболівальників її експропріював. Довелося під загальний сміх просити повернути її.

Епіцентру-то було не до сміху. Барбоса кинджальним ударом не влучив у дальній кут. Пліс, вирвавшись на воротаря, вже готовий був вирішувати — Нікітюк в підкаті обеззброїв суперника прямо перед своїм голкіпером. Івашко лише трохи не дістав у стрибку навіс Біженара – при своїх-то майже двох метрах зросту! Потім Пліс з льоту засадив повз ворота. Ніяк не щастило ослабленим кадровими втратами гостям завдати той самий вирішальний удар. А у Карпат гра йшла – і ось уже Козак, навішуючи з правого краю, ледь не забив другий м’яч. Влучив у поперечину. Як і, здається, захисник Захарченко, який вже в кінцівці мав шанс рятувати матч для гостей.

На кінцівку зустрічі побільше сил і запасних було у галичан, Епіцентру в цей день явно не вистачило сил і резервів. І в підсумку четвертий матч поспіль виграли Карпати. Вони набрали 32 очки, обійшли Поділля і зрівнялися з Ужгородом (конкурентам ще грати). А ось дунаєвецький клуб відстав від конкурентів. Доведеться набирати очки в перенесених зустрічах.

Man of the Match: Остап Вульчин (Карпати Галич)

Багато хто у господарів зіграли добре, але особливо хочеться відзначити голкіпера. Відразу кілька сейвів, впевнено на виходах, добре діяв ногами. Дуже допоміг своїй команді виграти найважливіший матч!

Карпати (Галич) — Епіцентр (Дунаївці) – 1:0

Гол: Бей, 64

Карпати (стартовий склад): Вульчин, Поручинський, Матушевський, Нікітюк, Нагорний, Вербний, Лебедь, Козак, Бей, Семчук, Хомченко. Запасні: Зеленський, Авраменко, Марушка, Танчин, Вичижанін, Страшкевич, Худобяк, Патанеллі. Головний тренер: Роман Гнатів.

Епіцентр (стартовий склад): Попович, Р.Кузів, Жмуйда, Захарченко, Кривобедрий, В.Кузів, Беженар, Пліс, Буй, Івашко, Барбоса. Запасні: Котелба, Раца, Нечипоренко, Федоров, Морозов, Процик. Головний тренер: Ігор Бадло.

13:00. Львів, стадіон «Сокіл»

Арбітр: О. Когут (Тернопіль)

• Макарів

Чайка невдало почала весняну частину сезону. Команда в трьох матчах набрала всього один заліковий пункт. Що стосується Рубікону, то команда підходила до дербі Київщини на тлі болісної поразки від Карпат Галич (0:2). У протистоянні очікувалася наполеглива боротьба, адже з турнірної точки зору матч був важливий для обох колективів.

Вже на 20 хвилині господарі забили. Після прострілу зліва м’яч опинився у Деребчинського, який відкинув під удар Пограничному і той з 10 метрів розстріляв ворота Прокопенка – 1:0.

Господарі заграли ще активніше і цілком могли в найближчі 15 хвилини забити ще, як мінімум, раз. Але майстерність підвела команду Богодєлова. А ось гості зуміли відігратися ще до перерви. Пройшов навіс в район штрафного Чайки, Тищенко головою продовжив м’яч на п’ятачок, Шкарбан помилився на виході і Кабанюк із захисником на спині проштовхнув м’яч у порожні ворота – 1:1.

У другому таймі гості додали і зуміли вирвати перемогу, забивши на початку другого тайму. Після навісу в штрафну з ударом головою від Тищенка впорався Шкарбан, але на добиванні першим виявився Кабанюк, який увігнав м’яч ворота – 1:2. Ось так-так! Дубль у третьому матчі для новачка Рубікона.

Перемога дозволила десятому Рубікону відірватися в таблиці від переслідувачів, а ось Чайка цієї весни і в цілому вже чотири матчі не може порадувати своїх уболівальників перемогою.

Man of thе Match: Владислав Кабанюк (Рубікон)

Колись перспективний форвард виправдав довіру тренера, двічі відзначившись, забивши вперше з моменту зимового переходу з Черкащини. Треба віддати належне і Тищенко, активно зіграв в обох випадках на підіграванні партнеру. Цілком народжується небезпечна зв’язочка в Рубіконі.

Чайка (Петропавлівська Борщагівка) – Рубікон (Київ) – 1:2

Голи: Пограничний, 20 – Кабанюк, 39, 55

Чайка (стартовий склад): ШкарбанЛещенко, Цебро, Музиченко, МосіюкМедвідь, Пограничний, БартощукСафіханов, Тименко, ДеребчинськийЗапасні: Іванок, Тумко, Столяров, Кочубинський, Шакун, ДардаЯрмак, ШевчукГоловний тренер: В’ячеслав Богодєлов

Рубікон (стартовий склад): Прокопенко, Яната, Ходуля, Ясницький, Швець, Глущук, Копитов, ЖуніорБлизно, Пилипенко, Тищенко. Запасні: Мусієнко, Майборода, Луценко, Кабанюк, Марченко, Довідайтіс, Безпалий, Боровик, Каверник, Новіков, ЦурупінГоловний тренер: Сергій Литовченко

14:00. Макаров, стадион им. Бруквенко

Арбітр: Людмила Тельбух (Дніпро)

• Хмельницький

П’ять матчів поспіль виграло Поділля, а взагалі в поточному чемпіонаті залишається непереможеним – останнім у групі “А”. Саме тому хмельничани були беззаперечними фаворитами цього протистояння з резервним складом першолігової Оболоні, у якого не настільки турнірні, як внутрішні завдання – готувати молодь, не особливо озираючись на результати. Оболонь-2 програла п’ять матчів поспіль. Але от якраз підопічні Костишина не зі слів знають, що це непоступливий суперник – у першому колі в Київській області команди зіграли 0:0, і не так просто було тоді розгледіти, хто фаворит сезону, а хто – «молодіжка» без особливих турнірних домагань.

Напевно, пам’ятаючи про ту втрату Поділля постаралося зіграти так, щоб не залишити суперникам шансів на сенсацію. Вже на четвертій хвилині Каверін протягнув м’яч уздовж лівої лицьової і виклав таку передачу Прихні, що той бив без шансів для воротаря – влучив у поперечину. Три хвилини по тому по черзі пробивали по воротах Костенко і Савошко – тут виручив гостей на реакції Тюрін. Але другим темпом цієї атаки Каверін повернув м’яч у штрафну, Карпенко розігрався з Савошко і спокійно реалізував вихід на воротаря – 1:0. Чи могли хмельничани розпочати матч краще?

Як каже наш дорогий шеф, куй залізо, не відходячи від каси! Господарі не стали відкладати другий гол у довгий ящик. Костенко, змістившись з правого флангу в центр, відпасував на форварда Карпенка. Той моторно розвернувся і з лівої ноги упакував м’яч в куточок – 2:0. Не для всієї Другої ліги, а саме для Поділля це найшвидший дубль у поточному чемпіонаті. Атаки тривали, господарі охоче комбінували і не раз могли закріплювати свою перевагу. У підсумку Савошко з Каверіним зберегли м’яч на лівому фланзі, далі прямо перед воротами Пріхна розігрався з Карпенко і з правої ноги колупнув м’яч у кут повз воротаря – 3:0.

Вже відразу після перерви Дмитро міг оформляти дубль, але Тюрін потягнув удар Пріхни після флангової передачі. Слідом Савошко і Морговський завдали кілька ударів в одній атаці, але оболонці Коваленко і Василенко мужньо кидалися під м’яч. Але Костишин знав, що робив, коли вносив у гру сміливі заміни – постійне посилення темпу і тиску дозволило утримувати команду господарів на рівні навіть при розгромній перевазі. І ось після кутового від Каверіна Фаді Салбак залишився сам перед воротами, встигнувши і прийняти, і розстріляти рамку – 4:0. Канадський ізраїльтянин після потужного зимового посилення виходить на заміни, але дуже чіпляється за ігрові хвилини і доводить свій особистий рахунок до семи голів. П’ятого голу не сталося, але перевага господарів була переважною, а перемога – заслуженою.

Man of the Match: Ігор Карпенко (Поділля)

Забив двічі, чим поламав гостям всі плани на гру. Надалі ні в якому разі не вимикався з гри, взяв участь у багатьох небезпечних атаках – в тому числі і третьої результативної.

Поділля (Хмельницький) — Оболонь-2 (Буча) – 4:0

Голи: Карпенко, 8, 18Прихна, 39Салбак, 70

Подолье (стартовий склад): Чуваєв, Корохов, Пернацький, Воловик, Морговський, Прихна, Липовуз, Костенко, Савошко, Каверін, КарпенкоЗапасні: Шухман, Панасенков, Цибульник, Шпикула, Прильопа, Жданов, Матвеєнко, Салбак, Мораренко, Павлюк, РоманюкГоловний тренер: Віталій Костишин.

Оболонь-2 (стартовий склад): Тюрін, Василенко, Терлецький, Коваленко, Потопальський, Строчинський, Сичевський, Бровченко, Руденко, Скидан, Рафальський. Запасні: Коломієць Шапочніков, Майданович, Улянченко, Дишкант, Аракелян. Старший тренер: Олександр Антоненко.

16:00. Хмельницький, стадіон «Поділля».

Арбітр: В. Файда (Львів)

• Ужгород

Після вчорашнього матчу Нива – Діназ ужгородський клуб формально втратив перше місце. Але нічия у Вінниці, насправді, відкрила підопічним Васютика шлях на вершину. Залишалося не втратити очки в матчі з Буковиною – і зі спокійною душею очолювати таблицю одноосібно. Адже вишгородський клуб після нульовки з Нивою лише на одне очко відірвався на ФК Ужгород.

Свої розклади – у Буковини. Стартувавши у весняній частині сезону з новим тренерським штабом та низкою новачків, чернівчани набрали сім очок у чотирьох матчах, що ближче до показників лідерів, ніж аутсайдерів, серед яких “чорно-жовті” були в осінній частині сезону. Хоча навіть ФК Ужгород – один з явних претендентів на медалі – не може сказати, що візит до Чернівців у першому колі був легким (все вирішив єдиний гол Ряшка).

Цей матч господарі почали активно. Здорово загострювали господарі: подавав з флангу і бив здалеку Вишневський, а як Тищук не реалізував свій вихід на воротаря на 20-й хвилині, абсолютно незрозуміло. Здавалося, все йде за планом. Але дурна помилка захисту змастила приємне, загалом-то, враження від першого тайму ФК Ужгород. Захисники вкрай невдало перервали флангову передачу Гакмана, вибивши м’яч прямо на Орната, і Артур на виконання з лівої ноги забив з лінії штрафного майданчика. М’яч з відскоком від штанги опинився в сітці воріт – 0:1. Шкода Машталіра – здається, саме він так не вгадав з виносом.

На другий тайм господарі вийшли з твердим наміром порівнювати рахунок. Знову був момент у Тищука, намагалися господарі осідлати фірмового “коника” – але гості вперто не давали ні приводу призначити штрафний з хорошої позиції під удар, ні пробити здалеку з гри. Навіть відмінні моменти закарпатцям не щастило завершити – як коли Вишневський через себе влучив у штангу, а добивання з забійної позиції прокотилося повз ворота. Тищук, той же Вишневський не забивали з інтервалом в одну хвилину в ситуаціях, коли здавалося, що м’ячу і діватися нікуди.

Просто-таки неймовірні моменти втрачали господарі – гнівили футбольного “бога” по повній. І це їх величезне везіння, що у складі ФК Ужгород залишається 37-річний Адріан Пуканич. Після подачі з лівого флангу в штрафному майданчику гостей “засвітилася свічка”, Ряшко скинув на Пуканича, і Адріан з близької відстані головою відправив м’яч у сітку – 1:1. 9 голів і 7 асистів в 10 матчах у колишнього півзахисника Шахтаря і збірної України. Цей гол явно надихнув господарів. Пішла багатоходівочка, Ряшко поперечною передачею підключив на правому фланзі Машталіра. М’яку подачу головою замкнув Ференцик – 2:1. Спрацював “джокер” господарів!

За рахунком господарі грали дуже переконливо, не просто не розгубивши перевагу, але і зміцнивши його. Ференцик, який дивовижно увійшов у гру, протягнув м’яч через лівий фланг і вистелив на Пуканича, який забив 10-й м’яч у чемпіонаті в дотик з лівої ноги – 3:1. Правда, в кінцівці дала слабину оборона господарів: після прострілу з лівого флангу Козлов підправив м’яч на Хучбарова, який забивав з близької відстані – 3:2. Але це вже не мало особливого значення – часу, щоб зрівняти рахунок, у Буковини не було.

35 очок набирає ФК Ужгород, потісняє Діназ з першого місця і одноосібно очолює таблицю групи “А”.

Man of the Match: Вадим Ференцик (ФК Ужгород)

І тут можна було б називати Пуканича – він взагалі зараз найкращий гравець у всій Західній групі Другої ліги. Але зазначимо Ференцика. Коли добре, тоді добре – хлопець встиг забити сам і віддати гольову передачу, виправдавши свою появу на полі.

ФК Ужгород — Буковина (Чернівці) – 3:2

ГолиПуканич6890+3, Ференцик77 – Орнат, 25Хучбаров, 90+4

Ужгород (стартовий склад)ГотраМашталірДопілкаСартінаФедакШкиндерТищукПуканичРяшкоЧонка, Вишневський. Запасні: ВосконянДуранМинайленкоФеренцикСичкаЦеньКапустейПовханГоловний тренер: Володимир Васютик.

Буковина (стартовий склад): Пономаренко, ГакманОрловський, Дмітрієв, Сивка, Боровець, Еногела, Орнат, Калайтан, Хучбаров, Палагнюк. Запасні: Пилипчук, Беслюбняк, Карповський, Д. Рябий, Козлов. Головний тренер: Євген Коваленко.

17:00. Ужгород, стадіон «Авангард».

Арбітр: Я. Леськів (Львівська область)

Група «Б»:

• Запоріжжя

Чотири матчі поспіль із загальним рахунком 14:3 виграв Металург. Візит до такого суперника був серйозним випробуванням для молодих підопічних молодого тренера Діденка. МФК Миколаїв-2 йде без перемог п’ять матчів: навіть у минулому з них, коли «Корабели» вели в рахунку, Балкани вкрали у них перемогу своїм пізнім голом. Спортивну злість резервісти-аутсайдери явно приберегли на складний виїзд до одного з лідерів.

І вже в дебюті гаряче було біля воріт господарів після штрафного Гончара – добре ще, що м’яч минув ворота. У відповідь здалеку провів пристрілку Загальський – Закорський, воротар гостей, забрав м’яч намертво. Але вже дуже хороша зараз форма запорожців – вже незабаром вони святкували перший гол. Сарапій діагоналлю через половину поля запустив по правому флангу Шалфєєва, той прострілив, а Сидоров в дотик пробив повз воротаря – 1:0 на 15-й хвилині. П’ятий гол в останніх чотирьох матчах для Олексія при двох гольових передачах!

У гарному настрої Металург досить бадьоренько допрацював перший тайм. Цілком могли забивати запорожці ще не раз – згадати хоча б дальній удар Шалфєєва з добиванням з хорошої позиції. Але відстрочили хороше на самий початок другого тайму. В черговий раз відмінно подав стандарт Загальський і Сарапій сильним ударом з льоту пробив так, що Закорський змушений був вигрібати м’яч з воріт — 2:0. Восьмий гол у сезоні для Едуарда, який грає переважно центрального захисника.

На досягнутому запорізька команда не зупинилася. Ще один кутовий від Загальського (вже з протилежного, лівого краю) ударом головою завершив інший захисник — Остапенко. 3:0. Перший гол у сезоні для хлопця. Збільшити рахунок міг ледь вийшовший на заміну Верхоланцев – зарядив у хрестовину воріт. За Сидоровим по своєму штрафному майданчику бігав воротар гостей, ледь виручивши в складній ситуації. Борисенко з відмінної позиції головою запустив м’яч над воротами.

Так що в гарному настрої підопічні Микитіна довели справу до перемоги. 32 очки у запорожців – вони гарантували собі друге місце за підсумками 16-го туру в групі «Б».

Man of the Match: Едуард Сарапій (Металург)

Запорізька команда виграла з розгромним рахунком, а найкращим на полі був центральний захисник. Сарапій взяв участь у першому голі — з його діагоналі  все почалося, а на початку другого тайму закріпив перевагу своєї команди. До всього, відмінно відпрацював у захисті. Молодцем!

Металург (Запоріжжя) — МФК Миколаїв-2 – 3:0

Голи: Сидоров, 15, Сарапій, 47, Остапенко, 56

Металург (стартовий склад): Котляров, Воробей, Сарапій, Остапенко, Сидоренко, Крапивний, Шалфеєв, Загальський, Загоруйко, Сидоров, Олейник. Запасні: Петриченко, Хмеловський, Борисенко, Лапко, Черній, Бобров, Верхоланцев, Могільний. Головний тренер: Володимир Микитін.

Миколаїв-2 (стартовий склад): Закорський, Любарський, Сергеєв, Олєйніков, Фальковський, Бойчук, Гончар, Чилингір, Сурженко, Боровський, Тимко. Запасні: Бєлов, Кербаль, Швець, Бедін, Царинний, М.Сула. Старший тренер: Анатолій Діденко.

14:00. Запоріжжя, стадіон «Славутич-Арена».

Арбітр: Д. Євтухов (Дніпро)

• село Маяки

Балкани підходили до матчу з Таврією на тлі трьох матчів без поразок. Команда здобула дві перемоги і одну гру зіграла внічию. При цьому волею календаря Таврія в цьому році провела лише один матч на виїзді (поразка в Маріуполі).

Тому гості були налаштовані вкрай серйозно і вже на початку гри повели в рахунку. Білоконь наважився на дальній удар, м’яч застряг у штрафному майданчику в ногах у Богданова, той підіграв собі і пробив точно в кут. 0:1.

Команда Колчина додала в активності, грала в атаці, але безуспішно. Свій шанс господарі отримали на 65 хвилині, коли Шевченко вимушено фолив на Салюку, який виривався на рандеву з Онопко.

У більшості господарі заграли ще цікавіше. Виділявся Серденюк, чий удар на себе прийняла стійка, а ще раз у забійному моменті півзахисник не зумів як слід розпорядитися м’ячем. Одним словом, моментів для взяття воріт у Балкан було достатньо, але реалізація підвела.

Зате гості забили ще раз. Причому як це зробили! Білокінь підхопив м’яч на своїй половині поля, протягнув до середньої лінії і несподівано пальнув з точки, звідки розводять м’яч. Прямо за комір Геричу. Маленький футбольний шедевр і 0:2.

Man of the Match: Євген Білокінь (Таврія)

Вся команда гостей заслужила схвальних епітетів, але Білокінь особливо виділився. Впевнено вихованець полтавського футболу діяв на своїй позиції, а його гол дуже допоміг команді, а вболівальникам – отримати естетичну насолоду.

Балкани (Зоря)  Таврія-Сімферополь – 0:2

Голи: Богданов, 6Білокінь, 86.

Балкани (стартовий склад): ГеричСалюкЮречко, Клименко, Ільницький, Новіков, Серденюк, Михайличенко, Вдовиченко, Прийомов, Приблуда. Запасні: Лукаш, Тропанець, Федосов, Златов В, Пенов, Гаврилюк, Пилка. Головний тренер: Денис Колчин

Таврія (стартовий склад): Онопко, ГураШевченко, Чмеленко, Заіка, ЧеботаєвТетеренкоБілокінь, БогдановБарладим, БойкоЗапасні: Герасименко, Бесараб, Захарченко, ОкатийЯцикФаюкГоловний тренер: Олег Федорчук

Вилучення: Шевченко, 65 (Т)

15:00. Село Маяки. Стадіон ім. Любчика

Арбітр: Павло Плешко (Кременчук)

• Нова Каховка

Енергія вдома не програвала і навіть не пропускала протягом трьох матчів поспіль. Яруд у першому колі поступився новокаховській команді (1:3), тому гості прагнули взяти реванш за прикру поразку в першому колі.

І вони в цьому досягли успіху, вже в першому таймі підкріпивши територіальну перевагу двома голами. На 21 хвилині Корицький увірвався в штрафну по правому флангу, підсік м’яч і Литовченко ударом головою вивів гостей вперед – 0:1.

На 37-й хвилині гості збільшили свою перевагу. Данило Литовченко прорвався по центру і пробив точно в кут. Дворник нічого не зміг зробити і це 0:2.

На початку другого тайму маріупольці довели рахунок до розгромного. Корицький від кута воротарського пробив, Дворник зумів відбити м’яч, але Литюк увігнав м’яч у верхній кут. 0:3. Енергія зуміла-таки забити м’яч престижу перед самим фінальним свистком. Вакулинський навісив у штрафну і Хіменюк красивим ударом головою відправив м’яч впритул зі штангою. У підсумку 1:3, Яруд піднімається на шосте місце, впритул наблизившись до Енергії в таблиці.

Man of the Match: Єгор Корицький (Яруд)

20-річний нападник провів відмінний матч, зумівши змусити понервувати захисників Енергії. Його активні дії попереду і два асисти допомогли команді перемогти у важливому матчі.

Енергія (Нова Каховка) – Яруд (Маріуполь) – 1:3

Голи: Хіменюк, 89 – Литовченко, 26, 37, Литюк, 53

Енергія (стартовий склад)Дворник, МамичНестерук, Цой, Мохначук, Гавриленко, БиневськийРоссохатий, Кривич, Бондаренко, Студенко. Запасні: Зелінський, БижкоВакулинськийДанковський, Акімов, АндрощукШвед, ТенжицькийХименюк. Головний тренер: Едуард Хавров

Яруд (стартовий склад)Карнаух, Маймула, Саєнко, Толстий, Таранда, Булгаков, МочевинськийТишининовКорицький, Литовченко, ЛитюкЗапасні: Гончаренко, Бибик, Лисенко, Поліщук, Матвєєв, Щерба, Доберчук, Бойко, Асеєв, ЛевянковГоловний тренер: Олег Краснопьоров

09.04.202116:00. Нова Каховка, стадіон «Енергія»

Арбитр: Ростислав Дубина (Дніпро)

• Харків

Перший домашній матч Металу у весняній частині сезону побив рекорд сезону у всій ПФЛ: 8648 глядачів відвідали прем’єру нового харківського клубу на ОСК «Металіст», що стало найкращим показником Першої та Другої ліг 2020/21. Колишній належав першоліговому Металісту 1925, з яким друголігівці тепер, схоже, будуть розділяти головний клуб області.

Але ФК Нікополь, як не дивно, не вперше гратиме в такій обстановці – Друга ліга в останні роки бачила ФК Дніпро, СК Дніпро-1, Металіст 1925, Альянс – тобто пограти суперникам довелося не тільки на ОСК «Металіст», а й на «Дніпро-Арені» і сумському «Ювілейному», який, нагадуємо, зберігає історичний рекорд ПФЛ за відвідуваністю ось уже майже два десятиліття (нагадаємо: у сезоні 2002/03 на матчі Першої ліги Спартак Суми – Нафтовик Охтирка зібралося 29300 глядачів – орієнтир для нинішніх харківських клубів).

Цей матч Метал презентував, відкривши завісу «Клубної кухні» – уболівальникам повідомили, що встигає повернутися в гру відновився після травми Балулі, буде в розпорядженні тренерського штабу легендарний Папа Гуйє, а ще напередодні туру стало відомо, що харківський клуб підписав ще одного легіонера – бразилець Еберт пограв у вищих дивізіонах багатьох країн, включаючи і Україну (побував в кам’янській Сталі). Що міг протиставити цьому ФК Нікополь? Тільки згуртованість, граничну зібраність і самовіддачу. Тим більше, що господарі з перших хвилин заволоділи м’ячем і почали комбінувати.

Втім, компактність і низька задня лінія гостей пов’язували господарів. І навіть нікопольський Фомін пробив по чужих воротах раніше за Фоміна харківського (правда, Микита різав з кута штрафного в сторону від воріт). Не маючи можливості вільно комбінувати біля чужого штрафного майданчика, Метал ефективно застосовував дальні удари. Мізюк, Балулі, Демченко – товариші били з різних дистанцій. А відкривати рахунок вже після півгодини гри міг Балулі – француз з вельми віддаленого штрафного крутив точно під поперечину, і досвідчений воротар Коваленко врятував у цьому моменті ФК Нікополь.

Але кількість рано чи пізно має переходити в якість. Коли Ралюченко “розрядив гармату”, щоб нанести черговий для Металу дальній удар, м’яч влучив у суперника. Причому, Терехов інстинктивно захищав обличчя рукою, так що м’яч припечатав його кінцівку в голову. Дуже болючий епізод, але штрафний рефері призначив. І Фарес Балулі метрів з 20-ти м’яко обігнув м’ячем стінку – 1:0. Так, немає випадкових людей в харківському клубі…

Як це часто буває, гол фаворита позбавив андердога плану на гру. Ще до перерви Метал закріпив свою перевагу. Балулі віддав тонку передачу на хід Підлепенцю, а колишньому вінгеру запорізького Металурга та іспанського Депортіво “розжовувати” не треба. Євген включив швидкість, моторно прокинув суперника, підім’яв м’яч під ліву ногу і на виконання пробив у дальню дев’ятку – 2:0. У кожному матчі за свою нову команду цей зимовий новачок відзначається результативними діями: два голи і один асист в трьох матчах.

У другому таймі Метал спокійно качав суперника за результатом. Бувало, м’яч метався у воротарській – але все ж не потрапляв у ворота. Фомін з Балулі розгортали нікопольську оборону. А тренерський штаб господарів зміг випробувати у справі свого весняного новачка – Еберт замінив Фоміна і встиг відіграти близько 20 хвилин, включаючи компенсований час. А незабаром третій гол стався в цьому матчі. Рязанцев, приймаючи передачу з флангу, минув захисників, але Катеруша зачепив його у своїй штрафній. Балулі забив і з ще одного стандарту – 3:0.

Що у нас на виході? Третя поспіль “суха” перемога харків’ян. Безпрограшна серія досягла 14 матчів (12 перемог і дві нічиї поспіль у чемпіонаті – тільки Метал залишається непереможним у групі «Б»). З 38 очками харківський клуб – дебютант турніру залишається лідером чемпіонату. ФК Нікополь з 9 очками залишається в компанії аутсайдерів. ОСК “Металіст” – цілком фартовий для своїх нових господарів. 6426 глядачів побувало на цьому матчі – другий показник у Другій лізі і в ПФЛ в цілому. Ніхто навіть у Першій лізі не збирав такої аудиторії, як Метал. І це теж перемога.

Man of the Match: Фарес Балулі (Метал)

Нова зірка харків’ян у всій красі: два голи і гольова передача у виконанні колишнього гравця Ліона, Монако, Стандарда і Лілля.

Метал (Харків— ФК Нікополь – 3:0

ГолиБалулі, 3279 (пен.), Підлепенець, 44

Метал (стартовий склад): Каневцев, Танчик, Мізюк, Федорів, Люлька, Ралюченко, Демченко, Підлепенець, Балулі, Жо, Р.Фомін. Запасні: Денчук, Поступаленко, Гуйє, Багачанський, Сікорський, Нехтій, Еберт, Рязанцев. Головний тренер: Олександр Кучер.

Нікополь (стартовий склад): Коваленко, Льога, Полянський, Катеруша, Люсик, Кошеваров, Терехов, Бейєр, Н.Фомін, Жуков, Рогулін. Запасні: Кучеренко, Білоус, Донець, Таряник, Омельченко, Мельник, Слищенко. Головний тренер: Сергій Воробей.

19:00. Харків, стадіон «Металіст».

Арбітр: А. Павлюк (Київ)

Ставки на спорт от лучших букмекеров, регистрируйтесь и забирайте бонусы.