Друга ліга. Група А. Ужгород на виїзді обіграв Оболонь 2 та інші матчі

Відбулися матчі першого туру в групі А Другої ліги.

Фото - fcuzhhorod.com

Розповідаємо про сьогоднішні матчі Другої ліги.

• Макаров

Діназ посилився перед новим сезоном відразу декількома досвідченими гравцями, але і Буковина зробила те ж саме. Тому, перший тайм вийшов напруженим і безголевим. На щастя, це був не пролог «нулівки», а прелюдія до шести голів, які трапилися вже після перерви.

Відмінну атаку розіграли господарі: з переводом з лівого краю на правий, м’яким навісом Помазана і ударом Кирієнко з льоту – 1:0. Хоча на Ігорю «висів» захисник, перешкодити йому пробити він не зумів. Через чотири хвилини друга результативна атака знову почалася на правому краю. Помазан підключив Бовтрука, той вистелив розрізну передачу на Брижчука, і Антон, спритно підробивши собі на хід, тут же пробив в куточок – 2:0. Ще через чотири хвилини Бовтрук пронісся через свій край, немов електричка-експрес. Опинившись перед воротарем, сам не забивав, а прострілив в глубину, куди встигав набігавший Чепурненко – 3:0. Для четвертого гола Діназа вистачило і двох хвилин паузи. Брижчук заробив досить віддалений штрафний, але Дмитренко пробив з такою силою, що у воротаря не залишилося шансів – 4:0. Ще три хвилини – і п’ятий м’яч влетів у сітку воріт гостей. Тепер уже Петренко закинув м’яч у штрафну, а вийшовший на заміну Апанчук спритно зіграв корпусом і пробив з лівого кута воротарського – 5:0.

Лише після цього Буковина змогла забити т.зв. «гол престижу». Штрафний від Боровця ударом головою в падінні замкнув вийшовший на заміну Сахнюк – 5:1. Дуже яскравий старт Діназа, якому ми прогнозували якісно нову боротьбу – за медалі. І «чорна мітка» Буковині, яка намагалася посилитися, але, як бачимо, поки не виглядає досить цілісно.

Man of the Match: Вадим Бовтрук (Диназ)

Добре «пропрасував» свій правий фланг звідти «прийшло» три голи, два з яких при безпосередній участі досвідченого півзахисника.

Діназ (Вишгород) – Буковина (Чернівці) – 5:1
Голи: Кирієнко, 58, Брижчук, 62, Чепурненко, 66, Дмитренко, 68, Апанчук, 71 – Сахнюк, 80

Діназ (стартовий склад): Крікнін, Гарбар, Грабчак, Дмитренко, Корінців, Петренко, Чепурненко, Бриженко, Брижчук, Бовтрук, Кирієнко. Запасні: Крупніченко, Ізотов, Добровольський, Помазан, Марченко, Бафталовскій, Апанчук, Крохмаль. Головний тренер: Володимир Бондаренко.

Буковина (стартовий склад): Фіяло, Гакман, Боровець, Матвєєнко, Нагорний, Орловський, Раулюк, А.Рябий, Страшкевич, Сівка, Палагнюк. Запасні: Чернятинскій, Квасниця, Емре, Мосіюк, Д.Рябий, Столяр. Головний тренер: Степан Маковійчук.

• Київ

Знайомі ще по аматорським змагань суперники відклали розв’язку до самої кінцівки. Не реалізувавши чимало хороших моментів, команди залишали нулі на табло аж до 83 хвилини. Тоді пішла подача з лівого флангу на дальню штангу, а вийшовший на заміну Конопко скинув в центр, на лінію воротарського, де досвідчений форвард Кохановський випередив захисника Куноуна і проштовхнув м’яч у сітку – 0:1.

А коли Рубікон кинув великі сили на відіграш, ФК Чернігів подвоїв свою перевагу. На цей раз Лазаренко втік через лівий фланг і, виманивши на себе суперників, відпасував в центр на Конопко. Олександр оббіг воротаря і в падінні пробив по воротах – 0:2. Переможний дебют чернігівських «тигрів» у Другій лізі і друга поспіль (після кубка) поразка киян в ранзі професіоналів.

Man of the Match: Олександр Конопко (ФК Чернігів)

Вийшов на заміну і зробив результат: гольова зкидка на Кохановського і другий гол його, в активі «джокера» чернігівців гол + пас.

Рубікон (Київ) ФК Чернігів 0:2
Голи: Кохановський, 83, Конопко, 90+2

Рубікон (стартовий склад): Мусієнко, Боровик, Чорномаз, Куноун, Нестеренко, Швець, Цурупін, Масикевич, Шишкін, Коверник, Тищенко. Запасні: Майборода, Шутенко, Новіков, Касабуцкій, Бачинський, Островерх. Головний тренер: Віктор Курята.

Чернігів (стартовий склад): Рощинский, Чаус, Лакеєнко, Мчедлішвілі, Борщ, Крівобороденко, Лазаренко, Романченко, Макаренко, Сердюк, Максим Кохановський. Запасні: Конопко, Вересоцький, Зенченко, Ментей, Новобранець. Головний тренер: Вадим Постовий.

• Бурштин

Обидві команди вибули з кубка, з різницею в один гол поступившись новачкам Першої ліги, так що тепер мали можливість зосередитися на чемпіонаті. Чайка – з новою емблемою і формою. Карпати – з бажанням неодмінно здобути першу перемогу в чемпіонаті. Тим більше, на відміну від кубкового матчу, галичани дозаявили відразу декількох новачків – так що мали більше одного гравця в запасі, що вже прогрес.

Перший тайм вийшов безгольовим, хоча били здалеку впритул з воротами галичани Антошик, Поручинський, Танчин і Лебідь, а Верещак з небезпечної позиції замикав головою флангову подачу. Моментами бувало так гаряче, що воротар Іванов залишав свої володіння, вибігаючи назустріч суперникам. Втім, господарі, здебільшого, промахувалися – так що голкіперу Чайки довелося відбивати хіба що один з декількох ударів Антошик. Є що згадати і у гостей – коли Вовк головою замикав навіс або Дарда пробив повз ціль з непоганої позиції.

А ось другий тайм видав чотири голи. Спершу, правда, трапився «самостріл». Після штрафного від Турчанова нападник господарів Верещак зрізав м’яч у власні ворота – 0:1. Але на куражі Карпати досить швидко повернули собі перевагу. Допомогли захисники. На кутовий від Козака кинувся Кримінскій, продовживши м’яч на дальню штангу, а вже там заштовхнув м’яч у сітку Заваляк – 1:1 всього через дві хвилини після пропущеного м’яча. А другий гол галичан створив дует гравців, які вийшли на заміну. Мердеев швидко перехопив м’яч в центрі і вистелив передачу на хід Бею, який і впав у штрафному в боротьбі з Бартошуком. Що цікаво, зачепивши, звичайно, суперника, правий захисник Чайки при цьому потрапив і в м’яч – але підсумком став пенальті і попередження. З 11-метрової позначки переграв воротаря Роман Лебедь – 2:1.

Але у Чайки була потужна зброя у вигляді стандартів. Вийшовший на заміну сміливо рвонув вперед і був збитий Поручинським, який, до речі, оскаржував це рішення арбітра. У підсумку на навіс Турчанова відгукнувся Тименко і головою спрямував м’яч у сітку – 2:2. Для вірності снаряд супроводжував і Лига, готовий підправити, якби м’яч йшов у бік. У підсумку – бойова нічия незважаючи на численні спроби Карпат повернути собі перевагу і незарахований гол Чайки.

Man of the Match: В’ячеслав Турчанов (Чайка)

Двічі його штрафні приводили до голів гостей, а в решту часу досвідчений центрхав з досвідом виступів на більш високому рівні здорово грав в центрі поля і біля своїх воріт, перервавши низку небезпечних передач суперників.

Карпати (Галич) Чайка (Петропавлівська Борщагівка) 2:2
Голи: Заваляк, 58, Лебідь, 74 (пен.) Верещак, 56 (а / г), Тименко, 79

Карпати (стартовий склад): Вульчин, Поручинський, Крімінскій, Матушевський, Заваляк, Лебідь, Козак, Садоха, Танчин, Антошик, Верещак. Запасні: Бендер, Мельничук, Томін, Мердеев, Бей. Головний тренер: Роман Гнатів.

Чайка (стартовий склад): Іванов, Бартошука, Цебро, Музиченко, Сафіханов, Доу, Турчанов, Вовк, Вечурко, Дарда, Тименко. Запасні: Тумко, Дем’яненко, Коваленко, Здановский, Ярмак, Лига. Головний тренер: Тарас Ільницький.

• Луцьк

Прем’єра резервної команди першолігової Волині припала на матч проти старожилів дивізіону. Втім, це не та вінницька Нива, яка при Вовці оголошувала про бажання підвищитися в класі і збирала досвідчених іногородніх гравців. У цій команді теж є пару хлопців трохи більше старшого віку, але іногородніх – практично немає. Крім одеситів Сербула і Калітова, а також ще парочки людей, весь інший склад – суто вихованці футболу Вінницької області. Це жвава, зубаста команда. Але від неї важко вимагати тієї стабільності, що і від складу, зібраного, як то кажуть, «під завдання».

Ось і в цьому матчі повели в рахунку саме гості. Авантюрну поперечну передачу поперек поля прочитав і перехопив форвард вінничан Ярослав Браславський. Далі – справа техніки: крок вперед і прицільний удар в правий від воротаря кут – 0:1. Буквально через пару хвилин він міг оформити і дубль, але хороший м’яч перевів на кутовий воротар Коркодим. І цим, можливо, врятував свою команду від нокауту, тому як Волинь-2 ще до перерви відігралася і вийшла вперед.

Лучани взяли в облогу штрафний майданчик Ниви, і хоча кутовий не пройшов, першим на підборі був Миронюк і назад завантажив м’яч в штрафну. Цілив на Сасовського, якого, здається, збивали суперники, але м’яч відскочив від нього до Войтіховского, і Максим розважливо розстріляв ворота – 1:1. Далі було ще кілька небезпечних моментів і другий гол. Знову ж, Миронюк видав лонгболл з глибини, на вході в штрафну Назарій Богомаз виявився в оточенні двох вищих і потужних захисників, але швидко розвернувся і пробив з лінії штрафного – 2:1.

А вже у другому таймі, після серії замін, Волинь-2 зняла напругу останніх хвилин. Миронюк розрізним пасом виводив на воротаря Ольхович, але той відбив його удар. Зате тут як тут був Вадим Лучка – 3:1. Вольова перемога луцького резерву в першому матчі нової команди Другої ліги.

Man of the Match: Микола Миронюк (Волинь-2)

Молодчина, причетний до всіх трьох голів луцької другої команди два ассисти і вирішальна предголевая передача, після якої спрацювало добивання.

Волинь2 (Луцьк) Нива (Вінниця) 3:1
Голи: Войтіховскій, 21, Богомаз, 32, Лучка, 77 Браславський, 16

Волинь2 (стартовий склад): Коркодим, Максимчук, Войтіховскій, Янчук, Рябов, Богомаз, Сасовський, Мороз, С.Крістін, Миронюк, Чернов. Запасні: Савченко, Лучка, Ольхович, Теслюк, Уманець, Шевчук, Кузьмич. Старший тренер: Альберт Шахов.

Нива (стартовий склад): Карабін, Сербул, Попов, Костюк, Борячук, Калита, Брижчук, Громок, Пастушенко, Подкуйко, Браславський. Запасні: Музичка, Дробатий, Івашків, Зугравий. Головний тренер: Олег Шумовіцкій.

• Львів

Гнітюче видовище – Карпати, спікірувавші з Favbet Ліги в нижчий професійний дивізіон, зазнали другої поспіль розгромної поразки. Після 0:4 в кубку від новачка турнірів професіоналів Епіцентру – прогрес, 0:3 від старожила Другої ліги – Поділля. Хоча м’ячі, які пропускає гучна вивіска, як і раніше настільки ж веселі, як і «Шоу Бенні Хілла». Хоча, здавалося б, в заявку львів’ян увійшло відразу кілька більш досвідчених хлопців, включаючи нігерійця Енете (він в цьому матчі не грав) і чемпіона Європи Веремієнко (а ось він вийшов у старті).

Хмельничани, в цьому році посилилися декількома досвідченими гравцями, зараз явно мітять в медалісти Другої ліги. А тому з перших хвилин влаштувалися попереду і навантажили юного воротаря львів’ян Сасса. М’яч і в поперечину потрапляв, і по воротарському майданчику метався, так що перший гол на 19-й хвилині сприймався не як несподіванка, а як неминуча закономірність. Хоча трапився перший гол виразно не так через розіграну комбінацію гостей, скільки завдяки «подаруночкам» від суперника. Карпатівський Мудрик чогось повів м’яч з центру поля в бік своїх воріт, так що фактично подарував його Каверіну на правому фланзі свого захисту, чемпіон Європи 2009 року серед юнаків швидко прострілив від лицьової, а набігавший Кирило Костенко з лівої в дотик пробив у дальній кут . М’яч, відскочивши від штанги закотився у ворота – 0:1.

Всього п’ять хвилин по тому Поділля закріпило свою перевагу. Необов’язкову атаку пропустили львів’яни через ту ж зону, і хоча захисник (здається, Калинчук) намагався грати в м’яч, а атакуючий гравець (здається, Романюк) встояв на ногах, рефері впевнено вказав на 11-метрову позначку, а вже досвідчений захисник Олександр Жданов зразково реалізував пенальті. І воротаря перехитрив (той кинувся в сторону), і м’яч добре підняв – 0:2.

Минуло лише трохи більше півгодини матчу, а все було скінчено. Притула у кута штрафного сфолив на Каверіні, сам потерпілий м’яко навісив, а Владислав Прилепа в стрибку направив м’яч головою точно в ціль – 0:3. Відзначаємо, що всі три голи хмельничан записали на свій рахунок новачки 2020 року. Якісні гравці – після ФК Олександрія, Металіста 1925, Чорноморця. Що дивного. Рахунок, який міг бути і більшим, в результаті вивів Поділля на перше місце в таблиці на момент закінчення гри.

Man of the Match: Віталій Каверін (Поділля)

Співавтор двох голів гостей, постійний учасник швидких атак, які розривали оборону клубу з ім’ям та історією, але з наймолодшим складом в чемпіонаті.

Карпати (Львів) Поділля (Хмельницький) 0:3
Голи: Костенко, 19, Жданов, 24 (пен.), Прилепа, 32

Карпати (стартовий склад): Сасс, Мудрик, Калинчук, Веремієнко, Береза, Слюсар, Притула, Рунич, Раделицький, Гудзинський, Карабін. Запасні: Герета, Даниловський, Степанчук, Савчук, Стень, Лісовик, Шостак. Головний тренер: Любомир Вовчук.

Поділля (стартовий склад): Чуваев, Прихна, Клименко, Жданов, Морговскій, Романюк, Худик, Задерецький, Костенко, Каверін, Прилепа. Запасні: Шухман, Шпікула, Галета, Панасенко, Мандзюк, Корох. Головний тренер: Віталій Костишин.

• Буча

Проти зростаючої ужгородської команди оболонський резерв виставив склад зі відразу декількома гравцями «під» першу команду. Таким чином дебютував у складі «пивоварів» їх новий форвард Щебетун – свій найкращий матч у колишній команді, запорізькому Металургу, в минулому сезоні він зіграв якраз проти Оболоні-Бровар. Також вийшов зі старту досвідчений воротар Литвиненко, який повернувся в футбол після травми, а ще – півзахисник Майданович, який дебютував в дорослому футболі.

ФК Ужгород повторив свій склад зразка переможного кубкового матчу проти Буковини. У підсумку досяг успіху – допомогла багатоходова атака з постскриптумом. Спершу пройшла стрімка атака через лівий край, на вістрі якої опинився центрхав Ряшко. Не встиг Литвиненко парирувати його удар, як на лівому фланзі своєї оборони господарі проґавили підбір і в підсумку простріл Беци прийняв на руку захисник. Арбітр Христина Козорог тут же вказала на 11-метрову позначку, а Віктор Ряшко розвів воротаря і м’яч по різних кутах – 0:1.

Ця подія і вирішила долю зустрічі, хоча, справедливості заради, Оболонь-2 створила безліч моментів, щоб повести в рахунку раніше (удари головою Мате і Щебетуна були неточними, а потім дебютант ще й накрутив захисників і бив з меж штрафного – м’яч потягнув воротар, а перед самим голом гостей арбітр не зарахувала гол Щебетуна-Майдановича).

Надалі, до речі, оболонці цілком могли зрівнювати рахунок. Довелося похвилюватися Готрі після дальніх ударів Сичевського зі штрафного і з гри, а Дишкант здалеку трохи не влучив у дальній кут з рикошетом. Справедливості заради, були моменти і в ужгородців – удар Скотаренко парирував воротар, а Тищук пробив поруч зі штангою. Відзначаємо відмінний старт Ужгорода при Васютику: дві «сухі» перемоги поспіль в чемпіонаті і кубку. Хоча рівень опозиції поки не максимальний для Групи «А», тепер на «городян» дивитимуться інакше.

Man of the Match: Михайло Готра (ФК Ужгород)

Воротар потягнув кілька прицільних ударів і впевнено відіграв при хиткій мінімальній перевазі своєї команди.

Оболонь2 (Буча) ФК Ужгород 0:1
Гол: Ряшко, 35 (пен.)

Оболонь2 (стартовий склад): Литвиненко, Терехов, Потопальський, Покоєвий, Мате, Прокопенко, Сичевський, Чідомере, Касимов, Майданович, Щебетун. Запасні: Тюрін, Коломієць, Аракелян, Василенко, Грабовський, Дишкант, Коваленко, Чистяк, Рафальський. Старший тренер: Олександр Антоненко.

Ужгород (стартовий склад): Готра, Беца, Федак, Шкіндер, Сартіна, Пуканич, Ряшко, Тищук, Чонка, Ференцик, Скотаренко. Запасні: Калай, Капустей, Минайленко, Дуран, Січка, Цень, Повхан. Головний тренер: Володимир Васютик.