Всього сьогодні відбулися шість поєдинків

Друга ліга. Кривбас обіграв Балкани, Чайка відібрала очки у Поділля та інші матчі - Друга ліга України

Кривбасс. Фото: Facebook Константина Караманица

Сьогодні в рамках груп А і Б другої ліги України були зіграні шість матчів – по три поєдинки в кожній групі.

У групі А Чайка приймала Поділля, Діназ зустрівся з Рубіконом, а Ужгород за домовленістю сторін вдома приймав ФК Чернігів. У дивізіоні Б Реал Фарма зіграла з Миколаєвом 2, Нікополь приймав Перемогу, а Кривбас зустрівся з Балканами.

Друга ліга. Група А
  • Макаров

Вчора Епіцентр обіграв в Бучі резервний склад оболонців і вийшов на чисте перше місце. Щоб повернути собі лідерство, Поділля змушене було грати виключно на перемогу в матчі проти міцної Чайки. Головна новина у господарів – дебют легенди Чорноморця Щербакова на посаді головного тренера. Відзначимо, що досвідчений фахівець раніше вже вдало працював у Другій лізі, перш за все, з СК Одеса, якому посприяв підвищенню в класі більше 20 років тому. До цього матчу, втім, йому не вдалося підібрати оптимальний склад: травмовані провідні півзахисник Ведмідь і нападник Лига, з початку сезону не грає найдосвідченіший вінгер команди – Шевчук.

А ось у Поділля повернувся інший чемпіон Європи серед юнаків 2009 року – Каверін. Але при цьому не змогли зіграти один з найдосвідченіших захисників Жданов, стрімкий вінгер Дмитро Задерецький, опорник Ліповуз і форвард Прилепа. Зате в запасі – досвідчений граючий тренер Мандзюк, колись вельми результативно виступавший за Оболонь і Іллічівець. А на вістрі атаки – найяскравіший новий легіонер Салбак, який забив чотири м’ячі в останніх двох матчах, в тому числі – через себе в падінні у Вінниці в минулому турі.

Гості почали матч солідно. Після одного з численних стандартів у виконанні Шпікули високорослий захисник Клименко змусив вступати в гру воротаря господарів Іванова вже на 7-й хвилині. Слідом підступно мітив в ближній кут лівий латераль Морговський. А пізніше, до півгодини гри, вже сам Шпікула мітив зі штрафного в дев’ятку – і голкіпер по-справжньому виручив Чайку.

Господарі багато сил витрачали на підготовку атак, затівали багатоходові комбінації, але до такої гостроти в першому таймі не доходили. Більш того, тренерському штабу довелося ще й проводити вимушену заміну: травмованого Вовка замінили на Кутного ще в першому таймі. А у відповідь Іванов відбив несильний удар Каверіна прямо на набігаючого Костенко, але хлопець від великого бажання забити запустив м’яч вище воріт. «Та куди-а-а-а», – вигукнув Костишин у бровки. Подібний звук напевно видали і численні вболівальники, які дивилися трансляцію. Слідом і Шпікула пробив над поперечиною.

Другий тайм Чайка початку лютими атаками. Спершу міг забивати вийшовший на заміну замість Дарди Вечурко, а потім – Сафіханов і Бартошук, але у всіх випадках м’яч приймали на себе хмельничани. А коли після лонгболла Музиченко та скидки Тименко виявився прямо перед воротарем Сафіханов – то просто не влучив у ворота. Здається, що в першій половині другого тайму борщагівці створили побільше небезпечних моментів, ніж за інші матчі цілком.

В цілому ж, після перерви Чайка разюче відрізнялася від тієї, яка починала матч. Слідом вже Коваленко промахнувся з забійної позиції, а коли Тименко впав в боротьбі з Клименко в штрафному майданчику, рефері чомусь призначив не очевидний пенальті, а штрафний удар з лінії штрафного майданчика (сам потерпілий хитро пробив низом – і тут Чуваєв виручив хмельничан). Добре входили в гру і заміни – ось і Здановский пробив поруч зі штангою.

10 очок набирає Чайка – порівнюється з земляками з Діназа, яким грати трохи пізніше. 16 очок у Поділля – можна впевнено говорити, що у нас зміниться лідер за підсумками 8-го туру, так як у Епіцентру більше на одне очко, а ще може обійти хмельничан ФК Ужгород, який грає пізніше.

Man of the Match: Микола Вечурко (Чайка)

Не може бути збігом, що саме з його виходом на заміну покращилася комбінаційна гра господарів. Міг забивати сам, а ще більше роздав дотепних передач із загостренням. Ми побачили дві різні Чайки – і та, яка з Вечурко, була куди цікавіше.

Чайка (Петропавлівська Борщагівка) – Поділля (Хмельницький) – 0:0

Чайка (стартовий склад): Іванов, Бартошук, Музиченко, Цебро, Лещенко, Турчанов, Коваленко, Дарда, Сафіханов, Вовк, Тіменко. Запасні: Тумко, Вечурко, Демьяненко, Здановський, Іващик, Кутний, Ярмак. Головний тренер: Олександр Щербаков.

Поділля (стартовий склад): Чуваєв, Прихна, Воловик, Клименко, Морговський, Нгамба, Шпикула, Костенко, Панасенков, Каверин, Салбак. Запасні: Шухман, Романюк, Галета, Мандзюк, Корохов, Сич. Головний тренер: Віталій Костишин.

12:00. Макаров. Стідион ім. М.Х. Бруквенко.
Арбітр: Дмитро Євтухов (Дніпро)

• Демидов

Команди підходили до очного протистояння на тлі позитивних емоцій після минулого туру. Діназ в складних погодних умовах переграв Карпати (Галич), а Рубікон розписав мирову з дублем Оболоні. З турнірної точки зору матч дуже важливий для обох колективів, адже суперників відділяє лише один заліковий пункт: у разі перемоги Рубікон, який на цю гру вийшов в новому салатовому комплекті форми, міг обійти Діназ.

Команди знайомі один з одним ще з аматорських часів, тому гра обіцяла бути цікавою. З перших хвилин команди почали активно, досить грубо діяли, і тільки до 20 хвилині господарі запам’яталися першим ударом, коли Кирієнко пробив поруч зі штангою. Через кілька хвилин Бовтрук відзначився неточним ударом з району штрафного.

Цікаво, що у складі Діназа за 10 хвилин до кінця першого тайму була проведена заміна, Бондаренко посилив зону захисту, випустивши свіжого Волошина. Мабуть, Корєшков не задовольняв своєю грою тренерський штаб господарів.

На початку другого тайму пристрасті потихеньку почали розпалюватися і півзахисник Рубікону Шишкін отримав другу жовту, грубо в’їхавши в Помазана. Заспокоївши бійку гравців, арбітр продовжив гру.

Практично відразу господарі вийшли вперед. Чепурненко наважився на дальній удар і м’яч потрапив у витягнуту руку Нестеренка в штрафній. Пенальті чітко реалізував Чепурненко. 1:0.

А ще через три хвилини забив Бафталовський, який пройшов по лівому флангу і пробив у дальній кут. 2:0. У підсумку, господарі добувають впевнену перемогу і закріплюються на п’ятому місці.

Man of the Match: Євген Чепурненко (Диназ)

Черговий яскравий м’яч провів півзахисник. Був помітний в першому таймі, а в другому заробив пенальті і сам його реалізував.

Диназ (Вишгород) – Рубікон (Київ) – 2:0
Голи: Чепурненко, 59 (пен.), Бафталовський, 69.

Диназ (стартовий склад): Крікнин, Банасевич, Гарбар, Корєшков, Помазан, Чепурненко, Бриженко, Бовтрук, Брижчук, Бафталовський, Кирієнко. Запасні: Крупниченко, Ізотов. Волошин, Грабчак, Авдалян, Марченко, Безпалий, Добровольський, Апанчук, Крохмал, Капаністий. Головний тренер: Володимир Бондаренко

Рубікон (стартовий склад): Майборода, Боровик, Швець, Куноун, Нестеренко, Цурупін, Глущук, Шишкін, Ковернік, Зарічнюк, Тищенко. Запасні: Мусієнко, Анніч, Бачинський, Близно, Марченко, Шутенко, Могиль. Головний тренер: Сергій Литовченко

14:00. село Демидов, стадіон «Диназ».
Арбітр: Андрій Воєвода (Дніпро)
Видалення: Шишкін, 58.

• Ужгород

Після поразки в один м’яч в Хмельницькому ФК Ужгород мав майже два тижні паузи і тепер виходив на гру проти дебютанта Другої ліги з бажанням повернутися на перше місце. Після того, як Поділля оступилося на Київщині, ФК Ужгород отримав реальний шанс повернути собі лідерство. У разі перемоги над чернігівцями господарі набирали б 18 очок, тобто, на одне випереджали б захопивший вчора перше місце Епіцентр і на два – хмельничан, які розділили очки з Чайкою (0:0).

Здавалося б, дебютанти Другої ліги – суперник відповідний. Підопічні Постового з 7 очками – дев’яті, а в минулому турі через коронавірусний спалах позбулися всіх воротарів і в рамці відіграв (пропустивши два м’ячі і виручивши ще більше) півзахисник Романченко. Втім, керівництво ФК Чернігів вирішило це питання, оперативно дозаявивши динамівського вихованця Тимофєєва, який чимало пограв в Першій лізі і ближньому зарубіжжі, а новий сезон починав в Черкащині. Він і зайняв пост №1 в матчі проти ужгородців.

І «бойове хрещення» дебютант дебютантів пройшов вже на другій хвилині – після розрізного пасу прямо перед ним виявився форвард ФК Ужгород Скотаренко, але Тимофєєв, здається, ногою відбив його удар. Втім, розвинути успіх господарям не вдалося. І ось вже чернігівська команда пішла вперед великими силами. Мав замикати флангову передачу Вересоцький, а досвідчений захисник Мчедлішвілі пробив настільки близько від штанги, що м’яч її просто обпік. Підсумком неуважною гри ужгородців став дуже необов’язковий пенальті: після ауту Борща з лівого флангу першим на м’ячі був форвард Кохановський, але його кіксанув ногою в ногу Вагін. Сам Дмитро Борщ впевнено пробив з 11-метрової позначки – 0:1. Воротар Готра кинувся в протилежний кут.

Щоб відігратися, ФК Ужгород витратив багато сил. Але без прихворівшого Пуканича не було у господарів бажаної гостроти. Дуже старався Машталір, чіплявся за м’яч, бив з різних позицій. Хльостким ударом здалеку запам’ятався Вагін. Постійно був у центрі уваги Скотаренко – хороший в боротьбі, але все ж недостатньо швидкий і різкий. Але чернігівська команда відбивалася несподівано злагоджено, тому довго зберігала свою перевагу.

Але в другому таймі господарі кинули всі сили на те, щоб як мінімум відігратися. І таки зуміли це зробити перед фінальним свистком. Цень навісив з лівого флангу в штрафну, і свіжий Тищук ударом головою зрівняв рахунок – 1: 1. Господарі і гості відвозять нічию, дозволивши Епіцентру закріпитися на першому місці.

Man of the Match: Денис Скотаренко (Ужгород)

Один з найактивніших в матчі. Міг забивати двічі, але не вистачило трохи талановитому нападаючому.

ФК Ужгород – ФК Чернігів – 1:1
Голи: Тищук, 90+2 – Борщ, 33 (пен.)

Ужгород (стартовий склад): Готра, Федак, Сичка, Минайленко, Цень, Вагін, Дуран, Чонка, Машталір, Ференцик, Скотаренко. Запасні: Калай, Тищук, Капустей, Беца, Повхан. Головний тренер: Володимир Васютик.

Чернігів (стартовий склад): Тимофєєв, Вересоцький, Лакєєнко Мчедлишвілі, Борщ, Конопко, Кривобороденко, Бибик, Лазаренко, Сердюк, Кохановський. Запасні: Романченко, Мироненко, Косов, Науменко, Мовлян, Дедух. Головний тренер: Вадим Постовой.

15:00. Ужгород. Стадіон “Авангард”.
Арбітр: Роман Галіцин (Київ)

Друга ліга. Група Б

• Одеса

Остання команда завдала візит ввічливості третьої знизу, а поділяли їх два очка. Зрозуміло, яке значення для двох аутсайдерів південно-східної групи мав цей матч. І вже в дебюті Реал Фарма ускладнив своє завдання в простій ситуації. Після невдалого пасу назад з чужої половини на свого захисника «обрізалися» одесити, і на видобуток стартували одразу два гравці гостей, так що одесит Ратушняк, намагаючись вибити м’яч, ухнув ногою кудись в район лиця форварда Сурженко. Хоча справа була мало не в центрі поля, рефері врахував, що було два проти одного, а попереду – півполя і самотній воротар. Тому, видалив захисника «фармацевтів». Грати з 2-ї хвилини в меншості – сумнівне задоволення.

І тим більше вражає, що у відповідь на це  господарі забили м’яч у ворота Агаларова. Колесніков на правому фланзі після ауту розігрався з Боровиком і навісив, а Михайло Попов при потуранні опікуна-захисника гостей відправив м’яч у сітку головою – 1:0. Чимало часу – хвилин сім-десять – знадобилося МФК Миколаїв-2, щоб прийти в себе і відсунути гру до чужих воріт. І ось вже простріл Боровського з правого флангу адресувався форвардам, і лише своєчасний блок від захисників дозволив розрядити ситуацію біля воріт Реала Фарми. Але через пару хвилин рахунок зрівнявся. Після атаки через лівий край миколаївців. Тепер уже Каведяєв навісив з флангу, а так як одеський воротар не зіграв на виході, на дальній штанзі його перекинув ударом головою Максим Сурженко – 1:1.

Зрівнявши рахунок, команди дещо заспокоїлися. І хоча швидкості, як для розпалу сезону і студеної осені, залишалися непоганими, голів більше не було. Хоча моменти – були. Особливо у що грали в меншості господарів. Вже незабаром після перерви у зовнішню сторону сітки з правого краю потрапив Буряченко. А потім і склади зрівнялися: Гончар на своєму фланзі в’їхав в Боровика, так що побачив перед собою другу жовту і червону. Цілком міг виводити свою команду вперед Боровик, однак влучив у штангу після навісу Польового (добивання «застрягло» в частокіл ніг суперників). А у відповідь Каведяєв непогано крутив зі штрафного – і тут воротар Кучер виручив «реалістів». Був реальний шанс у Боровика і забити з виходу один на один, але захисник гостей Лотоцький видряпав у нього м’яч, не допустивши навіть удару.

І все ж тиск з боку одеситів дав свій результат. Тут зіграли головну роль вже гравці, випущені тренерами на заміни. Плачков швидко ввів м’яч з ауту на лівому фланзі, так що Чоловський проривався один на один з воротарем і звалився на землю в боротьбі з Бурахович. Незважаючи на бурхливі протести миколаївця, рефері вказав на 11-метрову позначку. А сам потерпілий впевнено реалізував пенальті – 2:1. Мабуть, найкращий в сезоні вихід для Володимира – другим дотиком після цього він міг забивати і з гри, але трохи промахнувся після флангового прострілу. Дуже хотів зачепитися за очки в цьому матчі МФК Миколаїв-2. Це відчувалося. На пізній штрафний сходив навіть воротар гостей Агаларов, але його візаві впевнено зіграв на виході. Найважливіші три очки дозволили Реалу Фармі станом на кінець матчу обійти ФК Нікополь і піднятися на 10-е місце.

Man of the Match: Володимир Чоловський (Реал Фарма)

Відмінно увійшов в гру! Заробив і реалізував пенальті під переможний гол і міг забивати ще і з гри.

Реал Фарма (Одеса) – МФК Миколаїв-2 – 2:1
Голи: Попов, 6, Чоловський, 84 (пен.) – Сурженко, 17

Реал Фарма (стартовий склад): Кучер, Полєвой, Ратушняк, Онуфрак, Колесніков, Попов, Буряченко, Вареник, Боровик, Євстратенко, Приблуда. Запасні: Бойко, Докукін, Плачков, Серпутько, Фабер, Чоловський, Поздняков, А.Ліховидов, Н.Ліховидов. Головний тренер: Артем Рязанцев.

Миколаїв-2 (стартовий склад): Агаларов, Боровський, Сердюк, Лотоцький, Гончар, Фальковський, Биневський, Швець, Ямборко, Каведяєв, Сурженко. Запасні: Жемчужний, Бурахович, Хуссін, М.Сула, Черпаков, Гриненко, Змиєвський. Старший тренер: Микола Попелишко.

14:30. Одеса. Стадіон “Іван”.
Арбітр: Владислав Бакулін (Нова Каховка)
Видалення: Ратушняк, 2 – Гончар, 57

• Нікополь

В Нікополі вперше на професійному рівні зустрічалися географічні сусіди. Нікополь має невдалу статистику домашніх матчів, адже команда в рідних стінах перемагала рік тому. Досягти максимального результату в матчі проти Перемоги буде непросто, адже новачок Другої ліги вже освоївся на новому рівні, демонструючи змістовний футбол, який приносить результати

У першому таймі команди придивлялися один до одного, а найцікавіше припасли на другий тайм. Вже на 52 хвилині гості відкрили рахунок. Пилипенко пройшов по правому флангу, навісив і Семка ударом головою відправив м’яч у сітку. 0:1. Гості додали в аківності, але несподівано забили саме господарі. Пройшов навіс з права від Бейєра, Фомін в штрафній накинув на Твердоуха і той ударом головою пробив Варцабу. 1:1.

Гості дуже вже поспішали вирвати перемогу, багато помиляючись. Цим скористалися господарі, зумівши здобути важливе для них одне очко.

Man of the Match: Ерік Бейер (Нікополь)

Хороший матч провів 20-річний місцевий вихованець, якого в ДЮФЛУ запрошував навіть донецький Металург. Правий фланг його часто таїв загрозу воротам Перемоги. Саме йому вдалося продертися і зробити якісний навіс в штрафну, коли і був забитий рятівний для господарів м’яч.

ФК Нікополь – Перемога (Дніпро) – 1:1
Голи: Твердоух, 77 – Семка, 52

Нікополь (стартовий склад): Богдан, Катеруша, Адаменко, Слищенко, Двалі, Люсік, Донець, Левенець, Полянський, Бейер, Мандровський. Запасні: Полтавцев, Д.Артющенко, К.Артющенко, Білоус, Омельченко, Твердоух, Фомін, Жуков, Богочаров. Головний тренер: Георгій Варжеленко.

Перемога (стартовий склад): Варцаба, Петров, Сидоренко, Ходуля, Дмитрієв, Цопа, Павлюк, Разуваєв, Семка, Корнев, А.Пилипенко. Запасні: Суаіб, Рудавський, В.Пилипенко, Дібрівний, Іваник, Есьєн, Кучер, Швець. Головний тренер: Євген Яровенко

15:00. Нікополь. Стадіон «Електрометалург»
Арбітр: Максим Поліщук (Кривий Ріг)

• Кривий Ріг

Два матчі поспіль програли Балкани із загальним рахунком 0:6. Енергія і Металург зуміли нанести прикрі поразки недавнім учасникам Першої ліги, які, в принципі, зберегли свій боєздатний склад, змінивши лише воротарську позицію і не зумівши знайти забивного форварда – який, втім, занесений в «червону книгу» по всьому українському футболу.

Але в Кривий Ріг гості приїхали з великим бажанням перервати свої невдачі. В цьому плані Кривбас, ледь повернувся після коронавірусного карантину, був вразливий. Навіть в переможному матчі в Новій Каховці (4:2) команда трохи просідала, і зухвало грала Енергія, реалізуй пенальті і пару моментів, могла б навіть піднести ще одну сенсацію. Проти Балкан тренерський штаб господарів виставив сміливий як на теперішній час склад з двома форвардами – до Чернія приєднався відмінно дебютував у минулому турі Мишуренко.

Гості почали з небезпечного моменту: вже на сьомій хвилині Платунов, швидко вийшовши з оточення на правому фланзі, перевірив ударом по діагоналі пильність воротаря Льопку. Досить перспективний штрафний був у Лукаса, але бразилець лише зробив боляче стінці. А ось Кривбас забив фактично з першої ж своєї серйозної атаки. Бука і Мишуренко обікрали суперників на їхній половині поля, Черній розрізним пасом вивів на воротаря Горвата, і вінгер холоднокровно розправився з Геричем, реалізувавши свій шанс чітким ударом – 1:0.

Цілком могли збільшити рахунок Черній (випередив захисник після подачі стандарту) і Пятов (його закид за комір прочитав Герич і в стрибку перевів м’яч на кутовий), а коли Бука замикав простріл з гарної позиції, його удар приглушив зреагувавший захисник. Намагалися використовувати свою антропометрії рослі Черній і Мишуренко, але, замикаючи верхові подачі, все ж били не так акцентовано. Словом, Кривбас володів територіальною перевагою і ініціативою, а ось Балкани намагалися відповідати контрами з дальніми ударами – Платунова, Гаврилюка, В.Златова. Не завжди вони були небезпечними, але іноді приводили до стандартів.

У другому таймі Кривбас впевнено грав за рахунком. Горват пару раз турбував Герича ударами зі свого флангу, ще одного разу зорянський воротар на виході зняв м’яч з голови у Мишуренка. Пізніше Черній трохи не встиг, щоб замкнути фланговий простріл. Балкани ж звично відповідали дальніми ударами – Пархоменко-молодшого, Ільницького. Для слушною гостроти їм в атаці не вистачало форварда (єдиний, мабуть, наявний – Болокан – травмувався в минулому турі). У відповідь – гострий удар Гуськова і розкішний шанс Мишуренка, який не влучив у дальній кут після гарного пасу Коцюмаки. Але і одного гола вистачило господарям для перемоги. 13 очок – на четверте місце виходять криворіжці при двох матчах в запасі.

Man of the Match: Олександр Горват (Кривбас)

Забив сам і неодноразово віддавав небезпечні флангові передачі, якими мали б користуватися форварди. Бив здалеку, йшов в обіграш словом, всіляко проявляв активність і заслужив гарну оцінку своєї гри.

Кривбас (Кривий Ріг) – Балкани (Зоря) – 1:0
Гол: Горват, 12

Кривбас (стартовий склад): Льопка, Малиновський, Заименко, Попчук, Дедяєв, Рябов, Пятов, Горват, Бука, Мішуренко, Черній. Запасні: Злотар, Черниш, Сокол, Процишин, Коцюмака, Голуб, Шмат, Яровой, Кателін. Головний тренер: Геннадій Приходько.

Балкани (стартовий склад): Герич, Ніколішин, Серденюк, Ільницький, Платунов, Опря, Пенов, К.Пархоменко, Лукас, В.Златов, Гаврилюк. Запасні: Лукаш, Свірчук, Шуховцев, Михайличенко, Мочевинський, Демський. Головний тренер: Андрій Пархоменко.

15:00. Кривий Ріг. Стадіон “Шахта «Октябрьская»”
Арбітр: Олександр Афанасьєв (Харків)