Друга ліга: Миколаїв-2 і Нікополь розійшлися миром, Енергія обіграла Перемогу

Сьогодні були зіграні п'ять матчів

tavriya.com.ua

Група «А»

• Львів

Починав сьогоднішній день матч двох молодих команд. Карпати поділяють останнє місце з Волинню-2, але отримали шанс опустити лучан на дно таблиці після їх поразки від Чайки. Для цього треба перемагати Оболонь-2 – найуспішнішу резервну команду у Другій лізі. У неї 17 очок (на п’ять більше) і десяте місце в таблиці. При цьому після відставки Яковенка та перекладу Антоненкоа в першу команду у «двієчки» першолігового клубу з’явився новий старший тренер: сьогодні дебютував на цій посаді граючий тренер Оболоні-2 Корнєв.

Господарі, треба сказати, зіграли не в оптимальному складі. Через травми як і раніше не може допомогти львів’янам основний лівий захисник Береза, а через перебір карток цей тур пропускав нігерієць Енете – найрезультативніший гравець нинішніх Карпат. Добре, що змогли поставити на ноги півзахисника Бичека. Втім, що вже говорити про гостей – Оболонь-2 через травми втратила півдесятка гравців, а ведучий фулбек Покойовий дискваліфікований на цю гру.

Дебют матчу краще вдався господарям. Вони проявляли активність, швидко переходили від оборони в атаку і заробили дуже перспективний штрафний перед воротами гостей (це як раз Корнєв зачепив Сущака, до речі, оскаржуючи рішення арбітра – малий і справді «підмальовував» слабкий контакт). До м’яча підійшов Юрій Раделицький і з лівої ноги влучив у дальню дев’ятку – 1: 0. 19-річний нападник відкрив рахунок своїм голам у дорослому футболі.

А що ж оболонці? Ще в дебюті непогано бив з кута штрафного Руденко, потім ходив на кутовий захисник Потопальський. Пізніше все той же Руденко видали запустив вище воріт, а Потопальський запустив м’яч в сторону від штанги. А вже відразу після перерви по воротах земляків пробивав захисник Білий, головою замикав кутовий від наставника команди Корнєва. Але у господарів на 52-й хвилині був навіть кращий шанс закріпити свою перевагу. Раделицький, протягнувши м’яч через лівий фланг, вистелив під удар Степанчуку, і воротар Фастів залишався вже простим спостерігачем – на щастя, львів’янин зарядив у поперечину.

Про цей момент Карпати пошкодували вже незабаром, після ауту у виконанні Білого. Розумниця Руденко віддав пас п’ятою уздовж воротарського і захисник Прокопенко поклав корпус, лівою ногою з розвороту розстрілявши ворота – 1: 1. За рівного рахунку гра пішла хитка. Цілком міг забивати другий м’яч для Карпат Лісовик, але його удар після зсуву з флангу потягнув воротар. І все ж Роман став доленосною заміною для господарів – так само, як і Фастів – фатальною заміною для гостей. Коли вже в компенсований час львів’яни виконували штрафний з центра поля, воротар чогось пішов вперед і вибив м’яч прямо на Лісовика, який тут же з кута штрафного лівою ногою забив в дальню дев’ятку – 2: 1.

Намагаючись реабілітуватися за результативну помилку, Фастів пішов на чужу половину поля і нарвався на оборотку, коли втрьох карпатівці виявилися проти одного захисника і порожніх воріт. І щастя невдалого голкіпера, що захисник Осман прийняв на себе поспішний удар. Момент був: забивай – не хочу. І, як і належить, драма була неповною. Оболонь-2 проявила вольові якості, Білого на куті штрафного зачепив Мудрик і ціною вилучення збив суперника. І ось тут зіграв свою роль тренер-дебютант Корнєв: після його подачі випущений їм на заміну інший граючий тренер Коваленко ударом головою відправив м’яч у ворота – 2: 2.

Нічия загострила ситуацію серед аутсайдерів Групи «А». А ми хотіли б відзначити обидві молоді команди, які відіграли цей драматичний матч, видавши видовищну нічию на гольових якостях.

Man of the Match: Роман Лісовик (Карпати)

Дуже пожвавив гру – забив красивим ударом після помилки Фастова і ще в одному моменті (раніше) струсонув поперечину.

Карпати (Львів)Оболонь-2 (Буча) – 2:2

Голы: Раделицький, 12, Лісовик, 90+1 – Прокопенко, 58, Коваленко, 90+5

Карпаті (стартовий склад): Горох, Мудрик, Калинчук, Слива, Даниловський, Гудзинський, Степанчук, Бичек, Сущак, Стень, Раделицький. Запасні: Стегницький, Назарчук, Пидгурський, Лісовик, Сличний. Головний тренер: Любомир Вовчук.

Оболонь-2 (стартовий склад): Тюрін, Прокопенко, Потопальський, Білий, Осман, Сичевський, Корнєв, Улянченко, Майданович, Василенко, Руденко. Запасні: Фастов, Коломієць, Грабовський, Аракелян, Галоян, Коваленко, Строчинський. Старший тренер: Андрій Корнєв.

Удаление: Мудрик, 90+4

Львів. Стадіон «Україна». 13:00

Аріитр: Максим Фірсов (Рівне)

• Чернівці

Восьме місце проти 11-го при шести очках розриву – такою була турнірна ситуація напередодні цього матчу. Згадуючи перемогу в першому колі на Київщині (3: 1), господарі резонно вважали, що і зараз будуть боротися за очки. Тим більше, в минулій грі Буковина вдома поступилася галицьким Карпатам, вистоявши перший тайм і посипати в другому. До речі, в тій грі був видалений захисник Дмитрієв і зараз не міг допомогти чернівчанам. Три матчі поспіль програла до цієї дати Буковина. Але що вже казати про Рубікон, який у останніх п’яти турах набрав всього одне очко. Відступати суперникам було вже рішуче нікуди.

Почався матч бадьоро. У гостей головою бив Пилипенко (без проблем для воротаря Буковини), а у господарів через хвилину стався по-справжньому гольовий момент. Після пасу на хід від Клочана Палагнюк вирвався на ударну позицію і метил в ближній кут, але низовий м’яч зумів відбити голкіпер Рубікону Прокопенко.

Матч проходив за звичним сценарієм: приймаюча сторона тиснути, візитери намагалися контратакувати. Але на 15-й хвилині хід гри порушило чергове вилучення у чернівчан. На діагональ Боровика стартував з глибини правого флангу Зарічнюк і його упакував на газон прямо перед входом в штрафний майданчик Боровець – вилучення і перспективний стандарт для Рубікону. Сам потерпілий зарядив в стінку, але справа на добивання встиг захисник Ясницький – його хльосткий удар Пономаренко з труднощами перевів у поперечину.

У більшості кияни дуже знатно відвозили «чорно-жовтих». Глущук видали зарядив повз ворота, потім форвард Пилипенко в оточенні суперників пасував під удар Ньянке – удар і нього зрізався, а на 20-й хвилині просто-таки зобов’язаний був відкривати рахунок Цурупін. Обігравшись з одноклубником, він виявився прямо перед воротарем, але Пономаренко прийняв м’яч на себе, а сьогоднішній іменинник – Гакман – виніс м’яч практично з лінії воріт.

Переживши дуже неприємні 5-10 хвилин, Буковина дещо вирівнялася і перед перервою навіть могла виходити вперед. Але Козлов з перспективного штрафного не влучив все-таки в ближню дев’ятку. У відповідь на 41-й хвилині Рубікон ледь не використовував набагато більш віддалений штрафний, ось тільки Пономаренко зреагував на удар головою від захисника Ходулі. А в другому таймі Рубікон взагалі настворював моментів на кілька матчів уперед. Досить згадати, як півзахисник Калайтан виносив м’яч з лінії воріт після удару колишнього одноклубника Кабанюк, потім воротар Пономаренко потягнув удар головою від Ходулі, а активний Цурупін зарядив у поперечину.

Хиткий рахунок і меншість не дозволяли господарям бігати без оглядки на тили, так що кілька перспективних розрізних передач так і залишилися без підтримки і завершення. А коли Мануїла зачепив абанюк, і господарі залишилися в подвійній меншості, на поле трапилася бійка і догравали команди під образливі скандування вболівальників на адресу арбітра.

Man of the Match: Іван Пономаренко (Буковина)

Воротар багато виручав чернівчан в цьому провальному матчі. Нульова нічия удев’ятьох – багато в чому заслуга Пономаренко.

Буковина (Чернівці)Рубікон (Київ) – 0:0

Буковина (стартовий склад): Пономаренко, Гакман, Орловський, Боровець, Мануїла, Еногела, Клочан, Калайтан, Орнат, Козлов, Палагнюк. Запасні: Безлюбняк, Карповський, А.Рябий, Д.Рябий, Пилипчук, Хучбаров. Головний тренер: Євген Коваленко.

Рубікон (стартовий склад): Прокопенко, Ясницький, Ходуля, Новіков, Боровик, Цурупін, Глущук, Ньянка, Копитов, Заричіюк, Пилипенко. Запасні: Майборода, Безпалий, Близно, Кабанюк, Карвацький, Луценко, Тищенко, Швець. Головний тренер: Сергій Литовченко.

Вилучення: Боровець, 15, Мануїла, 89

Чернівці. Стадіон «Буковина». 16:00

Арбітр: Мирослав Липко (Івано-Франківьск)

Група «Б»

• Одеса

Господарі – десяті з 15 очками, гості – четверті з 32. За п’ять турів до фінішу Таврії втрачати очки не рекомендується, якщо, звичайно, вона бажає зберегти шанси наздогнати Металург, що йде на потенційно прохідному третьому місці. При цьому одесити в останніх чотирьох турах не тільки не програвали, але навіть не пропускали. Таврія ж пережила низку матчів проти фаворитів сезону, але в перенесеному матчі з перемоги несподівано оступилася, зігравши вдома внічию з дебютантами Другої ліги.

Непереконливо почала Таврія і цей матч. Реал Фарма більше атакував, були спроби пробити (як у Колеснікова), були швидкісні рейди, що доставляли клопіт не особливо швидкісному захисту гостей. Згодом гості освоїлися, почали самі атакувати, двічі заробили штрафні на розі майданчики одеситів – і Чмеленко з Богдановим прямими ударами з цих стандартів потрапляли у поперечину. І саме в проміжку між цими моментами Чмеленко, не встигаючи за Смароковим (не перший прорив цього спритного гравця) змушений був фолити і залишив Таврію в меншості.

Звичайно, сили суперників нерівні, але це погіршувало шанси гостей на позитивний результат. І все ж зіграла свою роль зворотна сторона видалення – нерідко вона призводить до мобілізації сил команди. Так сталося і цього разу. Не минуло й десяти хвилин в меншості, як трапився гол. Масалов, у якого удари в цьому матчі не йшли, влучив у суперника і м’яч вдало зрикошетив до Бойка. Опинившись перед воротарем форвард холоднокровно відправив м’яч у кут – 0: 1.

Чи могли відігратися господарі? Так! Ще до перерви ледь не зайшла за комірець воротарю різана подача з правого флангу, а потім захисник гостей Захарченко чогось розвернувся і віддав несильний пас на Герасименка, так що Федоров отримав чистий вихід один на один – благо, що голкіпер Таврії сміливо кинувся на порятунок і не дав супернику вирішувати. У другому таймі, коли гра стала більш втомленою і менш темпової, моментів було не так багато – можна згадати хіба що зрізати дальній удар Попова, та ще один епізод – коли він міг вирішувати на куті воротарського, але його удар заблокував Гура.

До речі, №19 гостей цілком міг забивати і сам – після кутового запустив над поперечиною з вигідної позиції. Нічого – не вийшло у Гури, вийшло у його одноклубника всього-то через кілька хвилин. Доля в боротьбі з Абузраа заробив штрафний на правому фланзі майже біля лицьової, сам потерпілий подавав. На ударній позиції був Бойко, але Стародубець видав сейв. Зате першим на добиванні виявився Барладим – 0: 2. Було б правильно припустити, що на цьому гра зроблена. І ще хвилин через п’ять Доля і Бойко на двох розіграли стрімку атаку з перепасовкою, і з передачі Олексія Валерій пробив повз воротаря – 0: 3. Удвох проти чотирьох суперників і воротаря розіграли цю комбінацію таврійци.

Набравши 35 очок, Таврія підкоротила відставання від Металурга (до 5 очок). На десятому місці поки залишається Реал Фарма – якщо ФК Нікополь обіграє останню команду чемпіонату, обійде одеситів.

Man of the Match: Олексій Бойко (Таврія)

Відкрив рахунок, пробивав головою в епізоді, коли забивав на добиванні Барладим, а потім підтримав в швидкій атаці Долю, записавши на свій рахунок асист.

Реал Фарма (Одеса) — Таврія-Симферополь – 0:3

Голи: Бойко, 33, Барладим, 77, Доля, 83

Реал Фарма (стартовий склад): Стародубець, Фролов, Д.Онуфрак, Абузраа, С.Онуфрак, Колесников, Ратушняк, Фабер, Смароков, Луньов, Полищук. Запасні: Даскалиця, Крохмаль, Плачков, Бурахович, Гранчар, Попов, Федоров, А.Лиховідов, Н.Лиховідов. Головний тренер: Артем Рязанцев.

Таврія (стартовий склад): Герасименко, Чеботаєв, Чмеленко, Заїка, Захарченко, Окатий, Масалов, Гура, Богданов, Барладим, Бойко. Запасні: Онопко, Доля, Яцик, Білокінь, Бочак, Тетеренко. Головний тренер: Юрій Чумак.

Вилучення: Чмеленко, 26

Одеса. Стадіон «Іван». 13:00

Арбітр: Кристина Козорог (Київськая область)

• Миколаїв

Ще з жовтня місяця не виграє резервний склад першолігового МФК Миколаїв – три нічиї і шість поразок за цей час. Щоб зберігати якісь надії на підйом, господарям треба було перемагати в очному протистоянні ФК Нікополь. Гості, що йдуть передостанніми, до цього моменту наростили вже шість очок переваги над своїми єдиними переслідувачами.

Починали дві молоді команди нервово, траплялися необов’язкові втрати м’яча, але при цьому – «без воріт». Небезпечні моменти потопали в боротьбі і передачах або в недодачу, або занадто сильних, щоб навіть швидкі хлопці на них встигали. Тому єдиний напівмоменти трапився, коли Каведяєв змінився зонами з Гончаром і навішував з лівого флангу так, що м’яч міг навіть зрізати в ворота – а в результаті пішов за межі поля. Але спритність, з якою МФК Миколаїв-2 кинувся на матч проти найближчого конкурента, не могла залишитися без заохочення. Коли суперники спробували в центрі поля взяти в коробочку форварда Сурженка, Каведяєв вистелив шикарний розрізний пас на Швеця, який вирвався на воротаря і чітко пробив у дальній кут – 1: 0. Між іншим, перший гол у чемпіонаті для 21-річного старожила резервного складу «корабелів».

ФК Нікополь зовсім непростий: це можуть підтвердити і дехто з більш сильних суперників. І через кілька хвилин після кутового від Терехова Полянський пробив головою зовсім поруч з поперечиною. Був необхідний господарям другий гол – для самозаспокоєння і впевненості, але ні з гри, ні після парочки штрафних від Швеця забити його не вдавалося. А гостей підстерегла ще одна неприємність – вимушена заміна після травми Кошеварова, який в центрі поля нога в ногу натрапив на суперника.

Після перерви, правда, нікопольська команда справила приємне враження і могла відіграватися. Чого вартий чистий вихід один на один з воротарем Жукова або ж прохід під кутом Рогуліна з ударом вздовж лінії воріт, а також неточний удар Жукова з розвороту після подачі кутового – це велике везіння, що в цих ситуаціях м’яч розминувся з сіткою. Однак якщо регулярно давати супернику вольності, рано чи пізно він ними скористається. Так вийшло і цього разу. Форвард Рогулін стартував уздовж штрафного на простріл Таряника, і його зачепив центрхав Фальковський. Арбітр вказав на 11-метрову позначку, і Жуков впевнено реалізував пенальті – 1: 1. Його п’ятий результативна дія в чемпіонаті (три голи і два ассист).

А слідом і ще одна неприємність для МФК Миколаїв-2: далеко на правому фланзі Каведєев втратив м’яч і кинувся слідом за Таряником, в’їхавши в нього біля бокової лінії. Федан тут же дав порушнику червону картку. Навіщо тільки вдавалися тренери господарів сперечатися? Стрибок у суперника з запізненням до м’яча… До речі, арбітр хвилину вирівняв склади. Нападаючий Рогулін в чужій штрафній намагався пробити високо піднятою ногою, але замість м’яча влучив у суперника – друга жовта і червона. У укорочених складах команди дограли матч без подій.

Це найважливіша нічия для ФК Нікополь, яка дуже багато значить для гостей в контексті боротьби за виживання. МФК Миколаїв-2 в будь-якому разі не вилетить – буде воля клубного керівництва, в наступному сезоні «двоєчка» зможе зіграти у Другій лізі, так як навіть на останньому місці її клуб не втратить членства в ПФЛ, а виліт з Першої ліги основній клубній команді не загрожує.

Man of the Match: Максим Таряник (ФК Нікополь)

Рідко коли лівий захисник настільки значущий щодо підсумку матчу – Таряник своєю передачею виводив Рогулін на зароблений пенальті, а ще на ньому фолив віддалений арбітром суперник.

МФК Миколаїв-2ФК Нікополь – 1:1

Голи: Швець, 23 – Жуков, 82 (пен.)

Миколаїв-2 (стартовий склад): Закорський, Олейников, Любарський, Лотоцький, Кербаль, Фальковський, Бойчук, Швець, Каведяєв, Гончар, Сурженко. Запасні: Гуменний, Бєлов, Тимко, Солдатов, Боровський, Бойко, Царинний, Сергеєв, Чилінгир, Бедін. Старший тренер: Анатолій Діденко.

Нікополь (стартовий склад): Коваленко, Адаменко, Полянський, Льога, Катеруша, Терехов, Кошеваров, Жуков, Білоус, Фомін, Рогулін. Запасні: К.Артюшенко, Д.Артюшенко, Омельченко, Слищенко, Таряник, Мельник, Бейєр. Головний тренер: Сергій Воробей.

Вилучення: Каведяєв, 84 – Рогулін, 85

Миколаїв. Стадіон «Парк Перемоги». 17:00

Арбітр: Денис Федан (Олександряя)

• Дніпро

У матчі першого кола, який, до слова, через перенесення відбувся вже в цьому році в Новій Каховці, дебютант Другої ліги Перемога відстояла нульову нічию з Енергією. З того часу багато різних подій відбулося, але для обох команд матч мав значення. За різниці в одне очко на користь господарів перемога дозволяла б новокаховчанам вийти на шосте місце.

І перед самою перервою гостям вдалося забити вирішальний м’яч. Після рядового ауту з правого флангу Россохатий, Студенков  і Кривич розіграли швидку комбінацію на трьох. Після пасу п’ятою від форварда Михайло Кривич з лівої ноги на виконання пробив у дальню «шістку» – 0: 1. Незважаючи на всі спроби відігратися, цей гол так і залишився єдиним у перенесеному за домовленістю сторін матчі 26-го туру. Але ж це не просто перемога, а й перевага у Енергії перед суперником в особистих зустрічах, що може стати визначальним при рівності очок.

Man of the Match: Михайло Кривич (Енергія)

Забив переможний, як виявилося, м’яч і видав безліч подач з гри і зі стандартів.

Перемога (Дніпро) — Енергія (Нова Каховка) – 0:1

Гол: Кривич, 43

Перемога (стартовий склад): Суаїб, Рубцов, Пономаренко, Сидоренко, Докукін, Цопа, Павлюк, Есьєн, Боровик, Воротников, Шмельов. Запасні: Луговський, Валуйко, Антонов, Білоус, Цуркан, Вишневський. Старший тренер: Віктор Китриш.

Енергія (стартовый склад): Дворник, Мохначук, Цой, Нестерук, Данковський, Гавриленко, Бижко, Жавко, Кривич, Россохатий, Студенко. Запасні: Зелінський, Бондаренко, Вакулинский, Кирієнко, Хименюк, Швед. Головний тренер: Едуард Хавров.

Арбітр: Дмитро Осауленко (Київ)