Друга ліга: Нива обіграла Рубікон, Енергія розгромила Реал Фарму

У суботу було зіграно три матчі

facebook.com/ФК-Энергия-Новая-Каховка

Сьогодні, 14 листопада, відбулися три матчі у Другій лізі. У групі «А» вінницька Нива приймала Рубікон, а Оболонь-2 – однойменний клуб з Чернігова. У групі «Б» зустрілися Енергія і Реал Фарма.

• Друга ліга. Група «А»
  • Буча

Матч п’ятого туру мав відбутися ще на початку жовтня. Тоді Оболонь-2 була восьмою з 4 очками, а ФК Чернігів – п’ятим з 6 очками. Зараз у них одинадцяте і дев’яте місця відповідно, а розділяють суперників все ті ж два очки. Резервісти Оболоні в минулому турі зіграли внічию 1:1 у Луцьку, тоді як ФК Чернігів провів два важких матчи за цей період – поступився спочатку Поділлю (0:3), потім Діназу (1:2), так що для дебютанта ПФЛ ця гра – немов полегшення після матчу проти двох фаворитів сезону. Втім, такої ж думки і Оболонь-2. При 5-матчевій безпрограшній серії вона тричі зіграла внічию. Не такий вже це «подаруночок», як може здатися, якщо дивитися суто на середній вік і досвід підопічних Антоненка.

На початку матчу позначили активність гості: Бібік неточно пробив метрів з 20-ти, слідом вже Чаус, змістившись з лівого краю, також вище поперечини направив м’яч в схожій ситуації. Однак поступово оболонская молодь вирівняла гру, і якщо спочатку гострі передачі не доходили до форвардів Щебетуна і Рафальського, то на 26-й хвилині господарі зобов’язані були виходити вперед. Улянченко протягнув м’яч з глибини поля, своєчасною розрізною передачею вивівши на воротаря Щебетуна. Той розвернувся і бив у ближній кут. Ширай був уже відіграний, але на лінії воріт його підстрахував розумниця Мчедлішвілі. Відповідь від гостей завершилася неточним ударом Бібіка – юний півзахисник більше всіх брав гру на себе, і правильно робив. Але, знову ж таки, саме Оболонь мала забивати після перерви. Від суперника м’яч відскочив прямо до Рафальського, який перебував перед воротами – але несподіваний подарунок він використовував погано. Поки перекладав м’яч під ліву, встигли чернігівці і він пробив вище цілі. А позиція була забійна!

Другий тайм не особливо змінив малюнок гри. Відзначимо похвальну націленість на ворота чернігівців. І якщо Крівобороденко після невдалої перепасування Рафальського і Сичевського пробив неточно, то Косов відмінним ударом перевірив воротаря оболонців. М’яч-то Фастів відбив, але перед собою – і його щастя, що добивання пішло в сторону. Потім центральна зона господарів прогавила рейд вийшовшого на заміну Лазаренко, який пробив поруч з дальньою стійкою з лінії штрафного, а також прорив Дедуха з ударом над воротами.

Але на гол не напрацювала жодна з команд – нічия зберігає їх статус-кво.

Man of the Match: Артур Бибік (ФК Чернигів)

Раз вже матч без голів, відзначимо тих, хто намагався це змінити. 19-річний півзахисник гостей тричі бив по воротам суперників, часом вельми небезпечно, а по такій грі це було те, що треба.

Оболонь-2 (Буча) – ФК Чернігів – 0:0

Оболонь-2 (стартовий склад): Фастов, Василенко, Потопальський, Коваленко, Дишкант, Сичевський, Улянченко, Галоян, Майданович, Рафальський, Щебетун. Запасні: Тюрін, Рябцев, Корнев, Аракелян Грабовський, Покойовий, Шапочніков. Старший тренер: Олександр Антоненко.

Чернігів (стартовий склад): Ширай, Романченко, Косов, Мчедлішвілі, Борщ, Кривобороденко, Бибік, Чаус, Ментей, Дедух, Кохановський. Запасні: Конопко, Лазаренко, Науменко, Сердюк, Зенченко, Рощинський. Головний тренер: Вадим Постовой.

Субота, 14 листопада 2020 года, 13:00. Буча. Стадіон «Юбілейний».
Арбітр: Сергій Подригуля (Луцьк)

• Вінниця

Вінничани в минулому турі вели в рахунку в Бурштині, але все ж програли галичанам (Карпати виграли – 4:2, зберігши за собою друге місце в чемпіонаті). Тому, кубкова сенсація Нива залишається на останньому місці з трьома очками. Внизу – тільки «привид» ФК Калуш, який знявся з чемпіонату і незабаром, після всіх паперових формальностей, буде виключений з таблиці. Трохи краще справи у Рубікону. Дебютант ПФЛ посідав восьме місце перед цим туром, а з приходом досвідченого головного тренера Литовченка (котрий вигравав Першу лігу на чолі столичного Арсеналу) кияни сподіваються зробити турнірний ривок. Для цього – дозаявка ще одного легіонера. Стефен Нянках дебютував у складі Рубікону в цій грі.

Гру впевненіше почали вінничани. Зі штрафного перевірив воротаря Рубікону захисник Борячук. А удар у брата форварда Мезйокйовешда – жахливої ​​сили. Майборода зумів відбити. А ось біля протилежних воріт було боляче голкіперу Ниви Карабіну, в якого врізався форвард Тищенко – це був фол в атаці. Однак в цілому активніше грали саме господарі. Хльосткі удари Брижчука (з більш близької відстані) і Калітова (більш віддаленого) брали на себе оборонці, моментами було дуже небезпечно.

Але при цьому Рубікон міг відкривати рахунок на 29-й хвилині, коли після пасу з глибини виграв боротьбу могутній форвард Тищенко. Майже від лицьової він закидав м’яч у сітку, і там Карабіна змушені були підстраховувати захисники. Зате хвилин через десять все вийшло в розмашисто атаці киян. Глущук з глибини поля перевів м’яч на правий фланг, там рубіконовці виявилися спритніші господарів (здається, Борячук не встиг перервати перепасовку), і в результаті Тищенко від лицьової прострілив на Шутенка, який по дузі від кута воротарського закинув м’яч у дальній кут правою ногою – 0:1. Сім вінничан, включаючи воротаря, поступилися в цьому моменті агресивній трійці гостей.

До перерви Нива активізувала всі сили і була близька до того, щоб не тільки відігратися, а й вийти вперед. Але це при зразковій реалізації. А за фактом чудовий удар Громка потягнув в стрибку воротар Майборода, а коли бив Федорук після своєчасного прострілу Сербулова – під м’яч підвернувся воротар. Шкода було в ці хвилини вінничан – молода команда створила достатньо моментів, щоб забити, але невезіння – постійний супутник малодосвідченості – завадило Ниві відігратися.

Зате незабаром після перерви все склалося. Спритно зіграв Підопригора, який протягнув м’яч уздовж лінії штрафної і залишив його Костюку. А вже той чітким низовим ударом упакував м’яч в дальню «шістку» – 1:1. Гарне продовження після голу з розіграшу кутового для молодого фланговика. А слідом – ще одна погана подія для «римлян». На чужій половині Зарічнюк жорстко пішов проти захисника Федорука, і рефері за цей стик показав йому жовту, а слідом – і червону картку.

Чисельну перевагу Нива спробувала реалізувати відразу ж, але Браславський після відскоку від захисника закрутив м’яч в сантиметрах від дальньої штанги, а Брижчук в ближньому бою не зміг проштовхнути м’яч повз Майбороди. Зате постійна напруга, в якій вінничани намагалися тримати оборону Рубікону, призвела до такого бажаного другого голу. Переклад м’яча з правого флангу на лівий, Костюк дотепно закинув в центр і Денис Громок ударом з льоту змусив воротаря вигрібати м’яч з сітки – 2:1. Виручав Майборода чимало, але тут капітулював.

До честі гостей, і в меншості вони намагалися відігратися. Відразу кілька ударів і особливо небезпечний момент у Тищенко, який обікрав захисника, але по воротах не влучив. Нива постаралася перевести гру на половину поля суперників і в результаті втримала потрібний результат. У самій кінцівці Калітов міг навіть забивати третій м’яч, але разом зі стінкою перекинув і ворота. Шість очок у Ниви, вона обходить Карпати і порівнюється з резервом оболонців. Тепер і до Рубікону – рукою подати…

Man of the Match: Євген Костюк (Нива)

Красунчик! Забив найважливіший перший м’яч, зрівнявши рахунок, віддав гольову передачу під переможний гол. В останніх трьох матчах – два голи і два ассист у Євгена!

Ніва (Вінница) – Рубікон (Київ) – 2:1
Голи: Костюк, 53, Громок, 73 – Шутенко, 38

Нива (стартовий склад): Карабін, Сербул, Попов, Борячук, Федорук, Калітов, Брижчук©, Підопригора, Громок, Костюк, Браславський. Запасні: Музичка, Осмоловський, Подкуйко, Зугравий, Івашків. Головний тренер: Олег Шумовицький.

Рубікон (стартовий склад): Майборода, Новіков, Куноун, Нянках, Драм, Цурупін©, Зарічнюк, Глущук, Шутенко, Ковернік, Тіщенко. Запасні: Мусієнко, Деревяго, Марченко, Могіль, Швец. Головний тренер: Сергій Литовченко.

Субота, 14 листопада 2020 року, 13.00. Вінниця, стадіон «Центральний».
Арбітр: Максим Поліщук (Кривий Ріг)
Вилучення: Зарічнюк, 58 (повторне попередження)

• Друга ліга. Група «Б»
  • Нова Каховка

Давно знайомі суперники, і це знайомство – воно не з приємних. В тому сенсі, що Енергія і Реал Фарма регулярно «пощипують» один одного, відбираючи цінні очки. І хоча Енергія зазвичай вище, та й досягнення команди (як героїчна нічия з Металом пару турів тому) вразливіші, спробуй – зламати оборону одеситів. Які, тим більше, шість разів вигравали у Енергії та ще шість раз виривали у команди з Херсонщини нічиї.

А на цей раз в стартовому складі гостей значилися батько і син Ліховідови – причому, Микола (граючий президент Реал Фарм) вкотре оновив віковий рекорд за всі чемпіонати України. Історія твориться у нас на очах! Свої радості і у Енергії – після великої кількості травм і хвороб чи не вперше за останні два місяці команда вийшла грати в максимально наближеному до оптимального складу.

Очікувано господарі швидко заволоділи перевагою і створили відразу кілька забійних моментів. На 15-й хвилині Доля зловив м’яч на лінії штрафного і махнув точно в ближню дев’ятку – голкіпер відбив на кутовий. Ще через п’ять хвилин вже Россохатий увірвався в штрафний майданчик через лівий фланг і Даскаліцу переграв, але влучив у дальню штангу. На 24-й хвилині відразу два удари під час однієї атаки наносили господарі, але Богданов потрапив в суперника, а невдачливому Долі з третьої спроби не вдалося потрапити в ближній кут. Ще один удар Валерія, до слова, потягнув Даскаліца. Зреагував голкіпер і на удар Студенкова, що зловив м’яч на ногу після флангової подачі.

Сила-силенна моментів – але без голів. Перший тайм у Новій Каховці залишив відчуття недомовленості. І навіть грішним ділом подумалося: витратять всі сили, пропустять в кінцівці. Тим більше, Реал Фарма живіше заграв після перерви. Однак добре зайшли у господарів заміни. Після діагональної передачі Богданова, яку не зміг перервати захисник, Солдатов виявився спритнішим і свого опікуна, і воротаря, так що закотив м’яч у порожні ворота – 1:0. «Вгадав, Вікторич!», – почулося єхидне зауваження з VIP-ложі. «Та не вгадав, просто хлопець добре відпрацював на останніх тренуваннях», – відповідав Федорчук.

І гра пішла! .. Знову хльостко пробив Доля здалеку, Студенков ледь не заніс м’яч у ворота після розіграшу штрафного. А в підсумку простріл Бесараба припав в руку тому, хто обороняється, і рефері призначив пенальті. Валерій Доля виконав добре – 2:0. Ніби й не було години розтрачених моментів. Третій м’яч після кутового від Богданова забив Бижко в боротьбі з Плачковим – 3:0. Таке враження, що півзахисник Енергії забив цей м’яч самим суперником – Колесніковим, на якого й записаний автогол.

Надалі новокаховчани повністю контролювали м’яч. Інший раз чудили, виманюючи на себе воротаря, але не встигаючи забити у порожні ворота. Удар Андрощука потягнув голкіпер, а, здається, Бесараб в кінцівці засадив в поперечину. Перемога дозволяє Енергії зрівнятися з перемоги (у команд по 14 очок, і вони поділяють 6-7 місця). Реал Фарма проводить непереконливий сезон і залишається в групі аутсайдерів.

Man of the Match: Валерій Доля (Енергія)

Найактивніший у господарів. П’ять разів пробивав по воротах одеситів з різних позицій і дистанцій, поки не отримав право виконати пенальті, з якого і закріпив перевагу Енергії.

Енергія (Нова Каховка) – Реал Фарма (Одеса) – 3:0
Голи: Солдатов, 61, Доля, 66 (пен.), Колесніков, 72 (а/г)

Енергія (стартовий склад): Дворник, Мохначук, Нестерук, Шевченко, Заіка, Бесараб, Бижко, Россохатий, Богданов, Доля, Студенко. Запасні: Логовський, Андрощук, Кирієнко, Солдатов, Гавриленко, Тенжицький, Данковський. Головний тренер: Олег Федорчук.

Реал Фарма (стартовий склад): Даскаліца, Колесніков, Полевой, Онуфрак, Ратушняк, Плачков, Буряченко, Фабер, Приблуда, А.Ліховідов, Н.Ліховідов. Запасні: Стародубець, Докукін, Чоловський, Попов, Поліщук, Гирич. Головний тренер: Артем Рязанцев.

Субота, 14 листопада 2020 року, 14:00. Нова Каховка. Стадіон «Енергія».
Арбітр: Андрій Воєвода (Дніпро)