Друга ліга. Епіцентр зіграв внічию з Ужгородом та інші матчі

Сьогодні були зіграні чотири матчі в двох групах

Група А

• Щасливе

Оновлена ​​Нива досить сильно проводить друге півріччя, а тому – з прицілом на наступний сезон – хоче фінішувати якомога вище. Є реальні шанси поборотися за шосте місце (тим більше, Чайка вчора поступилася Оболоні-2 – шлях відкритий), для цього треба вінничанам вигравати в Київській області. Рубікон здавався відповідним суперником для цього: 11-е місце, маючи на сім очок менше, сім турів безвиграшну серії – за цей час столична команда набрала лише два очки.

Але перший тайм показав, що досить непоганий за іменами складу Рубікону здатний здивувати. Незважаючи на незвичайний стартовий склад із кількома перестроєними на непритаманні їм позиції гравцями, кияни досить активно почали матч, і суперникам довелося відбиватися. Одного разу вони настільки поспішно вибивали м’яч, що влучили у голову одному з футболістів Рубікону – Копитова. Хлопець впав на землю, і з цього «нокдауну» його довелося виводити лікарям. Ще в одному моменті Пилипенко навіть відправив м’яч у ворота, але з офсайду.

Нива старанно діяла в захисті, але спочатку з працею створювала моменти. За дебютний відрізок можна згадати тільки момент у Загорулька – граючий президент не зміг переграти воротаря. Вельми перспективним був штрафний на 23-й хвилині, але Загорулько не влучив у ворота метрів з 20-ти. На 30-й хвилині з правого кута воротарського запустив м’яч вище воріт Георгієв. Він же неточно пробив головою після флангової подачі. Потім Загорулько ще в одному моменті не зміг доставити м’яч у ворота, влучив у суперника. Перед перервою і кияни зробили кілька масованих атак, в центрі уваги опинявся Тищенко, але ніяк не міг знайти момент проштовхнути м’яч у ворота. А відразу після перерви досвідчений вінгер Зарічнюк перевірив воротаря щільним ударом.

Мабуть, активність суперників підбадьорила гостей. Після подачі кутового Петрук скинув м’яч головою і Артур Загорулько ударом через себе відкрив рахунок – 0:1. Була відповідь у вигляді неточного штрафного від Зарічнюка, Пилипенко і Тищенко боролися за верхові м’ячі. Нива контролювала хід гри і закріпила свою перевагу, коли Ігор Маляренко головою замкнув кутовий від Георгієва – 0: 2. А коли активний Браславський заробив штрафний, Максим Зеленевіч як рукою з правої ноги обігнув м’ячем стінку – 0: 3. На цьому, в цілому, по грі все.

Нива обійшла Чайку і з 27 очками посіла шосте місце за підсумками туру. Рубікон залишається 11-м, втративши шанс потіснити з десятого місця ФК Чернігів. Позаду – аутсайдери, і, наприклад, львівські Карпати від киян відстають відразу на чотири очки.

Man of the Match: Віктор Георгієв (Нива)

Уся група атаки на чолі з Загорульком викликала симпатію своєю активність, але назвемо витонченого і технічного Георгієва, який добре виконував стандарти (в тому числі під голи), міг забивати сам і віддавав тонкі передачі.

Рубікон (Київ) – Нива (Вінниця) – 0:3

Голи: Загорулько, 57, Маляренко, 73, Зеленевич, 85

Рубікон (стартовий склад): Прокопенко, Ясницький, Ходуля, Новіков, Заричнюк, Цурупін, Копитов, Кабанюк, Боровик, Пилипенко, Тищенко. Запасні: Майборода, Безпалий, Близно, Глущук, Карвацький, Коверник, Марченко, Нянках, Швець. Головний тренер: Сергій Литовченко.

Нива (стартовий склад): Гурідов, Сербул, Хохлов, Попов, Кучер, Калитов, Маляренко, Петрук, Зеленевич, Георгієв, Загорулько. Запасні: Карабін, Подкуйко, Осмоловський, Загробський, Браславский, Борячук, Гемега, Громок, Бондарь, Білик. Головний тренер: Володимир Циткін.

13:00. с. Щасливе. Стадіон «Арсенал-Арена».

Арбітр: Д. Федан (Олександрія)

• Чернівці

Дев’яте місце проти 12-го, а між ними 10 очок. Здавалося б, вивіска матчу – так собі. Але треба розуміти, що Буковина навесні посилилася і під керівництвом нового штабу почала грати в привабливий футбол, а львів’яни просто змужніли – тут треба розуміти, що Карпати “екстерном” запустили в Другу лігу зовсім молодих хлоп’ят. При цьому обидві команди пристойну частину своїх очок заробили саме навесні (Карпати і зовсім – більшість), так що очікувалося протистояння досить непоганих команд, нехай одні обмежені в кадрах, а у інших фактично немає досвідчених футболістів.

Зрозуміло, саме в плані досвіду побільше очікувань було від господарів. І чернівчани яскраво почали цей матч. Спершу комбінацію, розігріту Орнатом і Козловим, завершував Палагнюк – і пробив неточно, і вже з офсайду. Слідом, через три хвилини, після штрафного від Орната Орловський засадив м’яч в штангу. Потім відмінний шанс був у Козлова. Тиск, який чинили чернівчани, позначився вже ближче до перерви. Степанчук впустив на лівому фланзі оборони активного Гакмана, Орнат навісив і Девід Еногела здорово випередив суперника, з правої ноги пробив по воротах – 1:0.

Ще до перерви міг забивати Орловський, але пробив головою вище воріт після скидки Дмитрієва. Після перерви Козлов хльостко бив по воротах – і теж не потрапив. Львів’яни намагалися відігратися – мінімальне відставання мотивувало, але удари Бичека і Даниловського не перевантажити воротаря Пономаренка. А ось як Палагнюк в кінцівці не забив після чергового прориву Гакмана – шикарний був шанс зняти всі питання по грі…

Але, незважаючи на нервування останніх хвилин, Буковина зберегла мінімальний рахунок, виграла і з 26 очками обігнала Чайку і Оболонь-2, посівши сьоме місце. Карпати залишаються передостанніми.

Man of the Match: Василь Гакман (Буковина)

Дуже активно відіграв на своєму правому краю, брав участь у багатьох небезпечних моментах і заробив штрафний під переможний гол.

Буковина (Чернівці) – Карпати (Львів) – 1:0

Гол: Еногела, 37

Буковина (стартовий склад): Пономаренко, Гакман, Орловський, Боровець, Дмитрієв, Еногела, Клочан, Калайтан, Орнат, Козлов, Палагнюк. Запасні: Пилипчук, Беслюбняк, Карповський, А.Рябий. Головний тренер: Євген Коваленко.

Карпати (стартовий склад): Горох, Мудрик, Калинчук, Слива, Береза, Степанчук, Гудзинський, Бичек, Сущак, Даниловський, Раделицький. Запасні: Стегницький, Підгурський, Слічний, Назарчук, Стень, Енете. Головний тренер: Любомир Вовчук.

16:00. Чернівці. Стадіон «Буковина».

Арбітр: Т. Панасюк (Бердичів)

• Дунаївці
  • До гри

Найважливіший матч залишила на «закуску» північно-західна група Другої ліги – третя команда проти другої при трьох очках різниці. До всього, Епіцентр прекрасно пам’ятав, як програв в Ужгороді в першому колі (тоді забивали Вишневський та Чонка). На цей раз саме Дунаївський клуб був у тривалій смузі удач – сім перемог і дві нічиї за останніх півтора місяці. Але і ФК Ужгород був в порядку – так, безпрограшна серія не 9-матчева, а 4-матчева. Але після осічки в Вінниці закарпатці виграли чотири гри поспіль, і серед повалених були і конкуренти – хмельничани та галичани. Так, не міг допомогти гостям правий захисник Беца, який як і раніше відновлюється. Зате в строю був лідер середньої лінії Ряшко. А також ветеран Пуканич – лідер усієї Другої ліги за голами і ассистами. У господарів головною втратою був Крівобедрий. Крім його дискваліфікації, можна відзначити, що В.Кузів не потрапив в заявку на матч. А був хороший в останніх матчах.

• Гра

Обидві команди грали розважливо, з розумінням важливості матчу та його турнірної ціни. Але якщо у господарів був м’яч і територіальна перевага, то гості довгий час грали по супернику. Треба сказати, оборонялися ужгородці здорово. Відразу в декількох моментах Допілка і Сартіна майстерно грали на випередження, встигаючи до м’яча раніше суперників. Двічі вони блокували спроби пробити від верткого Р.Кузіва. Одного разу Роман претендував на пенальті – і, здалося, контакт навіть мав місце бути.

Лише десь на 28-й хвилині ми заговорили про гостроту ужгородців – це Пуканич метрів з 12-ти пробив над воротами. Але і у господарів були спроби забити, і воротар Готра зловив м’яч після хльосткого удару з льоту від Червонецького. А перед самою перервою після навісу Бадло-молодшого виграв повітря Івашко, але м’яч все-таки пройшов повз ворота. Вже після відпочинку смачно бив поруч з дев’яткою Плис, а коли в черговий раз виривався на ворота Р.Кузів, на цей раз з ним дограв фулбек Цень, навіть не давши пробити.

Незважаючи навіть на дуже пристойний тиск, ніяк не міг забити Епіцентр. А ось ФК Ужгород, витрачаючи величезні сили на гру без м’яча і у відборі, міг забивати, але Шкіндер в стрибку неточно пробив після навісу Пуканича. Просто не опустив м’яч «хвилеріз» гостей. Багато атакував Епіцентр, намагався скоротити відставання, але дістати конкурентів не зміг. Залишається третім в Групі «А». А ось ФК Ужгород, зігравши внічию, наздогнав за очками Поділля і за особистими зустрічами повернувся на перше місце.

Man of the Match: Олег Допілка (ФК Ужгород)

Голів не було – хочеться відзначити тих, завдяки кому цього не сталося. Здорово відіграв редут гостей. Виграли багато м’ячів як в боротьбі, так і на перехоплення. А особисто Допілка щільно зіграв з Івашком. Ця виїзна нічия – стратегічно важлива для його команди.

Епіцентр (Дунаївці) – ФК Ужгород – 0:0

Епіцентр (стартовий склад): Попович, Р.Кузів, В.Бадло, Захарченко, Ничипоренко, Червонецький, Буй, Геловані, Беженар, Пліс, Івашко. Запасні: Чернобай, Процик, Барбоса, Федоров, Морозов, Раца, Жмуйда. Головний тренер: Ігор Бадло.

Ужгород (стартовий склад): Готра, Федак, Допілка, Сартіна, Цень, Шкіндер, Пуканич, Ряшко, Вишневський, Машталир, Майборода. Запасні: Восконян, Дуран, Минайленко, Ференцик, Тищук, Чонка, Лютнянський, Сичка. Головний тренер: Володимир Васютик.

17:00. Дунаївці. Стадіон «Епіцентр».

Арбітр: Г. Серпутько (Одеса)

Група Б

• Дніпро

У матчі першого кола, зіграний менше трьох тижнів тому в Мар’янівці, Перемога піднесла Таврії сюрприз – 1:1. Так що на цей виїзд гості з Херсонської області налаштовувалися дуже серйозно, поки Металург пропускав тур, перемога гостям дозволяла б виходити на стратегічно важливе третє місце. Перемога зараз сьома – вийти на шосте місце важко (5 очок відставання), опуститися вниз реально. Теж треба було грати.

До цієї гри господарі підійшли з усього трьома запасними. Дискваліфікований Рубцов, який був непоганий останнім часом. Не було ще кількох хлопців. Якщо коротко, ослаблені захист, правий фланг. У гостей теж були свої питання, але, звичайно ж, в порівнянні з господарями, у вихованця дніпровського футболу Чумака вибір був в достатку.

Проте, в першому таймі Перемога самовіддано оборонялася. Відразу кілька штрафних від Богданова і Чмеленка змушували вступати в гру воротаря Суаіба. На 30-й хвилині Білокінь, розмінявши захисника на короткій перепасовці, просто не влучив у дальній кут, хоча все робив здорово. Навіть найкращий момент гості не змогли реалізувати, коли перед самою перервою вірний удар Бойко на лінії воріт прийняв на себе захисник Сердюк. Виручив він господарів в цьому моменті.

Після перерви Таврії треба було додавати, про що свідчили і перебудови в грі і тактиці. Здорово (вкотре) посилив гру з лави Доля, пару раз виконував трюк зі зміщенням з флангу і ударом. І ось довгий пас Чмеленко зловив себе на хід Бойко і реалізував вихід один на один. Олексій, опинившись перед воротарем, чітко пробив в кут – 0:1. До речі, всього через кілька хвилин забійний момент був у того ж форварда, від нього м’яч відскочив до Богданова, який відкотив пас Білоконю. Але хлопець, який забив Балканам з центру поля, на цей раз зарядив в саму гущу гравців. Зрозуміло, м’яч відскочив далеко в поле, а не в ворота.

Закріпити свою перевагу Таврія не змогла. І, треба сказати, сподобалася в цей момент робота тренерського штабу Рябого і Китриша. Господарі перебудувалися, з замінами підсилили тиск і зуміли відігратися. Коли Окатий відштовхнув Вишневського, а господарі заробили штрафний на лівому фланзі, це принесло результат. Радченко подав з лівого краю, на навіс героя минулого туру в стрибку відгукнувся Родіон Сердюк і головою переправив м’яч у ворота – 1:1. Слідом відразу кілька атак за участю Радченко і Шмельова оживили гру. У кінцівці Сердюк замикав ще один штрафний – і бив відмінно, але Герасименко потягнув цей складний м’яч.

Констатуємо: Таврія втратила шанс вийти на четверте місце. Їй ще грати з МФК Миколаїв-2, тоді як Металург вдома прийме Дніпро і поїде в Одесу – до Реал Фарми.

Man of the Match: Родіон Сердюк (Перемога)

Добре відіграв в захисті (чого вартий момент, коли на лінії відбив удар Бойко замість воротаря), а в кінцівці в черговий раз навідався на стандарт, зрівнявши рахунок і міг забивати ще.

Перемога (Дніпро) – Таврія-Сімферополь – 1:1

Голи: Сердюк, 82 – Бойко, 62

Перемога (стартовий склад): Суаїб, Цопа, Сердюк, Пономаренко, Лінкевич, Павлюк, Цуркан, Боровик, Есьєн, Радченко, Шмельов. Запасні: Луговський, Білоус, Вишневський. Головний тренер: Віктор Китриш.

Таврія (стартовий склад): Герасименко, Чеботаєв, Чмеленко, Заїка, Захарченко, Яцик, Білокінь, Гура, Богданов, Барладим, Бойко. Запасні: Онопко, Доля, Бесараб, Бочак, Тетеренко, Окатий, Клочко. Головний тренер: Юрій Чумак.

17:00. Дніпр. Стадіон «Олімпійські резерви».

Арбітр: Я. Леськів (Львівська область)