Друга ліга. Нива вирвала нічию у Карпат Галич та інші матчі

Сьогодні у Другій лізі були зіграні чотири зустрічі

Артем Радченко, fc-metalist.com

Група «А»

• Чернівці

У центрі уваги були лідери – два клуби з Хмельницької області грали з середняками, заочно визначаючи, хто перед заключними турами буде в кращому становищі в першій п’ятірці. Епіцентр, що йде п’ятим з матчем в запасі, в разі перемоги в Чернівцях випереджав би мінімум одного суперника, а в разі, якщо галицькі Карпати оступляться в Вінниці, навіть двох. У той же час Буковина, якщо обіграла б амбітного дебютанта чемпіонату, змістила б з шостого місця пропускаючу тур Чайку. Проти дунаївчан, у яких в складі ряд екс-одноклубників, Буковина не змогла виставити дискваліфікованих захисника Емре і півзахисника Боровця, теж здатного допомогти обороні.

На правах фаворита протистояння Епіцентр заволодів м’ячем і вже в дебюті заробив кілька стандартів, з яких не отримав користі. А ось господарі добре себе почували при швидких атаках. І якщо Калайтан здалеку пробив неточно, то Палагнюк після тонкого пасу Орната повинен був забивати – поспішив і з лінії штрафного вдарив вище воріт. Це був цілком гольовий момент. На 33-й хвилині вперше були близькі до того, щоб відкрити рахунок, і гості. Барбоса відібрав м’яч для Процика, але той бити не наважився, а пас у відповідь був перерваний і прочитаний Орловським. Бив з правого краю по воротах екс-одноклубників В.Кузів (мимо), а ще одну спробу забити від Процика перервав зреагувала на захист Козлов (заблокував).

Але буде чесно сказати, що цікавіше виглядала саме Буковина. Ще один потенційно гольовий пас стелив Орната, але захисники встигли підчистити навіть без удару Калайтана, а після кутового ледь не вибив м’яч у воротаря на виході Еногела. А найкращий шанс на весь перший тайм був у Палагнюка. Підтримавши атакуючий порив Клочана, він підхопив м’яч і вискочив на воротаря, але Попович грамотно скоротив обстріл і Василь знову не вичавив максимум зі свого хорошого моменту. Забий чернівчани хоча б «верняк» – і набагато цікавіше було б виходити на другий тайм.

Епіцентр розумів, що гра йде не так, як очікувалося. Ще до перерви через пошкодження довелося замінювати захисника Бадло, а на другий тайм вийшов основний форвард Івашко. Головний бомбардир гостей, вихованець чернівецького футболу, відчуває ще наслідки травми, але був кинутий в гру для її порятунку. Не можна сказати, що це відразу допомогло: навпаки, був ще один момент у господарів, але під удар Клочана метнувся захисник Захарченко (трохи раніше він міг забивати в чужі ворота, але пробив не так сильно, щоб Пономаренко не впорався).

І ось в кінці зустрічі, коли обидві команди вже починали підсідати, трапився епізод, який вирішив все. Ничипоренко розрізним пасом запустив у прорив через лівий фланг Черновецького, після прострілу м’яч відскочив від Д.Рябого на Р.Кузіва, який і розстріляв ворота – 0:1. Третій гол для екс-півзахисника Буковини – і на цей раз ворота своїх колишніх одноклубників. Напевно, Буковина отримала кращої долі, але хто ж винен, що ці моменти не були реалізовані, та й, уже поступаючись в рахунку, Палагнюк не використав ще один шанс після навісу Клочана.

Мінімальна перемога виводить Епіцентр на чисте третє місце. Буковина підставляється під удар – якщо не втратить свій шанс Нива, вийде на шосте місце.

Man of the Match: Роман Кузів (Буковина)

Граючи проти колишніх одноклубників, забив переможний м’яч з рідкісного шансу своєї команди.

Буковина (Чернівці) — Епіцентр (Дунаївці) – 0:1

Гол: Р.Кузів, 77

Буковина (стартовий склад): Пономаренко, Гакман, Орловський, Дмітрієв, Д.Рябий, Еногела, Клочан, Калайтан, Орнат, Козлов, Палагнюк. Запасні: Пилипчук, Беслюбняк, Карповський, А.Рябий. Головний тренер: Євген Коваленко.

Епіцентр (стартовий склад): Попович, В.Кузів, В.Бадло, Кривобедрий, Захарченко, Червонецький, Буй, Беженар, Пліс, Барбоса, Процик. Запасні: Чернобай, Івашко, Ничипоренко, Геловані, Федоров, Морозов, Р.Кузів, Котелба, Кицак. Головний тренер: Ігор Бадло.

16:00. Чернівці. Стадіон «Буковина».

Арбітр: Клим Заброда (Київ)

• Хмельницький

Дебютант Другої ліги завітав в гості до одного з лідерів після яскравої нічиєї з вінницькою Нивою (2:2 вдома). Але навряд чи господарі збиралися допустити ще одну сенсацію – вони грали з ФК Чернігів, вже знаючи результати вчорашніх матчів, а конкуренти не порадували втратами. Так що вже в дебюті Поділля провело парочку атак, але в кращій з них Костенко пробив головою з кута воротарського не так сильно, щоб Рощинський пропустив.

У ФК Чернігів є секретна зброя – це півзахисник Мироненко з потужним ударом. Втім, у відповідь зі штрафного він не бив, а м’яко навішував на Мчедлішвілі, але в підсумку завершення не мало сенсу через офсайдну пастки. Поділля володіло ініціативою, багато комбінували, але навіть в добре розіграних моментах давало збій в завершенні. Приклади: Ліповуз з забійної позиції після передачі Каверіна пробив в небеса, Карпенко з прострілу Костенка прокатав м’яч в сантиметрах від дальньої штанги, а Пернацький, замикаючи стандарт головою, пробив як би в сторону від воріт, хоча позиція була забійної.

Це був явно не той перший тайм, яким один з фаворитів турніру міг пишатися, тому в роздягальні хмельничан чекала гаряча бесіда з арбітром. Її наслідком став досить швидкий гол, коли Пріхна підключив Морговського, чий простріл зрикошетив на дальню штангу, а вже там Костенко заштовхнув м’яч у ворота правою ногою в падінні – 1:0. Для Кирила це восьмий гол у чемпіонаті. І пішло-поїхало: за кілька хвилин Рощинський потягнув обвідний удар Каверіна здалеку, потім зреагував, коли Пернацький головою бив після кутового.

За рахунку хмельничани діяли впевнено, хоча дратували триньканням моментів. То Каверін з гострого кута не влучив у дальній кут, і ніхто не підправив м’яч, то Салбак якимось дивом не забив після зручної передачі Каверіна. Також не добилися успіху своїми далекими ударами Ліповуз, Пріхна, вийшовший на заміну Панасенко. Моментів вистачало, але заспокійливого другого гола все не було. На щастя, це був далеко не найкращий матч і для ФК Чернігів – Чуваєв, м’яко кажучи, роботою в цьому матчі був не перевантажений. В результаті з 48 очками Поділля продовжує йти другим. Гості залишаться десятими.

Man of the Match: Кирило Костенко (Поділля)

Були в цьому матчі і гравці активніше, але саме Костенко забив переможний м’яч.

Поділля (Хмельницький) — ФК Чернігів – 1:0

Гол: Костенко, 57

Поділля (стартовий склад): Чуваєв, Корохов, Воловик, Пернацький, Павлюк, Липовуз, Пріхна, Костенко, Савошко, Каверін, Карпенко. Запасні: Шухман, Панасенков, Цибульник, Шпикула, Прильопа, Жданов, Матвєєнко, Салбак, Худік, Романюк, Морговський, Мораренко. Головний тренер: Віталій Костишин.

Чернігів (стартовий склад): Рощинський, Чаус, Лакєєнко, Мчедлішвілі, Борщ, Зенченко, Мироненко, Ментей, Сердюк, Лазаренко, Койдан. Запасні: Ширай, Бибік, Кохановський, Романченко, Макаренко, Кірін, Вересоцький. Головний тренер: Валерій Чорний.

16:00. Хмельницький. Стадіон «Поділля».

Арбітр: Іван Салаш (Калуш)

• Вінниця

У першому колі галичани перемогли Ниву вдома – 4:2. Але взимку вінницька команда порядком посилилася, а Циткін, восени який консультував Ниву, навесні став її офіційним головним тренером. Результати не змусили себе чекати – але до галицьких Карпат, реально претендуючих на медалі, вінничанам далеко.

До гри суперники підійшли не в оптимальних складах. У господарів травмувався напередодні Білик, продовжує відбувати дискваліфікацію провідний центральний захисник Хохлов, у гостей через перебір карток пропускав гру Нагорний, зазвичай закривавший позицію лівого захисника. Також не встигає відновитися аргентинський вінгер Патанеллі – гучне зимове придбання Карпат ще лікується, не було навіть в запасі досвідченого форварда Халка-Худоб’яка.

Взагалі, ці команди належать до досить яскравих, але перший тайм вийшов безголевим – і одним з найгірших для обох команд. У галичан взагалі нічого не клеїлося, в останніх турах, здається, тренерський штаб втратив той темп, який був раніше. Лише на 32-й хвилині (!) Авраменко вперше пробив у бік воріт – вийшло в сторону від воріт.

Але і господарі не перенагрузили (особливо на початку зустрічі) воротаря Зеленського – в дебюті можна згадати лише момент, коли Маляренко не зміг зачепитися за м’яч після довгої передачі. Пізніше хльостко бив Кучер, але потрапив в одноклубника Загробского. А на 37-й хвилині подачу Зеленевіча з лівого флангу на дальній штанзі замикав головою Георгієв, але не влучив у ворота. Це і був найнебезпечніший момент першого тайму на дві команди, які відіграли «без воріт».

Коли ми наступного разу згадали про Карпати? Вже після перерви, коли спершу Козак невдало пробив після подачі, а потім Поручинський спробував закинути м’яч за комірець воротарю зі свого правого флангу – Гурідов контролював ситуацію і забити собі мало не з центру поля не дав. Але все ж в грі було більше сумбуру. Як коли Маляренко після скидки Загробського виявився прямо перед воротарем, але м’яч кіксанув від штучної галявини і не вийшло ні належного удару, ні пасу ішов з правого флангу одноклубнику. А на 61-й хвилині впору було святкувати – дальнім ударом Зеленевіч розім’яв воротаря Зеленського, а був це перший удар в площину воріт за всю гру (на той момент 2/3 гри).

Хоча в запасі у галичан було кілька швидких хлопців, краще посилити гру вийшло теж у Ниви. На 72-й хвилині воротар Карпат змушений був відбивати прицільний удар Гемеги після зсуву з флангу. Це була нічийна гра навіть десь за переваги господарів, але все вирішила безглузда помилка в обороні. Після скидки Мердєєва Калита махнув повз м’яч, а Семчук був збитий Кучером. Роман Лебедь з оновленою зачіскою «під мусульманського проповідника» з 11-метрової позначки не залишив шансів Гурідову – 0:1. Восьмий гол півзахисника при чотирьох ассистах.

По такій грі це був подарунок небес, і упустити його було не можна. У час, що залишився Карпати взяли м’яч в свої ноги, і, навпаки, гості ще могли закріпити свою перевагу, але Лебідь не закотив м’яч у дальній кут після розрізного пасу Хомченка, а потім вже нападник після пасу Романа не влучив по воротах обвідним ударом. І доля покарала гостей – після пасу Георгієва Загорулько звалився на землю після контакту з Поручинським. Сам потерпілий, граючий президент, пробив не кращим чином, і воротар відбив м’яч рукою. Але навіть цей момент не змусив гостей зібратися: в кінцівці ще й був вилучений захисник гостей Никитюк, і в більшості Нива врятувалася. Після кутового Георгієв повторно завантажив м’яч в штрафну і Максим Зеленевіч головою підсік м’яч у ворота – 1:1.

Цьому результату пораділи всі конкуренти галицької команди, які в цьому турі виграли. З 43 очками Карпати обійшли Діназ, але відпустили інших. Залишається ще три тури, і нам важко спрогнозувати, чи будуть реальні шанси у підопічних Гнатіва.

Man of the Match: Віктор Георгієв (Нива)

Був одним з найактивніших і в кінцівці видав гольову подачу.

Нива (Вінниця) — Карпати (Галич) – 1:1

Голи: Зеленевич, 90+5 – Лебідь, 78 (пен.)

Незабитий пенальті: Загорулько, 90 – воротар

Нива (стартовий склад): Гурідов, Сербул, Попов, Калітов, Петрук, Кучер, Маляренко, Зеленевич, Загробський, Георгієв, Загорулько. Запасні: Карабин, Подкуйко, Осмоловський, Гемега, Браславський.  Головний тренер: Володимир Циткін.

Карпати (стартовий склад): Зеленський, Поручинський, Матушевський, Никитюк, Авраменко, Вербний, Лебідь, Козак, Семчук, Мердєєв, Хомченко. Запасні: Вульчин, Вічижанін, Марушка, Танчин, Страшкевич.  Головний тренер: Роман Гнатів.

Видалення: Никитюк, 90+1

17:00. Вінниця. Стадіон «Хімік».

Арбітр: Ростислав Дубіна (Дніпро)

Група «Б»

• Миколаїв

Перемога приїхала в Парк Перемоги, не знаючи перемог з перших чисел травня (всього одне очко в трьох останніх іграх). Втім, що таке проблеми сьомої команди першості в порівнянні з тяжкою долею аутсайдера? МФК Миколаїв-2 не виграє з жовтня місяця, з 11 матчів сім завершивши поразками.

Але при цьому початок матчу вийшло казковим для молодих «корабелів». Захисник гостей Сидоренко завозився з м’ячем на куті штрафного майданчика, його запресингували Тимко і ударом в куточок реалізував вихід на воротаря – 1:0. Йшла десь 20-я секунда матчу, коли Дмитро відкрив рахунок в матчі і своїм голам у Другій лізі.

Треба визнати, що Перемога досить гідно грала в першому таймі і відігралася всього через п’ять хвилин. Подачу досвідченого Радченко (а крім Металіста і Хайдука він пограв за МФК Миколаїв) замикав Шмельов, чий удар потягнув воротар господарів. Але першим на добиванні був Докукін – 1:1, теж перший гол в сезоні для Владислава. А на 30-й хвилині гості могли виходити вперед, але удар Сидоренка парирував Бєлов, а добивання від Павлюка прикрим чином довелося точно в голкіпера.

А відразу після перерви удача посміхнулася дніпрянам. Шмельов на правому фланзі розігрався з Боровиком і прострілював низом, потрапивши в суперника Фальковського. Децюк вказав на 11-метрову позначку, зафіксувавши, що стелившийся в підкаті миколаївець прийняв собі м’яч на руку. Колишній гравець юнацької збірної України Артем Радченко впевнено переграв з точки Бєлова – 1:2.

А вже пізніше, переконливо граючи за рахунком, Перемога закріпила свою перевагу. Радченко вже йшов від Царинного, який в підкаті намагався перервати рейд, і арбітр вирішив, що миколаївець більше зіграв в ногу, ніж в м’яч. Жовта картка і штрафний, який сам потерпілий виконав з лівого краю. Правою ногою Артем влучив у дальню дев’ятку – 1:3. Це його 4-й гол в чемпіонаті (почав грати за Перемогу з весняної частини сезону). А коли Шмельова впустив захисник, Радченко зі штрафного подав якраз зручно для удару головою Сердюка – 1:4. Третій гол у чемпіонаті для колишнього захисника МФК Миколаїв-2.

Але дограти без пригод гостям не вдалося. Прорив Сурженка з лівого флангу в штрафний майданчик перервав фолом Цопа, і Данило Фальковський впевнено реалізував пенальті – 2:4. За хвилину вже сам Сурженко дивом не забив після флангового прострілу, а міг перевернути хід гри. А трохи пізніше ціною жовтої картки і ще одного 11-метрового Сидоренко збив перед воротарем Фальковського, і Данило вдруге переграв з точки – 3:4. Тепер у нього чотири голи в чемпіонаті.

У час, що залишився цього развеселого матчу ніхто не забивав, так що Перемога зберегла свою, що стала мінімальною, перевагу.

Man of the Match: Артем Радченко (Перемога)

Два голи, асист і важливе загострення при першому взятті воріт – колишній півзахисник МФК Миколаїв здорово нагадав про себе, граючи за команду-новачка Другої ліги.

МФК Миколаїв -2 — Перемога (Дніпро) – 3:4

Голи: Тимко, 1, Фальковський, 76 (пен.), 82 (пен.)Докукін, 6, Радченко, 50 (пен.), 71, Сердюк, 64

Миколаїв-2 (стартовий склад): Бєлов, Олєйников, Сергєєв, Лотоцький, Кербаль, Фальковський, Бойчук, Швець, Гончар, Тимко, Сурженко. Запасні: Гумений, Солдатов, Чилингір, Бойко, Царинній, Бєдін, Боровський. Старший тренер: Анатолій Діденко.

Перемога (стартовий склад): Суаїб, Рубцов, Сердюк, Сидоренко, Цопа, Пономаренко, Павлюк, Докукін, Боровик, Радченко, Шмельов. Запасні: Луговський, Есьен, Цуркан, Білоус. Головний тренер: Віктор Кітриш.

14:00. Миколаїв. Стадіон «Парк Перемоги».

Арбітр: Павло Децюк (Чернігів)