Друга ліга. У перший сніжний день осені Оболонь-2 обіграла Карпати

Друга ліга закриває «борги» за переноси

Константин Коваленко, фото - fcvolyn.net

Ярослав Смелянський, Sport Arena.

Матч 9-го туру, перенесений майже на три тижні, відбувся посеред короткої паузи між пізніми турами Другої ліги. Тоді, в кінці жовтня, Оболонь-2 йшла на 11-му місці з п’ятьма очками, Карпати – прямо слідом з чотирма очками. Зараз резервісти столичного першоголігового клубу встигли піднятися на одну сходинку таблиці (10-е місце, 7 очок), а ось львів’яни провалюють сезон в цілому і цей відрізок часу теж – на фактично останньому 13-му місці вони залишаються, маючи все ті ж чотири очки .

У матчі двох вельми малодосвідчених команд господарі розраховували на допомогу досвідченого центрбека Коваленко – зараз вже граючого тренера (як і опорник Корнєв, який почав матч в запасі), а також на декількох молодих хлопців трохи постарше – того ж Улянченка, резервного воротаря Фастова. У нинішніх Карпат немає навіть такої опції.

Гра очікувано вийшла емоційною і наповненою боротьби. У молоді бажання і поспішність превалюють поки над холоднокровністю і майстерністю. Відзначимо досить небезпечний, але неточний удар львів’янина Стеня, що відгукнувся на дальній штанзі на подачу з правого флангу. Хвилин через десять Улянченко відповів не менш гострим дальнім ударом, але м’яч пішов трохи в сторону від ближньої дев’ятки. А от численні подачі штрафних командам не зайшли – навіть коли можна було забивати, не вистачало належного завершення. Як приклад, м’який навіс на 45-й хвилині, який Раделицький намагався замкнути п’ятою, але тільки кіксанув замість належного удару.

Другий тайм теж не радував гостротою і великою кількістю красивих комбінацій – здається, команди не чекали першого осіннього снігу, і у багатьох футболістів явно не було зчіпки з газоном, вони просто ковзали по ускладненому покриттю. По такій грі небезпечний був кожен кікс. І коли далеко на лівому фланзі гості заробили штрафний, це був шанс – але воротар оболонців впорався з ударом Панчишина (до речі, в другому таймі Оболонь-2 провела зміну голкіпера – замість Фастова вийшов Тюрін, який набирає кондиції після ушкодження). А у відповідь, буквально через хвилину, господарі відкрили рахунок. Василенко на правому краю заробив штрафний, граючий тренер Корнєв подав, а граючий тренер Коваленко ударом головою замкнув цю подачу, продавивши суперників в боротьбі – 1:0. Костянтин завжди славився вмінням вдало грати при подачах стандартів – і дав урок і своїм, і чужим гравцям, як це робити.

Можливо, були б у розпорядженні тренерського штабу гостей недоступні вже Карпатам Притула, Діда, Якимець або травмований Енете – гра склалася по-іншому і були б у Вовчука можливості переломити хід гри. Але зараз «леви» – без зубів і пазурів, знекровлена ​​команда старалася, проявляла активність, але відігратися так і не змогла. Кращий шанс був у Даниловського, який у стрибку з гострого кута замикав подачу з правого краю і влучив у штангу.

Можна привітати Оболонь-2 – сплав молодості і досвіду дозволяє команді набрати 10 очок і вийти на чисте восьме місце. Найвище для всіх «двійок» чемпіонату. Під керівництвом Антоненка досягли прогресу багато молодих хлопців, дехто з них (як той же Касимов або Глошардін) через зайнятість в першій команді не могли зараз допомогти оболонцям у Другій лізі. Але, як бачимо, в матчах проти собі подібних молодіжних команд Оболонь-2 залишається боєздатною.

Man of the Match: Костянтин Коваленко (Оболонь-2)

По-перше, відмінно відіграв в захисті, не давши вийти з тіні талановитим хлопцям з Карпат, а також вигравши багато верхових м’ячів, що було доречно при численних подачах від гостей. По-друге, в який раз в кар’єрі вдало сходив і до чужих воріт. Його гол зробив різницю в цьому матчі.

Оболонь-2 (Буча) – Карпати (Львів) – 1:0

Гол: Коваленко, 71

Оболонь-2 (стартовий склад): Фастов, Василенко, Потопальский, Коваленко, Покойовий, Дишкант, Улянченко, Аракелян, Чидомере, Галоян, Рафальський. Запасні: Тюрін, Шапочніков, Корнєв, Рябцев, Грабовський, Майданович. Старший тренер: Олександр Антоненко.

Карпати (стартовий склад): Горох, Даниловський, Калинчук, Слива, Береза, Панчишин, Степанчук, Гудзинський, Сущак, Стень, Раделицький. Запасні: Сасс, Слічний, Шостак, Іванюк, Підгурський, Лісовик. Головний тренер: Любомир Вовчук.

17.11.2020. 14:00. Буча. Стадіон “Ювілений”.

Арбітр: Р.Дубіна (Дніпро)