Обидва матчі сьогоднішнього ігрового дня завершені

sc-chayka.com.ua

Ярослав Смілянський, Sport Arena

• Буча

Вже після останнього повного туру 2020 року Друга ліга залишила наостанок кілька перенесених через коронавірусну пандемію матчів. Один з них, перенесений матч 11-го туру – мале обласне дербі у Другій лізі – мав важливе значення для групи «А». У разі перемоги господарів Оболонь-2 виходила б на сьоме місце – найкраще для всіх «двійок», резервних клубів Першої ліги. А якби виграла Чайка – отримувала б шанс наздогнати за очками п’ятий ФК Ужгород. У тому, що саме гості будуть фаворитами протистояння, сумнівів не було. По-перше, склад досвідченіший. По-друге, з приходом Щербакова команда виступає дуже солідно, А за відсотком набраних очок (79%) новий головний тренер поступається зараз тільки лідерам двох груп – Бадло з Епіцентру і Кучеру з Металу. Правильним шляхом пішли борщагівці.

Вже з початку зустрічі гості захопили ініціативу. Подавши чимало стандартів, після одного з них Чайка цілком могла відкривати рахунок. На винос зреагував борщагівський Коваленко і здалеку бив точно в ціль, але Тюрін у стрибку виручив свою команду на 24-й хвилині. Слідом з правого краю небезпечно пробивав Дарда, а коли Турчанов здорово підкручував метрів з 15-ти, польовий гравець Галоян став на шляху м’яча. А слідом трапився гол. І ось результатом старань гостей став кутовий від Турчанова, який у стрибку замкнув захисник Чайки Цебро – 0:1. Ми неодноразово по ходу сезону звертали увагу, що Михайло регулярно небезпечно навідується до чужих воріт, і зараз він записав на свій рахунок другий гол у чемпіонаті. Заодно вигравши верхову дуель в досить-таки рослого суперника.

Ще до перерви видав пару рейдів з ударами Лига – герой минулого туру в Другій лізі. А що ж Оболонь-2? Заробила парочку стандартів, але після скидань акцентованого удару не вийшло. А після перерви вже Чайка могла закріпити свою перевагу, і коли після одного зі стандартів бив Кирило Коваленко, чи то Лещенко, чи то Вовк дуже хитро підкоригував удар, але воротар Тюрін контролював ситуацію. Слідом Дарда проривався через фланг, але з гострого кута не влучив у ворота. І в підсумку, незважаючи на відчайдушні спроби оболонців відігратися, Чайка завдала контрольного удару. У центрі поля перехопив м’яч у суперників Андрій Дарда, просунувся вперед і відмінним ударом з правої ноги влучив у кут воріт – 0:2.

Перемога далася гостям з кров’ю – в одному з моментів у боротьбі Вовку розбили ніс. Враховуючи перемогу конкурентів, Чайка залишається шостою, але максимально скорочує відставання з дуже хорошим плацдармом, створеним на весну.

Man of the Match: В’ячеслав Турчанов (Чайка)

Відзначимо лідера середньої лінії. Він дуже продуктивно відпрацював у центрі поля, що і давало перевагу гостям, а також заробив і подав кутовий під перший гол. До речі, Турчанов свого часу багато пограв за Оболонь, так що це був важливий і особисто для нього матч.

Оболонь-2 (Буча) – Чайка (Петропавлівська Борщагівка) – 0:2

Голи: Цебро, 34, Дарда, 77

Оболонь-2 (стартовий склад): Тюрін, Дишкант, Потопальський, Конст. Коваленко, Покойовий, Корнєв, Улянченко, Аракелян, Майданович, Галоян, Василенко. Запасні: Шапочников, Грабовський, Рябцев. Старший тренер: Олександр Антоненко.

Чайка (стартовий склад): Іванов, Лещенко, Музиченко, Цебро, Доу, Кир. Коваленко, Турчанов, Тименко, Вовк, Дарда, Лига. Запасні: Шкарбан, Шевчук, Ярмак, Кутний, Іващик, Здановський, Дем’яненко, Вечурко. Головний тренер: Олександр Щербаков.

11 тур. 26.11.2020, 12:00. Буча. Стадіон “Ювілейний”.

Арбітр: Василь Файда (Львів)

• Щасливе

ФК Ужгород дуже серйозно постраждав через коронавірусні вимушені перерви і втратив лідерство. Але тепер, через перенесені матчі, команда під керівництвом Васютика намагається надолужити згаяне хоча б частково. І в разі перемоги над дебютантом ПФЛ Рубіконом закарпатці виходили б на чисте п’яте місце. Рубікон, у свою чергу, з 11-го місця теоретично міг піднятися навіть на восьме, але, звичайно, перемогти досить міцного суперника було б амбітним завданням.

І гості дійсно з перших хвилин понеслися вперед. За традицією вів гру їх досвідчений лідер Пуканич, один з найефективніших центральних півзахисників чемпіонату. І в дебюті гри “прорвало” 28-річного форварда гостей Скотаренка. Денис, гравець габаритний і старанний, в кожному минулому матчі мав можливості, щоб забити, але славився великою невдачею. Але саме зараз він забив перший м’яч у чемпіонаті для себе за цю команду – 0:1.

До слова, в першому таймі були на стадіоні проблеми з енергопостачанням, внаслідок чого зірвалася і трансляція, яку відновили вже далеко після цього епізоду. Чи могли відігратися господарі? Були моменти у Шутенка, Тищенка і вже після перерви і серії замін – у Коверника. Однак ФК Ужгород був і небезпечнішим, і конкретнішим. І ось Пуканич підключив до атаки на лівому фланзі Чонку, а той же Денис Скотаренко в дотик щічкою правої ноги пробив з лінії воротарського повз воротаря – 0:2.

А хвилин через п’ять вже з глибини правого флангу почалася стрімка атака, Чонка прострілив і на дальній штанзі могли забивати відразу два гравці – наскільки нам вдалося побачити з центральної позиції поля, Сергій Машталір випередив Пуканича і замкнув передачу в падінні – 0:3. Далі господарі отримали і четвертий гол. Пуканич відпасував на Ряшка, той акуратним закиданням вивів на воротаря Машталіра, і форвард в падінні прокинув м’яч повз воротаря в дальній кут – 0:4. І лише після цього Рубікон записав на свій рахунок “гол престижу”. У контратаці Деревяго з глибини поля адресував передачу на Тищенка, яку не перервав своїм кіксом захисник, і Максим холоднокровно реалізував вихід один на один ударом у дальній кут – 1:4. Це, до слова, шостий гол у чемпіонаті для №75 киян.

Але на результат матчу це вплинути вже не могло, так що закарпатська команда обійшла Карпати (Галич) в турнірній таблиці.

Man of the Match: Денис Скотаренко (ФК Ужгород)

Не щастило йому весь сезон, і ось двома голами заклав фундамент важливої перемоги ФК Ужгород, який вийшов на четверте місце.

Рубікон (Київ) – ФК Ужгород – 1:4

Голи: Тищенко, 78 – Скотаренко, 17, 64, Машталір, 68, 71

Рубікон (стартовий склад): Майборода, Марченко, Аннич, Новіков, Нестеренко, Цурупін, Глущук, Шутенко, Шишкін, Зарічнюк, Тищенко. Запасні: Мусієнко, Боровик, Куноун, Ньянка, Коверник, Бачинський, Близно, Могиль, Деревяго. Головний тренер: Сергій Литовченко.

Ужгород (стартовий склад): Готра, Беца, Шкіндер, Сартіна, Федак, Вагін, Пуканич, Ряшко, Чонка, Машталір, Скотаренко. Запасні: Шеремета, Дуран, Капустей, Минайленко, Тищук, Ференцик. Головний тренер: Володимир Васютик.

10 тур. 26.11.2020, 12:00. Щасливе. “Арсенал-Арена”.

Арбітр: Людмила Тельбух (Дніпро)