Епіцентр обіграв Діназ і зберіг перше місце, Нива В вперше виграла в чемпіонаті

В суботу проходять матчі дев'ятого туру Другої ліги

Фото - ФК Эпицентр

Група А
  • Демидів

За підсумками минулого туру амбітний дебютант Другої ліги Епіцентр вперше очолив таблицю Групи А. Втім, захищати перше місце дунаєвецькому клубу випало в непростому виїзді – якщо попередні матчі на Київщині він проводив з Рубіконом і Оболонню-2, то тепер завітав до Діназа, який ішов п’ятим із невеликим відставанням від лідерів. Конкретно від свого сьогоднішнього суперника вишгородський клуб відставав лише на чотири очка. Виграй – і розрив стане мінімальним.

Проте вже на старті стало зрозуміло, що Епіцентр налаштований напрочуд серйозно. Агресивно попереду діяв Барбоса: то ледве не випередив суперників на вбивчій позиції, то відібрав м’яча в захисників, щоправда, не зумівши пробити. Але наполегливість бразильця було винагороджено на 21-й хвилині. Здорово відпрацював центр поля гостей, Беженар запустив Рацу, після його подачі Кіцак скинув на Барбосу, який прийняв коліном і з лівої ноги запустив у дальній кут – 0:1.

Втім, команда господарів з честю витримала цей удар. Вже хвилин за п’ять Чепурненко запустив через лівий край Брижчука, чий простріл ударом сходу замкнув Бовтрук – 1:1. На куражі ще через п’ять хвилин Діназ мав виходити вперед. Після загострення від Брижчука Бовтрук пробивав здалеку, і голкіпер гостей Чернобай лише кінчиками пальців перевів м’яча в поперечину. А до всіх неприємностей лідер втратив гравця середини поля – Кіцака вже на 35-й хвилині довелося заміняти на Червонецького. Далі команду повів інший провідний півзахисник – Беженар. Ніби граючись, оминув чотирьох суперників і бив з лінії карного майданчика – але м’яч розминувся з воротами.

А вже після перерви високий Івашко пробивав головою – і тепер Крикнін по-справжньому виручив Діназ. І коли вкотре підключився до атаки власник потужного удару Ничипоренко, голкіпер уже не міг врятувати. Після кутового від Буя він здорово зіграв неподалік воріт – 1:2. Чи міг вишгородський клуб відігратися? Були такі спроби. Попри важкий, вологий газон, комбінували на швидкості атакувальні хавбеки господарів. А після кутового Апанчук-старший (брат проти брата міг зіграти в цій зустрічі) на дальній стійці ледве не забив головою – діло закінчилося лише корнером. Але зрівняти рахунок вишгородцям так і не вдалося, тож Епіцентр зберігає лідерство.

Man of the Match: Барбоса да Сілва (Епіцентр)

Від перших хвилин, коли Клодіней сміливо пресингував захисників Діназа, і до кінцівки, коли отримав травму, він був лідером своєї команди. Сам Барбоса відкрив рахунок і ще не раз загрожував чужим воротам.

Діназ (Вишгород) – Епіцентр (Дунаївці) – 1:2

Голи: Бовтрук, 26 – Барбоса, 21, Ничипоренко, 56

Діназ (стартовий склад): Крикнін, Банасевич, Гарбар, Дмитренко, Грабчак, Петренко, Чепурненко, Бовтрук, Брижчук, Бафталовський, Кірієнко. Запасні: Крупниченко, Ізотов, Волошин, Добровольський, Бриженко, Марченко, Русьян, Безпалий, О.Апанчук. Головний тренер: Володимир Бондаренко.

Епіцентр (стартовий склад): Чернобай, В.Кузів, В.Бадло, Кривобедрий, Ничипоренко, Раца, Кіцак, Беженар, Буй, Івашко, Барбоса. Запасні: Попович, Лаврук, Пліс, Червонецький, Процик А.Апанчук, Морозов, Жмуйда, Федоров. Головний тренер: Ігор Бадло.

• Субота, 31 жовтня 2020 року, 13:30. с. Демидів. Стадіон Діназ.
  • Арбітр: Євген Назаров (Харків)

• Вінниця

Кубковий боєць Нива дійшла в 1/8 фіналу до суперника з Favbet Ліги та учасника єврокубків, а от у чемпіонаті залишалася на останньому місці без жодного очка. Переривати цю «екзекуцію» треба було обов’язково в грі з ФК Чернігів. Справа не в слабкості суперника – ні. Дебютант Другої ліги мав вісім очок і знаходився на цілком спокійному восьмому місці. Просто самі вінничани настільки затягнули з позитивними емоціями, що їхнє положення на дні друголігової таблиці стало загрозливим.

І вже в першому таймі стало ясно, що Нива в дуже бойовому настрої. Кілька гострих атак збурювали гру, і навіть без Загорулька, який давно не допомагає вінничанам, вони гостро насідали на захист чернігівців. Тож ближче до перерви зусилля «біло-зелених» дали результат. Костюк прорвався через лівий фланг і прострілив, Браславський пропустив м’яча, а Гемега, набігаючи з правого краю, відразу ж пробив під поперечину – 1:0. Ви не уявляєте собі, що цей гол означає для Віталія! Пропустивши тривалий час після тяжкої травми, колишній збірник і гравець Динамо-2 відзначив своє повернення таким важливим влучним ударом для команди рідної області!

На куражі могли закріпляти свою перевагу вінничани, але на певний час зберігся хиткий рахунок із реальними шансами для гостей, щоб відігратися. Особливо нервовою гра була під кінець – реально, кожен удар міг стати фатальним. І коли гра підходила до завершення, Нива забила дуже важливий другий м’яч. Після подачі з правого флангу й невдалого виносу вінничани повернули м’яча в карний майданчик, відскок знайшов Осмоловського, який по діагоналі метрів із 15-ти влучив лівою ногою в дальній кут – 2:0. Підвів нового воротаря чернігівців горбик на газоні, об який перед ним стукнувся м’яч.

Це була довгоочікувана й цілком заслужена перемога Ниви. Набравши три очка, вона щільно наблизилася до львів’ян зі сподіванням покинути останнє місце.

Man of the Match: Віталій Гемега (Нива)

Відкрив рахунок, був активним, віддав усі сили заради цієї перемоги.

Нива (Вінниця) – ФК Чернігів – 2:0

Голи: Гемега, 38, Осмоловський, 83

Нива (стартовий склад): Карабін, Сербул, Калітов, Костюк, Борячук, Осмоловський, Зугравий, Пастушенко, Брижчук, Гемега, Браславський. Запасні: Музичка, Івашків, Підгаєцький, Подкуйко. Головний тренер: Олег Шумовицький.

Чернігів (стартовий склад): Тимофєєв, Чаус, Мчедлішвілі, Романченко, Борщ, Кривобороденко, Бибік, Мироненко, Лазаренко, Вересоцький, Кохановський. Запасні: Мовлян, Дедух, Науменко, Лакеєнко. Головний тренер: Вадим Постовий.

• Субота, 31 жовтня 2020 року, 14:00. м. Вінниця, стадіон Центральний.
  • Арбітр: Крістіна Козорог (Київська область)

Група Б

• Запоріжжя

Три очка розділяли другу й четверту команди перед звітним туром. А враховуючи велику кількість перенесених матчів, що залишає багатьом шанси раптово високо підскочити в таблиці, для кожного із суперників центральний матч туру був особливо вагомим. От тільки підійти до нього в оптимальних складах не вдалося. У господарів не знайшлося в складі Сарапія – як виявилося, провідний центровий запоріжців травмувався й вибув, за даними запорізьких інсайдерів, до кінця року. У гостей вкотре в сезоні перебудувався центр захисту, до того ж, все ще поза грою залишався головний «хвилеріз» Григорик.

А ледве почався матч, як на 12-й хвилині травмувався Малиновський і на місці фулбека його довелося заміняти на Сокола.

А гра, разом із тим, виявилася досить видовищною. Ледве не вийшов один на один із воротарем новий форвард Кривбасу Мішуренко (легенду Інгульця захисники позбавили м’яча в підкаті), а в відповідь Олійник вискакував на Льопку й прокинув його, проте сил не вистачило забити в порожні ворота з гострого кута. На 12-й хвилині зі штрафного, заробленого Підлепенцем, Бєлоусов мітив точно в дев’ятку – і тут голкіпер виручив Кривбас видовищним сейвом. Таких спроб у Дениса було кілька, але забив він зі гри. Криворізькі захисники, зупинивши прорив Підлепенця, невдало відбили м’яча на лівий фланг, де Бєлоусов підробив собі під праву ногу й розкішним обвідним ударом метрів із 20-ти поцілив у дальню дев’ятку – 1:0.

Але в цей драматичний момент одна команда не справилася з керуванням, а інша проявила найбільш похвальні вольові якості. Уже через три хвилини Черній в боротьбі з захисником проштовхнув м’яча повз воротаря в сітку своїх колишніх одноклубників – рефері зафіксував фол в атаці. Проте Кривбас не зупинився і був винагороджений за це. Поборовся попереду Мішуренко, П’ятов повернув м’яча на рубіж карного майданчика, де Горват змістився з флангу й пробив, а м’яч з рикошетом від захисника опинився в воротах – 1:1. І голкіпер такого не чекав, і Бобров підвернувся під м’яч у найбільш непідходящий момент, а все в підсумку вилилося в гол, якого можна було уникати.

І це було ще не все! Довелося понервувати після штрафного, коли воротар відбив перед собою, а захисники панічно підчищали. А після звичайної подачі з лівого краю вся оборона господарів розсипалася, як картковий будиночок. Черній спритно скинув на Горвата, і хоча поряд були двоє захисників, спритний вінгер зміг з лівої запустити під поперечину – 1:2. Дубль від Олександра, який і в минулому турі приніс Кривбасу перемогу над зорянцями. Невже не дивилися цей матч на розборі запоріжці? Тож змушені були дивитися тепер на дубль від суперника, який набрав хорошу форму.

Свисток на перерву був таким же бажаним для запоріжців, як для боксера після серії ударів в обличчя – ринг про завершення раунду. Запахло таким погромом, який Металургу на його полі не так давно вчинили сімферопольці. Було над чим подумати тренерському штабу перед другим таймом… І справді – друга половина гри виявилася зовсім іншою, ніж те, що відбувалося до перерви.

Гра стала менш видовищною – і більш розважливою. Здавалося, Кривбас спокійно зберігає створене в першому таймі та йде до надважливих трьох очок. Але наприкінці гри Металург зміг відігратися. Коли здалося, що флангова подача Воробея відбилася захистом, на підбиранні спритнішим був Підлепенець. Викотив розрізний пас на Сидорова, і Олексій чітким ударом реалізував вихід на воротаря – 2:2. Це важливий гол для молодого «джокера», який відкриває лік своїм голам за Металург. Цей результат зберігає 3-очковий розрив між суперниками, Металург зрівнюється з Таврією, але за особистими зустрічами все ж віддає кримчанам друге місце.

Man of the Match: Олександр Горват (Кривбас)

Його зусиль не вистачило для важливої перемоги, але обійти роль цього вінгера не можна. Сміливими рейдами з двома чіткими ударами він вивів свою команду вперед у складній ситуації. Жаль, одноклубники (особливо, в захисті) не підтримали його почин – а інакше Кривбас вривався б упритул до лідера, чого давно прагне.

Металург (Запоріжжя) – Кривбас (Кривий Ріг) – 2:2

Голи: Бєлоусов, 26, Сидоров, 89 – Горват, 32, 43

Металург (стартовий склад): Котляров, Воробей, Бобров, Остапенко, Бєлоусов, Крапивний, Підлепенець, Шалфєєв, Польовий, Олійник, Коваленко. Запасні: Хмеловський, Чалих, Сидоренко, Сидоров, Моісеєнко, Могильний, Сачко, Загоруйко. Головний тренер: Володимир Микитин.

Кривбас (стартовий склад): Льопка, Малиновський, Заїменко, Попчук, Дедяєв, Рябов, П’ятов, Горват, Гуськов, Мішуренко, Черній. Запасні: Злотар, Сокол, Процишин, Коцюмака, Голуб, Шмат, Яровой, Бука, Ременюк. Головний тренер: Геннадій Приходько.

• Субота, 31 жовтня 2020 року, 14:00. м. Запоріжжя, стадіон Славутич-Арена
  • Арбітр: Артем Михайлюк (Київ)

• Маріуполь

Для дебютантів професіонального футболу настає час, щоб всерйоз оцінити свої перспективи в Другій лізі. Якщо Дніпро в останніх турах вирівнявся й набрав похвальну ходу, то Яруд все ще залишається без перемог. Всі сподівання господарів були на цей матч, адже, без образ, коли ж переривати невдачі, як не в грі з рівними по статусу дебютантами чемпіонату – та ще й досить молодою, малодосвідченою командою?!..

А от на початку другого тайму дніпряни повели в рахунку. Норенко з Шарабурою обібрали суперника біля карного майданчика Яруда, м’яч опинився в Авер’янова, і Максим з правої ноги пробив над воротарем – 0:1. Завданням-мінімум для Дніпра було втримати перевагу, завданням-максимум – її закріпити. І хоча Яруд відчайдушно намагався відігратися, саме черкаська команда забила вдруге. Після подачі Шарабури захисники вибили м’яча в поле, де першим на підбиранні був Фхакадзе. Джаба сміливо пішов на кількох суперників, продерся крізь них і чітко пробив у дальню «шістку» метрів із десяти – 0:2.

Здавалося, три очка в руках гостей. Але зовсім іншої думки були маріупольці. Перший гол показав незібраність малодосвідченого захисту Дніпра. Биковський раптово змістився з флангу в центр і сильно пробив, м’яч зрикошетив біля межі карного майданчика, і поки черкасці розбиралися, Янаков (за уточненими даними арбітра це був саме він) із лівої ноги метрів із 20-ти влучив у дальню «шістку» – 1:2. А коли гра стала дуже нервовою, своє слово сказав бомбардир Яруда, який через травму та хворобу пропустив чимало ігрового часу. Захисники вкрай невдало зіграли після флангової подачі, Тишинінов спритно скинув на Сандрака-Вінницького, і Владислав з правої ноги в падінні влучив у ближню «дев’ятку» – 2:2.

Друге очко в чемпіонаті для Яруда, гідна вольова нічия. А от Дніпро продовжив безпрограшну серію до 5 матчів, причому, це вже четверта нічия для підопічних Столовицького за цей час.

Man of the Match: Ігор Биковський (Яруд)

У ситуації, коли здавалося, що господарі вже здалися, саме Биковський повів їх вперед. Це він бив здалеку, коли рикошетом скористався Янаков. Він же подавав з флангу, що після серії рикошетів вилилося в другий – рятівний – гол. Так, Ігор не забивав сам – але цінніше було те, що він повів за собою команду в важливий момент.

Яруд (Маріуполь) – Дніпро (Черкаси) – 2:2
Голи: Янаков, 82, Сандрак-Вінницький, 90+1 – Авер’янов, 48, Фхакадзе, 55

Яруд (стартовий склад): Хоменко, Мясніков, Левянков, Запорощенко, Аркуша, Матвєєв, Тишинінов, Янаков, Корицький, Литовченко, Биковський. Запасні: Зеленюк, Сандрак-Вінницький, Плачков. Головний тренер: Володимир Киликевич.

Дніпро (стартовий склад): Самойленко, Онищенко, Орел, Молоков, Шурубура, Фхакадзе, Авер’янов, Лобода, Чорний, Норенко, Савісько. Запасні: Баккі, Дашко, Дувняк, Краснюк, Кулик, Кулинич, Масоха. Головний тренер: Ігор Столовицький.

Субота, 31 жовтня 2020 року, 14:00. м. Маріуполь. Стадіон «Західний».
Арбітр: Ростислав Дубина (Дніпро)

• Нова Каховка

10 очок у господарів, 11 – у гостей, а розділяють їх дві позиції на підступах до групи лідерів. Ясна річ, цей матч був принциповим для Енергії та Черкащини, а особливо якщо врахувати, що Безмертний колись працював у тренерському штабі ФК Полтава під керівництвом Федорчука. До того ж, дві команди – антиподи в плані клубної філософії та селекції. У той час, як Енергія покладається на молодих гравців (у складі чи не половина – тинейджери, інші недалеко від цього), то Черкащина влітку оновилася, запросивши низку новачків з більшим досвідом. Той же Морозенко грав колись за Динамо-2, юнацькі збірні, чеський Слован і клуби нашої УПЛ. Не позичати стажу Клімакову, Дмитренку, Долгому та більшості інших гравців команди. А голкіпер Черкащини Старченко грав колись за Енергію.

Початок гри шокував господарів. Спершу травмувався Комісар, який сам тільки-но повернувся з лазарету – довелося проводити ранню заміну. А далі з інтервалом у кілька хвилин Черкащина подвійним ударом повела в рахунку. На довгий пас Клімакова стартував Пічугін, випередив суперників і реалізував вихід один на один – 0:1. А за цим кутовий від Малея замкнув Олійник – 0:2. Гості забили два м’ячі в ворота Енергії з інтервалом десь у п’ять хвилин.

Проте саме в такі моменти проявляються вольові якості колективу. Попри численні травми й хвороби, які останнім часом переслідували новокаховську команду, з характером у неї все в порядку. Перший гол Енергія відіграла ще до перерви. Доля запресингував суперника й заробив аут на лівому фланзі. Після вкидання йому повернув м’яча Валерію, і той з лівого кута карного майданчика потужним ударом з правої ноги влучив під поперечину – 1:2 на 28-й хвилині.

Далі пішла гра обережна, але слизька. Кожна з команд мала нагоди забити. Але тільки після перерви, в розпал другого тайму, стався гол. Саме в ворота черкасців. Знову відпрацював Богданов, на чужій половині поля запресингувавши суперника. М’яч відскочив до Долі, з трибун почулося: «Валера, на тебе тільки й надія!». Надихнули фанати, напевно, атакувального хавбека, тому що Доля включив швидкість, прорвався через центр і пробив з правої ноги з напівкола перед воротами. Із рикошетом від дальньої стійки «посилочка» була доставлена за вказаною адресою – 2:2.

Напевно, Черкащина – недавній учасник Першої ліги та за підбором гравців реальний претендент на місце ближче до лідерів – сподівалася в цьому матчі на перемогу. Сприяли цьому і вимушене повернення після хвороби провідного опорника господарів Біжка та відсутність кількох молодих футболістів Енергії на чолі з важливим захисником Нестеруком. Але господарі проявили вольові якості й уникли поразки.

Man of the Match: Валерій Доля (Енергія)

Двома красивими голами не дав виграти більш досвідченим суперникам.

Енергія (Нова Каховка) – Черкащина (Черкаси) – 2:2
Голи: Доля, 28, 65 – Пічугін, 12, Олійник, 18

Енергія (стартовий склад): Дворник, Данковський, Мохначук, Шевченко, Заїка, Бесараб, Россохатий, Богданов, Комісар, Доля, Студенко. Запасні: Логовський, Андрощук, Кірієнко, Солдатов, Біжко. Головний тренер: Олег Федорчук.

Черкащина (стартовий склад): Старченко, Олійник, Дмитренко, Клімаков, Гарванко, Морозенко, Долгий, Пічугін, Георгієв, Малей, Литовченко. Запасні: Кучинський, Долинський, Кірик, Лопушенко, Мачелюк, Сулейман, Яцик. Головний тренер: Анатолій Безсмертний.

Субота, 31 жовтня 2020 року, 14:00. м. Нова Каховка. Стадіон «Енергія».
Арбітр: Валерій Копмарь (Одеська область)