Сьогодні завершилися п'ять матчів 22-го туру Другої ліги

Друга ліга: Метал достроково став чемпіоном, важливі перемоги Ужгорода та Кривбасу - Друга ліга України

Фото - ФК Ужгород

Група А

• Львів

Співлідер Північно-західної групи прибув до Львова, маючи два очки переваги над Карпатами з матчем у запасі порівняно з цим переслідувачем. Але навіть при стратегічній перевазі гості були особливо вмотивовані: справа в тому, що саме галичани в першому колі завдали ФК Ужгород найвідчутнішої поразки в цьому чемпіонаті. До речі, 0:3 – це не тільки неприємний спогад про першу зустріч суперників, але і перевага при рівності очок (тому що в турнірах ПФЛ саме цей пункт, а не загальна різниця м’ячів або ще якісь показники є визначальною).

Можливо, саме тому гості почали досить агресивно. Вже в дебюті після пасу Вишневського Чонка хитнув захисника і бив лівою ногою з лінії штрафного майданчика – Вульчин виручив господарів. Однак через кілька хвилин ФК Ужгород вже не пробачив господарів. Пуканич з глибини поля дав передачу на лівий фланг, звідки Ференцик вбіг у штрафний майданчик і спокійно пробив повз воротаря в куточок – 1:0. Третій гол у чемпіонаті при двох асистах у Вадима, а ось Адріан до своїх 12 голів додав 9-ту гольову передачу.

Номінальні господарі опинилися перед загрозою важкої поразки. Вони кинули вперед великі сили. Але закарпатці могли і зовсім вирішувати свої питання ще до перерви, проте герой минулого туру Майборода не зміг скористатися кросом з лівого краю на кут воротарського. Під його удар кинувся захисник Нікітюк, зірвавши вірний гол.

Особливо парадоксальний цей провал, якщо враховувати, що Карпати (Галич) взагалі-то починали непогано. У них був незарахований гол Мердєєва, претензія на пенальті і парочка гострих моментів. Так, Лебідь, намагаючись перекинути воротаря, перекинув і ворота. Готра (пройшовший, до речі, школу Карпат) потягнув підступний низовий удар закарпатського земляка Мердєєва і зреагував на хороший удар головою Козака після навісу Нагірного. А Семчук, в падінні замикаючи подачу Хомченка з лівого флангу, ткнув м’яч у бік від воріт. При хорошому підборі гравців у суперника ФК Ужгород суто на злагодженості гри, простоті дій отримав перевагу за підсумками першого тайму.

На другий тайм господарі вийшли з твердим бажанням відігратися, замість цього повинні були пропускати вдруге. Знову Пуканич зіграв дуже розумно, поздовжнім пасом виводячи на воротаря Майбороду, але перехвилювався форвард – навіть не влучив у площину, намагаючись пробити сильно. 100% можливість забити втратив ФК Ужгород незабаром після перерви. А хвилин через 20 невдачливий нападник гостей знову позбувся вірного шансу записати своє ім’я в список авторів голів – втім, з користю для своєї команди. Вже після серії замін Пуканич знайшов у штрафному Машталіра, який перебудувався, той прострілював якраз на Майбороду, готового замикати з меж воротарського майданчика. І ось тут захисник господарів Матушевський в підкаті зрізав м’яч у свого воротаря і від Вульчина стався прикрий автогол – 0:2.

Далі гра зовсім вже розладналася. Нічого не виходило у галичан – можна згадати хіба що простенький удар Лебедя, з яким без клопоту впорався Готра. А ось гості дали і третій ляпас карпатівцям. Знову Тищук і Пуканич заметушилися на лівому фланзі, а Дуран, отримавши пас від Адріана, витончено минув захисника і з правої ноги чітко пробив повз воротаря – 0:3. Спрацювала вдала Заміна від Васютика – а Пуканич записав на свій рахунок 10-й асист. Могли ще забивати Майборода, Пуканич. І хоча були ще непогані удари від Лебедя і Бея, але змінити ситуацію галичанам вже було не дано.

Набравши 47 очок, ФК Ужгород одноосібно очолює таблицю в очікуванні решти матчів туру. Карпати (Галич) залишаються третіми з 42 очками. Розгромили їх не менш оглушливо, ніж самі галичани виграли в Ужгороді в першому колі. Чудова тренерська перемога Васютика. На тренерському таланті цього фахівця, високому класі досвідчених лідерів і добротної організації гри стрибає вище голови ФК Ужгород, утримуючи за спиною не гірше, а навіть місцями краще укомплектованих конкурентів.

Man of the Match: Адріан Пуканич (ФК Ужгород)

Взяв участь рівно у всіх трьох гольових атаках гостей. Повністю перегравав суперників на класі.

• Карпати (Галич) – ФК Ужгород – 0:3
  • Голи: Ференцик, 15, Вульчин, 65 (а/г), Дуран, 84

Карпати (стартовий склад): Вульчин, Вичижанін, Матушевський, Нікітюк, Нагорний, Вербний, Лебідь, Козак, Мердєєв, Семчук, Хомченко. Запасні: Зеленський, Авраменко, Марушка, Поручинський, Бей, Танчин, Страшкевич, Худобяк. Головний тренер: Роман Гнатів.

Ужгород (стартовий склад): Готра, Машталір, Минайленко, Сартіна, Федак, Шкиндер, Пуканич, Чонка, Вишневський, Ференцик, Майборода. Запасні: Восконян, Дуран, Тищук, Цень, Повхан, Лютнянський, Допілка. Головний тренер: Володимир Васютик.

• Львів, стадіон Україна, 12:00.
  • Арбітр – Артем Михайлюк (Київ)

• Чернігів

Два відкриття весняної частини сезону зіграли на “Чернігів-арені”. ФК Чернігів набрав вісім очок, істотно додавши в останніх турах, а вінницька Нива в 2021 році і зовсім додала собі в кошик 16 очок – показник ближче до лідерів. Стало бути, до “зелено-білих” зараз теж належить ставитися як до одного з фаворитів. Тим більше, ФК Чернігів у першому колі поступився 0:2 у Вінниці (до речі, це міг би бути вже третій матч між суперниками, але кубкова гра не відбулася через поломку автобуса «тигрів»).

Вінничани, гнані своїми вболівальниками вперед, могли забивати в дебюті матчу після подачі кутового, проте Ігор Маляренко пробив поруч з дальньою штангою воріт Ширая після навісу Борячука. Трохи пізніше Артур Загорулько пробивав зльоту з-за меж штрафного майданчика, але в площину не влучив. Нива з перших хвилин пішла на штурм чужих воріт, через що Чернігову вдалося провести контратаку, в результаті якої Сердюк пробив до рук Гурідова. А вже на 14-й хвилині одна з атак господарів стала результативною! У чужому штрафному Андрій Макаренко підібрав м’яч і зробив простріл, а В’ячеслав Койдан в дотик переправив круглого в сітку – 1:0.

Майже відразу ж після пропущеного м’яча Нива могла відіграватися, але після кутового в плутанині ніхто так і не пробив у площину воріт Ширая. Ближче до середини першого тайму вельми здорово бив з-за меж штрафного Віктор Георгієв – кіпер Чернігова в стрибку відбив м’яч. Господарі відповіли непоганим ударом головою Чауса після подачі зі стандарту Мироненко – вище воріт полетів м’яч. І все ж свого домоглася Нива на 29-й хвилині: з флангу Борячук здорово відпасував на хід Загробському, а той пробив у захисника Борща і м’яч полетів у сітку – 1:1. Диктор по стадіону все ж оголосив, що м’яч записаний на Загробського, а значить гравця господарів він торкнувся вже за лінією воріт.

А на 35-й хвилині Нива вже вийшла вперед. Воротар Гурідов вибив м’яч від воріт, Маляренко головою прокинув його далі до Загробського, той зробив ще один пас головою вперед, а Ярослав Браславський відірвався від Зенченко, увійшов до штрафного майданчика і здорово пробив у дальній кут воріт Чернігова – 1:2. Вінничани швидко довели, що приїхали до Чернігова вони виключно за перемогою. Правда, команда Чорного могла зрівняти рахунок зі стандарту, але після подачі Мироненко Койдан пробив головою над воротами Ниви.

У підсумку Чернігів відігрався, але вже на старті другого тайму. Після подачі кутового від Мироненка м’яч відскочив до Лазаренка на дальньому краї штрафного майданчика, який прокинув у напрямку Олексія Зенченка, а той зльоту пробив точно під поперечину воріт Гурідова – 2:2. Далі команди по черзі непогано виходили до воріт один одного і в цілому демонстрували рівний футбол, але нікому відзначитися не вдавалося.

Ближче до кінцівки матчу зустрічні атаки пішли ще активніше, а вболівальники вінницької Ниви навіть запалили зелені фаєри за межами Чернігів-Арени – вийшло дійсно яскраво. Вінницькі футболісти могли порадувати своїх фанатів в завершенні тайму, але удар з лінії штрафного від Калитова був заблокований захисником господарів.

А на 81-й хвилині по-справжньому врятував свою команду Олександр Ширай, який витягнув з-під поперечини важкий м’яч після удару головою з пари метрів Івана Петрука. Через кілька хвилин схожий момент був у Маляренка, проте він направив м’яч вище. Найнебезпечніший момент Нива також мала на 88-й хвилині, але Загорулько після подачі кутового потрапив у штангу! Через пару хвилин Маляренко з меж штрафного майданчика запустив вище воріт. Найцікавіше, що в кінцівці міг перемогу виривати і Чернігів: після подачі Ментея удар Чауса з пари метрів відбив кіпер, а на добиванні стріляв Зенченко, але з лінії воріт м’яч вибив Калітов.

Команди показали яскравий футбол, а вирішальний штурм гостей результату не приніс – 2:2. На турнірне становище Чернігова і Ниви це не вплинуло – команда Чорного залишилася на дев’ятій позиції, а Нива зберегла за собою восьму сходинку.

Man of the match - Владислав Загробський (Нива)

Забив гол, відгукнувшись на передачу від Борячука, а ще через кілька хвилин зробив асист на Браславського.

ФК Чернігів – Нива (Вінниця) – 2:2 (1:2)
Голи: Койдан, 14, Зенченко, 47 – Загробський, 29, Браславський, 35

Чернігів (стартовий склад): Ширай, Борщ, Ментей, Зенченко, Романченко, Бібик, Мироненко, Сердюк, Чаус, Макаренко, Койдан. Запасні: Лутченко, Рощинський, Кирін, Кохановський, Науменко, Конопко, Лакеєнко, Лазаренко, Мчедлішвілі. Головний тренер: Валерій Чорний.

Нива (стартовий склад): Гурідов, Калітов, Попов, Борячук, Сербул, Маляренко, Бондар, Загробський, Браславський, Георгієв, Загорулько. Запасні: Карабін, Петрук, Зеленевич, Подкуйко, Кучер, Осмоловський. Головний тренер: Володимир Циткін.

Чернігів. Стадіон “Чернігів-Арена», 16:00

Арбітр – Максим Поліщук (Кривий Ріг)

• Макарів

Цілих дев’ять матчів не виграє Чайка – всього три нічиї за цей час при шести поразках. Щоб підсолодити провалену весняну частину сезону, господарі виходили на матч проти однієї з наймолодших команд з твердим бажанням тільки вигравати. Волинь–2 теж результатами не блищить – вісім турів без перемог, дві нічиї при тих же шести поразках навесні. При цьому в першому колі на своєму полі лучани програли Чайці – 1:4, так що їхали з бажанням реабілітуватися за ту поразку.

Вже в дебюті довелося вступати в гру воротарям – пробивали по черзі Бартошук від господарів і Миронюк від гостей. Пішов кутовий з невпевненим виходом Шкарбана – і довелося його на лінії підстраховувати захиснику. Але все-таки набагато гостріше грали господарі. Здорово, але під кутом, вибігав на воротаря з лівого флангу Сафіханов, двічі – з гри і зі стандарту – турбував гостей активний захисник Музиченко, небезпечно підключався і центрхав Доу. Словом, це було навіть логічно, коли перед самою перервою Чайка повела в рахунку. Ледве встигли лучани відбитися після подачі штрафного, як настирливий Лига продерся крізь захист Волині-2 і подав з правого флангу, а інший нападник – Тименко – ударом головою відправив м’яч у сітку. 1:0 – п’ятий гол у чемпіонаті для Володимира і перший ще з жовтня минулого року. Слідом Полюгу гості замінили на Кузьмича – якраз на тому фланзі, де проходила результативна атака…

Другий тайм почався серією небезпечних моментів, найнебезпечніший був у Лиги, а трохи пізніше стався найважливіший другий гол для Чайки. Це Сафіханов у боротьбі з Максимчуком заробив штрафний на лівому фланзі, на подачу Данила Гуральського пішли всі, а він взяв і прямим ударом влучив у дальню дев’ятку – 1:0. Ох і голасо! Вже якщо відкривати рахунок голам за Чайку, то так! Всього другий м’яч для 24-річного півзахисника за цю команду…

Треба сказати, що Волинь-2 не здалася. Хороший удар Чернова накрив воротар Шкарбан, а після подачі віддаленого штрафного і скидання того ж півзахисника Максим Сасовський головою підправив м’яч у сітку – 2:1. Хиткий рахунок залишав різні можливості в цьому матчі, але саме на командних якостях Чайка вистояла і завоювала першу перемогу в 2021 році. З 25 очками станом на зараз вона потіснила з шостого місця Буковину (якій у неділю грати з Рубіконом). Волинь-2 залишається передостанньою – львівські Карпати можуть її обійти, якщо обіграють Оболонь-2.

Man of the Match: Емін Сафіханов (Чайка)

Сподобався своєю різкістю, швидкістю. Міг забивати сам, а в підсумку заробив штрафний під переможний гол.

Чайка (Петропавлівська Борщагівка) – Волинь-2 (Луцьк) – 2:1

Голи: Тименко, 44, Гуральський, 64 – Сасовський, 69

Чайка (стартовий склад): Шкарбан, Малишкін, Цебро, Музиченко, Мосіюк, Шакун, Доу, Бартошук, Тименко, Сафіханов, Лига. Запасні: Іванов, Тумко, Пограничний, Коваленко, Гуральський, Кочубинський, Столяров, Ярмак. Головний тренер: В’ячеслав Богодєлов.

Волинь-2 (стартовий склад): Коркодим, Максимчук, Сасовський, Мороз, Полюга, С.Кристін, Завадович, Чернов, Янчук, Миронюк, Теслюк. Запасні: Кузьмич, Лучка, Ольхович, В.Кристін. Старший тренер: Альберт Шахов.

Вилучення: Сасовський, 88 (повторне попередження)

Макарів. Стадіон ім. М. Х. Бруквенко, 16:00.

Арбітр – Ігор Горбань (Одеса)

Група Б

Харьков

Достроково забезпечивши собі підвищення в класі, Метал чекав у гості команду, яка ще зовсім недавно сама грала в Першій лізі. Зараз, правда, Балкани – середняк, восьме місце з 17 очками і досить-таки близькими відстанями від конкурентів. Це був черговий поспіль матч команди з Одеської області проти лідерів, і, наприклад, у Кривбасу в минулому турі зорянці зуміли відібрати очки. Що переможе: недостатня мотивація лідера, що дограє сезон, або бажання омолодженої зорянської команди піднести сюрприз і здивувати записних фаворитів? Ось у чому було питання.

Що там собі задумували гості – ми так і не дізналися. Вже в дебюті після ауту від Танчика втратив свого підопічного Фоміна захисник Юречко, Руслан обікрав його і з правого флангу і вирвався на воротаря і пробив повз нього – 1:0. Восьмий гол у чемпіонаті для ветерана, а забивай він хоча б один з п’яти своїх шансів за матч – був би вже, без перебільшення, 18-й. Зрозуміло, Метал володів переважною перевагою. Це був зоряний час Герича – непоганий в принципі воротар, він тягнув м’ячі з самих різних позицій і був, поза сумнівом, найяскравішим гравцем першого тайму. Він зреагував на удар головою Підлепенця після навісу, впорався з несильним ударом Ралюченко і сильним – від Жо (вивудив м’яч з-під поперечини), а слідом Підлепенець після закидання Поступаленко просто-таки потрапив у воротаря в ситуації, де можна було вирішувати.

Але ж крім цього була сила-силенна моментів у харків’ян – неточний штрафний від Люльки, який вже показував, як вміє зарядити зі стандарту. Хльосткі удари Танчика, того ж Підлепенца. Моментами м’яч метався по штрафному майданчику суперників, але без вирішального удару – як у випадку, коли Демченко блокував вибивання Герича і ледь не скористався цією ситуацією. Але перед самою перервою стався важливий другий гол. На кутовий від Танчика відгукнувся захисник Мізюк і забив ударом головою – 2:0. До цього у нього було два асисти, тепер харківський захисник приєднався до 16 попередніх голеадорів. Рідко побачиш у дебютанта сезону, та нехай навіть у лідера, щоб стільки гравців забивало в одному сезоні!

Другий тайм почався з замін, і одна з них незабаром змусила про себе говорити. Після розрізної передачі Підлепенця Нехтій вривався з лівого флангу і своєю подачею влучив м’ячем у руку захиснику, арбітр призначив пенальті і Фарес Балулі впевнено його реалізував. Хоча воротар кинувся, куди треба, діставати м’яч він був змушений вже з сітки воріт – 3:0. 6 голів і 2 асисти в 7 матчах Балулі – він якраз повернувся після пошкодження в гру. Догравав Метал спокійно, без напруги. Були моменти у господарів, в тому числі – у тих, хто виходив на заміни (як у Нехтія), але форсувати події було зовсім нема чого. Навпаки, це гості скоротили відставання в рахунку – забили, якщо завгодно, м’яч престижу. Приблуда перепасувався з Іванченком і завдав прицільного удару з лівої ноги – 3:1. Важко було б Каневцеву виручити після такого хорошого удару.

Зрозуміло, цей гол гостей на перевазі Металу не позначився. Набравши 56 очок, лідер забезпечив собі ще й дострокове перше місце. Метал проводить дебютний сезон у Другій лізі, і з першої спроби відразу ж долає цю сходинку.

Man of the Match: Володимир Танчик (Метал)

Важко вибрати когось одного – перемога-то колективна. Але назвемо правого вінгбека харків’ян. У випадку з першим голом вкидав аут на хід Фоміну, потім подавав кутовий, що став результативним. Міг забивати і сам, видав безліч проходів з подачами і в підсумку перегравав суперників по флангу.

Метал (Харків) – Балкани (Зоря) – 3:1

Голи: Фомін, 3, Мізюк, 44, Балулі, 54 (пен.) – Приблуда, 89

Метал (стартовий склад): Каневцев, Танчик, Мізюк, Федорів, Люлька, Ралюченко, Поступаленко, Демченко, Підлепенець, Жо, Фомін. Запасні: Денчук, Шопін, Нехтій, Балулі, Гуйє, Сікорський, Ярош, Рязанцев. Головний тренер: Олександр Кучер.

Балкани (стартовий склад): Герич, Салюк, Юречко, Клименко, Ільницький, Серденюк, Гаврилюк, Вдовиченко, Іванченко, Федосов, Прийомов. Запасні: Лукаш, Болокан, Тропанець, Тітаєвський, В.Златов, Пенов, Приблуда. Головний тренер: Денис Колчин.

Харків, стадіон ОСК «Металіст», 17:00

Арбітр – Владислав Бакулін (Нова Каховка)

• Кривий Ріг

Один з “дострокових фіналів” чекав нас в цей вечір. Кривбас з 15-матчевою безпрограшною серією якраз напередодні оступився, розділивши очки з Балканами. Металург з 9-матчевою безпрограшною серією виграв у позаминулому турі у зорянців, а минулий ігровий день пропускав – так що з цікавістю чекав матчу з головними конкурентами. А враховуючи, що в першому колі в Запоріжжі ці команди зіграли внічию 2:2, матч другої і третьої команд при одному очку різниці заслужено мав славу центрального не тільки в групі «Б», а й у Другій лізі в цілому.

Матчу передувало барвисте шоу від ультрас. “Перемога або смерть”, – такий був слоган як на цьому банері, так і в цьому матчі в цілому. І вже в дебюті смачний удар Карнози знайшов у штрафному майданчику руку Сарапія і арбітр вказав на 11-метрову позначку. Напруженість моменту підкреслювало, що наставник Кривбасу навіть відвернувся, щоб не дивитися, як буде бити пенальті Квасов. Бив він дуже впевнено, розвів м’яч і воротаря – 1:0. Минуло ще дві хвилини, і тепер в руку Едуарду своїм ударом зарядив півзахисник господарів Рябов. Деревинський призначив другий за кілька хвилин пенальті. Ярослав Квасов цього разу цілив в інший бік, на секунду гукнули серця у господарів, але м’яч від штанги закотився в сітку – 2:0.

Хоча, скажімо так, привід призначити обидва пенальті у рефері був – м’яч і справді потрапляв в руку супернику після ударів Карнози і Рябова, два голи вже в дебюті порядком завели фанів. Вони почали вибігати на поле, і тепер гравцям Металурга доводилося ловити їх «над прірвою в житі» прямо перед арбітром. У підсумку було прийнято рішення зупинити гру, і пауза затягнулася майже що на годину. Лише коли пристрасті вляглися, футболісти повернулися на поле. Але нерви не пішли остаточно – то біля одних воріт Котляров ледь не привіз проблеми, вибігши зі своїх володінь, то у протилежних Льопка не з першої спроби втихомирив м’яч після штрафного Загальського.

Незважаючи на два ранніх пропущених м’ячі, запорізька команда грала без приреченого вигляду. Навпаки, ударом головою після стандарту молодий форвард Сидоров направив м’яч у штангу – ах, яка була інтрига, пройди м’яч трохи всередину… ближче до перерви «дев’ятка» гостей ще двічі замикав стандарти від Загальського – тепер кутові, і в першому випадку довелося ліпленні вступати в гру, а в другому м’яч просвистів над воротами. У дограванні першого тайму, прямо скажемо, Металург грав цікавіше господарів, але Кривбас міг собі це дозволити, маючи два голи фори.

Другий тайм теж показав, що Металург – гідний суперник. З відразу декількох ударів можна відзначити випад від Коваленка, який змусив серйозно виручати криворіжців Льопку. Але поступово не ентузіазм, а сили гостей вичерпувалися – забити їм не пощастило, свої досить непогані моменти не реалізували. Але ж Кривбас при цьому мав дуже непоганий “мобілізаційний резерв”: багато хороших гравців залишалося в запасі. Один з них – Черній – відразу двічі виривався на ударні позиції і міг закінчити буквально все в цьому матчі, непоганий шанс був у Берко, а Малиновський ударом здалеку влучив у власного одноклубника.

А коли в одному з моментів гості заробили штрафний, Кропивний кинувся поштовхатися і посперечатися з суперниками і рефері вкоротив склад запорізької команди (штрафний від Сарапія пройшов повз мету). Навіть у меншості Металург намагався забити (згадаймо удар головою після кутового захисника Остапенка), але такі матчі вдесятьох не відіграються, якщо говорити відверто. З 44 очками Кривбас залишається другим – вже з не мінімальним відривом від найближчих переслідувачів – запорожців.

Man of the Match: Ярослав Квасов (Кривбас)

Двома пенальті приніс найважливішу перемогу своїй команді. До дострокового виходу в Першу лігу, мабуть, один крок.

Кривбас (Кривий Ріг) – Металург (Запоріжжя) – 2:0

Голи: Квасов, 7 (пен.), 9 (пен.)

Кривбас (стартовий склад): Льопка, Малиновський, Заіменко, Фатєєв, Дедяєв, Рябов, Яровой, Карноза, Збунь, Ременюк, Квасов. Запасні: Злотар, Черниш, Сокол, Попчук, Коцюмака, Пирогов, П’ятов, Горват, Берко, Черній. Головний тренер: Геннадій Приходько.

Металург (стартовий склад): Котляров, Воробей, Сарапій, Басов, Польовий, Крапивний, Загальський, Шалфеєв, Загоруйко, Сидоров, Коваленко. Запасні: Петриченко, Остапенко, Чорний, Могильний, Олійник, Верхоланцев, Сидоренко. Головний тренер: Володимир Микітін.

Вилучення: Крапивний, 76

Кривий Ріг, стадіон СК «Гірник», 17:00