Ігуменов, Кравченко та ціла делегація Карпат: уся збірна 11-го туру Другої ліги

Sport Arena називає символічну збірну чергового туру Другої ліги сезону 2021/22

Львівські Карпати за присутності рекордної в сезоні глядацької аудиторії перервали безпрограшну серію лідера, фото fckarpaty.org.ua

Ігрова програма 11-го туру (звіт із відео тут)

ЛНЗ пропускав тур Реал Фарма – ФК Суми – 5:1

Воротар – Іван Сілецький (Карпати Львів)

Не можна сказати, що це був найкращий матч Лівого берега в плані атаки, проте воротар львів’ян Сілецький змушений був парирувати відразу кілька прицільних ударів із середньої і дальньої дистанції від Запорожана, Акименка, Гуськова та Мочелюка. Також Іван переконливо грав на виходах і при стандантах, що безцінно, зважаючи на те, що у суперника – такі гравці, як Запорожан і Старгородський із сильним ударом. Виграти «на нуль» у непереможного до цього лідера чемпіонату – серйозна зірка на «фюзеляж» Карпат.

• Найкращий у Групі «Б»: Ібрагім Суаіб (Перемога)

Правий захисник – Ілля Малишкін (Чайка)

Команда з Київщини їхала в гості до суперника своєї «вагової категорії» ‒ досить молодого Дніпра, тож Чайка сподівалася перервати свої невдачі (лише одне очко в трьох останніх турах перед виїздом у Черкаси). Проте гра вийшла непростою: ще до фактичного початку матчу через травму Бартошука гостям довелося випускати в «старті» Малишкіна, і господарі вели в рахунку після першого тайму. Добре, що Чайка активно відіграла після перерви та вирвала вольову перемогу. А фактично вирішальний гол – в активі Іллі. Малишкін «підвернувся» під удар Тименка й заніс м’яча в ворота.

• Найкращий у Групі «Б»: Євген Меженський (ФК Тростянець)

Центральний захисник – Віталій Полянський (ФК Тростянець)

Перемога – одна з тих команд, які прагнуть підвищення в класі, тож під час візиту в гості до дебютантів змагань дніпровці були фаворитами. Тим не менш, свої моменти візитери не реалізували – навіть струсонувши каркасом воріт. Полянський також несе за це відповідальність – окрім помарки на початку другого тайму, яка лишилася без завершення, він досить самовіддано відпрацював біля своїх воріт. Міг відкривати рахунок ще раніше, а в підсумку став автором шикарного голу дальнім ударом, який і приніс цю сенсаційну перемогу тростянчанам.

• Найкращий у Групі «А»: Семен Ключик (АФСК Київ)

Центральний захисник – Іван Пець (ФК Вовчанськ)

«Вовки» розгромили одного зі старожилів турніру – Енергію – з рахунком 4:0, а дубль у матчі оформив оборонець господарів Пець. Це він відкрив рахунок з пенальті, а перед самою перервою Іван замкнув штрафний від Теплякова. Не вперше відзначаємо похвальну спортивну агресію цього захисника, який однаково непоступливий і біля своїх, і біля чужих воріт. Продовжувач відомої футбольної династії проводить досить сильний сезон за новачків Другої ліги.

• Найкращий у Групі «А»: Іван Лобай (Карпати Львів)

Лівий захисник – Володимир Заставний (Карпати Львів)

Проти досвідчених столичних футболістів тренерський штаб львів’ян постарався виставити максимально вірний вибір. Ось і правий захисник Заставний для максимальної надійності зайняв місце на протилежному фланзі, багато займаючись суто руйнівною, оборонною роботою. Вже в дебюті матчу Володимир зірвав Петренку вихід один на один з воротарем, виправивши помилку одноклубників у захисті. А вже в другому таймі Заставний скинув головою м’яча в бік Кожанова, який записав на свій рахунок один із найвидовищніших голів туру.

• Найкращий у Групі «Б»: Назар Сидоренко (ФК Нікополь)

Центральний півзахисник – Владислав Росляков (МФК Миколаїв)

Дуже сильний матч від гравця середньої лінії «корабелів». Скорук – один із найбільш успішних дебютантів сезону – вже зараз є конкурентом МФК Миколаїв у боротьбі за вищі місця, а потенційно може замахнутися й на підвищення в класі. В матчі проти такого сильного суперника Росляков переконливо відіграв у центрі поля, сам пробивав по воротах гостей із Нікопольщини, а найбільше відзначився в підіграші. Кравченко відкривав рахунок після пасу Владислава, а ще він взяв участь у іншій результативній комбінації.

• Найкращий у Групі «А»: Олександр Довгий (Чайка)

Правий півзахисник – Євгеній Немтінов (Епіцентр)

Один із найважливіших матчів вихідних відбувався на Київщині, де Епіцентр зумів здобути перемогу над вишгородцями. Єдиний м’яч у ворота Діназа забив якраз Немтінов, у не найбільш притаманному собі стилі замкнувши верхову подачу Кравченка. Крім цього, Євгеній ще раз дуже небезпечно пробивав по воротах господарів, а також взяв участь у кількох особливо гострих швидких атаках гостей. З цієї мінімальної перемоги їм максимальна вигода.

• Найкращий у Групі «Б»: Єгор Шалфєєв (Металург)

Атакувальний півзахисник – Артур Орнат (Буковина)

Досить яскравий матч від Орната проти своїх колишніх одноклубників із галицьких Карпат. Передовсім, відзначаємо постійну участь у комбінаційній грі цього технічного півзахисника, який кілька разів починав стрімкі атаки господарів. Окрім цього, Артур і сам пробивав по воротах суперників, і брався за стандарти. Саме його подачу кутового замкнув Палагнюк, забивши Карпатам свій переможний м’яч.

• Найкращий у Групі «Б»: Сергій Новіков (Балкани)

Лівий півзахисник – Микита Ігуменов (Реал Фарма)

Одеський клуб зачекався результату, так що матч проти дебютанта турніру ФК Суми був шансом Реал Фарми перервати невдачі. Ним «фармацевти» скористалися, а особливо – півзахисник Ігуменов. Допоміг відкрити рахунок Новицькому при подачі кутового, а потім оформив хет-трик різними за виконанням досить красивими ударами. Перемога 5:1 завершила найбільш провальний відрізок ФК Реал Фарма за останні роки.

• Найкращий у Групі «А»: Владислав Кравченко (Епіцентр)

Нападник – Богдан Могильний (Металург)

Цього разу Сидоров «промовчав», а гру взяв на себе Могильний. Саме Богдан чітким ударом замкнув передачу Шалфєєва з правого флангу, забивши, як виявилося, переможний м’яч у ворота СК Полтава вже на 9-й хвилині. Надалі Богдан не виключався з гри, відпрацював відведений тренером час і покидав поле під оплески як герой зустрічі, що принесла лідеру сьому поспіль перемогу.

• Найкращий у Групі «А»: Денис Кожанов (Карпати Львів)

Нападник – Сергій Кравченко (МФК Миколаїв)

Скорук явно їхав до недавніх учасників Першої ліги за очками, проте досвідчений форвард Кравченко задав темп матчу своїм прицільним дальнім ударом після пасу Рослякова. Відкривши рахунок, Сергій пробивав ще кілька разів і заробив напрочуд перспективний штрафний (не реалізований одноклубниками). Зате вже після перерви він оформив дубль, замкнувши вивірену подачу Сурженка. Чотири голи в трьох останніх матчах у капітана «корабелів».

• Найкращий у Групі «А»: Василь Палагнюк (Буковина)
Збірна 11-го туру Другої ліги. Ілюстрація pfl.ua
Фото туру

Навіть хитрі штрафні від Лівого берега не змусили капітулювати воротаря львів’ян Сілецького. Фото: fckarpaty.org.ua

Факт туру

9200 глядачів на легендарному львіському стадіоні «Україна», по-перше, побачили першу в сезоні втрату очок лідера Групи «А» ‒ Лівого берега, а по-друге, побили власний же рекорд з відвідуваності. Чекаємо п’ятизначної цифри на наступному домашньому матчі Карпат!

Андрій Тлумак, фото fckarpaty.org.ua
Тренер туру – Андрій Тлумак (Карпати Львів)

Без Сімініна та Чачуа Карпати підійшли до центрального матчу туру проти непереможного до цього Лівого берега, проте зуміли стати першим учасником Другої ліги, який переграв молодий столичний клуб із зірковими виконавцями. Карпати в присутності 9200 фанів (тут іще одна вагома перемога насправді) виграли завдяки голам Приймака та Кожанова, вийшли на друге місце в Групі «А» та суттєво оживили інтригу.

Аналіз від Всеукраїнського об’єднання тренерів з футболу – тут.

Найкращий молодий гравець туру – Олександр Пищур (МФА Мункач)

Оце так так! У віці 16 років і 250 днів нападник футбольної академії Мункач Пищур (2005 р.н.) влучним ударом замкнув передачу Грицака, на 64-й хвилині забивши переможний м’яч у ворота Рубікона. Цей виїзний матч залишиться в пам’яті ще й тому, що Олександр став наймолодшим гравцем-учасником сезону 2021/22 в змаганнях ПФЛ (в УПЛ зіграв Савін із ФК Маріуполь у віці 16 років і 81 дня).

Статистика SportArena.com: 1 матч у чемпіонаті, 1 гол.

Фото Назар Грицак, фото mfa-munkach.com.ua

Джокер туру – Назар Грицак (МФА Мункач)

Хороший тур для гравців з лави запасних: Гора з ФК Нікополь через шість хвилин після виходу на поле віддав гольову передачу під переможний гол, одесит Плачков встиг здійснити два асисти в розкачаній грі, а класичну історію про джокера видав якраз представник МФА Мункач. Всього через хвилину після виходу на заміну Грицак правою ногою з лівого флангу видав подачу під переможний гол Пищура (див. «Найкращий молодий гравець туру»).

Статистика SportArena.com: 10 матчів у чемпіонаті, 1 гол, 1 асист.

Арманд Елла Кен, фото bukfc.com
Легіонер туру – Арманд Елла Кен (Буковина)

28-річний камерунець зараз дуже багато означає для середньої лінії чернівецького клубу. Після того, як пішов Боровець, а Орловський, схоже, остаточно стабілізувався в якості центрального півзахисника, досвідчений новачок взяв на себе роль провідного розігруючого, налагоджувача першої хвилі відбору та початку атак, камертона гри Буковини. В матчі з галицькими Карпатами Арманд переконливо відіграв у середині поля.

Статистика SportArena.com: 9 матчів у чемпіонаті.

Гол туру – Віталій Полянський (ФК Тростянець → Перемога)

Шикарні обидва голи Карпат, штрафний від Довгого з Чайки та Приблуди з Балкан, але все це залишається десь за кадром завдяки шедевріньо від досвідченого захисника тростянчан. Цитуємо звіт про матч: «А на початку другого тайму Тростянець забив. Причому гол трапився тоді, коли здавалося б гості відбили атаку суперника і вибили м’яч у напрямку центра поля. Але Краєв не очікував, що Полянський перехопить м’яч, вибігши з-за спини. А Суаіб явно не очікував, що Віталій проб’є з 30 метрів – м’яч залетів за комірець голкіперу Перемоги і опинився у сітці – 1:0.».

Гол можна подивитися на відео з 1:14

Герой 11-го туру Другої ліги. Ілюстрація pfl.ua
Герой туру – Микита Ігуменов (Реал Фарма)

Пізніше на нашому сайті планується інтерв’ю із гравцем, який оформив хет-трик і взяв участь у чотирьох із п’яти атак у матчі з ФК Суми, в якому одесити перервали безвиграшну серію.

Статистика SportArena.com: 10 матчів у чемпіонаті, 3 голи, 1 асист.