Карпати (Львів) – Чайка – 1:1

Перемога – Реал Фарма – 2:0

Балкани – Металург – 0:2

Воротар – Ярослав Котляров (Металург)

Центральний матч двох головних переслідувачів лідера Групи «Б» мав неабияку турнірну вагу, тож від гри воротаря тут залежало якщо не все, то дуже багато. Котляров у цьому плані не підвів ні в ближньому бою, ні на виходах, ні при дальніх ударах. Парирував дві спроби забити від Златова з середньої дистанції та дивом зреагував на підступний удар головою від Тропанця з близької відстані наприкінці гри. Нагородою Ярославу та його команді стала третя поспіль «суха» перемога – над одним із головних конкурентів.

Правий захисник – Богдан Покойовий (Оболонь-2)

Яскрава нічия між резервістами першолігової Оболоні та Рубіконом принесла чотири голи, а перший із них відразу після перерви забив оборонець Покойовий, найшвидше зорієнтувавшись у чужому карному майданчику під час ауту з двома відскоками. Богдан і в цілому відіграв досить активно, з підключеннями. Гарно комбінував з Касімовим. У пропущених м’ячах не винен, хоча й один із них прийшов після штрафного з його флангу.

Центральний захисник – Павло Чмеленко (Таврія)

Напрочуд вагомою була для сімферопольців домашня перемога над Черкащиною. Команда під керівництвом Безсмертного значно додала, залишалася без поразок і по ходу гри в Мар’янівці показала, що заслужила на місце серед лідерів. Відзначаємо Чмеленка за атлетизм і непоступливість – він виграв чимало боротьби в своїх володіннях, встиг перервати чотири гострі подачі та вигравав боротьбу в небезпечних форвардів гостей.

Центральний захисник – Ілля Ходуля (Перемога)

Перемога вчетверте в чемпіонаті зіграла без пропуску м’ячів – уже за це дует Сидоренка та Ходулі можна хвалити та відзначати. Безпосередньо Ходуля вдало зіграв при скромних спробах одеситів перевести гру в карний майданчик господарів, а також виграв чимало боротьби. Як досвідчений оборонець, він охоче ходив і до чужих воріт – в одному з моментів міг забивати й сам. У підсумку дніпровська команда здобула першу не мінімальну перемогу в Другій лізі.

Лівий захисник – Ігор Нагорний (Буковина)

Яскравий матч від новачка чернівецької команди. Нагорний проявив швидкість на фланзі, а також порадував своїми фірмовими дальніми ударами. Перший із них зрівняв рахунок у дуже важливий для команди момент, ще один голкіпер за покликанням – півзахисник за амплуа чернігівців парирував із ризикованим рикошетом. Можна впевнено сказати, що на період травми Ігоря дуже не вистачало Буковині. А зважаючи на відсутність Сивки, його вдала гра була критично важливою.

Центральний півзахисник – Єгор Демченко (Метал)

Лідер півзахисту харківської команди дуже впевнено почувався в середині поля. Він вів комбінаційну гру своєї команди в Маріуполі та організовував перший редут відбору. А ще проявив спритність у чужому карному майданчику. Перед самою перервою забив «гол у роздягальню» Яруда головою в падінні, а в другому таймі скористався скидкою Мизюка та поцілив у ворота акцентованим ударом, ускладненим рикошетом. Єгор і в попередніх командах проявляв гольове чуття, вміння пробити з гри та стандартів, але, здається, саме в Металі додав до цього величезні обсяги робіт у центрі поля.

Правий півзахисник – Євген Підлепенець (Металург)

Можна довго сперечатися, чи це повернення Підлепенця в Металург співпало з підйомом команди, чи якраз порція осінніх новачків посилила запорізьку команду до рівня реальних медальних претензій. Але можна впевнено констатувати, що після Депортіво Євген грає значно впевненіше, ініціативніше, яскравіше. В Одеській області саме він відкрив рахунок, коли перед самою перервою взяв гру на себе, обійшов кількох суперників і несподівано для воротаря пробив у дальній кут. Надалі «сімка» гостей не раз перегравала зорянців один в один – Підлепенець міг забивати ще.

Атакувальний півзахисник – Максим Авер’янов (Дніпро)

Прем’єрна перемога черкаського Дніпра проявила в усій красі командний дух і колективізм цієї команди. Граючи проти ровесників із МФК Миколаїв-2, черкасці самовіддано й спільними зусиллями як оборонялися, так і атакували. Особливо варто відзначити Авер’янова, який виступав організатором атак гостей, вів розпасовку, здорово комбінував з товаришами по команді. Після його дотепних передач могли забивати Фхакадзе чи Савісько, а сам Максим відзначився гарним за виконанням переможним голом після перехоплення та проникаючого пасу від Молокова.

Лівий півзахисник – Артем Бафталовський (Діназ)

На Київську область осіння злива за добу вилила місячну норму опадів, тож матч у Демидові довелося відкласти на годину. На щастя, служби стадіону та Вишгородського району справилися з залитим газоном, і команди змогли зіграти й навіть забити п’ять м’ячів на двох. Особливо яскраво відіграв вінгер Бафталовський – він відкрив рахунок, вискочивши на воротаря після проникаючого пасу Бриженка, а потім взяв участь і в третій, переможній, результативній атаці – саме після його передачі забив досвідчений «джокер» Бовтрук.

Нападник – Фаді Салбак (Поділля)

Другий матч поспіль Салбак відзначається двома голами – цього разу він приніс своїй новій команді перемогу в дербі над Нивою. У Вінниці канадсько-ізраїльський легіонер забив красивим ударом через себе, з честю знайшовши вихід із оточення суперниками. А потім проявив бомбардирську хижість, перервавши перепасовку захисника та воротаря вінничан і не промахнувшись по порожніх воротах. По-спортивному агресивний і хитрий, Фаді виявився занадто складним підопічним для захисту Ниви.

Нападник – Руслан Івашко (Епіцентр)

Всього один тайм провів досвідчений капітан клубу-дебютанта Другої ліги, проте цього часу йому сповна вистачило, щоб закласти фундамент перемоги Епіцентру над резервним складом Волині. В Луцьку, де пару років тому Івашко провів не найкращий період своєї кар’єри, Руслан виграв чимало боротьби (особливо верхової – тут він просто князював). А ще – знущальною «паненкою» подвоїв рахунок, а пізніше – за хиткого рахунку після голу господарів – забив «у роздягальню», спритно замкнувши флангову подачу.

Тренер туру – Володимир Микитин (Металург)

Микитин багато років провів на чолі молодіжного складу рідної луганської Зорі, але давно заслужив шанс спробувати самостійну роботу в дорослому футболі. У Металурзі він спершу зіткнувся з недокмоплектацією, нестачею кадрів – виходив із положення зміною тактики та системним награванням універсалів. А вже після осіннього посилення стало зрозуміло, що команда гратиме в веселий, яскравий футбол. Ось уже три тури вона бере максимум, не пропускаючи м’ячів. І якщо спершу це були новачки, потім – середняки, то тепер запоріжці розправилися з недавніми колегами по Першій лізі – Балканами. Ідуть другими зі сподіваннями скоротити відставання від Металу.

Розбір тренерської роботи від Всеукраїнського об’єднання тренерів з футболу – тут.

Джокер туру – Ілля Корнєв (Перемога)

У першому таймі, володіючи ініціативою, Перемога надто багато сил витрачала на підготовку атак – за рахунок завершення. Але з серією замін дотиснула Реал Фарму. Відзначаємо Корнєва: саме він заробив пенальті, з якого Разуваєв забив довгоочікуваний перший м’яч, а також взяв участь і в початковій фазі другої результативної атаки. Особливо сподобалося, як працювали в дуеті Пилипенко та Корнєв – захист гостей не знав, куди бігти й кого тримати в ті півгодини.

Найкращий молодий гравець туру – Олексій Бриженко (Діназ)

У минулому сезоні молодий півзахисник був дуже в порядку, але з приходом кількох досвідчених конкурентів ще шукав себе в оновлених тактичних побудовах Діназа. Саме в матчі проти галицьких Карпат Бриженко здійснив свої перші результативні дії в новому чемпіонаті: 22-річний хавбек асистував Бафталовському в епізоді з першим голом, а потім після поперечного пасу Банасевича смачним дальнім ударом знову вивів вперед вишгородців невдовзі після перерви.

Гол туру – Фаді Салбак (Поділля → Нива)

Ну що ж ти поробиш із цією Другою лігою! У минулому турі – «шедевріньйо» від харків’янина Федоріва, цього разу – цілий набір яскравих голів дальніми ударами, зі штрафних, після сольних проходів. І відразу два голи через себе! Якщо Р.Кузів із Епіцентру добивав, то Салбак із Поділля забив ну просто-таки «смаколика»! Цитуємо звіт про матч: «Після подачі з правого флангу, акуратно підправленої Панасенковим головою в падінні, канадсько-ізраїльський форвард Фаді Салбак швидко розвернувся і з оточення суперників пробив через себе в дальній кут – 0:1! Чудове виконання, фантастичний гол!».

Гол можна подивитися на відео:

Герой туру – Олександр Мішуренко (Кривбас)

Пізніше на нашому сайті планується інтерв’ю з гравцем, який відзначився голом і гольовою передачею в дебютному матчі за нову команду, яка обіграла в гостях Енергію.