Остап Вульчин, фото - fc.if.ua

Група А

• Бурштин

До гри

А ось і довгоочікуване лобове протистояння – третя команда північно-західної групи проти четвертої за трьох очок різниці і матчі в запасі у конкурента! Чудовий матч, центральний у турі – місце слави для гравців і найважливіше випробування для тренерів. Багато в чому було цікаво подивитися, як штаби підготуються до цього матчу, хто зможе піднести суперникам сюрприз. Відзначимо, що Карпати, які позиціонують себе як представника відразу двох населених пунктів – Галич-Бурштин, приймали своїх суперників на стадіоні «Енергетик» вперше в 2021 році. До цього галичани домашні матчі проводили на штучному покритті стадіону «Сокіл» у Львові.

У господарів відзначимо повернення свіженького Козака після дискваліфікації, у гостей – одночасний вихід Ічанського та Петренка з акцентом на спокій в опорній зоні, а також появу досвідченого форварда Шевченка на чолі атаки. Це, звичайно, не Андрій – але Слава дуже добре відомий в турнірах ПФЛ за виступами за алчевську Сталь і ПФК Олександрія, а в останні роки він був аматором і навіть ставав чемпіоном ААФУ з Вікторією з Сумської області. Ще один важливий момент – заявлений буквально напередодні форвард Яровенко, син олімпійського чемпіона. Раніше грав за Охтирку, запорізький Металург і Кремень, а також в чемпіонатах Казахстану і Чорногорії.

Гра

Відразу кинулося в очі, що суперники варті один одного. За рівнем опору, технічного оснащення і школи гравців – це дійсно заслужені фаворити сезону. Але звідси й інша сторона – за рівних сил і побоювань щодо результату команди видали далеко не самий видовищний свій матч.

Правда, ще до перерви гості створили кілька небезпечних моментів, кращий з них був у Бафталовского, який після розрізного пасу Бовтрук під кутом виривався на воротаря і Вульчину довелося виручати після його низового удару. На стандарти від Бовтрука охоче ходили Ічанський, Шевченко, центрбеки гостей. А ось у галичан в центрі уваги був Козак. Це він після подачі кутового головою спрямував м’яч у дальню штангу, а пізніше трохи не в темп пішов на відмінну передачу Халка і втратив шанс вирішувати з пасу Худоб’яка.

У другому таймі Діназ грав досить впевнено. Лише пару атак за участю Козака, Бея і Лебідя можна згадати у господарів. По такій грі кожен удар мав значення – тому події розгорталися драматичні. Спочатку Ічанський проривався до штрафного майданчика і був збитий Страшкевичем, який вийшов на заміну, до точки підійшов Шевченко – і Вульчин розгадав його задум. Воротар парирував м’яч рукою, куля зрикошетила в поле ногою, після чого захисник Никитюк ще й підробив біля воріт, головою вибивши м’яч на кутовий перед носом у готового добити суперника.

Тепер вже галичани були на куражі, тим більше, якість їх замін було досить високо. Саме джокер забив найважливіший м’яч в ворота Діназа. Коли суперники заблокували удар Мердеєва, Хомченко підібрав м’яч, прицілився і з меж штрафного упакував м’яч в ворота – 1: 0. Другий гол у чемпіонаті в активі гравця, колись подавав великі надії в львівських Карпатах і луцькій Волині.

І коли Карпати вже прикидали, як їм допоможуть здобуті три очки, Діназ відігрався. Після поперечного пасу Ічанський Петренко дуже на межі офсайду підключив Дмитренка, той розважливо віддав на набігаючого Бовтрука, і Вадим в дотик з правої ноги пробив у дальню «шістку» – 1: 1. Це п’ятий гол у чемпіонаті для досвідченого півзахисника – і який же найважливіший!

Нічия, втім, невигідна обом командам – ​​радіють конкуренти з першої трійки. 39 очок у галичан, вони на другому місці, яке через пару годин Поділля зможе собі повернути в разі перемоги над вінничанами вдома.

Man of the Match: Вадим Бовтрук (Діназ)

Врятував нічию для Діназа в матчі, де він міг розраховувати і на перемогу. До того витончено діяв в підіграванні, видавши безліч подач з гри і стандартів.

Карпати (Галич) – Діназ (Вишгород) – 1:1

Голи: Хомченко, 85 – Бовтрук, 90+2

Нереалізований пенальті: Шевченко, 79 – воротар

Карпати (стартовий склад): Вульчин, Поручинський, Матушевський, Никитюк, Нагорний, Вербний, Лебідь, Козак, Бей, Семчук, Худобяк. Запасні: Зеленський, Авраменко, Марушка, Вичижанін, Мердеєв, Танчин, Страшкевич, Хомченко. Головний тренер: Роман Гнатів.

Діназ (стартовий склад): Крупниченко, Банасевич, Дмитренко, Гарбар, Помазан, Петренко, Ічанський, Бовтрук, Бриженко, Бафталовський, Шевченко. Запасні: Крикнін, Ізотов, Волошин, Апанчук, Старенький, Брижчук, Крохмаль, Яровенко, Капанистий. Головний тренер: Володимир Бондаренко.

• Бурштин, стадіон «Енергетик», 13:00.
  • Арбітр – Євген Петренко (Одеса)

• Хмельницький

До гри

Вже знаючи про осічки конкурентів Поділля готувалося приймати вінничан. По-перше, це дербі – трикутник Хмельницький-Вінниця-Житомир багато років є одним з наймогутніших протистоянь в нижчих лігах, відразу в декількох поколіннях. По-друге, Нива дуже солідно посилилася на весняну частину сезону і за набраними в 2021 році очками є третьою в Групі «А». По-третє, з огляду на нічиєї в матчі Карпати (Галич) – Діназ (Вишгород), а також пропуску туру у ФК Ужгород, хмельничани отримали шанс наздогнати лідера. Для цього треба було просто вигравати. Гості ж у разі перемоги виходили б з великою ймовірністю на чисте шосте місце, адже Чайка свій матч в цьому турі вже зіграла, а Буковину чекав складний (перш за все, з точки зору логістики) виїзд на 672 кілометри.

Гра

Так що господарі з великим бажанням кинулися на ворота гостей і вже на другій хвилині зустрічі м’яч побував у сітці. На штрафний від Каверіна пішов Савошко і направив м’яч головою повз голкіпера, але рефері зафіксував в цьому епізоді офсайд. У відповідь Нива провела свою атаку, але під тиском Петрук змушений був бити з розвороту з лінії штрафного – і направив м’яч якраз туди, де чергував досвідчений воротар Чуваєв, а слідом застрягли в ногах суперників простріл Білика і скидка-удар Хохлова. А тим часом продовжувало нагнітати Поділля. Савошко і Каверін видали пробивали повз ворота, а коли Пернацький замикав головою після кутового – свого воротаря на лінії підстрахував захисник Сербул.

При цьому Ниву слід остерігатися – у команди великий підбір саме атакуючих гравців. У відповідь на атаки господарів Маляренко підсікав головою м’яч після флангової подачі – і хоча не потрапив, сам той момент, коли суперники давали пробити з такої позиції, залишав питання. Щоб таких питань не виникало, Поділля мало забивати. І ось цей-то момент і прогавив вінницький захист. Карпенко, отримавши пас з глибини від Воловика, не зустрів опору. Стало бути, дозволив собі відразу кілька раз перепасували з Пріхною і після двох стінок вийти один на один з воротарем і зблизька лівою ногою ткнути в дальній кут – 1:0. П’ятий гол в семи матчах для Ігоря плюс один асист.

Ще до перерви Нива розчохлила заміни (інсайда Зеленевіча не зовсім по позиції замінив вінгер Гемега), а на другий тайм вийшов ще й молодий півзахисник Подкуйко, який замінив Кучера. Про самі серйозні наміри гостей повинно було повідомляти те, що вінничани набагато раніше суперників вийшли на поле після перерви. Але краще б це була конкретна гострота – так як про перший тайм можна було б згадати хіба що по парочці ударів Петрука, та ще несильний удар головою від Загорулька після стандарту – з офсайду. Поділля було дійсно небезпечніше в завершенні.

Так що вже відразу після перерви граючий президент гостей перевірив пильність Чуваєва. Удар був несильним, але воротар випустив м’яч – але молодець, сам же ліквідував добивання. У відповідь після флангової подачі бив Костенко – м’яч опустився зверху на сітку. Атаки на кшталт давалися господарям, але ось бажаного другого гола все не було. То Савошко ковирне м’яч повз ворота після швидкої комбінації, то Каверін, обігравши суперників, запустить вище поперечини. Але ж при цьому Нива куди сміливіше і активніше почала заходити до чужих воріт, і хоча якість дій Загорулька і співтоваришів бажала кращого, в кінці кінців вони могли б і нівелювати мінімальну перевагу господарів.

І найважливіший другий гол «прийшов» після стрімкої атаки через Каверіна. Досвідчений вінгер, чемпіон Європи серед юнаків 2009 року, стартував на пас на хід від Салбака і, відчуваючи на спині руки захисника Бондаря, дотягнув його на собі в штрафний майданчик і впав з почуттям виконаного обов’язку. Незважаючи на запеклі суперечки з вінничанами (Хохлов навіть був видалений з поля), рефері своє рішення не змінив. І ось удар Салбака – Гуридов парирує, перший на прийомі сам легіонер, він забарився, але все ж ткнув м’яч повз всіх в сітку – 2:0. Восьмий гол в чемпіонаті для Фаді – велике везіння для нападника, тому що бив він погано, та й добивав ніби в сповільненому повторі. Словом, почухав нерви уболівальникам дуже жорстко.

Нива кинулася відіграватися, але як? За 6+ хвилин в меншості? Не міг допомогти і супер-джокер Браславський, та й іншим уже було це не під силу.

Після гри

Набирає Поділля 41 очко і порівнюється з лідером (ФК Ужгород буде вище за особистими зустрічами). Нива залишиться восьмою. Благо ще, що конкуренти очки теж розгубили.

Man of the Match: Віталій Каверін (Поділля)

Багато у господарів заслужили хороші оцінки: і форварди Карпенко з Салбаком, і півзахисник Савошко, і захист в повному складі. Але відзначимо Каверіна: досвідчений технар постійно обігравав суперників, добре виконував стандарти і заробив пенальті під вирішальний другий гол чисто на хитрощі і чуття моменту.

Поділлля (Хмельницький) – Нива (Вінниця) – 2:0

Голи: Карпенко, 29, Салбак, 84

Незабитий пенальті: Салбак, 84 – воротар

Поділля (стартовий склад): Чуваєв, Корохов, Пернацький, Воловик, Морговський, Липовуз, Пріхна, Костенко, Савошко, Каверін, Карпенко. Запасні: Шухман, Панасенков, Цибульнік, Шпикула, Прильопа, Жданов, Матвєєнко, Салбак, Худік, Романюк, Павлюк, Мораренко. Головний тренер: Віталій Костишин.

Нива (стартовий склад): Гурідов, Сербул, Хохлов, Попов, Білик, Кучер, Маляренко, Петрук, Зеленевич, Георгієв, Загорулько. Запасні: Карабін, Гемега, Бондар, Подкуйко, Борячук, Федорук, Браславський, Осмоловський, Загробський. Головний тренер: Володимир Циткін.

Видалення: Хохлов, 83

•  Хмельницький, стадіон «Поділля», 16:00.
  •  Арбітр – Ігор Горбань (Одеса)

• Чернігів

В останніх турах ФК Чернігів – грізна сила. Три тури без поразок, п’ять очок за перемогу в Луцьку і нічиї з Оболонню-2 і Діназом. Особливо почесна, звичайно, остання – в гостях у одного з лідерів і фаворитів сезону. Це і був матч-дебют у Другій лізі спортивного директора «тигрів» Чорного, який почав виконувати обов’язки головного тренера після переходу на нову посаду в клубі Вадима Постового. А тепер і в домашньому матчі новий наставник виставляв підопічних на матч проти Буковини.

Ще восени ця команда була в компанії аутсайдерів, але зараз піднабрала форму і новачків, так що на шостому місці їхала до 10-ї команди першості з 8-очковим відривом. Втім, шанси господарів зростали через кадрові втрати у гостей: дискваліфікований Гакман, який закривав в останніх турах місце правого захисника, був відсутній вінгер Хучбаров, а основний нападник Палагнюк зайняв місце в запасі. У чернігівців впадала в око відсутність Мироненка – центрального півзахисника з могутнім ударом.

У першому таймі суперники не форсували події, граючи як би з побоюванням. І йшов би матч до нульової нічиєї за підсумками першого тайму, якби ФК Чернігів не заробив кутовий біля правого прапорця. На подачу Ментея висунувся досвідчений захисник Теймураз Мчедлішвілі, вдало відірвався від Клочана і хорошим ударом головою спрямував м’яч у ворота – 1:0. А це ще і перший гол за нового тренера.

Другий тайм почався з бурхливих подій. Спочатку Орнат абсолютно в непотрібної ситуації взбрикнув по супернику і очікувано залишив свою команду в меншості, а у відповідь у господарів був чудовий шанс подвоїти перевагу, але з божевільного моменту вони не вичавили гол туру. Спочатку Ментей прямим ударом зі штрафного, потім Романченко з добивання метрів з 30-ти два рази поспіль зарядили в поперечину. А ось Буковина відповіла двома загостреннями, де в центрі уваги опинявся Калайтан. Спершу, після розіграшу штрафного і закидання від Козлова, він навіть забив – на думку арбітра, з офсайду. А пізніше, стартувавши на скидку Клочана, пробив в суперників. Зате через хвилину вже Клочан після парашута від Козлова виривався на воротаря – і захисники «упустили» його на газон. До м’яча підійшов досвідчений Орловський – і не зумів переграти Ширая, той накрив м’яч.

Але і це було ще не все! Відчайдушно атакувала Буковина. І коли після діагоналі від Орловського чернігівський воротар парирував удар Д.Рябого, з-під носа суперника Калайтан зіграв на добиванні на куті воротарського – 1:1. Третій гол у чемпіонаті для Антона – і перший з березня місяця. Тепер ФК Чернігів пішов вперед. Воротар гостей потягнув смачний удар після флангової подачі від Лазаренка. А у відповідь, після проникаючого пасу Калайтана, Еногела вирвався один на один з воротарем. І знову голкіпер виручив ФК Чернігів!

Буковина відчайдушно проявляли активність, але в кінцівці пропустила вдруге. Після подачі з лівого флангу Ментей скинув на Сердюка, і Максим здорово пробив у правий від воротаря нижній кут – 2:1. Другий гол у чемпіонаті для 18-річного півзахисника.

17 очок набрав ФК Чернігів, на даний момент обійшов Рубікон і претендує на 9 місце за підсумками туру. Буковина залишиться в серединці. Це перша з вересня місяця домашня перемога «Тигрів».

Man of the Match: Віталій Ментей (ФК Чернігів)

Два ассисти у спритного півзахисника: з кутового під перший гол і з гри під другий.

ФК Чернігів – Буковина (Чернівці) – 2:1

Голи: Мчедлішвілі, 43, Сердюк, 90 – Калайтан, 53

Незабитий пенальті: Орловський, 52 – воротар

Чернігів (стартовий состав): Ширай, Борщ, Вересоцький, Мчедлішвілі, Романченко, Койдан, Бибік, Ментей, Сердюк, Чаус, Лазаренко. Запасні: Рощинський, Лутченко, Кохановський, Науменко, Макаренко, Конопко, Кірін, Лакєєнко, Садовий. Головний тренер: Валерій Чорний.

Буковина (стартовий склад): Пономаренко, Боровець, Орловський, Дмітрієв, Д.Рябий, Клочан, Еногела, Калайтан, Орнат, Карповський, Козлов. Запасні: Пилипчук, Беслюбняк, Палагнюк, А.Рябий. Головний тренер: Євген Коваленко.

• Чернігів. Стадіон «Чернігів-Арена», 16:00.
  • Арбітр – Павло Плешко (Кременчук)

• Щасливе

П’ять матчів поспіль програв на своєму полі Рубікон, хоча суто номінально підбір гравців у клубу-дебютанта Другої ліги – крутіший багатьох старожилів. А ось Оболонь-2 в минулому турі сенсаційно обіграла 2:0 галицькі Карпати, що безпосередньо вплинуло на стан претендентів на медалі. Було навіть цікаво, як молодь першолігового столичного клубу зіграє з земляками-сусідами по таблиці (два рядки і два очка різниці).

Запекла гра отримала загострення, коли на правому фланзі Цурупін «впустив» на газон героя минулого туру в складі оболонців – Василенка. Скидан, розігравши штрафний з Сичевським, просунувся вглиб поля і метрів з 25-ти наважився пробити в ближню «шістку». Все було в руках воротаря, включаючи м’яч, але він випустив його з рук в сітку – 0:1. З таким рахунком і пішли на перерву.

У другому таймі події розвивалися стрімко. Вже незабаром після перерви на подачу з лівого флангу від Сичевського відгукнувся Станіслав Василенко і вдало підправив м’яч у сітку – 0:2. Гості були гарні в ці хвилини, заробили парочку дуже перспективних штрафних, і будь той же Сичевський точніше – мали б цілком комфортну перевагу. Але ні. А тому лівий фланг господарів провів блискавичну атаку і навіс головою Янати в падінні замкнув Томас Довідайтіс – 1:2. Дебютний гол в чемпіонаті для гравця юнацької збірної Литви.

Цілком очікувано Рубікон влаштував справжній штурм воріт Оболоні-2. Гості взяли на себе силу-силенну ударів суперників, працював і повернувся після травми голкіпер. Набравши 17 очок, Бучанська-київська молодь обійшла в таблиці свого сьогоднішнього опонента. А з огляду на перемогу ФК Чернігів над Буковиною, і йому поступається в таблиці Рубікон після третьої поразки в чотирьох останніх матчах безвиграшну серії.

Man of the Match: Костянтин Коваленко (Оболонь-2)

Граючий тренер здорово допоміг молоді в обороні, виграв безліч боротьби і гідно боровся з лідером атак господарів Тищенко. У пропущеному м’ячі не винен – литовця повинен був тримати інший гравець.

Рубікон (Київ) — Оболонь-2 (Буча) – 1:2

Голи: Довидайтіс, 63 – Скідан, 25, Василенко, 48

Рубікон (стартовий склад): Майборода, Ясницький, Ходуля, Гбамбл, Тищенко, Заричнюк, Новіков, Цурупін, Копитов, Пилипенко, Яната. Запасні: Прокопенко, Луценко, Марченко, Кабанюк, Довидайтіс, Близно, Швець, Боровик, Глущук. Головний тренер: Сергій Литовченко.

Оболонь-2 (стартовий склад): Тюрін, Покойовий, Коваленко, Потопальський, Прокопенко, Сичевський, Корнєв, Галоян, Скідан, Василенко, Руденко. Запасні: Фастов, Коломієць, Терлецький, Строчинський, Майданович, Грабовський, Улянченко, Осман. Старший тренер: Олександр Антоненко.

• с. Щасливе, стадіон «Княжа-Арена», 17:00.
  • Арбітр – Валерій Копмарь (Одеса)

Група Б

• Кривій Ріг

П’ять матчів поспіль виграв Кривбас, а не програє він з вересня місяця ось уже 13 матчів поспіль (9 перемог, 4 нічиї). Цю машину не спинити! А тим більше, вчора виграв Металург, так що, щоб не віддавати запорожцям друге місце, підопічним Приходько треба було тільки вигравати. Ось тільки суперник – Енергія – змусила себе почекати. Дорожня подія призвела до затримки матчу на півгодини. Але тим більше розохоченими підійшли до матчу господарі.

Один тільки Збунь міг забивати тричі, в одній атаці Ременюк і Пятов небезпечно били по воротах Енергії, активно лізли до чужих воріт центрбеки Кривбасу Фатєєв і Заіменко, а коли реактивний Збунь заробив ще один стандарт – Коцюмака змусив воротаря відбивати з ближнього кута. Словом, безліч моментів створили господарі вже в дебюті матчу, а коли після кутового в боротьбі з Рябовим м’яч потрапив в руку Біневського, арбітр призначив пенальті і Костянтин Черній в черговий раз впевнено забив землякам – 1:0.

Енергія теж намагалася забити: трохи раніше Льопка зловив м’яч після штрафного від Гавриленка, а потім впорався і з сильним дальнім ударом Біневського з гри. Але та кількість роботи, яка була у Дворника, вистачила б за один перший тайм на кілька звичайних матчів. Черній, Ременюк, Пятов, Рябов – всі вони били з різних позицій. Вистояти при такому арт-обстрілі було важко. І коли Пятов натрапив на захисників, а Ременюк був першим на підборі і відкотив впоперек поля на Рябова, В’ячеслав ухилився від захисників і з лівої ноги викрутив в дальній кут метрів з 15-ти – 2:0. Незважаючи на просто-таки безліч моментів, це рахунок першого тайму.

Зате вже на початку другої половини гри третій м’яч побував у воротах Енергії. Удар Рябова припав в суперника, зате на підборі був П’ятов, який і відкотив на Збуня. Далі – справа точності. Олексій не схибив метрів з 12-ти – 3:0. Естафету у Збуня відмінно прийняв Горват. Стартувавши з правого флангу, він розігрався з вийшовшим на заміну Карнозою та з лівої ноги пробив у дальній кут – 4:0. А крапку в матчі поставив Заіменко. Центрбек в стрибку взбрикнул в м’яч на кутовий від Карнози, в який раз вдало сходив до чужих воріт – 5:0.

Надалі Квасов, Пятов, Рябов, Карноза, Берко обрушили на ворота Енергії безліч ударів. Інший раз Дворника підстраховувала штанга, але більше феєрив сам голкіпер, який потягнув безліч м’ячів від Кривбасу. А при належній реалізації рахунок міг стати ще більш погромним. Так що з 40 очками Кривбас не відпускає запорожців в одноосібне володіння другим місцем в Групі «Б». Енергія ж, яка ще недавно була п’ятою, зараз серйозно підставляється під переслідувачів і тепер боротиметься, щоб зберегти шосте місце.

Man of the Match: Олексій Збунь (Кривбас)

Просто-таки замучив суперників. Те, що Збунь забив лише тільки після перерви десь з п’ятої спроби, це просто непорозуміння якесь. Взагалі, тотально перегравав суперників і зробив вагомий внесок в цю перемогу.

Кривбас (Кривий Ріг) – Енергія (Нова Каховка) – 5:0

Голи: Черній, 24 (пен.), Рябов, 32, Збунь, 53, Горват, 69, Заіменко,79

Кривбас (стартовий склад): Льопка, Маліновський, Заіменко, Фатєєв, Коцюмака, Рябов, Яровой, Пятов, Збунь, Ременюк, Черній. Запасні: Злотар, Черниш, Сокол, Дедяєв, Попчук, Пірогов, Карноза, Горват, Берко, Квасов. Головний тренер: Генадій Приходько.

Енергія (стартовий склад): Дворник, Данковський, Бижко, Нестерук, Мамич, Гавриленко, Биневський, Жавко, Россохатий, Кривич, Хименюк. Запасні: Зелінський, Цой, Кірієнко, Акімов, Андрощук, Швед. Головний тренер: Едуард Хавров.

• Кривий Ріг, стадіон «Гірник», 17:30