Карпати (Галич) – Епіцентр – 0:1 Металург – МФК Миколаїв – 2:2
ФК Чернігів – Чайка – 2:2 субота, 23 жовтня
Буковина ‒ Любомир – 4:1 ФК Нікополь – Скорук – 0:1
АФСК Київ ‒ Рубікон – 1:1 Реал Фарма – Кристал – 2:1
Карпати (Львів) – МФА Мункач – 1:0 ФК Суми – Перемога – 1:3
неділя, 24 жовтня ФК Тростянець – Енергія – 2:1
Нива (Вінниця) ‒ Лівий берег – 0:2 Вікторія – СК Полтава – 1:0
Діназ пропускав тур Балкани – ФК Вовчанськ – 1:1
Таврія – Яруд – 1:0

Воротар – Іван Сілецький (Карпати Львів)

Мункач приємно дивує в новому сезоні – навіть у матчах, які програє. На легендарному стадіоні «Україна» наймолодший колектив турніру, дебютант Другої ліги, дав бій Карпатам і здійснював якісний тиск на ворота господарів. Отже, мав роботу й голкіпер львів’ян. Не сказати, що в ближній грі (окрім виходів під час стандартів і флангових подач), але ударів із дальньої та середньої дистанції Сілецький парирував немало. Були серед них і досить небезпечні – кручені, сильно виконані, з перспективою добивання. Восьмий «сухий» матч у сезоні (найкращий показник Групи «А») став винагородою Івану й допоміг Карпатам здобути дев’яту поспіль перемогу.

• Найкращий у Групі «Б»: Ігор Варцаба (Скорук)

Правий захисник – Вячеслав Велєв (Перемога)

Скандальний матч у Сумській області завершився перемогою Перемоги, причому в складі гостей яскраво відіграла ціла група флангових гравців. Відзначаючи, що це через володіння Велєва пролетів Асєєв, видавши гольову подачу на Пилипенка, не можемо не віддати належне роботі Вячеслава в інших епізодах. Він добре підтримував усі атакувальні починання гостей, взяв участь у низці гострих комбінацій, а в найбільш потрібний момент (у самій кінцівці гри) вивів Перемогу вперед після передачі Коцюмаки.

• Найкращий у Групі «А»: Олег Соколов (Лівий берег)

Центральний захисник – Андрій Нелін (Вікторія)

Полтавська команда, хай і була менш успішною за Вікторію, ще на аматорському рівні проявила свою бойовитість і націленість на результат. Отже, Вікторія, яка забагато очок втратила за перше коло, не мала права на розхолодженість у цьому домашньому матчі. Відігравши на нуль, оборонець миколаївців Нелін ще й проявив лідерські якості, вдало зігравши на добиванні під час стандартного положення та забивши пізній переможний м’яч своєї команди.

• Найкращий у Групі «А»: Валерій Болденков (Карпати Львів)

Центральний захисник – Євгеній Захарченко (Епіцентр)

Сьомий матч у сезоні Епіцентр завершив без пропущених м’ячів, вдруге поспіль виграв з мінімальним рахунком у досить непоганого суперника. В Бурштині, де приймав дунаєвчан клуб Карпати (Галич), вони знову вдало відпрацювали в обороні, а от в атаці багато що не виходило. Навіть пенальті Івашка цього разу не спрацював. Уже в другому таймі захисник Захарченко забив переможний м’яч після штрафного від Кравченка, що дозволило Епіцентру закріпитися на п’ятому місці.

• Найкращий у Групі «Б»: Віталій Полянський (ФК Тростянець)

Лівий захисник – Тарас Сивка (Буковина)

Хорошу порцію впевненості в своїх силах отримала Буковина після яскравої перемоги над Любомиром, у матчі з аутсайдером бенефіс видали кілька лідерів чернівецької команди. Серед них – Сивка, який провів відведені тренерським штабом 68 хвилин на високому рівні. Власне, активність лівого краю чернівчан – тому підтвердження. Відкрито рахунок було після кутового від Сивки, який замкнув Логінов, а ще Тарас вдало відпрацював на початку низки яскравих атак, включаючи другу результативну (це він підключив Волинця, чию передачу використав Елла Кен).

• Найкращий у Групі «Б»: Ігор Коцюмака (Перемога)

Центральний півзахисник – Валерій Гайван (ФК Тростянець)

Приємно відзначити цілу групу креативних, технічних молодих хавбеків тростянчан. У виграній грі проти Енергії провідну роль відіграв Гайван. По-перше, добре відпрацював у середині поля, що було важливо для дебютантів Другої ліги. По-друге, здорово виконував стандарти. Це після його кутового відкрив рахунок забивний оборонець Полянський, а вже під кінець зустрічі Валерій реалізував пенальті, забивши вирішальний м’яч.

• Найкращий у Групі «А»: Андрій Співаков (Лівий берег)

Правий півзахисник – Дмитро Плачков (Реал Фарма)

У матчі з херсонцями на своєму полі Реал Фарма грав на результат, а гравцем, який його забезпечив, став нападник Плачков. Граючи широко, відкриваючись під передачі на хід і не цураючись сольних рейдів із загостренням, Дмитро допоміг одеситам здобути другу перемогу в сезоні. Це він відкрив рахунок з добивання вже в дебюті матчу, потім кілька разів загострював гру біля воріт Кристалу, зокрема вдало підіграв Ратушняку в епізоді з другим голом.

• Найкращий у Групі «А»: Андрій Бартошук (Чайка)

Атакувальний півзахисник – Євген Морозенко (Лівий берег)

Лідер у Вінниці вкотре зіграв за іншою тактичною схемою – цього разу 4-4-2 «діамант», причому, атакувальний півзахисник Морозенко розміщувався ліворуч. І ми побачили якісну гру від досвідченого вихованця Динамо та колишнього збірника: це Євген протягнув м’яча через фланг і вдало подав зліва – далі Петренко відкрив рахунок на добиванні після Акименка вже на 53 секунді матчу, а пізніше Морозенко заробив пенальті під другий гол.

• Найкращий у Групі «Б»: Володимир Прийомов (Балкани)

Лівий півзахисник – Євгеній Коваленко (Металург)

Миколаївська команда в Другій лізі залишається боєздатною, тож виглядає реальним конкурентом і для лідера. Гості першими забили, повели в рахунку на 21 хвилині, і дуже важливо, що вже невдовзі Коваленко прямим ударом зі штрафного зрівняв рахунок. А ще до перерви Євгеній здорово впакував м’яча в ворота після скидки Сидорова. Хороший, активний матч від одного з лідерів групи атаки Металурга.

• Найкращий у Групі «А»: Владислав Кравченко (Епіцентр)

Нападник – Василь Палагнюк (Буковина)

Ставищенський Любомир все ще без очок – цинічно кажучи, хороший матч для форварда, щоб поповнити свій гольовий запас. Отже, Палагнюк був одним із найбільш активних у складі господарів: забив третій м’яч, скориставшись зручною передачею назад від суперника, а також реалізувавши пенальті під четвертий гол. На дублі Василь зобов’язаний був не зупинятися – після перерви кілька разів був на ударних позиціях, не виключаючись з гри.

• Найкращий у Групі «Б»: Олексій Бойко (Таврія)

Нападник – Олександр Мішуренко (Скорук)

П’ять голів у останніх чотирьох матчах записав на свій актив Мішуренко. Досвідчений форвард, схоже, насолоджується виступами за команду рідного краю. В дербі Нікопольського району Олександр забив вирішальний м’яч, скориставшись подачею Цибульського. Міг забивати ще, а також корисно діяв на чужій половині поля, нав’язуючи та виграючи боротьбу, своїми передачами виводячи на ударні позиції одноклубників.

• Найкращий у Групі «А»: Богдан Литвиненко (ФК Чернігів)
Збірна 15-го туру Другої ліги. Ілюстрація pfl.ua
Фото туру

На футбол у Львові ходять родинами. Фото: fckarpaty.org.ua

Сейв туру

Ось який м’яч потягнув у Вінниці голкіпер Лівого берега Ярослав Проценко. Здавалося, після удару Георгієва не завадити вже голу Ниви…

Факт туру

9 перемог поспіль здобули львівські Карпати – ще раз залишилося виграти команді під проводом Андрія Тлумака, щоб повторити рекорд сезону від запорізького Металурга (головний тренер – екс-карпатівець Володимир Микитин).

Анатолій Бузник, фото uafc.org.ua
Тренер туру – Анатолій Бузник (Лівий берег)

Четверту поспіль перемогу здобув лідер турніру, закривши перше коло перемогою над вінницькою Нивою. В цьому столичній команді не стали на заваді ні відсутність найкращого асистента Старгородського, ні перехід зі штучного газону на натуральний. Лівий берег зберігає лідерство, тому що в випадку поразки киян наздогнали б львів’яни, причому, Карпати ставали б лідерами за очними зустрічами.

Аналіз від Всеукраїнського об’єднання тренерів з футболу – тут.

Дмитро Плачков, фото real-farma.com.ua
Найкращий молодий гравець туру – Дмитро Плачков (Реал Фарма)

У нас є немало хороших кандидатур ‒ Богдан Литвиненко з Чернігова, Леон Гладковський із Вовчанська, Іван Петренко з Лівого берега. Проте найбільший внесок – у  представника Реал Фарми. 20-річний нападник допоміг одеситам здобути другу перемогу в сезоні. Плачков забив сам (відкрив рахунок на 13-й хвилині) та допоміг Ратушняку забити переможний де-факто м’яч.

Статистика SportArena.com: 13 матчів у чемпіонаті, 3 голи, 4 асисти.

Дмитро Сахно, фото instagram.com/afsc_kyiv
Джокер туру – Дмитро Сахно (АФСК Київ)

У нас були приклади, коли гравці з лави запасних робили серйозний вклад в успіхи їхніх команд – для прикладу асисти, які записали на свій актив Дмитро Мироненко (ФК Чернігів) та Ігор Коцюмака (Перемога). А от півзахисник клубу-дебютанта чемпіонату зі столиці вийшов на заміну в перерві й врятував її від поразки! Саме Сахно на 72 хвилині врятував АФСК Київ від поразки в домашньому матчі з Рубіконом, завершивши комбінацію з Кошляком і Роєнком.

Статистика SportArena.com: 14 матчів у чемпіонаті, 1 гол, 1 асист.

Арманд Елла Кен, фото bukfc.com
Легіонер туру – Арманд Елла Кен (Буковина)

Вкотре молодець Луан Боржес Машаду Мартінш (ФК Вовчанськ), завдяки гольовій передачі якого Гладковський забив на Одещині (Балкани відігралися, матч закінчився внічию). Але ми хочемо відзначити 28-річного камерунця Еллу з Буковини. В матчі з Любомиром чернівецька команда покуражилася, Кен забив другий м’яч із чотирьох і на пару з Орловським, який повернувся на звичну позицію в опорній зоні, виконав великий обсяг робіт у центрі поля.

Статистика SportArena.com: 13 матчів у чемпіонаті, 1 гол.

Гол туру – Євгеній Коваленко (Металург → МФК Миколаїв)

Цитуємо звіт про матч: «Штрафний виконував Євгеній Коваленко і зробив це відмінно: нападник закрутив м’яч над стінкою у ближній кут. Гол-красень – 1:1».

Гол можна подивитися на відео з 1:26

Герой 15-го туру Другої ліги. Ілюстрація pfl.ua
Герой туру – Євгеній Коваленко (Металург)

Пізніше на нашому сайті планується інтерв’ю із гравцем, який оформив дубль у видовищному нічийному матчі з МФК Миколаїв.

Статистика SportArena.com: 14 матчів у чемпіонаті, 5 голів.