• неділя, 11 жовтня

Рубікон – Волинь-2 – 1:0
Епіцентр – Карпати (Львів) – 2:0

Воротар – Ігор Варцаба (Перемога)

Виїзд у Черкаси був непростим для Перемоги – місцевий Дніпро є таким же новачком Другої ліги, який все ще прагне прем’єрної перемоги після підвищення в класі. Тож не дивно, що голкіпер гостей Варцаба мав чимало роботи – він парирував кілька хороших прицільних ударів від Фхакадзе та Шведенка з дальньої і середньої дистанції, а також три гострих випади (в основному, після подач зі стандартів). Мав шанси Ігор і при пенальті Авер’янова, але суперник пробив чітко й влучно, тож, навіть вгадавши напрямок польоту м’яча, відбити його було важко. Що ж, при значній активізації суперника в другому таймі й нічия на виїзді може вважатися прийнятним завершенням матчу.

Правий захисник – Андрій Бартошук (Чайка)

Черговий потужний матч у виконанні старожила пристоличного колективу. Відкрив рахунок у матчі з вінничанами, коли після штрафного Турчанова скористався передачею Музиченка. Брав участь у більшості блискавичних флангових атак Чайки, а також поборовся за м’яч і своєчасним переведенням на протилежний край розпочав третю результативну комбінацію. Бартошук – безсумнівно найбільш ефективний гравець своєї команди на старті нового сезону.

Центральний захисник – Віталій Полянський (ФК Нікополь)

До звітного туру ФК Нікополь не мав перемог і зберігав у доробку єдиний гол на свою користь – і той автогол суперника. Виїзд в Одесу підопічні Варжеленка завершили довгоочікуваним виграшем, а заклав його фундамент досвідчений новачок команди Полянський. По-перше, захисник переконливо відіграв на своїй половині поля, вигравав верхову боротьбу та керував дією лінії. По-друге, своїм підключенням на стандарт відкрив рахунок – і саме цей гол додав команді наснаги.

Центральний захисник – Віталій Федорів (Метал)

Лише в шостому турі, після 515 «сухих» хвилин, харків’яни пропустили свій перший м’яч у Другій лізі. У моменті з голом Фаюка-Бочака захист не встиг зорієнтуватися після невдало відбитого м’яча, але це єдине, чим можна дорікнути редуту Металу в цілому в цьому переможному матчі. В усьому іншому Федорів із Мизюком встигали як біля своїх, так і біля чужих воріт. У підсумку саме центрбеки створили переможний гол: скидку напарника Віталій завершив розкішним ударом через себе в падінні.

Лівий захисник – Олег Ничипоренко (Епіцентр)

Друга в сезоні перемога Епіцентру над львівськими Карпатами, разом із осічкою ФК Ужгород у Хмельницькому, значно пожвавила медальні перегони. Тож три очки, здобуті дунаївчанами, важать цього разу як шість. Особливий вклад у цю перемогу зробив півзахисник за основною кваліфікацією, лівий центральний оборонець у трійці – за потребою. Ничипоренко старанно відпрацював відведений тренерами час у захисті, а особливо відзначився у конструктивних діях. Саме Олег прицільним дальнім ударом відкрив рахунок у матчі, а його довгий пас на хід використав Раца, подвоївши перевагу господарів. Найамбітніший новачок Групи «А» вирівнявся після кількох осічок у чемпіонаті та кубку.

Центральний півзахисник – Єгор Демченко (Метал)

Потужний матч провів стрижневий гравець середньої лінії харків’ян. Демченко встигав і в центрі поля, де урівноважував тактичні побудови своєї команди, і попереду – де міг забивати ще в дебюті після подачі зі стандарту, а також виконав кілька напрочуд перспективних ударів зі штрафних і відкритої гри. У середині поля Єгор вів важку боротьбу з лідером півзахисту Таврії Масаловим – судячи з того, що активний суперник у підсумку не дограв матч через вилучення, зароблене якраз на Демченку, ця дуель завершилася на користь харків’янина. Як і матч у цілому.

Правий півзахисник – Євгеній Коваленко (Металург)

Одне з найновіших – і відразу ж найбільш ефективних посилень запорізького клубу. Коваленко, який після балканського періоду кар’єри не знайшов себе в МФК Миколаїв, дуже своєчасно посилив Металург. Граючи в складі групи атаки з Підлепенцем, Могильним, Польовим і Шалфеєвим, Євгеній вирізнявся ефективністю. Це він відкрив рахунок на 33-й хвилині, поки були сили відбиватися в ослабленої травмами Енергії, а на початку другого тайму довів рахунок до крупного – в двох різних ігрових ситуаціях скористався передачами Могильного.

Центральний півзахисник – Роман Лебедь (Карпати Галич)

Дуже сильний матч для хавбека в плані саме конструктивних, атакувальних дій. Поки суперники закривалися й згуртовано діяли біля власного карного майданчика, Лебедь показав приклад одноклубникам, спростивши завершення й дуже небезпечно пробиваючи з дальньої і середньої дистанції. Роман міг забивати сам, а в підсумку Мердєєв скористався тим, що голкіпер невдало відбив його штрафний і з добивання забив переможний м’яч.

Лівий півзахисник – Володимир Польовий (Металург)

Один із найкращих сучасних вихованців запорізького футболу, гравець, який провів 300 матчів у Favbet Лізі та викликався в національну збірну, Польовий посилив Металург у непростий для команди період – відразу ж після вильоту з Першої ліги. Хоча в новому сезоні ветеран встиг пережити пошкодження та довго шукав застосування своїх талантів, зараз 35-річний фланговик на найвищому рівні. Саме Польовий виконав результативний кутовий під четвертий гол Олійника, а також узяв участь у третій результативній комбінації і подавав стандарти, після яких відбувся перший гол і влучив у стійку Бобров. Зв’язка Польовий-Білоусов наразі виглядає одною з найцікавіших у Групі «Б».

Нападник – Фаді Салбак (Поділля)

Видатний сольний виступ у виконанні канадсько-ізраїльського легіонера хмельницького клубу. Саме Салбак своїми двома голами приніс Поділлю перемогу в центральному матчі туру, двічі вдало зігравши на випередження і проштовхуючи м’яч повз воротаря ужгородців після передач Прильопи та Пріхни. Міг забивати ще – наприклад, виконуючи перспективний штрафний. Проявив прекрасне взаєморозуміння з Прильопою та іншими гравцями атакувального спрямування. Бенефіс Фаді призвів до першої втрати очок ФК Ужгород і відновлення інтриги в Групі «А».

Нападник – Максим Тищенко (Рубікон)

Вкотре досвідчений форвард робить результат для столичного клубу. В матчі проти резерву першолігової Волині Тищенко неодноразово втікав з-під опіки – заробив кілька напрочуд перспективних стандартів, включаючи штрафний у дебюті та пенальті під кінець першого тайму. Власне, саме Максим з 11-метрової позначки забив у ворота лучан єдиний у матчі й переможний м’яч. В останніх трьох турах Рубікон непереможний, набравши за цей час сім очок.

Збірна 6-го туру Другої ліги. Ілюстрація pfl.ua

Тренер туру – Олександр Кучер (Метал)

У нього найсильніший склад у всій Другій лізі, найбільші зірки цього рівня та клуб, який, як вважають, у найближчі роки повторить шлях ковалівського Колоса, петровського Інгульця чи СК Дніпро-1. Тим не менш, треба віддати належне й самому наставнику харків’ян. Кучер дуже солідно розпочав свою тренерську кар’єру. Зірковий у минулому футболіст утримався від спокуси особисто, в якості граючого тренера, допомагати команді в складний період формування колективу. Він налаштував цілком прийнятну ігрову схему, яка враховує всі сильні та слабкі сторони наявних гравців. Він дав результат, який не можна не відзначити – шість перемог поспіль із єдиним пропущеним м’ячем за цей час. І навіть у грі проти суперника вищого рівня, яким є нині в Групі «Б» сімферопольська Таврія, Кучер продовжив переможну серію, зберіг керованість команди та нав’язав власний стиль опонентам.

Розбір тренерської роботи від Всеукраїнського об’єднання тренерів з футболу – тут.

Олександр Кучер, facebook.com/fcmetalua

Джокер туру – Олексій Литовченко (Черкащина)

Він вийшов на поле в другому таймі, коли на табло залишалися нулі, й зробив безпосередній вклад у перемогу в матчі, де треба було брати очки. Саме на Литовченка адресувалася передача, яку зрізав у власні ворота захисник МФК Миколаїв-2, а потім Олексій ще й реалізував пенальті. Це довгоочікуваний перший гол для форварда після більш як річної перерви – травми та тяжкого розставання з тернопільською Нивою.

Найкращий молодий гравець туру – Вадим Мердєєв (Карпати Галич)

18-річний Мердєєв – один із наймолодших у галицькій команді, але при цьому і найбільш задіяних у поточному сезоні. У шести матчах чемпіонату він відзначився двома голами та однією гольовою передачею, причому в останніх трьох турах його результативні дії посприяли тому, що Карпати набрали максимум – дев’ять очок. Похвальний прогрес юніора!

Гол туру – Віталій Федорів (Метал → Таврія)

Переможний гол ударом через себе в центральному матчі туру – та ще й від центрального захисника! Цитуємо звіт про матч: «Ми вже відзначали, наскільки вдало захисники харків’ян підключалися до чужих воріт, і після кутового від Рязанцева це зіграло свою роль. Мизюк від дальньої штанги скинув в центр, де Федорів спиною до воріт ударом через себе в падінні упакував м’яч в ворота – 2:1».

Гол можна подивитися на відео з 4:25:

Герой 6-го туру Другої ліги. Ілюстрація pfl.ua

Герой туру – Фаді Салбак (Поділля)

Пізніше на нашому сайті планується інтерв’ю з гравцем, який відзначився двома голами в центральному матчі Групи «А», де Поділля зупинило переможну ходу лідера – ФК Ужгород.

P.S. При підготовці матеріалу використані фото офіційних сайтів клубів. Матеріал написано автором українською мовою.