Майборода, Лебедь і воротар, який призупинив Кривбас: вся збірна 21-го туру Другої ліги

Sport Arena називає символічну збірну чергового туру Другої ліги сезону 2020/21

Фото - fcmetal.com.ua

Ігрова програма 21-го туру (звіти з відео: четвер, п’ятниця, субота)

Воротар – Роман Герич (Балкани)

У плани криворіжців перед надважливим матчем із Металургом явно не входила втрата очок, але одеський виїзд завершився нічиєю. Багато в чому – завдяки яскравій грі воротаря господарів Герича. Навіть пенальті він пропустив не з першого разу, ще до цього справився з кількома випадами, в тому числі в моменті, коли Черній опинився прямо перед Романом. Неодноразово Кривбас загострював гру біля воріт Балкан, особливо тиск посилився, коли зорянці відігралися. Тим не менш, Герич справлявся й із ударами після стандартів, і з дальніми ударами, які особливо підступно виконував майстер цієї справи Карноза.

Правий захисник – Максим Банасевич (Діназ)

Фланги в грі вишгородців загалом відіграють важливу роль, а в грі з Рубіконом вони стали і мотором атак, і рубежем відбору. Багато забігань, проходів, кросів виконав Банасевич, при цьому у захисті мав багато роботи і, як перелаштований півзахисник, встигав переміщуватися на всій довжині бровки. Особливо слід відзначити участь Максима в атаках – саме він започаткував результативну атаку за участі Яровенка, яка й завершилася переможним голом від Бафталовського.

Центральний захисник – Павло Чмеленко (Таврія)

Таврія приймала свого найголовнішого переслідувача, при цьому розгромила його з рахунком 4:0, а захисник Чмеленко оформив дубль. Спочатку Павло відкрив рахунок красивим ударом зі штрафного (див. номінацію «Гол туру»), а пізніше сам вдало сходив на штрафний від Барладима й скористався метушнею біля чужих воріт, коли за м’яч поборолися Бойко та Заїка. Важливо, що і в захисті сімферопольці відіграли на нуль – хоча, безперечно, ми розуміємо, що за загальнокомандним досвідом господарі суттєво переважали новачків Другої ліги.

Центральний захисник – Мохамед Яссін Абузраа (Реал Фарма)

МФК Миколаїв-2 дуже прагнув перервати свою безвиграшну серію, тож створив немало небезпечних моментів. На щастя для гостей, таких провалів, як при швидких виходах на оперативний простір Швеця до перерви та Солдатова після перерви, було небагато. Натомість, відразу кілька разів спритний Абузраа позбавляв суперників м’яча, встигав на перехоплення та блокування. Особливо треба було бачити, як він працював із миколаївцями в відборі, без фолу та з продовженням володіння – точним пасом вперед.

Лівий захисник – Роман Кузів (Епіцентр)

Дунаєвецький клуб продовжує набирати очки – третя поспіль перемога і 13 набраних очок у п’яти минулих турах із 15 можливих. Але цього разу Оболонь-2 постаралася створити Епіцентру велику опозицію і навіть у меншості зберігала інтригу до кінця гри. Добре, що навіть за відсутності провідного бомбардира Івашка господарі зуміли напрацювати на гол – і Р.Кузів, який відгукнувся на своєчасне дозавантаження м’яча Кривобедрого й забив переможний м’яч.

Центральний півзахисник – Ярослав Терехов (ФК Нікополь)

Дербі, та ще й проти успішнішого в турнірній таблиці суперника – для ФК Нікополь виїзд у обласний центр очікувався непростим. Важливо, що в середній лінії гостей були футболісти, спроможні переломити хід зустрічі та допомогти здобути вольову перемогу над Перемогою. Плідно у зв’язці з Кошеваровим відпрацював Терехов, на двох центрхави «козаків» виконали великий обсяг робіт, багато працювали над відбиранням і організацією початкових стадій атак. А ще Ярослав після розіграшу кутового безпосередньо асистував Рогуліну в епізоді з першим голом.

Правий півзахисник – Євген Підлепенець (Метал Харків)

Це просто неймовірно, як Підлепенець ввійшов у гру харків’ян. Він оформлює результативні дії у кожному матчі весняної частини сезону (6 голів і 3 асисти в семи матчах). У матчі з Енергією, де Метал зумів достроково оформити підвищення в класі, Євген почав досить активно й завершив трьохходівку Танчик-Фомін-Підлепенець, подвоївши перевагу своєї команди. Взагалі, цей гравець корисно грав на команду й постійно ніс загрозу редутам новокаховської команди. Достатньо сказати, що він двічі влучав у стійки.

Атакувальний півзахисник – Роман Лебедь (Карпати Галич)

Не вперше в сезоні Лебедь проводить матч підвищеної ефективності – в непростому матчі з Буковиною, де його одноклубники змарнували безліч нагод забити й затягнули з розв’язкою до другого тайму, саме цей півзахисник виявився героєм протистояння. Ще в першому таймі після передач Романа могли (і мали) забивати Бей і Семчук, а після перерви Лебедь вдало випередив суперників, замкнувши передачу Козака з правого флангу. Далі Роман пробивав сам із середньої дистанції, і Хомченко перед воротарем підправив м’яча незручно для суперників. А коли воротар чернівчан парирував черговий удар (тепер від Козака), Лебедь встиг з розбігу добити м’яча в сітку. Виходить, причетний до всіх трьох голів своєї команди.

Лівий півзахисник – Віталій Каверін (Поділля)

У матчі з Чайкою хмельничанам допоміг єдиний гол, і його автором став найбільш статусний півзахисник команди. Каверін починав матч із ігрової конкретики – пробивав по воротах суперників, подавав з гри і зі стандартів. А на 21-й хвилині, коли Савошко протягнув м’яч через правий фланг і прострілював від лицьової лінії, саме Віталій встиг на цю передачу, з набігу розстрілявши ворота. Каверін взагалі є одним із символів сучасного Поділля, гравцем, відповідальним за темп і швидкість загальнокомандних дій. Тож не дивно, що саме він взяв на себе гру й забезпечив три очки в матчі, який складався не так просто для фаворита протистояння.

Нападник – Сергій Майборода (ФК Ужгород)

Це складний сезон для Майбороди, який змінив першоліговий Авангард (Краматорськ) на друголіговий ФК Ужгород, але затримався в лазареті, потім відновлювався, через що далеко не відразу зміг себе проявити в новій команді. Матч у Чернігові може стати для Сергія переломним, якраз тут він виявився особливо корисним і потрібним закарпатцям. Відкрив рахунок пізнім першим голом, зреагувавши на подачу зліва від Пуканича, пізніше, вже після перерви, зреагував на скидку в боротьбі з Вишневським, закріпив перевагу своєї команди й фактично приніс їй перемогу.

Нападник – Артем Бафталовський (Діназ)

Непростий матч для вишгородців, адже ближній виїзд ускладнювали останні невдачі Рубікона, які його додатково мотивували, та кадрові перетини суперників-земляків, що зумовлювали додаткову принциповість і нервозність. Допоміг виграти одному з фаворитів сезону Бафталовський, який у конкуренції з Брижчуком останнім часом виграє свій ігровий час з перших хвилин. Ще до перерви в Щасливому Артем видав низку рейдів із загостренням (але без завершення від одноклубників), у другому таймі спершу влучив у поперечину, а потім встиг на вісдкок від Яровенка та розстріляв ворота. Мінімальна перемога завдяки цьому голу дає три очки Діназу.

Збірна 21-го туру Другої ліги. Ілюстрація pfl.ua
Олександр Кучер, фото fcmetal.com.ua
Тренер туру – Олександр Кучер (Метал Харків)

Восьма поспіль перемога все ще непереможного лідера Групи «Б» достроково закрила перше з найважливіших питань чемпіонату – так, харківський Метал відразу ж підвищується в класі в дебютному сезоні серед професіоналів. У Новій Каховці, де не вперше в сезоні гостював лідер, гостям вдалося виграти на класі та вирішити питання щодо виходу в Першій лізі. За відсотком набраних очок, кількістю перемог, надійністю захисту, результативними замінами та багатьма іншими показниками Метал – найкращий у Другій лізі, в чому, безперечно, значна заслуга тренерського штабу.

Джокер туру – Валерій Доля (Таврія)

Він з’явився на полі вже коли гра була «розігрітою», але при цьому за другий тайм встиг добре себе проявити. Саме Доля допоміг забити Богданову та Бойку, та й сам пробивав по воротах Дніпра, тож провів матч проти черкаського клубу (до речі, найближчого переслідувача Таврії) на високому рівні.

Статистика SportArena.com: 7 матчів у чемпіонаті, 326 хвилин, поки без голів, 3 асисти за Таврію (загалом у поточному сезоні, враховуючи й матчі за Енергію, 15 матчів у чемпіонаті, 986 хвилин, 4 голи, 3 асисти).

Найкращий молодий гравець туру – Микола Рогулін (ФК Нікополь)

19-річний форвард непогано влився в гру нікопольських «козаків» і постійно відпрацьовував попереду, брав участь у результативних комбінаціях. Логічно, що поступовий прогрес зимового новачка дійшов і до першого голу. Саме Рогулін на початку другого тайму зрівняв рахунок у матчі з Перемогою, до того ж, виконав багато чорнової роботи, старався пресингувати та відкриватися під передачі. Ця вольова перемога – заслуга, в тому числі, й Миколи. А його розвиток, як і ще кількох молодих гравців – Бейєра, Кошеварова, Фоміна – підтверджує, що міський клуб Нікополя займається потрібною справою й регулярно відкриває для Другої ліги багато нових імен.

Статистика SportArena.com: 8 матчів у чемпіонаті, 480 хвилин, 1 гол, поки без асистів.

У турі було на що подивитися: багато голів, більшість непогано розіграні. Відзначаємо смачні удари Бафталовського з Діназа, Богданова та Бойка з Таврії, Боровика з Перемоги. Але найкращий гол туру – це класика стандартів, прямий удар зі штрафного. Цитуємо звіт про матч: «Дальній удар Масалова прийшовся в руку захиснику Дніпра Кузнєцову, штрафний викликався виконувати захисник Таврії Павло Чмеленко і упакував м’яч в сітку метрів з 23-х – 1:0».

Гол можна подивитися на відео:

Герой 21-го туру Другої ліги. Ілюстрація pfl.ua
Герой туру – Сергій Майборода (ФК Ужгород)

Пізніше на нашому сайті планується інтерв’ю із гравцем, який оформив дубль у переможному виїзному матчі з ФК Чернігів, відкривши лік своїм голам за нову команду.

13 Карпати (Львів) 19 3 3 13 17-44 12

Згідно з рішенням Ради ліг від 17 грудня ФК Калуш виключений зі складу учасників змагань ПФЛ.

12 МФК Миколаїв-2 17 1 4 12 8-35 7

Згідно з рішенням КДК УАФ від 26 березня ФК Черкащина виключений зі складу учасників змагань ПФЛ.