Друга ліга: ЮКСА виграла, завершаючи сезон, лідер бомбардирської гонки забив та інші матчі 29-го туру

На Sport Arena – огляд матчів передостаннього туру Другої ліги сезону 2023/24. Всі відео, склади та звіти цього туру чемпіонату – в одній публікації

Огляд усіх матчів 29 туру Другої ліги

На сайті Sport Arena детальний розбір матчів чергового туру Другої ліги ПФЛ України сезону 2023/24. Огляд оновлюється – ми постійно додаємо сюди звіти з матчів 29-го туру.

неділя, 19 травня 2024 року

• Кагарлик

Пізній гол Порохні з передачі Казакова забезпечив Дружбі мінімальну перемогу в Винниках. Саме ці три очки зараз утримують мирівчан на другому місці з 1-очковим відставанням від ЮКСА та за рівності в очках із ПФК Звягель. Але є особлива обставина – порівняно з конкурентами, у команди Чирикала матч у запасі. Тож господарям варто не втратити свого шансу й виграти, щоб у заключному турі в Стрию мати розкіш спокійно довершити чемпіонську справу.

Рух-2 після вчорашньої перемоги Ниви поступився вінничанам восьмим місцем, але в випадку перемоги обійде їх знову, та ще й максимально наблизиться до ФК Кудрівка. Єдине, захисна ланка львів’ян суттєво ослаблена одночасною дискваліфікацією Кітели та Матвіїва – враховуючи, що це дальній виїзд, ще й із першої клубної команди не випадало розраховувати на велике поповнення. У господарів з різних причин вибуло кілька гравців, перш за все – основний лівий оборонець Дедяєв.

Мирівчани з перших хвилин захопили ініціативу – золоті медалі та пряме підвищення в класі варті того. Проте тиск на володіння Ванівського не давав результату – напівмоменти за участі Сомова, Сторчоуса, Мачуленка не доходили навіть до очікуваного завершення. Лише десь після 35-ї хвилини господарі цілком реально могли забити, проте Юзефович, замикаючи головою кутовий Недолі, влучив у стійку.

У другому таймі Дружба зіграла і раціональніше, і прагматичніше. Після пасу з глибини прокинув воротаря й був збитий Ванівським Порохня – арбітр призначив пенальті. Недоля впевнено переграв воротаря – 1:0. Другий гол у чемпіонаті для Артема при двох асистах. На куражі Дружба пішла вперед – Мачуленко, Сомов, Недоля здорово загострювали гру, голкіпер Руху-2 видав парочку дуже ефектних сейвів. А на 68-й хвилині, коли Грищенко п’ятою відпасував на Головка, той метрів із 25-ти зацідив у стійку воріт львів’ян.

Однак за таку паршиву реалізацію Дружба поплатилася в кінцівці. Добрянський підключив Михальчука, чий простріл прямо перед воротами замкнув Столярчук – 1:1. Оце так поворот у чемпіонській інтризі! Відіграти, як це раніше вдавалося, втрачену перевагу мирівчанам не вдалося. З трьома очками переваги вони залишають на першому місці ЮКСА й у Стрий доведеться їхати не з туристичним візитом.

Man of the Match: Святослав Ванівський (Рух-2)

Без кількох провідних воротарів юний Ванівський вийшов на поле й видав бенефіс – багато разів рятував свою команду й пропустив тільки з пенальті.

Дружба (Мирівка) – Рух-2 (Львів) – 1:1
Голи: Недоля, 53 (пен.) – Столярчук, 87

Дружба (стартовий склад): Татаренко, Куба©, Шкіндер, Юзефович, Козлов, Казаков, Порохня, Недоля, Сторчоус, Мачуленко, Сомов. Запасні: Бабійчук, Друі, Юречко, Палюх, Зозуля, Янюк, Доронін, Грищенко, Бандурін, Головко, Замуренко, Колесник. Головний тренер: Дмитро Чирикал

Рух-2 (стартовий склад): Ванівський, Гришкевич, Дуць©, Товарницький, Михальчук, Хмельовський, Столярчук, Русяк, Добрянський, Музичук, Ніколаєв. Запасні: Паращук, Лапко, Кусий, Король. Старший тренер: Володимир Безуб’як

• Кагарлик. Стадіон  «Дружба». 13:00
  • Арбітр: Соловйов Віталій

• Звягель

Заключний тур ПФК Звягель пропустить без технічної перемоги – через те, що Васт (Миколаїв) підвів усю Другу лігу та знявся з турніру ще до завершення першого кола. Тож у матчі проти стриян господарям доведеться грати тільки на перемогу, а потім ще й розраховувати на осічки конкурентів.

Скала 1911 розділяє 5-6 місця з Карпатами-2 і щоб фінішувати не нижче п’ятої позиції, змушена грати на результат навіть у матчах проти фаворитів турніру, які залишилися. Для нового головного тренера звягелян Вірта це особливий суперник – на початку славної кар’єри воротаря Юрій Миколайович пограв за класичну Скалу. В першому колі, ще під орудою Шищенка, ПФК Звягель виграв на Львівщині – 3:1. Зараз належало здолати суперника вдруге.

Що цікаво, пару Нестерову в центрі захисту склав гамбійський дебютант Жаржу – учасник минулорічного чемпіонату світу серед молоді. Також важливо, що повернувся після дискваліфікації опорник Томандзото. А от новачок з Арсеналу Льюіс і екс-вінгер Дніпра та Вереса Блізніченко залишилися в запасі – як можливість посилитися через заміни, але й як натяк на те, що не все в зіркових новачків виходить у новій команді. Гості, в свою чергу, приберегли нападника Пучковського, швидких Мердєєва та Лісовика, а також одного з найцікавіших центрхавів Лебедєва. Отже, теж сподівалися якось посилити гру через «План Б».

Але по грі і в першому таймі заслужили на компліменти підопічні Басараба. Спершу Фомін, скориставшись неузгодженістю звягелян, опинився на хорошій позиції – але пробив вище воріт Перед перервою в атаці, яку розганяли Авер’янов і Фомін, Цуркан опинився прямо перед воротарем – Яшков кинувся йому в ноги й не дав забити.

До провідних гравців господарів Скала 1911 поставилася уважно, потроєнний центр оборони тримав Венделла з перестраховкою. Але хитрий бразилець в одному з моментів п’ятою відпасував на Фесенка, але той запустив м’яча поруч із дев’яткою. Також «звягельський Марез» влучив у стійку, розігравшись із Чередниченком. Бадьора гра заслуговувала на щось більше за нулівку, тож усе найцікавіше команди відклали на другий тайм.

Після перерви один тільки Яната двічі дуже здорово пробивав по воротах Яшкова – в першому моменті воротар виручив ПФК Звягель після штрафного, у другому – трішки в сторону від дев’ятки пішло. А після навісу Іванченка Авер’янов міг забивати екс-одноклубникам – м’яч після його удару головою прийняла на себе штанга, а добивання через себе від Лук’янченка накрив все той же воротар господарів.

І от у кінцівці, коли вже збиралися розслаблятися футболісти, спрацював кутовий звягелян. Після подачі мав бити Гук, але м’яч влучив у руку Руденку який був за ним. Гості апелювали, суддя вилучив оборонця Николишина та головного тренера Басараба. Проте Кисленко без проблем реалізував 11-метровий – 1:0. Для Сергія це другий гол у чемпіонаті. Цей рахунок зберігся до кінцівки. ПФК Звягель обходить на два очка мирівчан і на одне продовжує відставати від лідера – ЮКСА.

Man of the Match: Сергій Кисленко (ПФК Звягель)

Забив вирішальний гол, що тут казати.

ПФК Звягель – Скала 1911 (Стрий) – 1:0
Гол: Кисленко, 90+3 (пен.)
Вилучення: Николишин (СС), 90+2

Звягель (стартовий склад): Яшков©, Чередниченко, Нестеров, Жаржу, Морговський, Томандзото, Панчишин, Фесенко, Андрущенко, Оринчак, Венделл. Запасні: Коваленко, Аніагбосо, Мартинов, Гук, Власюк, Никитюк, Льюіс, Березка, Кисленко, Майтак, Волинець, Блізніченко. Головний тренер: Юрій Вірт

Скала 1911 (стартовий склад): Солобчук, Николишин, Руденко, Пастух, Яната, Цень©, Ралюченко, Лук’янченко, Авер’янов, Цуркан, Фомін. Запасні: Завгородній, Чернятинський, Петрик, Іванченко, Напуда, Мердєєв, Лісовик, Лебедєв, Пучковський. Головний тренер: Михайло Басараб

• Звягель. Стадіон «Авангард».13:00
  • Арбітр: Дубиківський Сергій

• Київ

Лідер приймав гостей із Сумщини без дискваліфікованого Синьогуба (його замінив інший ветеран – учасник Євро-2012 в складі збірної України Селін, а на місці лівого захисника зіграв швидший і молодший Демиденко, який зазвичай діє в центрі). В запасі досить несподівано залишився провідний лівий вінгер Габріель – замість нього вийшов Фого. А от інший Матеус – плеймейкер Пальяріні – через травму все ще перебуває поза грою.

У гостей через перебір карток не міг зіграти півзахисник Деревинський. Проте головна новина – в матчі в рідному місті дебютував офіційно на посту головного тренера ФК Тростянець іменитий і досвідчений головний тренер Бакалов. Варто відзначити сміливість Юрія Михайловича – міг би собі поспостерігати зі сторони з в.о. Прокопіненком, натомість, взяв на себе відповідальність за матч проти фаворита сезону.

Почали команди активно, бадьоро. Причому, хвалимо й тростянчан, які в дебюті пару разів пробивали по воротах Федотова. Проте, звісно, це ЮКСА діяла активніше. І після стартового відрізку відкрила рахунок. На перехопленні зіграв Демиденко, Кастро Парагвай запустив через лівий фланг Харченка, а Матвій видав шоу. Підробив м’яча під праву й сильним ударом у дальній кут відкрив рахунок – 1:0 Четвертий гол при семи асистах у протеже ветерана збірної України Валяєва.

На куражі господарі пішли закріплювати свій успіх. Після пасу Євдокимова Кастро скинув на хід Фого, а той прострелив із правого флангу. Венді пробив точно, м’яч з рикошетом від поперечини опинився в сітці – 2:0. 11-й гол при трьох асистах для Вава – і вагома заявка на загальну перемогу та спокій у залишку матчу від ЮКСА.

Не збавляли обертів господарі й після перерви. Демиденко, який дуже впевнено почувався на фланзі (як і в Одесі, коли він теж підстраховував основного центрбека), міг закріпити перевагу своєї команди. Після сольного рейду бив точно, виручив ФК Тростянець воротар. Але вже за кілька хвилин забив Фого. На чужій половині поля Кастро перехопив бездарну передачу суперника й прихованим пасом підключив на правому фланзі Матеуса, а Фого на переступах пальнув у дальній кут – 3:0. Третій гол найдавнішого гравця ЮКСА (Матеус вперше пограв за цю команду ще до повномасштабної війни в ААФУ).

Єдине, що засмутило ЮКСА в цьому матчі, це непотрібне вилучення Ховайка (далеко на фланзі він у боротьбі за м’яч прямою ногою підбив Кошкіна). Проте навіть у меншості підопічні Цимбала не зменшували тиск. І коли Євдокимов на своїй половині поля підключив свіжого Габріеля, він видав затяжний рейд по правому флангу, переклав м’яча з лівої на праву та невідпорно пробив низом – 4:0. Дев’ятий гол при шести асистах для Габріеля.

ЮКСА зберігає лідерство за підсумками передостаннього туру, проте долю чемпіонства в заключному турі вирішить Дружба в Стрию.

Man of the Match: Венді (ЮКСА)

Забив сам і взяв участь ще в одній результативній атаці. Магічні бразильці – запорука успіху ЮКСА в цьому сезоні.

ЮКСА (Тарасівка) ‒ ФК Тростянець4:0
Голи: Харченко, 19, Венді, 25, Матеус Фого, 51, Габріель, 85
Вилучення: Ховайко (ЮТ), 79 – повторне попередження

ЮКСА (стартовий склад): Федотов, Кононов, Махнєв, Демиденко, Селін, Думанюк, Євдокимов©, Матеус Фого, Кастро, Харченко, Венді. Запасні: Баранцов, Шерстяних, Шевчук, Есеола, Ховайко, Габріель, Ювхимець, Кіреєв. Головний тренер: Микола Цимбал

Тростянець (стартовий склад): Осадчук, Клюс©, Мизюк, Таранушич, Андріца, Гезело, Дувняк, Шаповал, Кошкін, Проданов, Кравченко. Запасні: Архипчук, Грек, Сліпухін, Шульга, Коритник, Строчинський, Коваленко, Бистрицький. Головний тренер: Юрій Бакалов

• Київ. Стадіон “ім. Баннікова”.13:00
  • Арбітр: Козак Тарас

субота, 18 травня 2024 року

• Кременчук

Обидві команди фактично визначилися з місцями свого розташування. Кремінь-2 замикає турнірну таблицю, відстаючи від Металурга-2, який вже припинив виступи, на 11 очок.

Локомотив – десятий із п’ятьма очками переваги над одеситами та шістьма очками відставання від вінничан. У першому колі Локомотив уже під керівництвом досвідченого Лазоренка здобув вольову перемогу над резервним складом першолігового Кременя. Зараз столичний клуб залишив у запасі голкіпера Панченка, який у минулому турі тричі пропустив у Львові проти Карпат-2. Абрамов отримав рідкісний шанс, це ще восени він був основним.

На одинадцятій хвилині гості відкрили рахунок. Після передачі Козія вихід один на один майстерно реалізував Поліщук – 0:1. У господарів з конструктивом були суттєві проблеми. У середині першого тайму проблеми на рівному місці самі собі привезли підопічні Здирка. Сабієв упав і м’яч опинився у Мордаса, який потужно пробив у верхній кут – 0:2. За рахунком підопічні Лазоренка грали впевнено. Більше голів до перерви не було.

Після перерви прагнули повернутися у гру господарі поля, але створити якісь проблеми захисту Локомотива вони не могли. Кияни намагалися забити ще, але і у них у другій половині зустрічі моментів майже не було. На 83-й хвилині через себе пробивав Богомаз і влучив у поперечину. На 87-й хвилині після передачі Богомаза розстріляв ворота Каранга – 0:3.

Впевнена перемога Локомотива над аутсайдером достроково забезпечила йому місце не нижче десятого. Кремінь-2 зазнав сьомої розгромної поразки в чемпіонаті.

Man of the Match: Дмитро Поліщук (Локомотив)

Хороший матч для 20-річного хавбека, який постійно тримав у напрузі захисників господарів. Його гол можна вважати ключовим у матчі, адже він змусив суперників більше розкриватися.

Кремінь-2 (Кременчук) – Локомотив (Київ) – 0:3

Голи: Поліщук, 11, Мордас, 24, Каранга, 87

Кремінь-2 (стартовий склад): Матус, Клепко, Гонтар, Сабієв, Руднєв, Пастернак, Молько, Уманець, Барінов, Рокотянський, Стецюк. Запасні: Оксененко, Безклинський, Глова, Заїченко, Купліванчук, Кур’яков, Пігарєв, Тилоха. Старший тренер: Ярослав Здирко

Локомотив (стартовий склад): Абрамов, Блазунь, Кратов, Сидоренко, Єсаулов, П’ятибрат, Козішкурт, Поліщук, Сахненко, Козій, Мордас. Запасні: Панченко, Богомаз, Каранга, Мельниченко, Мороховець, Нечосов, Яцина. Головний тренер: Вадим Лазоренко

Кременчук. Стадіон “Кремень-Арена” ім. О.Бабаєва. 13:00

Арбітр: Ростислав Дубина (Дніпро)

• Кудрівка

Веселі команди Кудрівка та Карпати-2. З ними не буває нудно. 66 голів побачили глядачі за участю містян, 71 – у матчах львів’ян. Навіть у поєдинку першого кола, що відбувся в Дублянах, влаштували “стрілецьке свято” – 3:2 на користь Кудрівки.

Команди грали з бажанням, м’яч майже не затримувався в центрі поля, однак в атаці сильно грішили. Ударів було достатньо, але здебільшого – повз ціль. Волошин найпершим у матчі влучив у рамку, але прямо туди, де перебував Борис. У відповідь на 26-й хвилині надшвидку контратаку гостей завершив ударом у руки Следзевського Іродовський.

Коли, здавалося, команди підуть на перерву за двох нулів, Карпати-2 забили. Іродовський зробив подачу зі штрафного – з ударом Киричка голкіпер господарів впорався, а ось Ломницький, хоча й пробив головою не надто сильно, свого досяг – 0:1.

На початку другої 45-хвилинки львів’яни подвоїли перевагу. Шах від правого краю дійшов до карної зони, віддавав на Равлика, щоб зіграти у “стіночку”, але захисник господарів зіграв за суперника, і 33-й номер “зелено-білих”, опинившись один перед Следзевським, не схибив – 0:2.

Свято забитих голів продовжилося. На 58-й хвилині Кудрівка скоротила рахунок. Атака широким фронтом, Долгоп’ятов від лицевої лінії виклав м’яч на п’ятачок – Волошину треба було тільки підставити ногу. Це – 1:2.

На 65-й хвилині господарі залишились у меншості. Здоренко в центрі поля зіграв рукою – на рівному місці, а оскільки в нього вже був “гірчичник”, тож арбітр дістав з кишені червону. Кудрівчани самі собі ускладнили життя. Врятувати гру за таких умов було вкрай непросто…

Man of the Match: Артем Борис (Карпати-2)

Без голкіпера і його надійної гри ця львівська звитяга, мабуть, не відбулася б.

ФК Кудрівка – Карпати-2 (Львів) 1:2

Голи: Волошин, 58 – Ломницький, 42, Шах, 48

Кудрівка (стартовий склад): Следзевський, Пластун, Здоренко, Васько, Лещенко, Коваленко, Євтушенко, Долгоп’ятов, Михайленко, Легостаєв, Волошин. Запасні: Ферт, Пестрецов, Коваль, Жикол, Рустамов, Шеставін, Зоренко, Солодаренко. Головний тренер: Василь Баранов

Карпати-2 (стартовий склад): Борис, Копил, Ломницький, Киричок, Катрич, Рожко, Гудзінський, Шах, Іродовський, Равлик, Буренко. Запасні: Скороход, Дебич, Ілюхін, Івасій, Лехів, Гайдучок, Бойченюк. Старший тренер: Роман Гнатів

Кудрівка. Стадіон “Кудрівка-Арена”. 12:30

Арбітр: Владислав Грицай (Київська область)

п’ятниця, 17 травня 2024 року

• Одеса

Передостанній тур регулярного чемпіонату відкривав матч 11-ї та 9-ї команд Другої ліги. Нібито нічого глобального вже не світить цим командам, але обидві мають люфт на 1-2 позиції, і нікому ж не хочеться на фініші дещо опуститися, а тільки зробити крок-другий вгору. А в Реал Фарми – 8-матчева безвиграшна серія та переслідувач ФК Тростянець всього з одним очком відставання. А в Ниви – можливість замахнутися на краще місце в серединці, ще – мотивація вивести в найкращі бомбардири граючого президента Загорулька (в нього 16 голів, але не забивав уже три тури, та й загалом навесні відзначився лише двома голами).

Перший тайм проходив у середньому темпі, практично без воріт. Але за рахунок вищого класу провідних виконавців Нива гарно прискорювалася й свою чорнову та підготовчу роботу перетворювала в справжню гостроту. Не пройшло й півгодини захоплюючого матчу, як вінничани повели в рахунку. Неспішну атаку з центру поля загострив Ничипоренко, який лівою з правого флангу навісив у чужий карний майданчик. А там Рогульський в стрибку випередив воротаря й головою підсік м’яча в сітку – 0:1. Другий гол за останній місяць забиває Дмитро.

Нива продовжувала володіти перевагою. Далі Лотоцький після кутового ледве не забив у дальній кут, Подгородецький парирував дальній удар Євтіхова, пробували бити Ничипоренко та Загорулько. Словом, за ідеальної реалізації можна було й «закривати» цей матч, а натомість після передачі Мовчанюка Барсуков, який вийшов із лави запасних, на куті воротарського міг переграти воротаря – проте зблизився із Захарчуком і м’яч оминув ворота. А на 44-й хвилині після скидки Барсукова, здається, Тилінський в один дотик перекидав голкіпера – і м’яч влучив у стійку воріт вінничан.

На другий тайм у кожної з команд були свої задуми. І хоча Реал Фарма активізувався, вінничани десь із другої спроби (після небезпечного штрафного) провели-таки гольову атаку. Починалося все на лівому фланзі, Страшкевич вийшов із оточення й відпасував на куті карного майданчика на Ничипоренка, ну а Олег першим дотиком прийняв, а другим направив м’яча в дальній кут – 0:2. Як не дивно, гравець із непогано поставленим ударом до цього в поточному чемпіонаті не забивав.

Реал Фарма після цього хіба що раз пробивала по воротах гостей (Шилов направив м’яча поряд зі стійкою), а от у гостей пройшло кілька атак за участі Петленка та Загорулька. І от у момент, коли Артур першим ударом влучив у суперника, повторним у падінні він влучив у сітку з меж карного майданчика – 0:3. Ось і 17-й гол лідера бомбардирських перегонів, символічно, що Загорулько забив у своєму рідному місті.

Далі неодноразово вступав у гру воротар «аптекарів» Подгородецький, але й він виявився безсилим, коли Загорулько протягнув м’яча в центр і відпасував лівіше – на Петленка, який в дотик правою ногою акуратно пробив у дальню «шістку» – 0:4. Другу в чемпіонаті розгромну перемогу здобула Нива, вп’яте з різницею в три голи й більше поступився Реал Фарма. Набравши 33 очки, вінничани, як мінімум, на добу змістили з восьмого місця Рух-2 (йому завтра грати в гостях проти одного з фаворитів сезону – Дружби), Реал Фарма залишається 11-м і в заключному турі зіграє зі своїм головним переслідувачем – Тростянцем.

Man of the Match: Артур Загорулько (Нива)

Забив сам і взяв участь у результативних комбінаціях – от відчувалося, що одесит Загорулько грав у рідному місті.

Реал Фарма (Одеса) ‒ Нива (Вінниця) – 0:4
Голи: Рогульський, 28, Ничипоренко, 65, Загорулько, 79, Петленко, 85

Реал Фарма (стартовий склад): Подгородецький, Меленчук, Ладика, Мовчанюк, Вареник, А.Лиховидов©, К.Пархоменко, Скрипнік, М.Лиховидов, Тилінський, Гранчар. Запасні: Грабовський, Мулик, Мотичак, Третьяков, Барсуков, Фабер, Шилов, Дмитрієв, Щербак, Марченко. Головний тренер: Андрій Пархоменко

Нива (стартовий склад): Захарчук, Грачов, Лотоцький, Мельник, Борячук©, Ничипоренко, Рогульський, Чигур, Євтіхов, Варяник, Загорулько. Запасні: Паримський, Петленко, Кобцов, Страшкевич, Гончар, Хоренженко, Рябий, Мельник, Меженський, Швець. Головний тренер: Юрій Ярошенко

• Одеса. Стадіон «Іван». 12:00
  • Арбітриня: Васильченко Вероніка