Друга ліга: Дружба виграла в Стрию та стала чемпіоном – всі матчі 30-го туру

На Sport Arena – огляд матчів останнього туру Другої ліги сезону 2023/24. Всі відео, склади та звіти цього туру чемпіонату – в одній публікації

Огляд усіх матчів 30-го туру Другої ліги

Фото - instagram.com/pfcdruzhba/

На сайті Sport Arena детальний розбір матчів заключного туру Другої ліги ПФЛ України сезону 2023/24. Огляд оновлюється – ми постійно додаємо сюди звіти з матчів 30-го туру.

неділя, 26 травня

• Львів

Напрочуд різні «двієчки» зіграли на легендарному стадіоні «Україна». Карпати-2 наразі посідають найвище місце серед усіх резервних складів у цьогорічній Другій лізі – п’яте. Причому, турнірна ситуація склалася таким чином, що інші молодіжки Карпати-2 вже не наздоженуть, а от зі Скалою 1911 та ФК Кудрівка доведеться заочно позмагатися за престижне п’яте місце.

Кремінь-2 тривалий час залишався останнім учасником на всі ліги, який все ще не вигравав у сезоні 2023/24. Втім, ці невдачі вдалося перервати, та ще й у протистоянні з клубною командою більш досвідченого ФК Тростянець (1:0 вдома). При цьому на виїзді підопічні Здирка очок не набирали – всі 12 матчів програно в цьому сезоні з загальним рахунком 7:38.

Гра розпочалася у повільному темпі. Було багато в’язкого футболу, але без просування вперед. У позиційному футболі у львів’ян відчувалися проблеми. Підопічні Гнатіва прогнозовано взяли м’яч під власний контроль, але створити проблеми Оксененку не вдавалося.

На 12-й хвилині нарешті провели першої акцентованої атаки господарі поля. Після подачі Катрича повз ворота пробив Сидун. Гості зосередилися на грі у захисті, в чому досягли певних успіхів. Наприклад, футболістам Карпат-2 не вистачало останньої передачі, хоч і передумов для хороших атак було багато.

На 27-й хвилині дочекалися першого гольового моменту. Після прострілу з флангу повз ближній кут з декількох метрів пробив Шах. Перша половина зустрічі завершилася без голів. Господарі не змогли витиснути максимум із своїх атак.

Відразу після перерви продовжували домінувати господарі поля. Небезпечно пробивав у дальній кут Тлумак, але удар Юрія парирував Оксененко. На 54-й хвилині після подачі Катрича з декількох метрів у поперечину влучив Артур Ілюхін. З кожною хвилиною перевага львів’ян зростала, але забити ніяк не могли. Підопічні Здирка були затиснуті до власних воріт, але вони трималися.

У другій половині тайму у львів’ян вже забракло сил для того, щоб продовжувати грати так активно. Гра завершилася без голів. Карпати-2 завершують сезон на п’ятому місці, а Кремінь-2 – на останньому.

• Man of the Match: Юрій Тлумак (Карпати-2)

Хороший матч для 21-річного хавбека львів’ян, який більшу частину ігрового часу був активним. Юрій не боявся брати ініціативу на себе і постійно тримав у напрузі захисників та голкіпера.

Карпати-2 (Львів) – Кремінь-2 (Кременчук) – 0:0

Карпати-2 (стартовий склад): Ільющенков, Копил, Киричок, Ломницький, Катрич, Гудзінський, Іродовський, Шах, Тлумак, Фетько, Сидун. Запасні: Борис, Ілюхін, Гайдучок, Коваленко, Бойченюк, Лехів, Івасій, Равлик, Скороход, Дебич, Рожко. Старший тренер: Роман Гнатів

Кремінь-2 (стартовий склад): Оксененко, Клепко, Кур’яков, Дихтярук, Сабієв, Руднєв, Пастернак, Гонтар, Молько, Барінов, Стецюк. Запасні: Матус, Тилоха, Заїченко, Покась. Старший тренер: Ярослав Здирко

Львів. Стадіон “Україна”. 13:00

Арбітр: Максим Скрипник (Київська область)

• Київ

Четверта команда гостювала в десятої: причому, цього тижня гості в ФК Локомотив (Київ) були максимально топовими. Сам Олександр Зінченко, гравець Арсеналу (Лондон) і збірної України, відвідав столичний клуб, подивився на умови роботи юних футболістів і поспівчував наслідкам ракетного обстрілу суто спортивного об’єкту в середмісті Києва.

Чайка у цьому сезоні за жодних обставин уже не могла ані піднятися, ані опуститися зі свого четвертого місця, як і Локомотив достроково зафіксувався на своїй позиції в нижній половині турнірної таблиці. Проте господарі хотіли якомога краще завершити дебютний сезон у ПФЛ, а гості – гідно закрити один із найуспішніших чемпіонатів у своїй історії.

Відзначаємо повернення в склад «залізничників» декого з надважливих гравців, наприклад, оборонця Тітаренка, який відбув дискваліфікацію. Гості в їхній незвичайній для вітчизняного футболу тактичній схемі виставили цілком собі основний склад – включаючи капітана команди Семенця, найвлучнішого гравця Чайки, який дещо збив приціл, а тому аж на п’ять голів відстав від лідера бомбардирських перегонів – Загорулька з Ниви.

На початку матчу господарі діяли досить активно. Одну з атак через лівий фланг Козій завершив неточним ударом метрів із 20-ти, пізніше Поліщук неточним ударом головою замикав флангову подачу Тітаренка. Чайка, яка загалом контролювала гру, взагалі не поспішала розкриватися чи загострювати. Так перший тайм і докотився до нулівки, втім, на щастя, друга половина гри разюче відрізнялася від початкової.

Уже відразу ж після відпочинку Локомотив відкрив рахунок. Тривалий розіграш м’яча Каранга перезавантажив поперечним пасом на свого лівого захисника, а Блазунь метрів із 30-ти ввалив настільки несподівано, що м’яч у стилі Роберто Карлоса ракетою полетів у дальній кут – 1:0. Перший гол у чемпіонаті для Владислава. Дуже важливу роль відіграв у цьому моменті Козій, який вчасно підскочив і воротар, дезорієнтований цим, не встиг належно оцінити підступність траєкторії польоту.

У другому таймі Чайка проявила вольові якості й відігралася. Подачу кутового Сичевського від правого прапорця ударом головою замкнув Кальчук – 1:1. Це дебютний гол для зимового новачка Чайки, спроможного зіграти в центрі захисту чи півзахисту. Раніше він грав за Кремінь-2 та Гірник-Спорт. На куражі гості мали виривати перемогу. Чого вартий ще один кутовий – на 80-й хвилині, коли Шакун бив через себе, а Власюк і Євстратенко намагалися добити. М’яч влучав у каркас воріт!

Наприкінці нічийного матчу, незважаючи на відсутність турнірного значення, виникла конфронтація після фінального свистка. Ось так весело, хоч і внічию, завершили сезон ці команди.

Man of the Match: Олександр Кальчук (Чайка)

Постояв за честь СК Чайка, відігравши один гол.

Локомотив (Київ) – Чайка (Петропавлівська Борщагівка) – 1:1

Голи: Блазунь, 46 – Кальчук, 71

Локомотив (стартовий склад): Абрамов, Тітаренко, Кратов, Сидоренко, Блазунь, Козішкурт, П’ятибрат, Сахненко, Козій©, Поліщук, Каранга. Запасні: Панченко, Богомаз, Єсаулов, Мельниченко, Мордас, Мороховець, Нечосов, Янчук. Головний тренер: Вадим Лазоренко

Чайка (стартовий склад): Коломієць, Дубілей, Кальчук, Махонін, Власюк, Хобта, Шакун, Сичевський, С.Клименко, Венгер, Семенець©. Запасні: Слуцький, Лазарчук, Биков, Гуськов, Емере, Євстратенко, Євтушок, Клименко, Кулакевич, Луценко, Хохлов, Ярмак. Головний тренер: Сергій Сизихін

Київ. НТК ім. Віктора Баннікова. 13:00

Арбітр: Євген Макаренко (Суми)

• Стрий

Чемпіонський матч у Другій лізі виявився не очним: ПФК Звягель і ЮКСА закрили регулярний сезон у попередньому турі, а от Дружба залишила собі післямову в вигляді важкого виїзду на Львівщину, де мала можливість завоювати золоті медалі тільки в випадку перемоги. Тут треба відзначити, що Скала 1911 створила труднощі буквально всім претендентам на чемпіонство. Та, що там! Мирівчани в Кагарлику рідкісної поразки зазнали якраз від стрийської команди.

В минулому турі стрияни в Звягелі програли лише через пізній пенальті, а бурхлива реакція на призначення 11-метрового позбавила їх на матч проти Дружби провідного захисника та капітана команди Николишина та головного тренера Басараба (обидва були вилучені й пропустили наступний тур).

Уже в дебюті стало ясно, наскільки принциповий звітний матч. Після пересічного фолу Мачуленка виникла немаленька конфронтація, яку, втім, вдалося заспокоїти, перш ніж арбітру довелося б вдаватися до жорстких оргвисновків. Але Дружба мала проблеми: крім раннього дальнього удару Порохні (цей штрафний контролював воротар господарів), в іншому перший тайм виявився далеким від атакувальних ідеалів. Навпаки, в стриян Фомін відзначився проходом з небезпечним ударом. Так чемпіонські матчі не виграються, – подумалося.

Але після півгодини гри Дружба серйозно активізувалася. Один тільки Сомов тричі опинявся перед воротарем і пробивав, завдавали ударів із різних позицій Мачуленко та Головко. Відразу ж після перерви смачним ударом після відскоку нагадав про себе центрхав Казаков. Хвилин через 15 воротар Солобчук уже реагував на дальній удар Сторчоуса. Тож коли численні спроби господарів матеріалізувалися в гол, ми навіть і не здивувалися.

Було це так. Шкіндер дав довгу передачу на Недолю, той пройшов через правий фланг і біля лицьової лінії «роззув» оборонця, м’яко навісивши вздовж воріт, а там Сторчоус направив м’яча в ворота – 0:1. Восьмий гол Андрія при шести асистах. Бували в нього голи значно красивіші, але в Дружбі ще не було жодного важливішого. Тепер у онлайн-таблиці Дружба потісняла конкурентів на першому місці.

Звісно, головним претендентам на золоті медалі важливо було закріпити перевагу. Спроби були, швидко це зробити не вийшло. Натомість, Лебедєв влучав у площину воріт дальнім ударом, ще кілька разів Татаренко працював при подачах і прострілах у свої володіння. На штурм воріт гостей ішов навіть воротар Солобчук. Але Дружба – достатньо дисциплінована, значно досвідченіша та просто висококласна команда, тож свою мінімальну перевагу зберегла.

Мінімальна перемога приносить мирівчанам золоті медалі Другої ліги 2023/24 – після аматорських чемпіонату та Кубка України в минулому сезоні.

Man of the Match: Андрій Сторчоус (Дружба)

Цей півзахисник – автор «золотого голу». Що ще тут додати?

Скала 1911 (Стрий) – Дружба (Мирівка) – 0:1

Гол: Сторчоус, 71

Скала 1911 (стартовий склад): Солобчук, Мердєєв, Пастух, Руденко, Яната, Цень©, Ралюченко, Лук’янченко, Авер’янов, Фомін, Напуда. Запасні: Завгородній, Петрик, Іванченко, Лебедєв, Лісовик, Чернятинський. Асистент головного тренера: Андрій Новак

Дружба (стартовий склад): Татаренко, Куба©, Шкіндер, Юзефович, Козлов, Казаков, Недоля, Головко, Порохня, Мачуленко, Сомов. Запасні: Бабійчук, Друі, Юречко, Палюх, Янюк, Зозуля, Доронін, Сторчоус, Замуренко, Бандурін, Грищенко, Колесник. Головний тренер: Дмитро Чирикал

Стрий. Стадіон “Сокіл”. 13:00

Арбітр: Андрій Шевчук (Волинська область)

• Винники

Восьма команда проти дев’ятої при трьох очках різниці – перемога дозволяла б Руху-2 не лише наздогнати своїх суперників, а й фінішувати на більш високій, ніж нинішня дев’ята, позиції. Після епічної нічиєї з Дружбою в Кагарлику Рух-2 отримав певну підмогу з першої клубної команди – Притула втретє в поточному сезоні зіграв у Другій лізі. Стосовно гостей, то захисник Здоренко пропускав звітний тур через перебір карток.

Уже на початку матчу «левенята» провели кілька напрочуд гострих швидкісних комбінацій, але завершити їх із різних причин не вдалося. Натомість, ФК Кудрівка вже десь у другій атаці цілком могла відкрити рахунок. Тонкий розрізний пас Жикола захисники Руху-2 прикро пропустили на Гармаша, який з лівого флангу вилетів прямо на воротаря. Добре ще для господарів, що з гоструватого кута в вінгбека було не так багато варіантів і воротар виручив львів’ян. Не пройшло й десяти хвилин, як на 23-й хвилині воротар Ванівський тягнув прицільний удар Легостаєва, а потім і Жикол із Євтушенком пробивали здалеку – та неточно.

Ми так деталізували першу третину гри, щоб показати: те, що відбулося на 27-й хвилині, не було випадковістю. Хоча кудрівчани й забили з добивання, вони напрацювали на свій гол. А було це так. Після ауту Жикол на лівій лінії карного майданчика зібрав довкола себе кількох суперників і відпасував на Євтушенка, чий дальній удар парирував голкіпер. Але прямо перед ним виник Волошин і зблизька лівою ногою допрацював на добиванні – 0:1. Шостий гол при трьох асистах для Назара. Як для свого рівня, не ганьбить ім’я та прізвище тезки-однофамільця з Динамо:)

Це були важкі для львів’ян миттєвості. ФК Кудрівка могла й закріпити перевагу, але удар того ж Євтушенка знову відбив Ванівський. І виявилося, що старання воротаря не були марними. Перед самою перервою господарі відігралися. Коли після удару Столярчука м’яч зрикошетив на кутовий, подачу Непейпієва від лівого прапорця воротар Следзевський зачепив, але не перервав. Так що в метушні прямо перед воротами Панченко розвернувся й лівою ногою забив з близької відстані – 1:1. Дебютний гол 19-річного нападника в ПФЛ.

З огляду на перебіг подій, ФК Кудрівка мала всі підстави бути невдоволеною першим таймом. Але після перерви вже Рух-2 міг закріпити свою перевагу. Трішки неточний дальній удар Притули був цілком близьким до успіху, але закріпити перевагу господарям не вдалося. А тут гості заробили штрафний на правому фланзі свого захисту, пішла боротьба після подачі Лещенка й на вісдкок зреагував Коваль. Шикарним дальнім ударом з відскоком від поперечини він повернув перевагу кудрівчанам – 1:2. Для Єгора це дебютний гол у п’ятому виході на заміну.

Проте треба сказати, що Рух-2 не здався. Пішли атаки, удари. І ось Музичук зіграв на добиванні й другим дотиком з незручного положення проштовхнув м’яча повз Лещенка та воротаря в сітку – 2:2. Третій гол для Максима в поточному чемпіонаті. Незважаючи на старання команд, нічийний рахунок так і зберігся.

Man of the Match: Максим Музичук (Рух-2)

Врятував господарів від поразки й загострив гру. Втім, суперники були гідними один одного, так що переможця не виявили.

Рух-2 (Львів) – ФК Кудрівка – 2:2

Голи: Панченко, 45, Музичук, 72 – Волошин, 27, Коваль, 65

Рух-2 (стартовий склад): Ванівський, Кітела, Холод, Товарницький, Михальчук, Хмельовський, Притула©, Столярчук, Шайда, Непейпієв, Панченко. Запасні: Сірук, Гришкевич, Паращук, Дуць, Лапко, Добрянський, Король, Русяк, Музичук, Ніколаєв. Старший тренер: Володимир Безуб’як

Кудрівка (стартовий склад): Следзевський, Лещенко©, Пластун, Васько, Гармаш, Коваленко, Михайленко, Євтушенко, Жикол, Волошин, Легостаєв. Запасні: Ферт, Пестрецов, Коваль, Зоренко, Махиня, Рустамов, Шеставін, Солодаренко. Головний тренер: Василь Баранов

Винники. Стадіон ім. Богдана Маркевича. 13:00

Арбітр: Іван Мандзюк (Тернопільська область)

субота, 25 травня

• Тростянець

Головна інтрига Другої ліги – чемпіонське питання, але є свої локальні інтриги практично у будь-якій частині турнірної таблиці. Наприклад, 11-те місце розіграють на Сумщині. ФК Тростянець відставав від одеситів лише на одне очко при тому, що Реал Фарма незмінно програє цьому супернику за весь час протистояння та навіть до цього часу жодного разу не міг йому забити.

Бакалов проводив перший домашній матч на чолі своєї нової команди без провідного гравця ФК Тростянець – вінгер Проданов пропускав заключний тур через перебір карток. А ось лідер гостей – граючий президент М.Лиховидов – вийшов у стартовому складі, вкотре збільшивши історичний рекорд як найстарший футболіст-професіонал в історії чемпіонатів України.

Від перших хвилин господарі грали дуже активно. Здалеку бив Таранушич, Гезело ледве не закрутив за комір голкіперу метрів із 40-ка. Сліпухін зі штрафного влучив у дальню стійку. А як голкіпер не зіграв на виході, але Шаповал у динаміці не замкнув точно дальню стійку! Мали свої моменти Кравченко, Дувняк. Тож гра була достатньо розігрітою для пізнього першого голу. Подачу з лівого флангу Клюса захисник невдало відбив на рубіж карного майданчика, звідки Сліпухін смачно пробив правою з лету під поперечину – 1:0.

На куражі Сліпухін і Кравченко не реалізували хороші моменти (удар першого з лівої ноги парирував Грабовський, а другий у боротьбі з захисником кіксанув на кутовий). Аж поки курйозний м’яч не влетів у ворота Реал Фарми. Після пасу Таранушича з глибини Сліпухін розігрався з Шаповалом і сильним ударом з-за меж карного майданчика зрикошетив від оборонця – 2:0. А що ж одесити? Десь на 21-й хвилині Тилінський через лівий фланг протягнув м’яча й не то бив, не то прострілював – було дуже гостро, проте ні одноклубник, ні ворота від цього користі не отримали.

У другому таймі ФК Тростянець видав справжнє шоу. Могли забивати Кравченко та Кошкін, натомість, нагадав про себе Шаповал. Спершу простріл Зорі замикав Кошкін, але влучив у воротаря. От тільки Грабовський випустив точно на Шаповала, який зіграв на добиванні зблизька – це 3:0. Другий гол у чемпіонаті для Владислава. І в цей момент ожила Реал Фарма. Мовчанюк дав довгу передачу на Шилова, який вишукано перекинув воротаря – 3:1. Дебютний гол Марка! І він міг забивати ще!

Але все ж у господарів був більший кадровий потенціал і резерв, вони продовжили куражитися. Через п’ять хвилин Бистрицький і Коваленко розірвали ліву зону захисту гостей, а коли останній влучив у захисника – Сліпухін зарядив із добивання. 4:1 – хет-трик і загалом чотири голи в поточному чемпіонаті! Ще через дві хвилини після прострілу Коваленка м’яч зрикошетив до Кравченка, який тут же розстріляв ворота – це 5:1. Дебютний гол для Ярослава. А ще за чотири хвилини крапку в матчі поставив «джокер» Деревинський. Сліпухін підключив на правому фланзі активного Бистрицького, і Станіслав замкнув зблизька – 6:1. Теж вперше забив у поточному чемпіонаті.

Яскрава перемога – гарний сигнал на майбутнє для Бакалова та його нових підопічних. А досягнення Реал Фарми – вперше за час протистоянь із ФК Тростянець в принципі вдалося їм забити… 11-те місце – для команди з Сумщини.

Man of the Match: Андрій Сліпухін (ФК Тростянець)

Хет-трик і участь ще в кількох результативних атаках на ранніх стадіях – гарний матч для півзахисника, який грає за цю команду ще з аматорських часів (з перервою).

ФК Тростянець – Реал Фарма (Одеса) – 6:1

Голи: Сліпухін, 39, 44, 71, Шаповал, 56, Кравченко, 73, Деревинський, 77 – Шилов, 69

Тростянець (стартовий склад): Осадчук, Клюс©, Мизюк, Таранушич, Зоря, Гезело, Дувняк, Сліпухін, Кошкін, Шаповал, Кравченко. Запасні: Архипчук, Строчинський, Шульга, Коритник, Андріца, Бистрицький, Деревинський, Коваленко. Головний тренер: Юрій Бакалов

Реал Фарма (стартовий склад): Грабовський, Меленчук, Гайваненко, Мовчанюк, Щербак, Мулик, Гранчар, Третьяков, М.Лиховидов©, Скрипнік, Тилінський. Запасні: Подгородецький, Фабер, Шилов, Марченко. Директор: Сергій Нєдєлков

Тростянець. Стадіон імені Куца. 14:30

Арбітр: Владислав Орендочка