Ужгород обіграв Ниву, Чайка відібрала очки у Епіцентра та інші матчі Другої ліги

Сьогодні були зіграні чотири матчі п'ятого туру

Фото - fcuzhhorod.com

В рамках п’ятого туру Другої ліги сьогодні були зіграні 4 поєдинки. Матч Таврія Кривбас був перенесений через виявлені в таборі криворіжців 11 випадків COVID19.

• Друга ліга

Група А

• Дунаївці

Лідер вперше оступився в Київській області, сенсаційно оступившись в матчі з куди менш статусним вихідцем з аматорських змагань – Рубіконом. Реабілітуватися за ту нічию, а також виліт від Агробізнесу в кубку, Епіцентр вийшов в домашньому матчі з Чайкою. Гості, нехай і стартували непереконливо, на третій сезон виступів серед професіоналів дозріли до більш високих завдань. Зараз вони хочуть бути ближче, власне кажучи, до Ужгороду і Епіцентру. Тому, навряд чи вони ставили собі інші цілі, ніж теж відібрати очки у дунаївчан.

Але початок матчу був за господарями. Барбоса і Раца приспали пильність Чайки поперечними передачами, поки Микола Буй не наважувався на удар з-за меж штрафного. Чи не вперше в сезоні він виконує такі трюки, але воротарі поки незмінно на них «купуються». Ось і екс-воротар БАТЕ Іванов пустив м’яч собі за комір – під поперечину. Це 1:0. Все той же Буй, а також Пліс, Раца та інші гравці Епіцентру обстрілювали ворота Чайки з різних позицій. Іванов тричі по-справжньому виручив гостей. У свою чергу, приїжджаючи команда рази три масовано переходила до чужого штрафного, але єдиний раз змусила похвилюватися Поповича за рахунок штрафного – Ярмак пробив метрів з 25-ти поруч зі штангою.

Про ці моменти дунаївській команді довелося пошкодувати відразу ж після перерви, коли вона отримала дуже необов’язковий (з точки зору гри свого захисту), але добре розіграний гол команди з Київської області. На лівому фланзі помилився сам Епіцентр: ледь вийшовши на заміну, Лига перехопив розхлябану перепасовку суперників, стартонув зі своєї половини поля і навісив, а Сафіханов в повній самоті проштовхнув повз воротаря – 1:1. Зовсім дивна річ, як це Емін залишився зовсім один в такій ситуації!

Чесно кажучи, після перерви команди наче підмінили. Тепер уже Чайка створювала момент за моментом – ледь не дотягнувся, щоб забити, Тименко, з правого флангу влучив у поперечину Бартошука, зрізавши навісну подачу. З небезпечних позицій били Тименко, Лига, Турчанов. Попович насилу потягнув хитромудрий штрафний від Медведя, який зрізався прямо під поперечину. Місцями мало місця було Епіцентру на своєму полі, а сам фаворит протистояння надто багато сил витрачав для підготовки атак, подовгу тримав в облозі Чайку біля своїх воріт – але так і не завдавав вирішальний удар. А якщо навіть справа доходила до завершення, то з середньої та дальньої дистанції господарі не потрапляли по воротах (як Р.Кузів в епізоді десь на 80-й хвилині або Івашко в компенсований час), а то і взагалі не били (як Буй, який забарився і не скористався відсутністю воротаря в рамці).

Отже, останній недільний матч п’ятого туру порядком здивував. Епіцентр другий тур поспіль втратив очки і третій матч поспіль (з урахуванням кубка) не може виграти. Поки що вимагати результату від новачка Другої ліги не можна, але не відзначити, що він пригальмував після чудового старту, потрібно. Чайка підсолодила невдалий старт сезону і набирає п’ять очок. 3-очкова перевага дунаївчан зберігається.

Man of the Match: Емін Сафіханов (Чайка)

Повинен отримати свою порцію оплесків «джокер» гостей Олег Лига: помітно пожвавив гру гостей після виходу на заміну і навіть не на половину, а на 75%, створив гол у відповідь, коли перехопив м’яч на своїй половині поля, видав затяжний сольний рейд і вміло віддав Сафіханову. Але герой саме він: лівий край, який встиг відповідати за всю бровку, який забив м’яч у відповідь, а в кінцівці позбавив Буя можливості забивати в порожні ворота.

Епіцентр (Дунаївці) Чайка (Петропаловська Борщагівка) 1:1
Голи: Буй, 2 Сафіханов, 48

Епіцентр (стартовий склад): Попович, Червонецкій, В.Бадло, Сениця, Ничипоренко, Раца, Кіцак, Беженар, Пліс, Буй, Барбоса. Запасні: Чернобай, В.Кузів, Р.Кузів, Лаврук, Кривобедрий, Івашко, Процик, Апанчук, Федоров. Головний тренер: Ігор Бадло.

Чайка (стартовий склад): Іванов, Бартошука, Цебро, Музиченко, Лещенко, Коваленко, Ведмідь, Вечурко, Ярмак, Сафіханов, Тименко. Запасні: Шкарбан, Дем’яненко, Іващик, Турчанов, Кутній, Вовк, Лига. Головний тренер: Тарас Ільницький.

• Ужгород

В гості до лідера – ФК Ужгород, який не втрачає на старті сезону очок, – прибула дуже куражна і щаслива команда. Вінницька Нива, завдавши гостьову поразку потужному Кривбасу, пробилася в 1/8 фіналу Кубка України, так що була на сьомому небі, незважаючи навіть на провальний старт у чемпіонаті. І на Закарпаття гості привезли практично оптимальний свій склад – його могли б підсилити хіба що досвідчений універсал оборони Попов або вінгер Гемега, який тільки-тільки почав виходити знову на поле після важкої травми, яка залишила його поза грою більш ніж на рік.

З перших хвилин стало зрозуміло, що ФК Ужгород має намір продовжити свою переможну серію. Відмінно йшли атаки команди через лівий край, де комбінували Цень і Чонка. Відкривати рахунок вже на п’ятій хвилині міг Скотаренко, який головою замикав навіс якраз з флангу, а потім з того ж лівого краю штрафного від Ряшко ледь не застав зненацька голкіпера вінничан, який випустив м’яч. Здалеку били також Чонка, Беца, Цень. Словом, Ниві доводилося непросто, і лише десь після 25 хвилин гри вона відсунула гру на чужу половину поля.

І якщо перші боязкі навіси і простріли не приводили до реальної загрози, то штрафний мало не з центру поля змусив потрудитися Готру. Захисник Федорук мітив точно в ціль – ужгородців виручив воротар. І перша половина гри в цілому залишила таке неоднозначне враження – з одного боку, підопічним Васютика гра вдавалася, але з іншого – не вистачало нестандартних дій, загострення, вибуху швидкостей і активності.

А от у другому таймі зусилля господарів матеріалізувалися в гол. В ході звичайної атаки через центр Чонка відіграв на Пуканича, Адріан просунувся вперед і прицільним ударом з правої ноги відправив м’яч у дальній кут – 1:0. Третій гол у чемпіонаті для ветерана – а четвертий трапився хвилин через 17. Знову Пуканич був в центрі уваги: ​​почав атаку з глибини, перепасувався з Чонкою і дочекався на передачу вже прямо перед воротарем. Забивав з близької відстані – 2:0. Після деякої паузи рефері Липко вказав на центр поля – в тому моменті поруч з голеадором знаходився його одноклубник, але він демонстративно не підставляв ногу під м’яч, а ступінь впливу його на гру арбітр визначив як незначну.

Кінцівка поєдинку вийшла нервовою, тому що в простій ситуації господарі «наварили» на гол в свої ворота. Передачу Пуканича в центрі поля перехопили суперники, розрізною передачею скористався вийшовший на заміну Підопригора, який, забивши м’яч у ворота Готра, відразу потягнув його в центр поля – розігрувати. Але часу, сил, а, головне, горезвісної «глибини складу» Ниві не вистачило, щоб піднести сенсацію. 2:1 – п’ята поспіль перемога ФК Ужгород, самої раціональної команди Другої ліги на даний момент, яка, здається, реалізовує 100% свого потенціалу.

Man of the Match: Адріан Пуканич (ФК Ужгород)

Вкотре дальній удар і ігровий інтелект Пуканича приносить ужгородцям три очки.

ФК Ужгород Нива (Вінниця) 2:1
Голи: Пуканич, 59, 76 Підопригора, 85

Ужгород (стартовий склад): Готра, Беца, Шкіндер, Сартіна, Цень, Вагін, Пуканич, Ряшко, Федак, Чонка, Скотаренко. Запасні: Калай, Тищук, Дуран, Капустей, Минайленко, Ференцик, Січка, Повхан. Головний тренер: Володимир Васютик.

Нива (стартовий склад): Карабін, Сербул, Федорук, Калита, Борячук, Т.Брижчук, Пастушенко, Подкуйко, Громок, Браславський, Загорулько. Запасні: Музичка, Івашків, Підгаєцький, Підопригора, Зугравий, Ефременюк. Головний тренер: Олег Шумовицький.

Група Б

• Нікополь

1 очко у гостей, 0 очок у господарів це був найважливіший матч для кожної з команд, що, втім, було видно навіть з напруженою і нервовою боротьби. Втім, нападники обох команд на голи не напрацювали, тому Нікополь і Дніпро розійшлися миром 0:0. Господарям навіть не допомогли півгодини в більшості.

Man of the Match: Віталій Полянський (ФК Нікополь)

Гра була, скоріше, напруженою, ніж видовищною. Важливою була функція самого досвідченого гравця оборони господарів, який вдало відіграв у своїх воріт і традиційно допомагав команді підключеннями.

ФК Нікополь Дніпро (Черкаси) 0:0

Нікополь (стартовий склад): Богдан, Двалі, Полянський, Слищенко, Катеруша, Адаменко, Білоус, Донець, Левенець, Жуков, Мандровський. Запасні: Полтавцев, Омельченко, Твердоух, Фомін, Д.Артюшенко, Богочаров, Бейер, Люсик. Головний тренер: Григорій Варжеленко.

Дніпро (стартовий склад): Самойленко, Шурубура, Шведенко, Орел, Молоков, Винниченко, Фхакадзе, Лобода, Чорний, Авер’янов, Сависько. Запасні: Бакка, Дашко, Онищенко, Дувняк, Меркулов, Норенко, Кулик. Головний тренер: Ігор Столовицький.

Вилучення: Молоков, 61

• Дніпро

Дуже важкий, напружений матч награли дві команди з числа тих, що наздоганяють. Ще б пак: Черкащина випереджала Перемогу всього на два очки, і для господарів питанням особливої ​​важливості було перемогти черкащан, щоб наздогнати їх і перегнати. У першому таймі господарі мали кілька моментів, але відкрити рахунок Перемога змогла вже після відпочинку. Гарванко переслідував колегу-захисника Дмитрієва метрів десять і наздогнав. У підсумку – штрафний, який почали виконувати відразу кілька гравців. Здалося, Ходуля і Боженар навіть завадили один одному, але в підсумку пішла подача, Петров скинув уздовж воротарського на Пилипенко, і Артем забив зблизька – 1:0.

Втім, перевага господарів протрималася лише п’ять хвилин. Після ауту на лівому фланзі вони «упустили» Яцика, і штрафний від Малея ударом головою замкнув Довгий – 1:1. Тепер уже на боці гостей була ініціатива – Морозенко міг забивати і другий м’яч, але не реалізував відмінний вихід на воротаря. Також Варцаба здійснив парочку відмінних сейвів, виручивши свою команду від голів в кінцівці поєдинку. Бойова нічия, яка більше на руку Черкащині.

Man of the Match: Ігор Варцаба (Перемога)

Кілька разів виручив свою команду особливо після перерви, коли, зрівнявши рахунок, Черкащина почала грати більш сміливо і розкуто.

Перемога (Дніпро) Черкащина (Черкаси) 1:1
Голи: Пилипенко, 54 Довгий, 59