Sport Arena називає символічну збірну чергового туру Другої ліги сезону 2023/24. До вашої уваги ‒ найкращі гравці, тренер, гол і наші індивідуальні номінації

Визначилися медалісти, Кремінь-2 виграв вперше за рік. Сомов, Порохня, Стецюк і вся збірна 27-го туру Другої ліги - Друга ліга України

Іван Сомов проти Карпат-2, фото pfcdruzhba.com.ua

Ігрова програма 27-го туру (звіт із відео тут)

Металург-2 – Рух-2 (Львів) – –:+
ЮКСА (Тарасівка) не зіграла через зняття Васту (Миколаїв)
Локомотив (Київ) пропускав тур

Воротар – Роман Захарчук (Нива, Вінниця)

Відразу кілька разів вступав у гру новий воротар вінничан – перед перервою відбив несильний удар Семенця з убивчої позиції, у компенсований час другого тайму врятував після смачного удару Хобти. Страшно було за воротарську позицію Ниви після відходу попередніх голкіперів на чолі з Вічним, Захарчук на початку не уникнув помилок. Але зараз це надійний лідер тилів своєї команди. Це четвертий «сухий» матч Богдана із шести проведених.

Правий захисник – Микита Михайленко (ФК Кудрівка)

Очікувалося, що Льюїс навантажить винятково важкою роботою правий фланг оборони гостей. Насправді ж, крім неточного дальнього удару та змарнованого стандарту, Джордж в іншому програвав боротьбу Михайленку. Після серії замін Березка завдав Микиті значно більше клопоту й міг забивати, проте свої моменти не реалізував, а більше їх і не виникало для нього. Микита добре грав на перехопленнях, кілька разів розряджав ситуацію виносами, та й загалом допоміг ФК Кудрівка здобути сенсаційну нічию на виїзді. 8 (!) матчів поспіль ця команда – дебютант Другої ліги не програє в гостях, ще з вересня минулого року.

Центральний захисник – Віталій Дубілей (Чайка)

В останньому домашньому матчі сезону в Макарові Чайка справедливо остерігалася непоганої групи атаки вінничан на чолі з граючим президентом Ниви Загорульком – вихованцем Шахтаря, який очолює бомбардирські перегони другий сезон поспіль. Лише в одному з моментів на старті захисна ланка господарів зіграла незібрано (втім, грізний форвард все одно не був пропущений вперед, аби скористатися миттю неузгодженості). В інших моментах дует Дубілей-Махонін грав цілком переконливо, в 13-й раз у сезоні Чайка зіграла без пропущених м’ячів (частіше за медалістів).

Центральний захисник – Олександр Руденко (Скала 1911)

Стрияни починали в Одесі в цікавій формації, одночасно з трьома центральними захисниками, проте після травми «чистильника» Янати ще в першому таймі все навантаження лягло на спини дуету Пастух – Руденко. Треба сказати, що вони справилися. Самобутній нападник «фармацевтів» Барсуков був фактично виключений із гри, а швидкі флангові гравці не знаходили адреси для своїх передач. Всьоме в сезоні Скала 1911 зіграла без пропущених м’ячів, причому це вже четвертий «сухий» підсумок в весняній частині сезону для підопічних Басараба.

Лівий захисник – Ян Морговський (ПФК Звягель)

Уже кілька турів поспіль Морговський демонструє високий рівень, що стосується гри на атаку. Він у матчі з ФК Кудрівка був активнішим за штатних вінгерів і нападника, небезпечно пробивав після розіграшу штрафного та пізніше з гри, виконав низку хороших подач і прострілів, з яких могли б забивати Венделл, Оринчак, Нестеров і Фесенко (коли в другому таймі Ян пасував йому вже з правого краю). Будучи справжнім мотором атак господарів, Морговський все ж помилявся в обороні (особливо грубо на 18-й хвилині, але там гості до максимальної гостроти не довели). Активність Яна надихнула його команду на відіграш.

Центральний півзахисник – Назарій Пастернак (Кремінь-2)

Молода кременчуцька команда навесні отримала невеличке, проте важливе поповнення. Пастернак пройшов школу клубів УПЛ – Колосу (Ковалівка) та Минаю, пробував сили в першоліговому Діназі в Головка, а першу частину сезону провів у ЮКСА. Першоліговий Кремінь розраховує в перспективі на Назарія, а поки він отримує ігрову практику в резервному складі. За відсутності Ждановича, П’ятибрата й Уманця Пастернак відіграв роль балансуючого центрального півзахисника, який допоміг середній лінії витримати як перші фази відбирання, так і відпрацьовувати в переведенні м’яча від оборони в атаку. Вперше за останніх 10 (!) матчів не пропустив Кремінь-2.

Правий півзахисник – Андрій Порохня (Дружба)

Фланги в мирівчан працювали дуже добре, фактично чотири голи з п’яти «прийшли» саме з країв, а три із цих чотирьох – із правої бровки, де гарно співпрацювали Куба та Порохня. Андрій, до того ж, розтягував задню лінію Карпат-2 і вривався в вільні зони. Чого вартий момент із другим голом, коли він відпасував п’ятою на Сторчоуса й чітко пробив повз воротаря після зворотного пасу на вихід. Після перерви Порохня асистував Сомову, коли той оформлював хет-трик.

Атакувальний півзахисник – Андрій Сторчоус (Дружба)

Яскравий матч провів Сторчоус, постійно створюючи напругу на підступах до карного майданчика Карпат-2. Ще в першому таймі він взяв участь у кількох гострих атаках – зокрема здорово підіграв Порохні, вивівши його на ударну позицію під другий гол матчу. Після перерви Андрій також комбінував, загострював. Заробив штрафний під гол Палюха – заключний у цьому матчі, який забезпечив мирівчанам медалі в дебютному сезоні в ПФЛ.

Лівий півзахисник – Микита Фомін (Скала 1911

Стрімкий футболіст стриян в Одесі давав їм перевагу в швидкості, різкості, просуванні м’яча вперед. Саме Фомін відкрив рахунок після класного переведення м’яча від Мердеєва з глибини поля, а пізніше брав участь у швидкісних атаках Скали 1911 та завдав чимало проблем обороні Реал Фарми. Цей виступ Микити оцінили вболівальники, адже за голосуванням на клубних інтернет-ресурсах Фоміна визнано найкращим гравцем виграного матчу.

Нападник – Іван Сомов (Дружба)

Що й говорити, важкі завдання високий і досвідчений нападник Сомов поставив перед обороною «левенят». Він забив два м’ячі в ворота Карпат-2 головою після подач Куби та Грищенка, пізніше замкнув простріл Порохні. Міг забивати ще. В Івана є кілька хороших якостей – гольове відчуття, вміння гарно зіграти корпусом і вирватися на ударну позицію, при своїх габаритах – схильність до комбінаційності. Захисники львів’ян мають зростати, прогресувати, вчитися. Що ж, від Сомова вони отримали показовий відкритий урок.

Нападник – Анатолій Стецюк (Кремінь-2)

Він є не дуже забивним нападником, але старається відпрацьовувати попереду та бути учасником комбінацій своєї команди. Так, саме Стецюк заробив штрафний для Дихтярука, який дивом не забив низом метрів із 18-ти. Також Анатолій брав участь у кількох гострих атаках, де міг виступати і фінішером, і асистентом. Довгоочікуваний переможний м’яч він забив на добиванні після удару Покася. Цей гол перервав затяжну безвиграшну серію Кременя-2 (антирекорд за всю історію Другої ліги!) та показав перспективність самого 19-річного нападника.

Збірна 27-го туру Другої ліги. Ілюстрація pfl.ua
Фото туру

Іван Сомов (на задньому плані) відповідальний більш як за половину м’ячів, які влетіли в ворота молодого Домчака в матчі Дружба – Карпати-2 / світлина pfcdruzhba.com.ua

Факт туру

Слідом за ЮКСА, Дружба та Звягель забезпечили собі медалі сезону 2023/24. Тільки одне, але найважливіше питання: в кого будуть які?

Світлина з матчу Дружба – ПФК Звягель / світлина t.me/pfczvyagel

• вперше з вересня 2022-го виграв Кремінь-2 (безвиграшна серія зупинилася на 38 матчах: +0=4–34; 14:102).

• 9 разів гравці, яких випускав наставник Дружби Чирикал, відзначаються голами

Більше цікавинок – у цифровій підбірці ПФЛ, інформ-партнером якого є Sport Arena.

Найкращий тренер 27-го туру Другої ліги. Ілюстрація pfl.ua
Тренер туру – Ярослав Здирко (Кремінь-2)

Він був у минулому сезоні та залишається в нинішньому в трійці наймолодших тренерів Другої ліги, тим не менш, передає свій досвід юним підопічним. Деякі з них із часом отримали шанс у першій клубній команді – як воротарі Оксененко та Матус, захисник Дихтярук, півзахисники Рокотянський, П’ятибрат і Молько та багато інших. Специфіка роботи резервної команди передбачає більше внутрішні, кадрові завдання, ніж турнірні. Тим не менш, затяжна безвиграшна серія гнітила молодих гравців, в останніх турах відчувалося, що Кремінь-2 близький до здобуття результату – і ось Здирко привів його до першої з вересня 2022 року перемоги, та ще й над дорослими суперниками з ФК Тростянець.

Аналіз від Всеукраїнського об’єднання тренерів з футболу – тут.

Назар Волошин, фото instagram.com/fc_kudrivka
Найкращий молодий гравець туру – Назар Волошин (ФК Кудрівка)

У свої 23 роки Волошин – один із старожилів кудрівської команди. Колись займався в ФК Олександрія, проте опускався глибоко в аматорський футбол, щоб зараз стати одним із лідерів друголігової команди. На Житомирщині тезка більш відомого динамівця кілька разів проривав оборону господарів, забив з пенальті та посприяв гучній сенсації – нічиїй на користь конкурентів ПФК Звягель.

• Статистика SportArena.com: 20 матчів у чемпіонаті, 4 голи, 3 асисти.
Андрій Фесенко, фото t.me/pfczvyagel
Джокер туру – Андрій Фесенко (ПФК Звягель)

Це був багатий на події тур для гравців із лавки запасних: забивали львів’янин Рожко – Дружбі, мирівчанин Палюх – Карпатам-2, стриянин Лісовик – Реал Фармі. Проте за важливістю найвище стоїть гольова подача Фесенка на 90+2 хвилині. Після того, як її замкнув оборонець Нестеров, ПФК Звягель врятувався від домашньої поразки від кудрівчан у день ювілею свого нового головного тренера. Андрій не звик бути в запасі і своїм вдалим виходом показав Вірту, що готовий бути кращим у конкуренції хоч і проти вихованців лондонського Арсеналу.

• Статистика SportArena.com: 23 матчі у чемпіонаті, 2 голи, 8 асистів.
Гол туру – Іван Сомов (Дружба → Карпати-2)

Вибирати нам у цьому турі особливо ні з чого – це вам не Перша ліга, де були голи прямим ударом з кутового, штрафного, кілька видовищних дальнобоїв. Але є все-таки один примітний гол, і це жанр «рибки». Цитуємо звіт про матч: «Тут же мав усі шанси забивати третій м’яч Сомов, але після шикарного пасу п’ятою Грищенка зарядив у поперечину, проте сам же Артем зіграв на підбиранні й навісив, а Іван забив головою в падінні».

• Гол можна подивитися на відео з 2:36

Герой 27-го туру Другої ліги. Ілюстрація pfl.ua
Герой туру – Іван Сомов (Дружба)

Читайте пізніше на нашому сайті інтерв’ю із гравцем, який оформив перший хет-трик Дружби серед професіоналів і вийшов на четверте місце в списку найкращих бомбардирів.

• Статистика SportArena.com: 23 матчі у чемпіонаті, 10 голів, 3 асисти.