Безсмертний, Чуже, Степанюк і Шина – вся збірна 19-го туру Favbet Ліги

Sport Arena називає символічну збірну чергового туру Favbet Ліги сезону 2020/21

Анатолий Бессмертный, shakhtar.com

Воротар – Андрій Попович (ФК Минай)

ФК Маріуполь вперше з минулого літа грав у рідному місті на власному стадіоні. Відповідальний момент, який додатково мотивував команду, що невдало виступає в весняній частині сезону. Тож не дивно, що господарі чинили солідний тиск на редут закарпатців. Від цього кожна дія, кожне рішення їхнього воротаря були на вагу турнірних очок. І Попович не підвів – він по-справжньому виручив у гольових моментах, вигравши випади один на один у Очеретька та Мишньова. Досить спокійно Андрій діяв і в інших ситуаціях. Ці 0:0 – комплімент його роботі.

Правий захисник – Олександр Караваєв (Динамо)

Праворуч в обороні нашої символічної збірної поставимо знаного універсала Караваєва – йому до снаги така роль і добре знайома ця позиція. У матчі проти Руху, перший тайм якого можна називати найбільш блідим для Динамо при Луческу в чемпіонаті, Олександр спершу сидів у запасі. Але, замінивши на другий тайм Жерсона, просто-таки розірвав суперників на своєму фланзі. Оформив дубль, зарядив своїх одноклубників бойовитістю та ентузіазмом і зробив цю перемогу яскравою.

Центральний захисник – Сергій Яворський (Ворскла)

Матч проти Олімпіка полтавська команда завершила розгромною перемогою, проте треба визнати, що далася гра господарям не так просто. Починаючи з дебюту гри, коли Яворський прийняв на себе влучний удар Бабенка, й закінчуючи епізодом, коли Сергій на лінії воріт парирував удар Завійського в порожні ворота. Також захисник постійно працював на команду, долучався на стандарти. Саме в боротьбі з ним Снурніцин зрізав м’яча в свої власні ворота.

Центральний захисник – Максим Ковальов (Інгулець)

Говоримо компліменти захисній ланці Інгульця – за останні три тури вона пропустила нуль м’ячів. Заслуговує на повагу вся ланка та воротар. Відзначаємо й Ковальова: він віддав всі сили в цій грі, виконав не лише чимало роботи в протидії гравцям Олександрії, а й по підготовці атак своєї команди, багато пасував. Врешті-решт, саме Максим після розіграшу стандарту вдало повернув м’яч до воріт, чим скористався Сітчінава, коли забивав переможний м’яч.

Лівий захисник – Віталій Миколенко (Динамо)

Активно відбігав гру з Рухом лівий край оборони киян. Миколенко виконав багато роботи на своєму фланзі, а в другому таймі став одним із головних дійових осіб. Це після його проходу та передачі м’яч відскочив до Караваєва, і той відкрив рахунок. Після довгоочікуваної події Віталій не виключався – саме він у кінцівці асистував Сідіклею, для якого цей його гол надзвичайно важливий у плані мотивації та здобуття впевненості в своїх силах.

Центральний півзахисник – Фране Чир’як (ПФК Львів)

Дуже складна гра для середньої лінії львів’ян – Шахтар зазвичай максимально навантажує своїх суперників, і рідко кому вдається зіграти проти донеччан на рівні вище середнього. Чир’яку також гралося дуже непросто: в багатьох моментах він не встигав за суперниками, які задіювали великі сили в комбінаційній грі, часто атаку розганяло по 5-6 футболістів. Зате, освоївшись, Фране налагодив швидкий перехід від оборони в атаку. Як ілюстрація – дуже грамотна та своєчасна передача на хід Ничу, коли той знову вивів львів’ян вперед.

Правий півзахисник – Шина (ПФК Львів)

Капітан львів’ян провів розкішний матч із точки зору гри на атаку: кілька його сольних рейдів із передачами розірвали редут чемпіонів, один із цих прострілів використав Альваро, коли відкривав рахунок. Після перерви Шина заробив і реалізував пенальті. Звісно, Грисьо та він несуть відповідальність за свободу, з якою Шахтар атакував через їхній фланг – обидва голи Соломон створив звідти. Але хто буде говорити про це зараз, якщо Шина взяв участь у гольових комбінаціях і допоміг своїй команді виграти в учасника єврокубків і суперника, який лише раз до цього втрачав очки з ПФК Львів.

Атакувальний півзахисник – Руслан Степанюк (Ворскла)

Олімпік намагався спинити Степанюка, але так і не зміг. Діставати Руслана було особливо важко – він встигав і на початкових стадіях атак у глибині поля, і в завершенні – коли замикав передачі з близької відстані. Він відкрив рахунок уже в дебюті, зреагувавши на простріл Луізао, а вже після перерви швидко зорієнтувався, коли м’яча видряпав для нього Кане. Степанюк перейняв гольову естафету в Кулача – ця перемога доповнила доробок полтавців і показала їхній колективізм.

Лівий півзахисник – Маріо Чуже (СК Дніпро-1)

Без голів п’ять матчів – і настільки сильний виступ на полі суперника з категорії тих, по яких можна робити висновки. Десна з перших хвилин зіткнулася зі всюдисущістю хорвата. Чуже встигав з’являтися на обох флангах, видавав досить тонкі передачі на Довбика та Назаренка, які мали шанси забити. В підсумку ж Маріо взяв гру на себе. Після хорошої передачі на хід від Пихальонка вирвався на воротаря й відкрив рахунок перед самою перервою, а в кінцівці добив м’яча в ворота, коли голкіпер чернігівців парирував штрафний Пихальонка. Дубль і перемога – дивіться, куди піднявся недавній аутсайдер СК Дніпро-1!

Нападник – Назарій Нич (ПФК Львів)

22-річний форвард відразу кілька разів вислизав з-під опіки оборонців Шахтаря, і здавалося, що таких шансів більше може не бути. «Ми, навпаки, в цій ситуації спробували Нича заспокоїти, щоб він не картав себе за незабитий гол, а продовжував працювати далі. Він чимало працює на команду. Не зупинився, включився до гри, і взагалі Бог його винагородив. Нич забив чудовий гол», – сказав після гри Безсмертний. Він міг забивати ще раніше, пізніше брав участь у розгоні першої результативної атаки своєї команди та забив на своїх кращих якостях другий м’яч ПФК Львів.

Нападник – Ніка Сітчінава (Інгулець)

Гол Ніки вирішив долю обласного дербі – Сітчінава швидко зорієнтувався після закидання від Ковальова й розважливо пробив головою з близької відстані. Загалом, форвард добре відпрацював матч проти ФК Олександрія. Постійно був у боротьбі, не давав спокою захисту гостей і ще кілька разів опинявся в центрі уваги завдяки ударам і виходам на небезпечні позиції. Друга поспіль перемога Інгульця, три тури без поразок – можна лише привітати дебютантів Favbet Ліги з таким хорошим результатом.

Тренер туру – Анатолій Безсмертний (ПФК Львів)

Бессмертный Львов

Вибір цілком очевидний: остання команда першості перемагає чинного чемпіона, витримавши бій атака на атаку з Шахтарем, здобувши яскраву перемогу 3:2. Завдяки цьому ПФК Львів покидає останнє місце, робить два кроки вгору в турнірній таблиці та перериває триматчеву програшну серію.

Джокер туру – Олександр Караваєв (Динамо)

Людина, яка змінила все – Динамо провело безбарвний перший тайм проти Руху, схибивши навіть із такого вірного шансу, як пенальті, проте в другому таймі здобуло розгромну перемогу. Караваєв, вийшовши на заміну в перерві, значно додав у швидкості та націленості на ворота. Оформив дубль і загалом посприяв цій перемозі на найвищому рівні.

Молодий талант туру – Назарій Нич (ПФК Львів)

Автор надважливого другого голу матч із «гірниками» відпрацював сумлінно й був за це винагороджений. Три голи в активі Нича в поточному чемпіонаті – всі по-своєму важливі. Тепер у його «колекції» не лише Ворскла та Динамо, а й Шахтар.

Герой туру – Маріо Чуже (СК Дніпро-1)

Попри те, що до цього туру хорват не забивав, було відчуття, що він додає – поступово знаходить взаєморозуміння з товаришами по команді та кожного разу все сміливіше бере гру на себе. І ось його бенефіс: дубль у надважливому виїзді в Чернігів, який дає СК Дніпро-1 бажаний підйом у середину таблиці. +9 очок над зоною вильоту!