Осічка Ворскли, Динамо – в лідерах, невдалий дебют Йовічевіча. Головні підсумки четвертого туру Favbet Ліги

Sport Arena - про найцікавіші моменти українського футбольного уїк-енду

Виктор Цыганков, facebook.com/fcdynamoua

Богдан Грищук

Відмінний старт Динамо

Біло-сині ударно почали новий сезон під керівництвом Мірчі Луческу. У семи зіграних матчах столичний клуб не програв жодного разу, лише одного разу дозволивши собі зіграти внічию. Поки ж в активі киян шість перемог (з них дві – в Лізі чемпіонів), перший трофей в сезоні і непогані шанси вийти в груповий етап Ліги чемпіонів.

А крупна перемога в четвертому турі над Минаєм, який вже в дебюті першого тайму залишився в меншості, дозволила Динамо очолити турнірну таблицю чемпіонату.

Осічка Ворскли

«Підсобити» цього і Ворскла, яка в звітному турі втратила перші очки в чемпіонаті. На своєму полі полтавчани зіграли внічию з Маріуполем, перервавши серію з трьох перемог поспіль. У досить нудному матчі команди обійшлися без забитих голів, а закономірність результату визнав і наставник Ворскли Юрій Максимов. «Відверто, на перемогу не награли, у нас не було таких явних моментів», – заявив тренер після гри.

При цьому Ворскла, разом із Динамо, Шахтарем і Десною в поточному чемпіонаті ще не програвала.

Жахливий початок Йовічевіча

Хорватський фахівець, який змінив біля керма СК Дніпро-1 Дмитра Михайленка, м’яко кажучи, не найкращим чином стартував у новій команді. Його підопічні розгромно поступилися в гостях Олександрії – 1: 4, при цьому програючи по ходу зустріч в чотири м’ячі (гол престижу під завісу матчу провів Адамюк).

«Рахунок такий, який ми і заслужили. Ми невдало розпочали перший тайм, швидко пропустили і це вплинуло на психологічний стан команди. Суперник після забитого гола закрився і шукав власні можливості забити на контратаках. Другий гол зі стандартного положення зорієнтував суперника на захист ще більше. На нашу думку, той фол, можливо і був сумнівний, але суддя його зафіксував. У другому таймі ми вже пізно стали гостро грати, а суперник використав стандартні положення, коли концентрація важливіше тактичних дій», – пояснив поразку своєї команди хорватський фахівець.

А Дніпро-1 в чемпіонаті не може виграти вже п’ять матчів поспіль, програвши на цьому відрізку чотири поєдинки.

Игор Йовічевіч. Фото – СК Дніпро-1

Труднощі новачків

Крім дніпровської команди поки що не можуть виграти в новому сезоні Favbet Ліги чотири клуби. Два з них – новачки елітного дивізіону. Інгулець в четвертому турі зіграв внічию з Колосом (у команди Лавренка три нічиїх та одна поразка), Рух – поступився Десні (у львівян поки що три поразки і нічия). Про ще один дебютанта – Минай – було сказано вище (команда Василя Кобіна в Києві зазнала другої поразки поспіль). Схоже, різниця між двома дівізонамі все-таки більш істотна, ніж здавалося на перший погляд. Ну «новобранцям», як це зазвичай буває, потрібно набити «свої» шишки.

Провальний старт Львова

Ще одна команда, яка не перемагала в нинішньому сезоні – ПФК Львів. Якщо говорити ще і про минулий чемпіонат, то львів’яни не виграють вже 16 матчів поспіль, зазнавши за цей відрізок 10 поразок. В останній раз в Favbet Лізі Львів вигравав ще в кінці лютого, перемігши вдома Олімпік. Далі – одна суцільна чорна смуга.

У неділю Львів вдома розгромно програв Зорі, дозволивши луганчанам здобути першу перемогу в сезоні, а Олександру Гладкому, який оформив дубль, увійти в топ-10 найкращих бомбардирів в історії чемпіонату України. Причому, свою задачу підопічні Скрипника вирішили ще в першому таймі, забивши п’ять голів.

Звичайно, не обійшлося і без диких фейлів, як наприклад, в епізоді з першим голом Зорі, але списувати все на помилки воротаря – не найкраща ідея. У трьох зіграних матчах цього сезону Львів пропустив 12 голів (крім п’яти від Зорі, ще чотири – від Колоса і три – від Динамо), забивши при цьому лише один м’яч. Здається, з головним аутсайдером нинішнього чемпіонату все ясно.

Фатальні пенальті для Шахтаря

Серію з двох матчів без перемог в донецькому дербі з Олімпіком перервав Шахтар. Підопічні Каштру добули комфортну за рахунком, але дуже непросту по грі перемогу – 2: 0, при цьому знову нереалізувавши пенальті. Третій в нинішньому чемпіонаті.

Шахтер Олимпик
Фото – shakhtar.com

Якщо в матчі першого туру Колосу не забили Тайсон і Марлос, то в грі з Олімпіком з точки воротаря не зміг переграти Алан Патрік. Міг арбітр при рахунку 0: 0 призначати 11-метровий і в ворота Гірників, але не побачив потрапляння м’яча в руку Корнієнка після удару Беніто.

Майже три гола за матч

Знову відзначаємо високу результативність команд у нинішньому сезоні. У семи матчах було забито 19 голів – 2,7 м’яча в середньому за гру. Лише в двох поєдинках суперники обійшлися без голів, а в чотирьох – було забито більше трьох м’ячів за гру.

Калитвинцев – найточніший, Степанюк і Захеді – найефективніші

Після звітного туру в суперечці найкращих асистентів чемпіонату в лідери вибився хавбек Десни Владислав Калитвинцев. На рахунку півзахисника три ассисти. Примітно, що відразу у шести футболістів – Беніто, Кабаєва, Кочергіна, Кравченко, Пердута і Шапаренко – по дві точні передачі в активі.

Форвард Ворскли Руслан Степанюк і нападник Олімпіка Шахаб Захеді утримують звання найефективніших гравців чемпіонату. В активі нападників по чотири очки за системою «гол + пас» – по три голи і асист.